RE: TV usporava razvoj govora (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Dragce86 -> RE: TV usporava razvoj govora (24.2.2017 18:42:34)

Ovaj tekst mi deluje nelogicno..Zar ne bi trebalo da uci nove svari gledajuci i slusajuci TV?!




mati -> RE: TV usporava razvoj govora (24.2.2017 19:26:57)

Slazem se. Nas primer bas pokazuje suprotno, i sa jednim i sa drugim detetom




branki* -> RE: TV usporava razvoj govora (25.2.2017 9:26:53)


IZVORNA PORUKA: Dragce86

Ovaj tekst mi deluje nelogicno..Zar ne bi trebalo da uci nove svari gledajuci i slusajuci TV?!

naravno da ne.trebalo bi da uci putem igre i oponasanja roditelja i putem interakcije sa vrsnjacima,socijalni kontakt.




Sanjica26 RR -> RE: TV usporava razvoj govora (25.2.2017 9:43:16)

Uvek glasam.protiv tv. Sta moze tu da nauci? Mozda nekad da kad su bile.decije emisije obrazovnog karaktera.




mati -> RE: TV usporava razvoj govora (25.2.2017 11:14:17)


IZVORNA PORUKA: branki RR


IZVORNA PORUKA: Dragce86

Ovaj tekst mi deluje nelogicno..Zar ne bi trebalo da uci nove svari gledajuci i slusajuci TV?!

naravno da ne.trebalo bi da uci putem igre i oponasanja roditelja i putem interakcije sa vrsnjacima,socijalni kontakt.

Uce oni i tako , naravno. Ali recimo Mita... Preko dana gleda Masine price i kad legnemo ne pricam ja njemu, nego on meni. I mogu reci da ih bas lepo prica.
Engleski su dosta samostalno naucili iz crtaca, Matija naucio da cita pa sad sam pokusava da cita i crtace ili sta god ga zanima na TV u.




branki* -> RE: TV usporava razvoj govora (26.3.2017 10:01:44)

klik

a propo onoga sto smo pricale.




Anck Su Nmaun -> RE: TV usporava razvoj govora (26.3.2017 17:20:34)

IZVORNA PORUKA: Dragce86

Ovaj tekst mi deluje nelogicno..Zar ne bi trebalo da uci nove svari gledajuci i slusajuci TV?!

Naravno da i tu ima koristi od gledanja TV-a ali mislim da sama tematika ovde nije izbaciti TV totalno iz upotrebe, vec sve umereno.
Deca koja po ceo dan bulje u TV nemaju interakciju, staticna su... tu nije nista dobro i korisno. Znaci ....samo umerenost u svemu!




MamaNecaVo -> RE: TV usporava razvoj govora (2.1.2018 23:53:31)

Ja A ne dozvoljavam da bulji u tv,tablet,telefon itd.
Nove stvari uci kroz igru i generalno posveceno mu je 24h za ucenje novina itd. Licno,grozim se kada vidim sliku gde ponosni roditelj napise tipa,moja beba vec sat i po gleda crtani a mama na miru pije kafu.
Nista licno,ali kafa se moze popiti i uz to da detetu procitas neku pricu,ako je dete manje da ga zanimas uz neku igracku,edukativnu knjigu i tome slicno.

Mozda sam s te strane ogranicena,ali svako preterivanje u pogledu vremena provedeno ispred tv-a mi je suvisno.
Pogotovo sa manjom decom.




Anck Su Nmaun -> RE: TV usporava razvoj govora (5.1.2018 22:05:59)

V ne gleda puno TV pa.nista ne prica [sm=smiley13.gif]
Predlog kako Pomoci detetu je kao pricajte vise s njim. Pa ako neko vise prica od njegove dve brbljive sestre onda stvarno ne znam sta da radim [sm=smiley1.gif]




MamaNecaVo -> RE: TV usporava razvoj govora (5.1.2018 23:46:12)

Anck ja mislim da to nema veze.
A ne gleda tv bukvalno 10minuta za 24h pa ne prica.
Tj prica on,al kad se njemu prica.

A sto se tice toga..Pa ako neko trabunja detetu 24h to sam ja.[sm=smiley36.gif]Ko sta radi,citamo,pricamo,pojasnjavamo..
Sve zavisi od deteta.




Dora89 -> RE: TV usporava razvoj govora (7.3.2018 15:49:13)

Verujem da ima veze, ali ako je to nešto drastično, tipa da po 5 sati dnevno gleda tv, a ne dva crtaća.
Naravno da sa detetom treba da se priča, ali u pravu ste da zavisi i od deteta. Dečaci mnogo sporije progovore i manje pričaju od devojčica istog uzrasta, to je opšte poznato.
Ia jedino sa detetom pojedine predmete uzmem u ruku i polako izgovaram njihova imena, mislim da je to dobro za razvoj govora, sve ostalo pričam normalno.




Anck Su Nmaun -> RE: TV usporava razvoj govora (2.7.2018 16:32:05)

V ne zanima mnogo. Pa eto tek posle drugog rodjusa propricao. Ove dve su progovorile [sm=jezicek.gif]




IvanaSK RR -> RE: TV usporava razvoj govora (2.7.2018 16:35:38)

Maca uopšte nije gledala tv pa skoro tek propricala. Ponekad je znala da odgleda neki crtani na tabletu-mobu, na tv-u je bio neki program Duck tv, tamo nista ne pricaju, samo slike. Eto, to je znalo ponekad da joj drzi paznju desetak minuta.




Misha i Ljisha -> RE: TV usporava razvoj govora (2.7.2018 21:28:40)

Ima sigurno veze statisticki kad se pogleda ali nista ne mora da znaci. Moja D je do druge godine spajala samo po dve reci a recenice su nam bile pojam.




mama Jo -> RE: TV usporava razvoj govora (2.7.2018 21:34:09)

Sto bi rekli statistika je kao bikini: sve otkriva a nista ne pokazuje [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]