RE: Urinarne infekcije u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Vanja9 -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (28.2.2019 14:46:25)

Ja planiram trudnocu ali pankal pijem vec nedelju dana i prepisala mi jos jedan lek samo jedna kapsula u Kutuji...Da li nekome pomaze taj lek...Ako pomaze neki se javi..





Sanidej -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (28.2.2019 16:03:36)

Panklav je ok za terapiju urinarki




popkica bebic -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (30.8.2019 8:18:01)

Žene, majke, doktorke, naučnice.... POMAGAJTE! Već dve nedelje se borim sa cistitisom. Imam često jak pritisak na bešiku i kada sam radila UK pre deset_ak dana, nađen je Enterokokus spp, manje od 100000. Dr najpre nije želeo da mi daje ab, ali zbog jakih simptoma, do mi je Amoksiklav 625,po antibiogramu. Juče sam uzela rezultat ponovljene UK i rezultat je sledeći : niti je Enteeokok izlecen, a na sve to imam MRSA bakteriju 160000 cfu /ml. Urađen je antibiogram i naravno penicilin ne odgovara. Jedino što sam pronašla na netu je dao je dozvoljen Nitrofurantoin na koji je po antibiogramu oset_ljiva ova uzasna bakterija. Upomoć! Danas u 12h nosim doktoru rezultat. Baš se brinem jer znam koliko je opasna! 😱😥




Duškić -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (30.8.2019 9:44:02)

Popkice, nadam se da ce ti pomoci neka zenica odavde.
Tipujem na Maslacka [sm=smiley36.gif],
Ja sam uglavnom cajeve pila.




emicaa -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (11.8.2020 8:06:32)

IZVORNA PORUKA: Mrvica95

Zdravo devojke,nova sam ovde na forumu pa jos uvek ne mogu da se snadjem kako funkcionisu ova pitanja 😁  Inace treba mi savet neke od vas...Trudna sam,u 8 sam nedelji.Radila sam urinokulturu i rezultat je ppkazao prisustvo eserihije koli.Dr mi je prepisao eritromicin.Pa me zanima da li smem da ga koristim jer sam cula price da se niikakvi lekovi ne smeju koristiti do treceg meseca. Hvala unapred 






branki* -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (11.8.2020 8:26:29)

Smes,smes.slobodno.





Anoniman -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (8.7.2021 10:55:52)

Pozdrav, imam veeliki problem! 37. nedelja trudnoće, dobila proliv. Obrisala se odnapred prvo (znači samo odnapred) i videla da imam braonkasto, pomirisala da vidim da l je krv možda, međutim, smrdi na feces (izvinjavam se na direktnosti)... kako se to desilo nemam pojma! Sedim normalno na WC šolji kao i uvek. Vodim računa i eto sad da mi se desi to ja ne znam. Istuširala sam se odmah detaljno temeljno sapunom, međutim ja taj mirid i dalje osećam. Ne znam šta da radim. Molim vas pomozite. Bas mi ne treba sad neka infekcija. Inače mi je u urinu nađen mali broj enterokoka. Tako da eto nemam pojma šta ću! Bukvalno baš baš pazim i opet me ovako nešto zadesi. Baš sam u panici. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]