RE: Urinarne infekcije kod dece (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.1.2019 18:04:52)

Smeško, mi smo u Tiršovoj sve brzo obavili. Išli kod urologa, nefrologa i na ultrazvuk u jednom danu. Narednih 6 meseci radili urinokulturu i bris prepucijuma na svakih 15 dana, posle na mesec dana. Nikad više nije imao infekciju ešerihijom, pojavljivale su se neke druge bakterije u malom broju ali ešerihija ne. Rekli su nam da u slučaju da se ponavlja infekcija da će dobiti profilaksu ali pošto je na uz utvrđeno da je sve ok i infekcija se nije vraćala, to smo izbegli.
Imao je 3 meseca tada i doktori u Tiršovoj su nam rekli da pređemo na neke druge pelene (u tom momentu smo koristili pampers) što smo i uradili. Tada sam i zamrzela pampers.

Držim fige da sve bude kako treba [sm=smiley31.gif]




smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.1.2019 18:32:24)

Anči, mi smo otišli na IMD, jer su bili dežurni. Tamo bi nam sve odradili, ali nije bilo mesta, pa su nas poslali u DM. To je odeljenje pulmologije, uopšte i nije ono što nam je trebalo, pa nismo smeli ni iz sobe da izađemo.
Sada smo nosili otpusnu listu kod pedijatra i on misli da uz treba da radimo pet dana o završetku terapije. Tako ćemo i uraditi. Ne mogu da čekam zakazivanje u Tiršovoj ili na IMD. I sada sam sva u grču.




Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.1.2019 19:34:27)

Verujem ti :( odradite to pa da budete mirni. Grlim vas [sm=smiley31.gif]

P.S. Sad se setih... mi smo preko svekra sve brzo završili, on je radio nekad u Tiršovoj pa su nam sve odmah zakazali. Inače ko zna...




smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.1.2019 23:41:38)

Anči, [sm=smiley31.gif]




Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (10.2.2019 21:58:34)

Žene, šta znači Mešovita crevna mikroflora u urinokulturi? Marko ima 4000.




Maraj -> RE: Urinarne infekcije kod dece (11.2.2019 10:07:43)

Ana pa verovatno da je kontaminiran nalaz




Ina84 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (18.8.2019 13:30:41)

Pozdrav svima, nova sam na forumu. Imam pitanje za Maraj. Imam bebu od 2 meseca kod koga je nadjena klebsijela u urinu, trenutno pije antibiotik i isto je kao i kod tvoje bebe intrauterino utvrdjeno prosirenje pijelona na jednom bubregu. Kako je sada tvoj mališa, da li su se infekcije ponavljale? Hvala na odgovoru.





Filadendronka -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.8.2019 19:50:00)

Nazalost evo mene u ovoj temi. Bebac dosta bakterija i 25-50 leukocita u urinu. Pije Pancef 3ml dok cekamo rezultat UK. 




Maraj -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.8.2019 20:13:39)


IZVORNA PORUKA: Ina84

Pozdrav svima, nova sam na forumu. Imam pitanje za Maraj. Imam bebu od 2 meseca kod koga je nadjena klebsijela u urinu, trenutno pije antibiotik i isto je kao i kod tvoje bebe intrauterino utvrdjeno prosirenje pijelona na jednom bubregu. Kako je sada tvoj mališa, da li su se infekcije ponavljale? Hvala na odgovoru.



Izvini ja tek sada vidim pitanje...
Ne nisu se ponavljale. Dovro je. On je sad vec deckic od skoro pa 4 god.
Na institutu za majku i dete su mu rekli da je validan nalaz urinikulture samo.onaj koji se direktno.u flasicu hvata. Dakle skines bebu i cekas. To sa stavljanjem kesica nikadnebude sterilno.i uvek.bude nesto.u nalazu.
Fil to vazi i za tebe . Hvataj urin direktno.u bocicu,nelepi kesice




vonavoj -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.8.2019 22:12:01)

Fili,nadam se ds ce proci brzo!




Filadendronka -> RE: Urinarne infekcije kod dece (22.8.2019 23:43:15)

Hvala Von! 💕
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Fili,nadam se ds ce proci brzo!






Duškić -> RE: Urinarne infekcije kod dece (23.8.2019 6:08:07)


IZVORNA PORUKA: Maraj


IZVORNA PORUKA: Ina84

Pozdrav svima, nova sam na forumu. Imam pitanje za Maraj. Imam bebu od 2 meseca kod koga je nadjena klebsijela u urinu, trenutno pije antibiotik i isto je kao i kod tvoje bebe intrauterino utvrdjeno prosirenje pijelona na jednom bubregu. Kako je sada tvoj mališa, da li su se infekcije ponavljale? Hvala na odgovoru.



Izvini ja tek sada vidim pitanje...
Ne nisu se ponavljale. Dovro je. On je sad vec deckic od skoro pa 4 god.
Na institutu za majku i dete su mu rekli da je validan nalaz urinikulture samo.onaj koji se direktno.u flasicu hvata. Dakle skines bebu i cekas. To sa stavljanjem kesica nikadnebude sterilno.i uvek.bude nesto.u nalazu.
Fil to vazi i za tebe . Hvataj urin direktno.u bocicu,nelepi kesice


Ja ovo nisam znala.




Duškić -> RE: Urinarne infekcije kod dece (23.8.2019 18:27:47)

Sestricina je dobila na moru urinarnu infekciju i cvilelo sete po ceo dan. Prepisali joj neki anb ali se samo zalecila.
Vratila se u Bg i posle drugog dana u vrticu temperatura i bolovi u stomaku, piskila je svaki cas i dr njena odmah reagovala sa drugim ab.




Filadendronka -> RE: Urinarne infekcije kod dece (24.8.2019 22:01:51)

Kako je moguće da je nalaz urinokulture sterilan??? Obican nalaz urina pokazao dosta bakt i 25-50 leukocita. Dr dala Pancef dok ne stigne urinokultura i sad ne znam do kada da pije ab. Na moru smo, ne bih ovde da eksperimentisem sa lekarima kad se bebac bolje oseca. 




vonavoj -> RE: Urinarne infekcije kod dece (24.8.2019 22:07:51)

Fili.min 5 dana mora da pije..ja ne bi prekidala 7 dana..neka je pokriven..ipak je imao i boginje.




Filadendronka -> RE: Urinarne infekcije kod dece (24.8.2019 22:17:57)


Bas sam isto tako razmišljala. Nego zao mi da pije ab tako mali, ali sam sigurna da ima neku bakteriju koja mu je napravila svu tu muku. 
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Fili.min 5 dana mora da pije..ja ne bi prekidala 7 dana..neka je pokriven..ipak je imao i boginje.







vonavoj -> RE: Urinarne infekcije kod dece (24.8.2019 23:01:13)

Vec je krenuo da pije,gotovo sad..bitno da je temp spala. Mozda urin nije bio sterilan i pokazao bakterije..Ja bi nastavila da mu dajem 5 dana.




Silerova -> RE: Urinarne infekcije kod dece (28.11.2019 0:27:46)

Poštovana/e, da li ste čuli za nekoga ko je radio ulttazvucnu mikcionu ove u Srbiji? Cula sam da se radi u Medi group. Ja bih izbegla klasicnu , ako je moguce. Hvala





smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (28.11.2019 8:11:08)

I mi smo radili u Medi Groupu.





Silerova -> RE: Urinarne infekcije kod dece (28.11.2019 10:42:32)

Smeško, je l'' sve prošlo ok? Jesu li Vam priznali za dalje lečenje? Mene plasi cela procedura, u smislu kako ce moje dvogodisnje dete to da podnese i da li ce nam posle toga priznati tu analizu kao validnu,npr.u bolnici ili negde privatno. 





smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (28.11.2019 11:20:39)

Naravno da je priznaju. Ultrazvucna mikciona se radi i u Tirsovoj kada imaju reagense. Mi smo privatno isli kod nefrologa, a na IMD kod urologa. Sin je tada imao 10 meseci. 





smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (28.11.2019 11:21:59)

Ni mi nismo hteli da zracimo dete. Kostala je oko 22.000.





Silerova -> RE: Urinarne infekcije kod dece (28.11.2019 18:03:54)

Hvala puno🤗





smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (28.11.2019 20:28:38)

Sta god treba, tu sam.





AleksSlobex -> RE: Urinarne infekcije kod dece (26.1.2020 8:21:20)

Mojoj bebi malo smrducka urin i manje piski. Primetila sam to juce. Jel moze to od malo vode sto pije,jer nece puno da je pije. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>