RE: Kolac lava ili vulkan (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


maslackic -> RE: Kolac lava ili vulkan (22.6.2012 12:23:58)

ko rece da nema sanse da mi ne uspe [sm=smiley36.gif] naravno da mi nije uspelo...kupila sam sastojke , pa danas opet pravim...mije mi se ispeklo kako treba...mise 8 minuta na 230...sa donje strane su bili tecni....ali ja sam one modlice stavila na pleh...cisto da bih mogla da ih izvadim....neki savet? dana sne pravi dr Oetker..




PoisonEve -> RE: Kolac lava ili vulkan (22.6.2012 12:29:11)

Snelle a kao ih izvadis?
Oni su dosta osetljivi jer je unutra lava i svaki put probusim kaiskom kad hocu da ga izvadim[sm=smiley13.gif]




viking -> RE: Kolac lava ili vulkan (22.6.2012 12:32:52)

Maslačić, svaka rerna je drugačija. Kad praviš prvi put, uvek prvo izvadiš samo jedan da vidiš da li je gotovo, pa vratiš ako nije :)
PE, da li ih pustiš da se ohlade pre nego što ih izvadiš?




PoisonEve -> RE: Kolac lava ili vulkan (22.6.2012 12:35:05)

Nisam [sm=smiley9.gif]




viking -> RE: Kolac lava ili vulkan (22.6.2012 12:36:26)

problem rešen :) naravno da ne moraju da se ohlade skroz, ali pusti ih par minuta.




Snelle -> RE: Kolac lava ili vulkan (22.6.2012 13:08:43)

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Snelle a kao ih izvadis?
Oni su dosta oset__ljivi jer je unutra lava i svaki put probusim kaiskom kad hocu da ga izvadim[sm=smiley13.gif]


Uzmem neki manji nož, idem oko mafina, tako da ga odvojim od ivice modle, i onda ga polako izvučem.
P.S. Ja ne čekam da se ohladi, ko još i to da čeka [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Setila sam se još jedne bitne stvari - JAKO je bitno da kad stavljate mafine u rernu, rerna bude dobro zagrejana, jer samo tada ima smisla onih 7 minuta pečenja. I "testo" nipošto ne stavljajte u frižider pre pečenja. Svakakvih gafova sam ja imala, pa rekoh da podelim rešenja sa vama [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




maslackic -> RE: Kolac lava ili vulkan (22.6.2012 14:16:42)

PE , po ovom receptu sto si ti pravila da li se belance i zumance odvojeno mute ili zajedno? sad se kajem sto nisam kupila opet gotovu smesu [sm=smiley36.gif]




Snelle -> RE: Kolac lava ili vulkan (22.6.2012 14:26:49)

Zajedno.




Olga75 -> RE: Kolac lava ili vulkan (22.6.2012 14:30:01)

ajde da ne isprobavam recepte , vrucina mi je
da li je ovaj lava kolac i mafini za cokoholike isti recept [sm=zmeden.gif]




viking -> RE: Kolac lava ili vulkan (22.6.2012 15:02:07)

Olga, ne bi trebalo, jer su mafini i lava kolač dve različite stvari.




Jole84 -> RE: Kolac lava ili vulkan (22.6.2012 21:01:00)

Kupila sam dr.Oetkerovu smesu,ali sam malo razočarana jer ima za samo 4 kolača [sm=smiley36.gif] Ne znam zašto sam očekivala da ću da se udavim u lavi,malooo mi [sm=jezicek.gif]
Javljam kako ispadne [sm=bravo.gif]




indy_25 -> RE: Kolac lava ili vulkan (22.6.2012 21:13:30)

Ja isto podmazem modle limene a i silikonske. a kada se ispeku ostavim ih par minuta u moflama i tek onda vadim. A kad ih serviram serviram ih naopako da donji dio ide gore.




Jole84 -> RE: Kolac lava ili vulkan (22.6.2012 22:16:12)

Fantastičan je kolač [sm=love.gif] Baš mi lepo ispao [sm=bravo.gif]




maslackic -> RE: Kolac lava ili vulkan (23.6.2012 1:42:53)

i ja podmazala kalup, solidno ispalo , s tim da se na mom krsu od sporeta pece 17 min [sm=zmeden.gif] ali mi se dno ipak zalepilo ali je ukus fenomenalan a i efekat lave uspeo, ali kolac nije za pakleno vreme [sm=smiley36.gif]




bratzz -> RE: Kolac lava ili vulkan (23.6.2012 7:58:11)

Juce sam pravila i lepo su mi ispali.
Ja sam u modle stavla korpice za mafine tako da nisam imala problem da ih izvadim i uvek ih pravim sa korpicama.




PoisonEve -> RE: Kolac lava ili vulkan (23.6.2012 11:17:04)

Brazz, gde kupujes korpice? Ja sam poslednji put kupila u nekoj knjizari ali su prevelike.




branki* -> RE: Kolac lava ili vulkan (12.9.2014 17:37:24)


IZVORNA PORUKA: Sanjalica1980

Bubi to je sufle od cokolade.

Sastojci:
250g maslaca( ja koristim i margarin dijavit za kolace)
300g secera
6 celih jaja
Vanilin secer
130g brasna
250g cokolade sa min 60% udela kakao( odlicna Bambi za kuvanje)

Ide ovako:

250g maslaca
300g secera( ja stavim skoro duplo manje) probas pa ako treba dodas
6 celih jaja
Sve to zajedno izmiksati da dobijes kompaktnu masu
Zatim u to dodas jedan vanilin secer i 130g brasna.
Ponovo sve izmiksas i dodas 250g prethodno istopljene cokolade.

( u ovom receptu neces pogresiti i ako sve strpas u serpicu i izmiksas [sm=smiley36.gif] )

Smesu stavljas u kalupe za sufle ili za mafine.
Kalupi za sufle su male keramicke cinijice a kalup za mafine je onaj metalni sa 12 rupa [sm=smiley36.gif]

Kalupe premazes maslacem i sipas kakao u njih da se zalepi. Visak istreses.

Ako peces u kalupima za sufle onda peces 11 min na 200c.
Ako u onima za mafine onda max 8-9 min na 200c

Ovo vazi za novije pecnice koje imaju onu cirkulaciju vazduha sa svih strana ako je starija ona produzis oecenje za 2-3 min.

Neces pogresiti i ako preteras jer ces dobiti odlicne coko mafine [sm=smiley36.gif]

Malo je duzi post ali valjda je ok





bubulence -> RE: Kolac lava ili vulkan (13.9.2014 0:34:39)

hvala za recepat, uglavnom shvatila sam da ga imam i da cesto pravim kao mafine, samo sto stavljam eurokrem unutra... i mogu reci da je savrseno. stimda secera stavim duplo manje, bas zbog eurokrema




Klarita -> RE: Kolac lava ili vulkan (13.9.2014 0:40:47)

Meni nikad nije uspelo i mm mi je strogo zabranio da isprobavam vise [sm=zmeden.gif] i ja si ga slusam, pa koje cu [sm=smiley36.gif] a, ja tako volim i sufle i cokoladne mafine [sm=smiley19.gif]




branki* -> RE: Kolac lava ili vulkan (13.9.2014 8:40:16)

koliko se razumem,treba pazljivo umesati belanca kasikom u ostatak smese..i ne sme dugo da se pece.




Trcosava -> RE: Kolac lava ili vulkan (13.9.2014 8:48:02)

Ljudi napravili ste celu nauku oko ovog kolača. Po receptu koji ja pravim mi uspevu iz prve i uspeva mi svaki put.

Nema nikakvog posebnog mešanja belanaca! Svima živima sam izdelila recopis i postavila sam čak u recepte u c kuhinji (mislim onaj prvi mesec)

Nikad mi se ne zalepi za silikonske modle, sve ostale lepi. Ne tragično i ne raspada se.




branki* -> RE: Kolac lava ili vulkan (13.9.2014 8:55:34)

haha,trco,mi to volimo studiozno i sistematicno[sm=jezicek.gif]




Trcosava -> RE: Kolac lava ili vulkan (13.9.2014 8:58:27)


IZVORNA PORUKA: branki RR

haha,trco,mi to volimo studiozno i sistematicno[sm=jezicek.gif]


I posle meni kažeš kako je meni torta projekat [sm=jezicek.gif]




branki* -> RE: Kolac lava ili vulkan (13.9.2014 9:15:24)

ebiga[sm=smiley36.gif],sad sam se za...ebala!




Anoniman -> RE: Kolac lava ili vulkan (17.9.2014 13:54:05)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ljudi napravili ste celu nauku oko ovog kolača. Po receptu koji ja pravim mi uspevu iz prve i uspeva mi svaki put.

Nema nikakvog posebnog mešanja belanaca! Svima živima sam izdelila recopis i postavila sam čak u recepte u c kuhinji (mislim onaj prvi mesec)

Nikad mi se ne zalepi za silikonske modle, sve ostale lepi. Ne tragično i ne raspada se.



Trcosava mzoe recopis, planiram veceras da ga pravim + kupila sam sladoeld od vainle za njega[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>