RE: pitanje o ovulaciji (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


tasa_1991 -> RE: pitanje o ovulaciji (11.1.2013 13:19:52)

Zdravo devojke[sm=smiley1.gif] Imam jedan problemcic... 2 godine pokusavamo napraviti bebicu,ali ne ide.... odradili smo swe testove,kazu sve je ok...imam redovnu menstruaciju na 28 dana....medjutim proslog meseca sam bila da ponovim analize hormona i rekli su mi da je ovulacija izostala... a meni meca kasni 17 dana.... na dan ocekivanje menstruacije sam imala jake grceve u predelu jajnika i materice,to je trajalo 7-8 dana...sada me jakooo bole ledja i grudi su mi strasno osetljive...otezale su i osecam neko peckanje... Ne mogu da se usudim da uradim testic zato sto sam se toliko puta razocaralaaaaa [sm=smiley19.gif] Hvala vam unapred na razumevanju i od srca vam zelim da ugledateeee [sm=rozacrtici.gif]




tasa_1991 -> RE: pitanje o ovulaciji (11.1.2013 13:44:25)

I zaboravih da kazem da mi je stomak poprilicno naduven i tvrd i juce sam videla na gacicama beli gusti sekret....[sm=zmeden.gif]




mine -> RE: pitanje o ovulaciji (11.1.2013 13:53:44)

Draga Taso,
sve ovo sto si nabrojala je razlog vise da uradis test.
Ako je pozitivan da odes uskoro na prvi pregled a ako je negativan da vidis svakako u cemu je problem.
Sve u svemu bez testa i bete nista neces znati.
Srecno.

IZVORNA PORUKA: tasa_1991

I zaboravih da kazem da mi je stomak poprilicno naduven i tvrd i juce sam videla na gacicama beli gusti sekret....[sm=zmeden.gif]





Djadja83 -> RE: pitanje o ovulaciji (29.1.2013 14:46:25)

Zdravi svima! Prvi put se javljam i naravno imam pitanje, ako mozda neko ima iskustva
Bila sam juce kod dr i radio mi je ultrazvuk. Bio je 11. dan ciklusa i rekao mi je da je ovulacija bila tog dana ili prethodnog i da se bacimo na posao! [sm=smiley1.gif]
Da li neko zna kolika je verovatnoca za trudnocu ako je odnos dan posle ovulacije?
Inace sam 3 god u braku i pokusavamo vec dize da dobijemo bebu. mm je operisao varikocelu i sada zavrsava treci mesec proksid, pa cekamo kontrolu.
Pozdrav




mine -> RE: pitanje o ovulaciji (31.1.2013 13:35:38)

Mala, al ne i nemoguce...srecno..
svakako je bolje biti aktivan neposredno pre ili bas kad je ovulacija(samo kad bi se ubolo bas tih par sati)
IZVORNA PORUKA: Djadja83


Da li neko zna kolika je verovatnoca za trudnocu ako je odnos dan posle ovulacije?






Djadja83 -> RE: pitanje o ovulaciji (31.1.2013 14:12:51)

Hvala ti puno!
Tako sam i ja mislila[sm=smiley13.gif]
ali...mozda se ipak cudo desi[sm=smiley1.gif]




jess021 -> RE: pitanje o ovulaciji (31.1.2013 14:34:06)


IZVORNA PORUKA: Djadja83

Zdravi svima! Prvi put se javljam i naravno imam pitanje, ako mozda neko ima iskustva
Bila sam juce kod dr i radio mi je ultrazvuk. Bio je 11. dan ciklusa i rekao mi je da je ovulacija bila tog dana ili prethodnog i da se bacimo na posao! [sm=smiley1.gif]
Da li neko zna kolika je verovatnoca za trudnocu ako je odnos dan posle ovulacije?
Inace sam 3 god u braku i pokusavamo vec dize da dobijemo bebu. mm je operisao varikocelu i sada zavrsava treci mesec proksid, pa cekamo kontrolu.
Pozdrav

Ja koliko znam da je nakon ovulacije, jajna celija raspoloziva jos nekih 12-24h, tako da se nadam da ste se bacili na posao!!




Djadja83 -> RE: pitanje o ovulaciji (1.2.2013 14:33:18)

Bacili smo se na posao, ali sam se ja bas smorila kada sam cula da je ovulacija bila tako rano[sm=zmeden.gif]
Mi vec neko vreme pratimo plodne dane (mislim ono od 11-17 dana ciklusa), ali prvi put mi je dr to gledao na ultrazvuk, pa sam se valjda zato tako iznenadila. Ne znam, videcemo
mozda smo i radili na vreme, volela bih jako[sm=duda.gif]




Djadja83 -> RE: pitanje o ovulaciji (7.2.2013 8:30:37)

Devojke cao!
Naravno, potrebno mi je vase misljenje[sm=smiley1.gif]
Trebalo bi da dobijem tek 13. februara, ali mene stomak bolucka vec par dana, onako kao bas blagi men. bolovi. Inace imam bolne [sm=hudicek1.gif], ali nikada se trba ne javlja tako rano. a juce sam merila temperaturu, bila je 63.8-37. Da li mislite da to mogu biti simptomi[sm=nosecka.gif]? Znam da je jos uvek rano, ali...




Djadja83 -> RE: pitanje o ovulaciji (7.2.2013 12:18:27)

I zaboravih da kazem da primecujem vec dva dana gust beli sekret. Meni sve zivo lici na simptome, posto dugo vec pokusavamo, pa mi zato znaci vase misljenje. Uzasno sam nestrpljiva, a jos je rano za test




jelenazvezda -> RE: pitanje o ovulaciji (10.2.2013 16:06:06)

pozz svima,imam jedno pitanje uglavnom osetim kad su mi ovulacije medjutim poslednja 2 meseca nemam simptome a na ultrazvuku su vidjeni folikuli,nemam pojma sta se desava




Maraj -> RE: pitanje o ovulaciji (10.2.2013 16:41:51)

djadja, navijam jako da su [sm=rozacrtici.gif]
ne bi da te razocaram, ali i ja sam jednom imala tako gust beli sekret ispostavilo se da su gljivice... Ne znam da l je karakteristican takav sekret za trudnocu...




Maraj -> RE: pitanje o ovulaciji (10.2.2013 16:43:19)

jelena, i ja sam imala sve simptome O dok nismo radili na bebi. Sad od kako radimo na tome, ja nemam nikakve simptome. Psiha je cudo. Vazno da ti je dr rekao, da je bila, ti je ni ne moras osetiti...[sm=smiley1.gif]




jelenazvezda -> RE: pitanje o ovulaciji (10.2.2013 17:29:11)

hvala maraj , malo me je sve to zbunilo pogotovo sto izmedju ciklusa imam blaga krvarenja,ne mogu ih tako ni nazvati,to je neka braonkasta tecnost... bas sam zabrinuta :( naprimer dobila sam 14.1 pa sam 24 imala to curkanje 3 dana pa onda nista ,pa sam juce kao dobila,danas opet nista ma uzas :(




eleusa -> RE: pitanje o ovulaciji (10.2.2013 19:43:31)

Pozdrav svima! Jedna stvar mi i dalje nije jasna- da li je baz. temp. povecana prije, za vrijeme ili posle ovulacije? [sm=zmeden.gif]
Procitala sam mnogo teksova i postova i sve mi se pomijesalo! Pokusavam da pratim i utvrdim kad mi je ovulacija, mada sam vec jednom
ostala u drugom stanju(lose se zavrsilo, prekidom u 6. mj.). Hvala!




Maraj -> RE: pitanje o ovulaciji (10.2.2013 20:17:57)

eleusa bazalna T miruje do O i poprilicno je niska, cim prodje naglo skoci i ostaje visoka do sledeceg ciklusa kada opet pada, a ako dodje do [sm=nosecka.gif] ostaje visoka, cak i iznad 36.7. Imas temu bazalna temperatura, prikljuci nam se tamo...




eleusa -> RE: pitanje o ovulaciji (10.2.2013 20:22:08)

Ok, hvala.




Djadja83 -> RE: pitanje o ovulaciji (14.2.2013 14:33:07)

Samo da se javim da moji simptomi ipak nisu bili pravi, stigla je [sm=hudicek1.gif]
[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




jelenazvezda -> RE: pitanje o ovulaciji (15.2.2013 0:12:15)

zao mi je [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




cicibanns -> RE: pitanje o ovulaciji (18.2.2013 13:55:07)

dosla sam sad od dr sva slogirana... elem, 5-ti mi je dan ciklusa a ja vec imam folikul od 20mm i endometrijum od 8mm... sta vi mislite o tome? rekla mi je da sam pred samom ovulacijom, da radim lh trakice primim pregnil i bacim se na posao! proslog meseca sam radila iui i to 14-ti dan ciklusa!




nata11 -> RE: pitanje o ovulaciji (18.2.2013 13:57:04)

Ciciban [sm=zmeden.gif] valjda su dobro videli na UZ. Svakako muckaj, i prati.




cicibanns -> RE: pitanje o ovulaciji (18.2.2013 14:34:43)

nato i ja sam sva [sm=zmeden.gif] dala mi je snima uz-a.. lepo i na njemu pisu mere![sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: pitanje o ovulaciji (18.2.2013 17:28:52)

cicibanns ma nista strasno, i to se desava. Nisu svima O 14dc znas i sama da su neke zene zatrudnele za vreme [sm=hudicek1.gif] po svemu sudeci nema pravila. Super sto ti je videla folikul, ti se vec danas sutra baci na posao...[sm=smiley1.gif]




luda od pokušaja -> RE: pitanje o ovulaciji (8.3.2013 0:13:35)

Pozdrav... Trebala bi pomoć. Već 7 godina pokušavamo zatrudnit i nikako,bila sam po doktorima i svaki ima svoju dijagnozu. Prije tri mjeseca radila sam pretrage za prohodnost jajovoda i ispostavilo se da nisu prohodni i desni je imao neku bolest i tako sam ja završila na operaciji gdje su mi sredili jajovode i probušili 15 cisti na jajnicima.Sada mi kažu da pak mogu ostat trudna prirodnim putem i da pokušavamo što više,ali da nemam ovulaciju i da pijem KLOMIFEN. I tako ja pila klomifen(zadnja tebleta popijena u utorak ujutro) i sada već par dana mjerim temperaturu i nadam se čudu. Godinama mi menga kasni,nekada dobim tek nakon par mjeseci i sada ni sama ne znam kako izgleda ovulacija,koji su znakovi i kako to sve ide. Stvarno bi htjela dijete i mislim da je vrijeme da zatrudnim.Jako sam opterećena s time i jako me strah da nećemo uspjet. Zanima me[sm=zmeden.gif] da li je koja od vas imala iskustva s klomifenom i kavi su rezultati? meni je sada ciklus bio 53 dana,tako da ne mogu ni koristiti kalendare i izračunat nešto kad ne znam..... [sm=zmeden.gif]




madre -> RE: pitanje o ovulaciji (8.3.2013 0:36:51)

ne znam kako bih te oslovila, luda[sm=smiley36.gif] dobro nam dosla[sm=bravo.gif]
kucaj u pretrazivac gore sa desne strane klomifen, postoji ta tema ovde i sve je detaljno objasnjeno... srecno[sm=pikapoka2.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>