RE: TV usporava razvoj govora (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Animsaj9 -> RE: TV usporava razvoj govora (14.12.2016 22:17:54)

tako i D i njemu brzo dosadi
ima tu mnogo stvari koje usporavaju govor, ali i tv ne kažem da ne. Sa detetom se treba raditi, pricati, obracati mu se kao velikom, ulagati u njega. A ne samo pustiti, pa kad progovori progovori, naročito ako postoji razvojno kašnjenje




Anck Su Nmaun -> RE: TV usporava razvoj govora (14.12.2016 22:23:26)

Ja kad zelim.normalno da sednem i popricam sa decom obavezno gasim sve i TV i komp i sklanjam tablet i mob. Jer koncentracija je onda ravna Nuli!




veselicaa -> RE: TV usporava razvoj govora (14.12.2016 22:50:53)

Sve zavisi od deteta,ako dete gleda tv a roditelji provode kvalitetno vreme sa njim,pricaju mu bajke,citaju,druzi se sa vrsnjacima mislim da tv nema tu puno uticaja.A iskreno nisam ni videla dete koje moze bas dugo da sedi ispred tv-a sto kaze Emica brzo im dosadi i cao.




Anck Su Nmaun -> RE: TV usporava razvoj govora (14.12.2016 23:06:34)

Moje dete moze !
A Veselice kakvo je ro kvalitetno provedeno vreme ako je pored TV-a [sm=smiley13.gif]




Animsaj9 -> RE: TV usporava razvoj govora (14.12.2016 23:11:10)

vesela verovatno misli ako pored toga što dete gleda tv, roditelji i pored toga provode kvalitetno vreme




Anck Su Nmaun -> RE: TV usporava razvoj govora (14.12.2016 23:18:17)

Ahmmm nismo se razumele.[sm=jezicek.gif]
Sve u svemu ne mrzim aj TV [sm=smiley36.gif] ali da utice utice sigurno u nekoj meri ako se nema.granica!




Sanjalicaaa -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 15:13:39)

Pokvario nam se Tv! Tako sam srecna! [sm=smiley36.gif]
Ja ga uopste ne volim, cak mi i smeta.
G kad je kuci i kad izgustira sve igracke, plastelin i bojice samo bi TV gledao. Onda moram da gasim, a on seljuti i trazi. Ovako nema i svi smo mirni.
Ubedjujem mm da uopste ne uzimamo drugi. Moja mama kaze da vecu glupost nije cula, kao kako da nemate TV [sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 15:17:26)

Hahaaaha...u pravu si, mada mozda se zazelis nakon nekog vremena. Ali i meni smeta , cesto ga iskljucim. Dok je mm tu non stop je ukljucen.




Maraj -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 15:22:44)

[sm=smiley36.gif] sanjalice , pa mama je u pravu [sm=smiley36.gif]
nama , stalno upaljen tv




Sanjalicaaa -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 15:23:23)

Pa tesko da cu zazaliti. Bukvalno ga ne gledam nikada. Evo vec 6-7 god. Odvikla sam se jer kao student nisam imala TV.
MM dodje i odmah ga ukljuci da drnda, cak i kad ga ne gleda.




Mala Elena -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 15:35:42)

Da, ukljucen tv, a on sedi i gleda u telefon...




suzi kju -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 15:45:26)

Meni tv radi po ceo dan.
Ujutru pustim jutarnji program. Sredim decu nahranim, e onda ako hoću da na miru popijem kafu (znam grozna sam majka)onda pustim crtani. Vole da gledaju maksima pa im pustim. Na podu au,malo ae igraju nalo gledaju i tako.
Idu i dečje pesmice ali ne nešto puno. I nešto nisam sigurna u tacnost naslova ove teme. Mislim da nema pravila.




LauraAndrija -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 20:02:15)

Moja ne primecuje tv nju to ne zanima. Slažem se sa Suzi.




Sanjalicaaa -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 22:07:41)

Nije ni G dok je bio manji, sad ga zanimaju. Ne znam da li usporava govor, ali definitivno ima uticaja na ponasanje. Primecujem da posle crtaca pocne da vileni, skace, luduje.




suzi kju -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 22:23:24)

Sanjalice to sigurno. A jos ovi crtaci sada su prepuni agresije, stalno bitka, borba, haos.
Nema cipelica,tom i dzeri-ja,brzog gonzalesa,paje patka i miki mausa.
Videh neki dan na nekom programi strumfove, jedino to iz mog detinjstva.




Maraj -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 22:28:09)

Mj L moze sat vremena (ako ne i duze) da gleda tv. Tu podrazumevam Masu i Medu , reklame i decije pesmice.. Sto suzu kaze , kad hocu nesto da pozavrsavam , ja mu pustim. Tako ga mogu smiriti da npr napravim njemu dorucak




Sanjalicaaa -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 22:32:45)

Ni strumfovi nisu sto su nekad bili. Ili se ja ne secam. Ne svidja mi se sto ima dosta pogrdnih recu tipa glupane, ovo/ono smrdi, i slicno.




Anck Su Nmaun -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 22:36:04)

Zenske cekajte malo, A Tom I Dzeri nisu agresivni, Dusko, Paja...? Pa agresivno je bilo i tada, sada bar mozes da biras hoces li Neki Yu Gi ili Pepu. Vi Birajte sta vam deca gledaju




Maraj -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 22:36:14)

Ja L skidam sa YouTube , snimam na usb , i tako gleda. Trazila sam i Teletabise. Nekad ih glwda na mini ultra tv-u
Bas mu se svidjaju , al ne nadjoh sa srpskom sinhronizacijom




Anck Su Nmaun -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 22:40:44)

Moj V voli Baby TV i skidala sam mu neke spotice one sa YT ali Baby bas voli.




Mala Elena -> RE: TV usporava razvoj govora (23.12.2016 22:45:04)

Isto voli baby tv.




branki* -> RE: TV usporava razvoj govora (24.12.2016 5:22:32)

Pa,bili su i nasi neki crtaci agresivni,ali mi smo imali jedan crtani ujutru i jedan uvece,ovde se misli na decu koja gledaju u tv ili komp satima,a ima takve,naravno da ako dete pogleda 1,2 crtana da mu nece biti nista.




IvanaSK RR -> RE: TV usporava razvoj govora (24.12.2016 8:14:18)

Suzi, nisi grozna. Evo A trenutno gleda Ducktv, a ja pijem kafu. :)
Bilo je svakakvih crtaca i dok smo mi bili manji, ali sto kaze branki, nisu se mnogo gledali.
Meni je onaj ben10 užasan, a sin ga je gledao i ima i dalje te igracke. Pepu prase je dosta dugo gledao, samo su se vrtele epizode, svi smo ih znali napamet, a on se igra i povremeno baci pogled.




Maraj -> RE: TV usporava razvoj govora (24.12.2016 9:26:12)

Mi nemamo ni baby btv ni duck , al eto skinem mu Masu i Medu sa neta il one pesmice tipa "Glava ramena stomak kolena" , "Imam.jednog medu" , " Kako kaze kuca" .... sve te slatke i animirane pesmice. Dakle znam sta gleda. Ne dajem mu nista agresivno..nekad mu pustim Mini ultra tv. Vise su u pozadini pusteni crtaci , a on se igra. Kad naidju Masine strasne price , menjam kanal




Maraj -> RE: TV usporava razvoj govora (24.12.2016 9:30:37)

Zaboravih da napisem
.mozda tv usporava razvoj govora , al moj L i uci neke reci kroz crtani. Ima par fraza koje kada moj L gleda Masu i Medu obozava , pa ih i lonavlja. Cak ih lonavlja pre nego li se pojave u epizodi (kao da ih najavi , pa gleda u mene da vidi kako cu reagovati)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>