RE: Stalni zubi (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


branki* -> RE: Stalni zubi (2.6.2020 11:27:22)

Mom sinu je tek sa 7 ispao mlečni zub prvi .i sad sa 9 ima gomilu mlečnih. Od pasti vademekum za decu ili iz lidla za decu.




Mirko Svirko -> RE: Stalni zubi (2.6.2020 12:34:11)

Mi smo uzeli vademecum deciju ali 6+. Ona decija kao da mu i ne cisti zubice. Vidim naslage.

A i on sam onako sklopi ruke i dune i kaze meni ne mirise 😂😂😂




flamingos -> RE: Stalni zubi (2.6.2020 13:17:35)

Ne razumem Branki.Anđela vademekum koristi i super su joj zubići,zdravi.Inače,rano su joj se svi mlečni izmenjali.





Mirko Svirko -> RE: Stalni zubi (2.6.2020 15:03:41)

Flamingos, Branki je napisala koju pastu koriste. Ne da su od paste ispali.

Mom sinu jos nijedan ni da mrdne.Mada ima jako lepe i zdrave zubice.




branki* -> RE: Stalni zubi (2.6.2020 16:18:38)

Hahaha. Da,ja nisam stavila zarez,pa je ispao nesporazum.

Nije od pasti ispao zub,paste su ok,sve su mi iste te za decu,manje više. 




flamingos -> RE: Stalni zubi (2.6.2020 16:34:57)

Ha,ha,šta znači zarez.Gledam šta bi?😀Jeste,bitno je da dečica peru zubiće.Sad-pasta ko pasta.





ivaMark -> RE: Stalni zubi (3.6.2020 20:01:42)



IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Mi smo uzeli vademecum deciju ali 6+. Ona decija kao da mu i ne cisti zubice. Vidim naslage.

A i on sam onako sklopi ruke i dune i kaze meni ne mirise 😂😂😂



Mirko...moj L je isto imao vidne naslage posle pranja i to smo resili zamenom cetkice...uzeli smo onu sa bas tankim dlacicama a sada koristi elektricnu. 
Kakva su vam iskustva sa tim cetkicama?




Mirko Svirko -> RE: Stalni zubi (4.6.2020 9:02:02)

Nemamo elektricnu cetkicu. Ali imamo dve koje naizmenicno koristimo. 

Ma ja mislim da je od vademecum paste one 0 - 6.Kao da nije ni prao. Sa ovim 6+ malo je drugacije ili sam ja utripovala.




flamingos -> RE: Stalni zubi (4.6.2020 10:04:05)

Ni mi ne koristimo električnu.Redovno ih menja i to je to.





dunja RR -> RE: Stalni zubi (19.11.2020 18:53:54)

Da li se nekom desilo da stalni zub nikako da izađe? Mlečni je ispao pre više od pola godine.

Ja ću više izludeti, jer nam je dr dala rok do kraja novembra, a evo ga kraj već, ako ne izađe, da snimamo u decembru.

S je u pitanju, njemu su početkom ove godine krenuli da ispadaju mlečni, ispalo mu tada 3-4 zaredom, i negde u maju ja mislim su mu ispala oba keca, levi stalni je brzo iznikao (ima neki MIH na sebi, vrlo malo pa mažemo tut mus, deluje mi da se skoro saniralo, ali ako se ne izgubi skroz, kaže dr ima druge neke varijante, otom potom, nije ništa strašno, više estetski), ALI...leva jedinica nikako da izađe, evo već pola godine, vidi se da je ispod desni, opipamo je ali ne izlazi već dugo.

Znam da ima slučajeva da nekada fale stalni zubi, ali tada fali zametak, i nikada se to ne dešava kod jedinica. Strah me da ne ostane sa rupom, bez keca, jer ni dr nije jasno šta se dešava, a kod privatnika mi se nešto ne vodi sada. Ne znam ni kod koga bih. Evo dok kuckam pade mi napamet da pitam sestru moje knjigovođe, ona radi kao sestra u jednoj dobroj zubnoj ordinaciji, ali za odrasle .,sada ću da je pozovem ..




dunja RR -> RE: Stalni zubi (19.11.2020 19:24:48)

Čule smo se, kaže da ima ćesto takvih slučajeva, dolaze joj deca, pa im nekada secnu desne i zub krene, a ima slučajeva da na istom mestu rastu 2 zuba (prekobrojni, jedan više nego što treba), i ad jedan drugog blokiraju, i ako budemo snimali to će se videti, i srediti, sve se kaće sredi, da ne brinem.

Nije čula nikada da kec ne postoji, to se deša sa drugim zubima, ali sa kečevima ne, kao što nam je i naša dr rekla.

I za Tut mus kaže da je odličan, ali da ako mogu, probam da nabavim preko nekoga iz Švajcarske, kvalitetniji je, mada kaže i naš nije loš.




Mirko Svirko -> RE: Stalni zubi (20.11.2020 1:12:23)

Nama je prvi zubic ispao par dana pre 1.septembra.

Donji kec. A juce je ispao drugi zubic. Drugi donji kec.Posle par dana nam je taj prvi zubic izasao.A sada ovaj drugi zubic...Uh, dok nije ispao ja nisam primetila da je novi izbio i to ukrivo nekkako vise ka unutrasnjosti vilice.I sada sto kaze Dunja,  ne ide mi se kod zubara, ali nadam se da ce se sam pomeriti.Dunja, ja moram da pitam, sta je to tut mus?Mozda, treba malo da se secne i da krene zubic.




dunja RR -> RE: Stalni zubi (20.11.2020 11:28:08)

Mirko, i nama su tako skroz ukrivo na unutra krenuli ovi novi, donji kečevi, ali evo baš sam sada pogledala, potpuno su se ispravili sami od sebe, ne brini!

Tut mus je neki gel koji mažemo uveče na sve zubiće ali najviše na keca i šestice jer su oni posebno podložni toj demineralizaciji. Namažžemo psrtom i stoji 10 minuta pa isperemo, on valjda u sebi ima fluor i još neke minerale, pa jača zub, a ujedno izbeljuje te flekice koje se pojave zbog demineralizacije (to stomatolozi zovu MIH).




Mirko Svirko -> RE: Stalni zubi (20.11.2020 15:23:50)

Hvala, Dunja.

Da li ja mogu da kupim taj gel, bez recepta?Jer i njemu su kutnjaci mislim da petice onako sa nekim tackicama i rupicama, mislim da je bas to i rekla zubarka.Ali nije mi spomenula gel.




emicaa -> RE: Stalni zubi (20.11.2020 15:34:28)

Dori su do sad ispale donje jedinice i gornja lijeva.Donje dvice joj se klimaju i gornja desna jedinica.





dunja RR -> RE: Stalni zubi (20.11.2020 15:53:10)

Ne treba recept, ali možda je bolje da prvo pitaš zubarku, nama je baš ona preporučila, ali se kupuje bez recepta, oko 2.000 rsd je. I nema baš svuda, ja sam našla u apoteci Laurus, kod Hrama Svetog Save.

IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Hvala, Dunja.

Da li ja mogu da kupim taj gel, bez recepta?Jer i njemu su kutnjaci mislim da petice onako sa nekim tackicama i rupicama, mislim da je bas to i rekla zubarka.Ali nije mi spomenula gel.





ivaMark -> RE: Stalni zubi (21.11.2020 10:11:09)

Da vam javim da ne brinete za donje jedinice, one tako krecu...ne pitajte kako znam [sm=smiley36.gif]

Naravno, J su krenule tako sa unutrasnje strane a mlecne jos nisu ispale i ja luda odmah kod stomatologa i to u dezurnu, hhahaha..kaze dr: Nista ne brinite, to tako treba, one rastu tako i guraju mlecne. sada je sve na svom mestu.




emicaa -> RE: Stalni zubi (21.11.2020 11:54:15)

Iva, Dori  su isto tako rasle 😁 ali stomatolog je rekao da nije siguran dal ce se ispravit.Jedna je jos malo ukrivljena





ivaMark -> RE: Stalni zubi (21.11.2020 12:35:07)

Moj L isto ima jedinice donje naslagane jednu na drugu ali takav mu je raspored 😁 ima mali razmak medju zubima, na mamu 😎 ja jedva konac proguram.. uglavnom, one tako rastu, iznutra ka spolja.




Maraj -> RE: Stalni zubi (2.6.2021 10:24:38)

Sinoc se L pozali da ima kuglicu u ustima. Ja pogledam, a ono iza mlecnih donjih jedinica krenuo stalni zub. Njemu do sad nije ispao ni jedan mlecni zub, a stalna jedinica krenula iznutra.
Sta da radimo? Kako ce se rasklimati ova mlecna?




Ana RR -> RE: Stalni zubi (2.6.2021 10:58:18)

Maraj, mom Marku su sve jedinice tako izbijale. Ne brini, rasklimaće se a stalni zub će se posle lepo namestiti u vilici. Možeš da ga odvedeš kod zubara čisto da mu pogledaju ali nama je naš savetovao da sačekamo da se mlečni dobro rasklima, a ne da ga vadimo na silu.




Sanjica26 RR -> RE: Stalni zubi (2.6.2021 13:49:29)

I Sofi se to redovno desava. Bas mora da bude dobro raskliman i da se izvadi. 





mama Jo -> RE: Stalni zubi (2.6.2021 21:47:10)

Ja sam bas pre nedelju dana pisala da se i nama isto desava, krenula stalna jedinica a mlecna nije ni pocela da se klima. Danas smo zbog toga bili kod zubara i izvadila joj je mlecnu... Bas smo svi bili u cudu, ali kaze da je dosta daleko i da se ne bi krivila bolje da izvadimo




Maraj -> RE: Stalni zubi (3.6.2021 7:09:49)

Mama jo... stvarno [sm=zmeden.gif]
Pa bas se sada dvoumim, sta da radim, L je i druga jedinica mrenula, jedna do druge. A mlecne su jos tu. Mozda da zovem zubara, da pitam




Maraj -> RE: Stalni zubi (3.6.2021 7:10:41)

Kako su joj vadili? Jel joj to prvi odlazak kod zubara? Jel se uplasila?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>