RE: U Zemlji krvi i meda (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Lu -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 8:09:38)

IZVORNA PORUKA: nenja22

Mi koji smo...odnosno JA koja sam bila tu, imam i previše živih slika da bih tražila i istraživala još


naravno, ali da li mislis (ne ti konkretno, nego svako sa tvojom pricom, a na zalost mnogo je takvih i to ne samo na ovim podrucjima) da je bolje da tvoje dete ne zna nista o tome, nego da nauci i nikad vise ne ponovi? opet naravno, ne konkretizujem, nego govorim o principu, nadam se i da ne moram da naglasim, ali ipak, da me niko ne bi pogresno shvatio [sm=zmeden.gif]


Svoje dijete odgajam na način da nikoga ne mrzi a to je osnova svega zar ne?
Ne mislim mu pričati o slivanjima, mučenjima i ubistvima iz ovog rata, naravno da će kroz život čuti i o tome ali ne vidim svrhu priče "ovi" su "one" ubijali, to je već podjela na nacije i raspirivanje mržnje, to svoje dijete neću učiti.
Ja nakon svega preživljenog nikoga ne mrzim i na tome će da se temelji odgoj mog djeteta, zlo nema prefiks nacije, zli ljudi su zli ljudi i kraj priče i to je moj stav!




Anoniman -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 8:14:05)

Valjda zato sto sam mnoge stvari videla svojim ocima , nisam o njima slusala , citala ili ih gledala na kojekakvim filmovima , upravo zbog toga to ne zelim da prenosim dalje i ne vidim zasto bi moje dete imalo slike u glavi bilo kakvih zlih dogadjaja iz proslosti neke drzave . Svoju decu necu trovati ja , ako budu zeleli da znaju , saznace i o tome ce imati svoj sud a ne moj i bilo ciji . To je ukratko :)




Anoniman -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 8:15:26)

I ja ne pricam o silovanjima na takav nacin , da ih povezujem sa pripadnicima bilo kog naroda ili nacionalnostima , ne znam zasto je to bitno u desavanju silovanje ? Deci cu o tome pricati potpuno nepristrasno onda kada dodje vreme da izlaze nocu pa da znaju da postoje zli ljudi bez obzira odakle su i ko su .




Lu -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 8:17:17)


IZVORNA PORUKA: ribizla

Valjda zato sto sam mnoge stvari videla svojim ocima , nisam o njima slusala , citala ili ih gledala na kojekakvim filmovima , upravo zbog toga to ne zelim da prenosim dalje i ne vidim zasto bi moje dete imalo slike u glavi bilo kakvih zlih dogadjaja iz proslosti neke drzave . Svoju decu necu trovati ja , ako budu zeleli da znaju , saznace i o tome ce imati svoj sud a ne moj i bilo ciji . To je ukratko :)

Ti si ribizla upravo izrazila ono što ja mislim[sm=smiley20.gif]




indy_25 -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 8:19:29)

Lu potpisujem te u svakoj rijec isto tako razmisljam. Od kako se zavrsio taj rat nema ni jednog jedinog dana a da se ne pomene u medijima posebno u vecernjem dnevniku. Sto se mene tice zabranila bi da se uopste prica o ratu. Moje djete nikad nije culo da sam ja prezivjela rat niti mu sam ikaada pricala o ratu a isto tako niti ko su srbi, hrvati i muslimani.




Anoniman -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 8:20:33)


IZVORNA PORUKA: indy_25

Lu potpisujem te u svakoj rijec isto tako razmisljam. Od kako se zavrsio taj rat nema ni jednog jedinog dana a da se ne pomene u medijima posebno u vecernjem dnevniku. Sto se mene tice zabranila bi da se uopste prica o ratu. Moje djete nikad nije culo da sam ja prezivjela rat niti mu sam ikaada pricala o ratu a isto tako niti ko su srbi, hrvati i muslimani.

Da [sm=smiley1.gif]




minavb -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 8:28:15)

"Možda bi trebalo da ih mrzim, ali ne mogu, ja nemam dva srca, jedno za mržnju, drugo za ljubav"
Meša Selimović [sm=smiley1.gif]

Moji rođaci iz Hrvatske su ostali bez kuća, najbližih, povređeni su, pa opet nikoga ne mrze, ne pričaju o tome što su videli i doživeli, i rado obilaze stare prijatelje i komšije. Život ide dalje.




NadaR -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 8:38:21)

Mene strasno iritira sto svi sve znaju a u stvari pojma nemaju kako nam je bilo ovde svima,obicnom narodu na sve tri strane .

Znate li kako je spavati a u sobi neprastano sija od detonacija granata ? Mama je svaku noc presjedila na balkonu a ja sam se pravila da spavam da ju ne brinem jos vise .
Svako jutro se cuje novi jauk i lelek i strah me da otvorim oci jer ne znam ko je sad opet poginuo .. da li je tata ,kum ,ujak , komsija ..

Zato ne zelim da gledam film ,ne zelim da svoje dijete trujem mrznjom . Nama je bilo dovoljno .
Eto toliko . [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 8:54:37)

IZVORNA PORUKA: Nada RR

Mene strasno iritira sto svi sve znaju a u stvari pojma nemaju kako nam je bilo ovde svima,obicnom narodu na sve tri strane .

Znate li kako je spavati a u sobi neprastano sija od detonacija granata ? Mama je svaku noc presjedila na balkonu a ja sam se pravila da spavam da ju ne brinem jos vise .
Svako jutro se cuje novi jauk i lelek i strah me da otvorim oci jer ne znam ko je sad opet poginuo .. da li je tata ,kum ,ujak , komsija ..



Bravo Nado.
I mm je ranjen i nadrljao ali nikada mi detalje navodio nije, verujem da ga sve to boli i razumem ga, ne želi uopšte tamo da se vraća ni u mislima, ma kakvi filmovi (koje prave oni koji rata videli nisu) ... 13 godina smo zajedno, tek pre godinu i po sam ga jedva nagovorila da odemo u Sarajevo da vidim kuću u kojoj je odrastao i na koju je u ratu bala granata - Francuzi gađali (u kojoj naravno neko drugi sada živi). Očekivala sam neku emociju, ali bio je totalni hladni tajac kada smo stajali ispred kuće. Nepoznata žena sa feredžom izašla je da nas drsko pita šta hoćemo. Rekli smo da gledamo zemlju (oko kuće je i dalje sve "naše").

Ali zato mi često priča neke lepe priče iz detinjstva i o svojim komšijama Hrvatima i Muslimanima i Srbima. Nikada mržnju nisam oset_ila.




nenja22 -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 9:08:11)

slazem se i te kako da je neucenje mrznji osnova, ali ne mislim da je dovoljno...
ali posto je to bilo jedino konkretno pitanje, a nije mi nikad misija bila da namecem svoje misljenje, posebno kad se o bilo cemu u vezi sa decom govori, toliko [sm=smiley1.gif]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (15.3.2012 9:40:12)

[Sadržaj poruke je obrisan]




hanka -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 9:46:53)

A onda je dosla teta Andja taman kad su se smirile strasti da ponovo virne u nase zivote i poremeti kakav takav mir koji je jedva uspostavljen




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (15.3.2012 9:48:21)

[Sadržaj poruke je obrisan]




hanka -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 9:51:14)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (15.3.2012 9:53:14)

[Sadržaj poruke je obrisan]




*Alexx* -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 9:54:04)

OK, ja se nisam javljala u ovoj temi, ali moram. Zašto, bre, shvatate taj film toliko lično? Kao što je snimila film o Bosni, tako je isto mogla da snimi i film o Iraku. Naravno, nije ga snimila jer ne sme. Provokativna tema, odličan marketing, a film teško sranje. Nisam ga gledala, ali oni koji su ga gledali tako kažu. Ja ne volim te ratne, meni je to težak smor, a i ne želim da se vraćam u taj mračni period naše zemlje (naših zemalja).
Da se ja pitam, ova tema ne bi ni postojala na RR. Tupava je. O čemu pričamo? O Anđelininom redateljskom prvencu? Bolje da razglabamo o tome ko ima koju peglu.




Anoniman -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 9:56:21)

Ja imam najbolju [sm=jezicek.gif] Bravo Alexx , upravo tome sam i pricala izbacujte ove teme iz srca i bavite se peglama , evo mozete i mojom [sm=smiley36.gif]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (15.3.2012 9:57:48)

[Sadržaj poruke je obrisan]




minavb -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 9:58:17)


IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Bolje da razglabamo o tome ko ima koju peglu.

Ili ko može dalje da baci peglu.[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 9:58:46)

Mina u tebe se ne bih kladila [sm=smiley36.gif]




minavb -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 10:00:16)

Anđa garant može najdalje da je baci, stari je alkos i bulimičar.[sm=smiley2.gif]





Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (15.3.2012 10:02:36)

[Sadržaj poruke je obrisan]




*Alexx* -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 10:05:37)


IZVORNA PORUKA: gagi

Alexx zasto ga ja dozivljam licno kao sto vidis iz prilozenog.


Vidi, ima tooooliiiiikooooo filmova u Holivudu gde su glavni negativci Srbi. Pa šta sad? 80ih i 90ih su na tapetu bili Rusi, zadnjih 10 godina Iračani, Afganistanci i Srbi.
Film ko film. Treba ga ignorisati.




indy_25 -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 10:06:45)

Gagice prezivjela sam i ja taj rat. Ne znam koje si ti godiste. Ja sam bila bas mala imala sam 7 g i u ratu sam imala neko svoje djetinstvo. Bila sam u podrumu tokom cijelog rata u nekakvom sklonistu ali i tamo sam se smijala i igrala. Ne mogu reci da sam imala traume jer nisam znala ni sta je granata ni metak ni pistolj ni srbin ni musliman ni hrvat. A ni ovaj film me nije pogodio kada sam ga gledala da mi vrati neka sjecanja i emocije jer tada nisam ni znala da sam u strasnom ratu.

Fil ko film gledala sam i strasnijih filmova samo ovaj je najlosiji u mom zivotu koji sam ikada pogledala.




Anoniman -> RE: U Zemlji krvi i meda (15.3.2012 10:20:56)

Dajte peglu mikici [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>