RE: Kasalj u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Zuzana -> RE: Kasalj u trudnoci (3.5.2017 23:13:52)

Pozdrav, ja sam nova na forumu i imam jedno pitanje...31 nedelja sam trudnoce, pre nedelju dana me uhvatila prehlada zapusen nos, bol u grlu i kasalj...na svu srecu bol u grlu ubrzo je nestao i nos mi se otpusio ali i dalje jako kasljem..da li imate neki savet sta bi moglo da pomogne da kasalj sto pre prestane? nekad me cak i pluca i stomak malo bole od silnog kaslja, jos je najgori, suv kasalj...da li moze biti opasno za bebu to sto me nekad od silnog kaslja gornji deo stomaka boli? Hvala unapred :)




Mariya -> RE: Kasalj u trudnoci (3.5.2017 23:57:23)

Zuzana pročitaj temu unazad šta su trudnice pile, ja sam pi preporuci lekara sirup od jagorčevine za vlažni a sirup od belog sleza za suvi kašalj. To provereno možeš, meni je ginekolog rekao i pila sam ga i ništa nam nije bilo[sm=smiley36.gif]
Znam da ne smeš bršljan.




emicaa -> RE: Kasalj u trudnoci (4.5.2017 13:13:21)

Zuzana kuvaj korijen djumbira i dodaj med.




mama Jo -> RE: Kasalj u trudnoci (28.9.2017 9:28:44)

Drage trudnice, pored svih ovih saveta za nos i grlo koje cu svakako primeniti jer me nesnosna prehlada uhvatila... imate li koji savet sta raditi kad se uho zapusi?
Cini mi se da mi je cela leva strana zapusena, uho, grlo, nos 😏




krin 40 -> RE: Kasalj u trudnoci (28.9.2017 9:51:32)

Mama Jo želim ti da što pre ozdraviš.Grozno je biti bolestan u trudnoći.Ja sam i krv iskašljala[sm=smiley13.gif]Probaj da ti nos bude "prohidan" i da se inhaliraš.




MamaNecaVo -> RE: Kasalj u trudnoci (29.9.2017 23:19:12)

Mene su inhalacije spasavale (obicnim fizioloskim rastvorom).
Za usi-kapi za bebe,super su,mada je kod mene problem sa usima bio zbog konstantno niskog pritiska.




Mala Elena -> RE: Kasalj u trudnoci (1.11.2017 16:00:56)

Mama jo, isti problem sam imala , zapusilo se jedno pa sutradan i drugo uho. Uzasno sam se osecala. Prvi put mi se to dogodilo.
Sto se tice kaslja, kasljem i dalje.[sm=smiley13.gif]




Srecko47E -> RE: Kasalj u trudnoci (1.12.2017 0:57:52)

Ja se naparim preko serpe uz caj od kamilice.




vonavoj -> RE: Kasalj u trudnoci (2.4.2018 16:09:11)

Sad citam da sme fluimucil u trudnoci..isla.sam do apoteke..one ne znaju sta sme..a ja kasljem,produktivno,osecam da mi se slajm seta u grlu..skripi..a nemam sline, ne boli me grlo..ali kad legnem udavi se..
Tikina dr mi kaze da skuvam sirup od lovorovog lista i zalfije.ali se bojim da cu od toga jos vise kasljati..nisam pametna..mada i fluimucil sluzi za to[sm=jezicek.gif]




IvanaSK RR -> RE: Kasalj u trudnoci (2.4.2018 16:27:18)

Mozes serpet... Ili dve kasike vode, dve maslinovo ulje i jednu kasiku limuna da ugrejes i popijes.. A mislim i ja da moze Fluimucil.




vonavoj -> RE: Kasalj u trudnoci (2.4.2018 16:39:25)

Sada cu da napravim taj sirup sto mi je dr rekla..
Karamelizuje se 200g secera..doda 2.5dcl vode..to se skuva i doda 6 lista lovora i 1 supena kasika zalfije..da odstoji pola sata..i procedi se j pije 3 puta dnevno..imam sve..




dunja RR -> RE: Kasalj u trudnoci (21.12.2018 22:23:12)

Jel beše sme beli slez u trudnoći, tj čaj od belog sleza?
I kako ga kuvati?

Nervira me više ovaj kašalj, isto kašljem već više od 10 dana, šlajm šeta što reče Von.
Nos čist, nemam T, sve ostalo normalno, ali imam taj grozni magareći kašalj, pun šlajma, grozan zadah i ujutru sam bez glasa.

Sada ću preko vikenda da se posvetim malo ovom kašlju.




Jekica86 -> RE: Kasalj u trudnoci (21.12.2018 22:25:01)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Sada cu da napravim taj sirup sto mi je dr rekla..
Karamelizuje se 200g secera..doda 2.5dcl vode..to se skuva i doda 6 lista lovora i 1 supena kasika zalfije..da odstoji pola sata..i procedi se j pije 3 puta dnevno..imam sve..



Ovaj sirup je super.
Proveren.




vonavoj -> RE: Kasalj u trudnoci (21.12.2018 22:26:18)

Dunja.nemoj da te mrzi.napravi ovaj sirup i pij ga. Zakon.




dunja RR -> RE: Kasalj u trudnoci (21.12.2018 22:26:59)

A jel sme žalfija?
Negde čitah da ne sme u trudnoći.

Knjigovođa mi jutros reče da ispiram grlo sa žalfijom, kada je čula kako pričam .. ne znam da li to smem?




Jekica86 -> RE: Kasalj u trudnoci (21.12.2018 22:27:05)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jel beše sme beli slez u trudnoći, tj čaj od belog sleza?
I kako ga kuvati?

Nervira me više ovaj kašalj, isto kašljem već više od 10 dana, šlajm šeta što reče Von.
Nos čist, nemam T, sve ostalo normalno, ali imam taj grozni magareći kašalj, pun šlajma, grozan zadah i ujutru sam bez glasa.

Sada ću preko vikenda da se posvetim malo ovom kašlju.



Pravi ovaj sirup sa zalfijom i lovorom, pila sam ga u trudnoci, tako bude lakse kad popijes.




BubaBubica -> RE: Kasalj u trudnoci (21.12.2018 22:33:06)



Žalfija ne sme u trudnoći da se pije redovno kao čaj, ovo u sirupu nije ništa, piješ po malo ne odjednom. Ja kuvam i čaj ali u mešavini naprimer u litru vode stavim kamilicu, nanu, majčinu dušicu i koprivu sve po četri kašike a jednu kašiku žalfije.

Tako da samo napred. A što se tiče umirenja kašlja, uvek pali crni luk u medu i čaj od ljuspica od crnog luka. Taj čaj kuvam i devojkama.





dunja RR -> RE: kasalj u trudnoci (6.10.2021 13:29:52)

Žene, da li Tantum Verde pastile mogu u trudnoći?

Mojoj snaji je ginekolog prepisao, nije prehlađena nego joj je suši grlo i smeta joj kada guta.
Sada je 30. nedelja (29+2).
Na kutiji piše da ne smeju trudnice i deca mlađa od 6 god.




Milena18 -> RE: kasalj u trudnoci (6.10.2021 14:15:40)

Ja mislim da ne bi trebalo Tantum Verde u trudnoći da se koristi. Sećam se da sam imala jaku grlobolju dok sam dojila M i farmaceut mi je rekao da mogu da koristim samo oriblete Pantenol sa vitaminom C. Pretpostavljam da isto važi i za trudnoću. 




dunja RR -> RE: kasalj u trudnoci (6.10.2021 14:34:37)

Da i ja sam joj isto rekla za Pantenol, za njega znam da može, hvala Milena.




Sanjica26 RR -> RE: kasalj u trudnoci (6.10.2021 14:48:04)

Koliko znam tantum verde ne sme u trudnoci. Može pantenol, propolis tabletice. 





Ana RR -> RE: kasalj u trudnoci (6.10.2021 15:02:41)

Suzi, ja sam na početku trudnoće užasno kašljala, prepisali su mi neke septolete na bazi belog sleza, pisalo je na njima da su pogodne za trudnice. Ne sećam se kako se zovu, meni su bile bljak, nekako su mi mirisale na mleko, ali su bile dobre. Neka pita u apoteci.




lesli -> RE: kasalj u trudnoci (6.10.2021 17:45:46)

I ja mislim da ne sme tantum verde. Valjda jedino sto trudnice smeju su pantenol i one stvarcice na bazi prololisa.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]