RE: Double test (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Anoniman -> RE: Double test (19.12.2013 11:36:25)

Dunja superrrrr[sm=bravo.gif]




madre -> RE: Double test (19.12.2013 11:37:10)

super! mogu da zamislim koliko ti je laknulo[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Double test (19.12.2013 11:38:49)

Ja već danima bukvalno ulicom skačem od sreće [sm=smiley36.gif], svaki dan lepe vesti, samo da Bog da da tako i ostane [sm=smiley1.gif]




New Mom -> RE: Double test (19.12.2013 13:32:14)

Sjajno, Dunja![sm=bravo.gif]




degu -> RE: Double test (20.12.2013 17:03:10)

Ja sam danas trebala da radim al moj vrtiguz nije hteo da se smiri i dr nije uspeo da uhvati NT, pa je rekao da dođem u sredu pa ćemo ga čekati. Inače skontala sam Dunja u čemu je fazon sa tvojim 12+2 tada kad si bila 11+6. I ja sam danas 11+6 al po UZ sam sad 12 +4, ispade mi termin sad 30.6 kao da sam zatrudnela nedelju dana pre M. Sa ovog UZ se uzima neka srednja starost ploda, prema dužini bebe, obimu glavice i trbuščića. Po dužini mi je 12+1, po obimu glavice 12+6 a po obimu stomaka 12+4. Nadam se da ta odstupanja ništa posebno ne znače, ja se vodim i dalje mojim starim tikerom.




degu -> RE: Double test (25.12.2013 19:06:38)

Ja sam danas radila dabl test, rezultati su mi tek u petak uveče. Po mojoj računici sam danas 12+4, po UZ sam 13+2. E sad ono što me jako brine je NT 2.5 mm. CRL bebe je 6.65 cm. Znam da je gornja granica 3 mm, al u nekim zemljama vidim da je i 2.5mm pa sam se uplašila. Nosnu kost nije spominjao, al na UZ se vidi prelepi nosić, ne znam jel to onda znači da je prisutna nosna kost. [sm=zmeden.gif] Znam smo da ću da poludim od brige do petka uveče, pa onda preko vikenda i dve dok ne nahvatam dr-a da mi protumači rezultate. Tako ne bih volela da me šalju na AC i ti stresovi i maltretiranja i čekanja rezultata dugo, uh, ne smem ni da zamislim. Nadam se da neće [sm=smiley13.gif]




17 joka -> RE: Double test (25.12.2013 21:16:35)

Veverko [sm=smiley31.gif] bice sve uredu [sm=bravo.gif]

znam da nije lako,ali samo razmisljaj pozitivno i nemoj dozvoliti ruznim mislima da remete srecu, sigurno je sve dobro




dunja RR -> RE: Double test (25.12.2013 21:20:14)


IZVORNA PORUKA: degu

al na UZ se vidi prelepi nosić, ne znam jel to onda znači da je prisutna nosna kost.


Ja mislim da bi ti sigurno odmah rekli da nema nosne kosti, tako da ne brini [sm=smiley31.gif]




degu -> RE: Double test (25.12.2013 22:35:48)

Ništa više ne znam, ovi naši "stručnjaci" su posebna priča. Ništa čekam rezultate, pa šta bude biće. Stvarno verujem da je sve ok, samo mi opet nije svejedno kad pročitam svašta. A bila je pre mene žena kojoj je isto izmerio NT preko 2mm, nisam videla tačno koliki je al ne znam koja je verovatnoća da obe imamo takav NT [sm=zmeden.gif]




Jole84 -> RE: Double test (25.12.2013 22:40:51)

Degu ne brini,meni je dr državno izmerio NT 1,5mm,a posle 5 dana mi druga dr izmerila 2,1mm,baš sam se bila čudila,a rezultati iz krvi odlični. Ljubim te [sm=smiley31.gif]




Sanchy -> RE: Double test (25.12.2013 22:44:42)

Degu ,nemoj da se nerviras,mene su ti testovi i double i triple upropastili a sa bebom sve u redu,morala sam i ac da radim jer je triple pokazao 1 prema 67 ,ako se dobro secam na Dauna,pa mislim stvarnooo..,Kada bih ponovo zatrudnela uopste ih ne bih radila a sto se tice uz ,ja sam na pocetku trudnoce isla kod razlicitih dr i na vise uz jer nikome nisam verovala i kada bi se nalazi poklopili tek onda sam bila opustena,znaci nevezano za test ako si u mogucnosti uradi kod nekog drugog ponovo uz,mada mislim da je sve ok,cisto zbog sebe,veliki pozdrav i kakav god rezultat bio nemoj se opterecivati,tesko je to,znam,ali eto imas moj primer gde se pokazalo da nemaju nikakav znacaj do statisticki




degu -> RE: Double test (25.12.2013 23:04:47)

Ma da, moraću kakvi god rezultati budu. Odem na pravi ekspertski UZ gde će mi lepo pogledati sve. Tek onda ću se smiriti [sm=smiley31.gif]




madre -> RE: Double test (25.12.2013 23:16:52)

degu, ako ti dr ni na sta nije skrenuo paznju, ne opterecuj se[sm=smiley1.gif] proci ce ti trudnoca u brigama, kada se zavrsi bice ti zao sto vise nisi uzivala... zato se opusti i uzivaj u tom divnom drugom stanju[sm=bravo.gif]
i da, sto manje citanja na tu temu, ne moze nikako da pomogne...




madre -> RE: Double test (25.12.2013 23:19:14)


IZVORNA PORUKA: degu

Ma da, moraću kakvi god rezultati budu. Odem na pravi ekspertski UZ gde će mi lepo pogledati sve. Tek onda ću se smiriti [sm=smiley31.gif]

verujem da neces ni tada, ali to nam je verovatno u prirodi[sm=smiley36.gif]




degu -> RE: Double test (25.12.2013 23:20:09)

Džabe Madre kad sam ja em štreber, em paničar [sm=smiley36.gif]
Jedino me održava to što stvarno verujem da je sve u redu i da nije dobro izmerio, da je omašio za koju desetinu mm :)




madre -> RE: Double test (25.12.2013 23:24:44)

IZVORNA PORUKA: degu

Džabe Madre kad sam ja em štreber, em paničar [sm=smiley36.gif]
Jedino me održava to što stvarno verujem da je sve u redu i da nije dobro izmerio, da je omašio za koju deset_inu mm :)

i veruj, to je najvaznije, mene je bas to izvuklo iz velikog problema u trudnoci[sm=smiley31.gif]





New Mom -> RE: Double test (26.12.2013 9:21:12)


IZVORNA PORUKA: degu
Po mojoj računici sam danas 12+4, po UZ sam 13+2. E sad ono što me jako brine je NT 2.5 mm. CRL bebe je 6.65 cm. Znam da je gornja granica 3 mm, al u nekim zemljama vidim da je i 2.5mm pa sam se uplašila. Nosnu kost nije spominjao, al na UZ se vidi prelepi nosić, ne znam jel to onda znači da je prisutna nosna kost.

To što ti je na tom UZ pred dabl (taj u 12.-13.nedelji) određeno kao starost trudnoće, naspram toga treba da računaš VTP, to je najmerodavniji trenutak. Verovatno će na svakom sledećem UZ biti odstupanja (meni npr. bebe počnu po 2 nedelje da žure jer su sve velike).
Drugo, merenje NT je tako diskutabilno po meni. Zavisi ko ti i na kakvom aparatu meri. Meni su sad dr u DZ i dr moj u 2 uzastopna dana izmerili 1,5 odnosno 2,1mm. Teško da se toliko promenila za 24 sata.
E sad, što se tiče granične vrednosti, tu si u pravu. Svuda se priča da je granica 3mm, ali moja genetičarka recimo za granicu uzima 2,5mm.
Nosna kost ti je ovaj tvrdi deo na samom korenu nosa, a oblik nosa ti stvara hrskavica koja ide ispod. Meni isto nisak nisu posebno naglašavali da nosna kost postoji.

Nemoj unapred toliko da se opterećuješ i nerviraš! Ne zaboravi da je ovo samo statistika, ništa više!

Hoćeš li ići kod genetičara da ti on rastumači rezultate?




degu -> RE: Double test (26.12.2013 17:48:39)

Ja stvarno mislim da mi nije dobro izmerio, jer koja je verovatnoća da i meni i ženi pre mene bude preko 2 a većini je 1 [sm=zmeden.gif] Znači to što ja vidim nosić, ne mora da znači nosna kost.
Ništa sad čekam rezultate, pa ću s njima opet kod njega da me uputi dalje ako bude trebalo. A ja ću svakako da odem na expertni UZ u NS kod pravog stručnjaka, toliko parametara ima koji isključuju te sindrome, tako da mi je to neki plan za dalje. Biće valjda dobro




pocahontas -> RE: Double test (26.12.2013 18:01:42)

naravno da ce biti dobro!
dosta zavisi od kvaliteta uz aparata....kao i od strucnosti lekara, beba je jaaaaako malecna, a nabor i nosna kost minijaturni, nije uopste jednostavno to precizno izmeriti.




17 joka -> RE: Double test (26.12.2013 18:19:06)

Veverko, odradi još negde UZ nemoj se muciti bez razloga mozda nije dobro izmerio, sve zaisi i ko meri i kakvi su aparati, secas se kako su mene zeznuli na UZ pred postupak pa sam se istraumirala bez potrebe

sigurno je sve dobro[sm=smiley31.gif]




Maslacak15 -> RE: Double test (26.12.2013 18:25:07)

degu to je malo uvecan NT za taj CRL ali jos uvek moze biti ok ( na 91 percentil je). Evo i kalkulatora

http://www.perinatology.com/calculators/Crown%20Rump%20and%20Nuchal%20Translucency.htm

To znaci da ce 90 % zdravih beba te velicine imati manji nabor ali jos uvek spada u spektar normalnih vrednosti. Ono sto je kljucno, sto je spomenula i New Mom a i ja sam objasnjavala u vise navrata od presudne je vaznosti ko meri vratni nabor i na kakvom aparatu. Time uopste nebi trebalo da se bave obicni ginekolozi nego specijalisti ultrazvucne dijagnostike. Beba mora da bude u vrlo preciznoj ravni, tacno se zna odakle dokle se meri. Jasno ti je i samoj da odstupanje od 0,5 mm moze lako da se desi tehnickom greskom i da dramaticno promeni rezultat. Ja sam ubedjena da ce sve biti u najboljem redu.[sm=smiley31.gif]




degu -> RE: Double test (26.12.2013 18:25:13)

Uradiću Joko, al ne mogu odmah jer u Vrbasu nema privatnika, u NS moram da zakažem ako ću kod stručnjaka pravog, moram i malo da sačekam. Prvo da vidim rezultate sutra, pa ću videti šta dalje. A aparat im i nije toliko loš, bar po ovim sličicama što mi daju, al nemamo experta za UZ. Ma biće ok, znm da hoće, uopšte ne spadam u rizičnu grupu, al opet kod mene ništa ne može jednostavno, baš sam mislila da ću se konačno posle dabla konačno opustiti, al izgleda da će napetst još malo da potraje.

Hvala Maslačak, baš sam ovo tražila, za moj crl da vidim koja je gornja granica za NT. [sm=smiley31.gif]




degu -> RE: Double test (27.12.2013 21:13:13)

Stvarno sam budala i paničarka, na kraju mi je stigao nalaz koji je potpuno ok.

fb-hcg 0.95 MoM
PAPP-A 0.75 MoM
NT 1.48 MoM
Biochem. risk + NT 1:2196
Double test 1:2712
Age risk 1:727
Trisomy 13/18 + NT < 1:10000

Sve i sa tim NT ispade dobar, al ipak ću otići na pravi expertni UZ da budem mirna, al pade mi kamen sa srca.




New Mom -> RE: Double test (27.12.2013 21:16:07)

Dal smem trudnici reci da je budala i panicarka, iako je sama sebe vec tako krstila?[sm=smiley24.gif][sm=smiley36.gif]

Ajd sad malo opustanja![sm=bravo.gif]




degu -> RE: Double test (27.12.2013 21:17:35)

takva sam, lako se palim [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>