RE: Stalni zubi (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


vikiveki -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 11:38:33)

[sm=bravo.gif] za devojčicu,sada samo da pazi i čuva stalne zubiće[sm=smiley1.gif]




LP mama -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 11:43:27)

Da li se nekom desilo da stalni zubić nema mesta pa raste ne u nizu sa ostalima nego više unutra (al sam objasnila[sm=smiley36.gif])
Luki su narasle dve stalne jedinice dole, međutim dvojka stalna nema mesta između jedinice i trojke mlečne
možda da ga odvedem kod zubara?




veselicaa -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 12:06:59)


IZVORNA PORUKA: LP mama

Da li se nekom desilo da stalni zubić nema mesta pa raste ne u nizu sa ostalima nego više unutra (al sam objasnila[sm=smiley36.gif])
Luki su narasle dve stalne jedinice dole, međutim dvojka stalna nema mesta između jedinice i trojke mlečne
možda da ga odvedem kod zubara?

Obavezno,mada mislim da nije problem,ali pogledajte za svaki slucaj.




LP mama -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 12:18:50)

Čim se njegov stomatolog vrati sa godišnjeg idemo, savetovala sam ga da malo gura jezikom ali zubić je širi od prostora u kom treba da bude[sm=smiley1.gif]
ne znam ni kako bi se moglo ispraviti osim da mu izvadi tu trojku, a mislim da se to ne savetuje
zbog rasporeda ostalih zuba, bar mi je tako objasnila kad mu je zalivala mlečnu četvorku, jer sam ja bila za vađenje.




veselicaa -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 12:25:35)

Ako pravi problem,mlecni zub mora da se izvadi.Oni se cuvaju zbog rasporeda nicanja zubica ali ako stete tom rasporedu onda se vade.Mojoj S odavno pala donja cetvorka i jos uvek joj nije izrasla nova,verovatno i nece skoro i ne vidim da se poremetio raspored ostalih zubica.




amdn -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 12:26:29)

mi jos imamo i mlecne, al smo bas vodili racuna o higijeni zuba tako da ima bas lepe, zdrave i bele zube,
kad pocinju da se menjaju oko 5-6 god?




jovana jojo -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 12:26:40)

LP mama i moj devojčici je rastao jedan zub stalni a nije imao mesta,stomatolog mi savetovala da ne vadim mlečni zub do njega zato što bi onda taj stalni imao dosta mesta i rastao bi opet kako ne treba...mi sačekali i taj mlečni počeo sam da se ljulj i ispao,pa je na njegovom mestu počeo još jedan nov da raste




Anarunika -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 12:29:12)

IZVORNA PORUKA: mila83

Dobro si me podset_ila na Aquafresh,ne znam,cini mi se da smo je samo jednom koristili.Bas cu probati sa batom,ja inace ne volim te sladunjave paste,kao da nisu ni oprali zube,volim da iz usta lepo i mirise na svezinu i cistocu. Volim bas ljute paste.



Mila aqua fresh je nešto između svega toga. malo slatka malo ljuta a i trobojna je moji je i zato vole.
Mi smo sada nama kupili Lacalut sa fluorom i sada i dečaci peru zube sa njom. Ja kad hoću da im stavim dečiju oni me opomenu [sm=smiley1.gif]




LP mama -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 12:32:53)

I ja mislim da ne potenciraju vađenje mlečnih zuba, ali kako veselica kaže ako postoji problem bolje izvaditi,
otićemo čisto da ona to vidi, a i nismo bili od sistematskog. Amdn mislim da počinje oko 5-6 godine, sve zavisi od deteta do deteta.
Luka ima već 5 stalnih zuba i svih pet je dobio u roku od pola godine posle 6. rođendana




veselicaa -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 12:34:09)


IZVORNA PORUKA: amdn

mi jos imamo i mlecne, al smo bas vodili racuna o higijeni zuba tako da ima bas lepe, zdrave i bele zube,
kad pocinju da se menjaju oko 5-6 god?

Mojoj S od pete godine ali obicno oko 6,7.




jovana jojo -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 12:35:58)

mojoj devojčici su počeli mlečni da ispadaju još sa 4 godine




amdn -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 12:39:52)

pa da jos smo mi mali za menjanje al rekoh da pitam




jovana jojo -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 12:44:10)

amdn i niste mali,moja J je sa 4 godine počela da menja mlečne zubiće




veselicaa -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 12:54:00)


IZVORNA PORUKA: amdn

pa da jos smo mi mali za menjanje al rekoh da pitam


Jeste mali,retko se detetu menjaju zubicu sa 5 a kamoli sa 4 godine.Mojoj S se ranije menjaju jer su rano i izasli.




mila83 -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 12:57:57)

Mojoj Mimi evo I druga donja dvojka pocela da se klima, a gornja jedinica nikako da ispadne, duze vreme se vec klima.




veselicaa -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 13:00:25)

S si sinoc pokazala da joj se klima gornja jedinica,jedna vec odavno ispala i vec izasao stalni zubic.




veselicaa -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 21:41:42)

Malopre mojoj A ispao zubic,donja cetvorka,zagrizla sendvic a zaboravila da joj je rasklimatan [sm=smiley36.gif] Kako se samo obradovala [sm=smiley1.gif]




jovana jojo -> RE: Stalni zubi (23.7.2015 21:43:42)

[sm=bravo.gif] neka samo ispadaju... da brže izrastu novi[sm=bravo.gif]




Anarunika -> RE: Stalni zubi (24.7.2015 18:32:57)

Meni su kasno ispali mlečni zubi a još uvek imam mlečnu gornju trojku. Stalna je izrasla ukrivo i kada ovaj mlečni ispadne biću krezava[sm=smiley36.gif]
Inače su kasno počeli da mi ispadaju zubi,već sam bila krenula u školu. Sećam se da su mi gornje jedinice ispale u drugom razredu tek.
A već sam napisala da je Akiju počela da se klima donja jedinica. samo što je napunio šest godina. A mom sestriću Ukiju koji je šest meseci stariji još ništa. Sve je to individualno.
Što kasnije ispadnu mlečni, to će stalni biti bolje očuvani [sm=smiley1.gif]




Snelle -> RE: Stalni zubi (28.9.2015 21:54:37)

Evo mene ovde posle xy godina. Elem, moje dete ima 5 godina, u maju je napunila. Pre otprilike dva meseca ispala su joj dva mlečna zuba (donji kečevi). Rekoh: "Ok, rano je, ali prvi joj je izašao sa 5 i po meseci pa je valjda ok da tako rano i krenu da ispadaju". Izašle jedinice, taman završile rast, kad večeras pri pranju zubića primetim da joj se klima i donja dvojka [sm=zmeden.gif] Sad mi već nije svejedno....Toliko mlečnih zubića sa 5 godina da ispadne?! Kad su vašoj deci krenuli da ispadaju mlečni zubi? Ja se sećam slika iz prvog razreda i mog krezubog osmeha, pa sam očekivala da će tako i kod nje...




dijana1* -> RE: Stalni zubi (28.9.2015 22:13:52)

Snele[sm=smiley31.gif]
I Vuku su rano ispale mlecne jedinice. Cak mi se cini i pre 5 -og rodjendana. Tj. prvo jedna i posle mesec-dva druga jedinica, tako nesto. Ali dugo mi je bio kreza skoro su izrasli novi zubici.




choopa choops -> RE: Stalni zubi (28.9.2015 23:19:30)

Snelle, ne znam, L su jako kasno ispali mliječni, prva donja jedinica sa recimo nekih 6g, pa smo drugu morali da vadimo kod zubara jer su nicali stalni iza. Pa onda sa 6,5 donje dvojke, i evo joj se sad sa 7g tek klima gornja jedinica. [sm=smiley29.gif] Većini njenih drugarica su davno pospadali mliječni. Ali opet njoj je prvi zub izašao tek sa 11 i po mjeseci, pa i to sigurno ima veze. [sm=zmeden.gif]

Ne znam, ja mislida je to OK, ali isto pitaj nekoga zubara ;-)




isidora88 -> RE: Stalni zubi (20.12.2015 23:14:11)

Mateji se klima donja jedinica, bas sam nekako tuzna, nekako mi brzo odrasta, i racunala sam da ce tek za godinu, dve da nas sacekaju te muke[sm=smiley13.gif]
ima divne, zdrave zubice, i bas mi je zao sto ce uskoro biti krezubav[sm=smiley13.gif]
koliko vremena treba da izraste stalan zub?




veselicaa -> RE: Stalni zubi (20.12.2015 23:44:22)

Mojoj S preksinoc ispala gornja dvojka levo.I desna joj se bas klima,pasce verovatno brzo.
Isidora sve zavisi,mojoj S pala cetvorka donja pre godinu dana i jos joj nije izrasla.Mada ta cetvorka je ispala bas pre vremena,mojoj A su se cetvorke promenile sa 9godina.Ako je zubic ispao kada mu je i vreme,novi izraste brzo,nekada za samo nedelju dana.




choopa choops -> RE: Stalni zubi (21.12.2015 14:21:29)

Isidora sve zavisi. L su donje jedinice relativno brzo izasle, donje dvojke dosle do pola i ne mrdaju vec nwkoliko mjeseci, gornje jedinice isto jedva provirile ima vise od mjesec dana i jos ne mrdaju.
Bas me nerviraju ti zubi sto ne izlaze[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>