RE: Urinarne infekcije kod dece (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (26.1.2020 14:16:11)

Naravno da moze. Ali, da biste bili mirni, mozete i odneti urin na obicnu analizu sedimenta i videcete.





AleksSlobex -> RE: Urinarne infekcije kod dece (3.2.2020 22:40:19)

Imamo urinarnu infekciju. Dosta leukocita ima. 




smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (3.2.2020 23:48:35)

Bravo sto ste primetili! Urinarne hoce da se provuku i bez T.




AleksSlobex -> RE: Urinarne infekcije kod dece (3.2.2020 23:49:37)

Eto urin mi bio cudan i eto 




smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (3.2.2020 23:53:11)

Bravo! Sjajno je sto ste je ,,uhvatili" dok nije otisla dalje.




AleksSlobex -> RE: Urinarne infekcije kod dece (3.2.2020 23:54:28)

Samo sam se zabrinula zbog tih leukocita ali dobro. Dobili smo antibiotik pancef i to je to ja se nadam. Hvala na odg. Pozdrav




smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (3.2.2020 23:58:06)

Nisu Le za brigu, oni ce brzo pasti. Prosto ih mora biti kad je infekcija u pitanju. Bice sve ok.




Filadendronka -> RE: Urinarne infekcije kod dece (31.5.2020 9:26:48)

Imate li preporuku za nekog decijeg urologa ili neki savet kod ucestalog mokrenja kod decaka od cetiri godine? Urin i Uk dva puta radjeni, nista alarmantno. Pije JP caj, nema bolove. Pisala sam RR pedijatru juce. 




smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (31.5.2020 12:09:06)

А да урадите уз па тек онда идете код уролога?




Filadendronka -> RE: Urinarne infekcije kod dece (31.5.2020 23:08:17)

Pedijatar nam nije pominjao UZ, vec da dodjemo po uput za urologa u slucaju da se stanje ne sredi. Valjda ce urolog da uradi ultrazvuk, nije valjda da rade napamet. 





smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (31.5.2020 23:20:27)

Ma, ne. Nego ce to prolongirati dijagnostikovanje. Ne rade oni sve te preglede odjednom. Bar ja nisam cula za to. Uglavnom i urolozi i nefrolozi traze uz i ostalo vec zavisi od slucaja. Nemam pojma, ja bih tako uradila. Ali, opet, ja sam postala panicar. Izvini sto te bunim.





Filadendronka -> RE: Urinarne infekcije kod dece (1.6.2020 9:56:18)

Smesko, hvala na savetu u svakom slucaju. Kontam da ce urolog odmah da uputi na uz, ne bih da idem tamo da im pametujem unapred sa svojim idejama. 




flamingos -> RE: Urinarne infekcije kod dece (3.6.2020 16:24:59)

Fil,kako ste?Mislim na vas.Ljubim vas.❤





dunja RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (3.6.2020 16:48:01)

Fil, da li sre radili glikemiju iz krvi?

Ovih dana sam objavljivala neki tekst na RR, o toj vezi između šećera i čestog mokrenja, a S je baš tada takođe počeo češće da mokri, što me smorilo totalno, jer sam bila u toj tematici zbog posla.
Trajalo je kod njega par dana, pa se smirilo, pa opet pojačalo, elem, nije prečesto, ali mokri češće nego ranije.
Nema druge simptome povišenog šečera, osim žeđi, mada on i inače pije često vodu (ali nije umoran, i trenutno ne gubi na težini, u psolednje vreme je dobio 4-5 kg), ali planiram da mu tokom ovog meseca proverim šečer, jer moram i Milici, zbog nekih stvari koje su počele da nam se naprasno dešavaju, ali o tome pišem u drugoj temi.





Filadendronka -> RE: Urinarne infekcije kod dece (4.6.2020 13:18:13)

Odradili smo svasta od analiza i sve je ok. Nema secer, mada sam i ja odmah prvo pomislila na to. Urin, UK i krvna slika ok. Sutra idemo privatno na UZ urotrakta i bubrega. Za dalje cemo da vidimo sta cemo. Njemu ovo traje vise od mesec dana, nema sanse da pustim tek tako. Ako je psihicki ici cu i kod psihologa da vidim kako da se postavim. A pre toga da odradimo sva ispitivanja. 




flamingos -> RE: Urinarne infekcije kod dece (4.6.2020 19:41:02)

Fil,dobro je da su analize ok.Rešićete već nekako,nego samo da čovek brine.Ljubim vas.❤





blizanac2 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (26.8.2020 22:19:57)

Pozdrav zene. Da li je neko imao iskustva sa nitrofurantoinom? Beba ima 4 meseca, zbog eserihije koje je bila dva puta u urinu, dobili smo profilaksu 2 meseca. Desava se da ga povrati sa svim mlekom koje je popila.. Kako ste ga davale deci? 





smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (27.8.2020 5:04:51)

Spricem. 

Kakva je to profilaksa od dva meseca? 




blizanac2 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (27.8.2020 6:50:50)

Pre jela ili posle? Pije prasak jer kao sirup nije stabilan pa ga ne preporucuju za bebe. Ako joj dam pre jela uvece, svo mleko koje popije povrati. Ne znam, u Tirsovoj dr rekao mesec dana, drugi 2 meseca, pa cu posle ultrazvuka kod treceg cuti misljenje. 





smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (27.8.2020 7:33:51)

Mi smo davali nevezano za jelo, ali moja beba nije povracala. I izbacili su nam profilaksu sa godinu dana.




blizanac2 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (27.8.2020 9:07:03)

Pokusacu sve pa videti sta je najbolje. Znam da ide duze profilaksa. Ona je imala preko 100000 eserihiju ali nije bilo temp, odnela sam urin jer mi je par dana slabije jela a sve ostalo je bilo u redu. Ali se nakon par dana posle Pancefa se javila opet u tom broju sa visokom leukocitima. 





blizanac2 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (27.8.2020 20:25:55)


Izvini sto te smaram, jesi li mu davala uvece, ili u toku dana? Jedan dr mi je rekao uvece, druga mi kaze da joj mesam sa bananom da zamaskiram ukus. Ona to povraca, evo i veceras.. 
IZVORNA PORUKA: smeško

Mi smo davali nevezano za jelo, ali moja beba nije povracala. I izbacili su nam profilaksu sa godinu dana.






smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (27.8.2020 20:30:40)

Ma, kakvo smaranje. Davali smo pred spavanje, jer mu se nije svidjalo. Onda je lakse bilo dati dok je pospan.




blizanac2 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (27.8.2020 20:40:00)

Zato sam tako i pokusala i svo mleko i lek zavrse u krevecu, povracanjem u snu. 😔 Sad ne krenula da povraca na pola sprica.. Bas cu pokusati sa mrvicu banane da zamaskiram, pa da ga popije kako god. 





smeško -> RE: Urinarne infekcije kod dece (27.8.2020 20:45:15)

On stvarno smrdi. Stvarno smo imali srecu da bebac nista nije povracao. Ali se desavalo da zatvaramo nos dok me otvori usta. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sledeća stranica >   >>