RE: Stalni zubi (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


Maraj -> RE: Stalni zubi (3.6.2021 11:38:26)

Mama jo, pisi molim te. Zvala sam dr, kaze da moraju da se vade. Zakazala nam za sutra.[sm=smiley13.gif]
Jel se daje anestezija iglom ili ima neki sprej?




Sanjica26 RR -> RE: Stalni zubi (3.6.2021 11:50:28)

Марај, јел се барем мало климају зуби? Ја га не бих водила да га на силу ваде. 





Ana RR -> RE: Stalni zubi (3.6.2021 12:02:51)

Marku su rasle skroz pozadi, ja nisam mogla da zamislim da će se poravnati kada ispadnu mlečni ali jesu, i svi su mu u nizu. Ne znam, naš zubar nije savetovao vađenje na silu. Sve 4 jedinice su mu tako izbile.




pari -> RE: Stalni zubi (3.6.2021 12:43:01)

Marku je dvojka izrasla pozadi...još uvek mu raste ali i dalje je pozadi...mlečni mu je ispao odavno...valjda će se pomeriti...





dunja RR -> RE: Stalni zubi (3.6.2021 13:04:45)

Koliko su različita naša deca :)

Mom S ispao prošle godine gornji kec, pa smo 6 meseci čekali da nikne stalni, čak razmarala doktorka da secne desni da ga oslobodi, ali hvala Bogu izbegosmo to, iznikao na kraju sam.




mama Jo -> RE: Stalni zubi (3.6.2021 13:36:09)

Da, covece kako razlicito...

Maraj, koliko se secam tvoj L i moja J su parnjaci (septembar 2015.) je l'da?
Njoj je pre 10-tak dana izbila donja jedinica, onako malo se videla, a mlecni joj se nijedan ne klima i dalje... Bas sam i ja tamo u Razgovorima mama pisala, pa su mi i Ana i mnogi napisali da je to ok, i da je tako i njihovoj deci... I ja tako nisam htela da zurim kod zubara, ali sam ipak htela da odemo da pogleda.
Mi dosli i ona kaze da treba da se izvadi i izvadi joj, jer kaze jako je nazad i vec je dovoljno izrastao a ovaj mlecni ni makac, pa bolje da sklonimo mlecni da se ovaj lepo namesti jer kao da je vec poceo da se krivi...

Dala joj anesteziju ali ne sa iglom nego namaze neki gel od kog utrne zub i iscupa ga milisekund bukvalno.
Ona se vise poplasila kad joj je rekla da ce da ga vadi, to joj je valjda strasno zazvucalo, ali proslo je za cas.

Je l' se njemu klima bar?
Nasem vrsnjaku se jako klimao ali nikako da ispadne a stalni isto bas dosta izrastao, i kaze mi juce njegova mama da je ona uzela ubrus i iscupala mu zub 😂




Maraj -> RE: Stalni zubi (3.6.2021 13:40:11)

Jeste mama jo i L je septembar 2015. Ne klate mu se. Njemu su tacno 1.6.probile. a za 2 dana se i druga pojavila.
Ne znam sad sta da radim. Ona nam zakazala za sutra[sm=zmeden.gif]




mama Jo -> RE: Stalni zubi (3.6.2021 18:19:28)

Pa nemam pojma... Ja npr.sam samo zakazala, nisam joj rekla zasto dolazimo. Cudi me da vam je odmah rekla da ce da vadi, valjda prvo treba da ih pogleda...




Maraj -> RE: Stalni zubi (3.6.2021 18:45:36)

Probavala sam malo pre. Obe se malo klate




mama Jo -> RE: Stalni zubi (3.6.2021 18:53:38)

Mozda mu onda i nece vaditi...
Npr. mojoj J se te donje jedinice uopste nisu klatile, ali zato gornje se klate malo, a gornje joj jos nisu krenule stalne.

Ova donja stalna joj je bas dosta izrasla a mlecna nije ni pocela da se klati...




Maraj -> RE: Stalni zubi (4.6.2021 19:24:56)

Bili danas kod zubara. Izvadila mu je obe donje jedinice. On je bio dobar. Uzbudjen sto ce mu izvaditi zubice, sto ce doci Zubuc vila ..
Jedini "problem" je bio anestezija. Nemaju gel, vec mu dade injekciju. E tu je poceo da se dere. A posto su 2 zuba u putanju, probala je i 2 put da ga ubode... to nije uspela jer je bas jauknuo. To mi je jedini minus. Neverovatno da nemaju gel za decu kao anestetik.
Uglavnom prezivesmo to [sm=smiley1.gif]




mama Jo -> RE: Stalni zubi (4.6.2021 20:34:04)

Obe odjednom? Svaka cast, btavo za hrabrog decaka...
Mogu misliti kako mu je izgledalo kad je video iglu, i stariji se poplase od toga 😳
Je l' ti neobican sad?
Meni je J i dalje cudna bez tog jednog zubica 🙊




Maraj -> RE: Stalni zubi (6.6.2021 20:01:23)

Mama jo, da oba odjednom. Nije on video iglu, ona mu je okrenula ledja, da ne vidi i rekla mu da zmuri da bi uspavali zub. Al posto to davanje anestezije traje par sekundi... poceo je da jauce. Onda je ona htela jos jednom da ga bocne, kod drugog zuba valjda, e to nije uspela. Tu je vec arlauknuo [sm=smiley1.gif]
Joj ja sam se preznojila ,jer sam bila pored njega i gledla kako mu kljestima vadi zub.... bas sam se osecala kao da mu nesto nazao radim.
Al evo, posle 2 dana, bas se vidi da rastu, oba su probila i idu navise. Sada se ne kajem sto sam ga vodila...
A jeste, neobican mi je, nekad i smesan. Desi se da mu pljuvacka sklizne niz bradu[sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Stalni zubi (6.6.2021 22:06:43)

Verujem ti, i mi smo svibili u soku kad je rekla da ce da vadi, i sve se tako brzo odigralo...
Pa da, smesni su i neobicni, J sad tako smesno izgovara slova S i C, onako malo da suska i samo cacka tu rupicu od zuba, presmesna je, 😊
Veliki su covece 😀




dddaca -> RE: Stalni zubi (7.6.2021 10:59:37)

Maraj, anestezija sa iglom? Jooj, pa i ja bih se uplasila. Menjaj ti tog zubara. Nezgodno je kad tako mali navuku strah. Nama uvek namazu nekim gelicem da utrnu desni pre vadjenja. I bez problema ide, cim se rasklati zubic. Ali to je verovatno zbog pristupa koji ima zubarka.




Didy -> RE: Stalni zubi (7.6.2021 22:20:20)

Mojoj deci su vadili sve mlečne čim su stalni počeli da niču, a to je bilo baš često. Nije to ništa strašno, njih su posle 2. već bili pitali - Da vadimo? Oni klimaju glavom. 🤣 Mislim da su im gel poricali, a parouta mislim da su bez ičega. To je milisekundi i sve je to već skoro samo ispalo.





Dragica Draga -> RE: Stalni zubi (20.9.2021 7:52:08)

Kod nas se menjaju zubici, nikako da ispadnu, bas se dugo klimaju




flamingos -> RE: Stalni zubi (20.9.2021 9:20:25)

Kod Anđele su se rano menjali zubići i brzo-jedan za drugim.





Dragica Draga -> RE: Stalni zubi (20.9.2021 23:51:18)

Pa da, kad jedan krene onda svi za njim 😊
Skroz su mi neobicni tako ,,krezubavi:+''




flamingos -> RE: Stalni zubi (21.9.2021 0:00:55)

Meni su baš slatki kad šuškaju dok pričaju bez zubića.





Dragica Draga -> RE: Stalni zubi (21.9.2021 0:02:21)

A sve zavisi i od zubara stvarno. Nama je jedan do sad vadila mlecni i toliko je bila divna da je to ostalo kao jedna lepa uspomena




flamingos -> RE: Stalni zubi (21.9.2021 0:32:35)

Upravo tako.Sve zavisi i od zubara.





Dragica Draga -> RE: Stalni zubi (21.9.2021 0:34:14)

Kao i u svakoj profesiji.
Dok ne izadju skroz ti stalni zubi zna da bude bolno zaista.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]