RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


mila83 -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (27.5.2016 19:52:03)

Te case su super sa poklopcem,za putovanja.ja sam imala starijim klincima bas iste takve. Ma moja T pije iz svega,i iz vecih keramickih solja,samo ja ne volim.Uhvati i serpe [sm=smiley36.gif]Bolje manje i lakse solje i case.
Mariya,drugarica nam je preslatka !




isidora88 -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (28.5.2016 5:58:41)

Marya bas je super ta casa. Moj sin je rano izbacio flasice i odmah je poceo da pije ili iz case ili flasica rose i akva vive kad smo napolju.
Nadam se da ce i ovaj bebac bitivdobar po tom pitanju jer ne volim da vidim decu od 3 godine kako piju na flasicu.




mila83 -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (28.5.2016 8:17:48)

Isidora,to ne volim ni ja,kad vidim dete preko 2 godine(i to mi je puno) sa flasicom ili dudom.Za to iskljucivo krivim roditelje...nema tu jel hoce dete da izbaci ili ne...Oni su mali i hoce da nas kopiraju u svemu,pa i koristenju case.Malo samo vremena i strpljenja i nauci se.Sto su manji,lakse se odviknu od flasica...kolliko samo beba znam koje nisu ni pile na flasicu ili su od 8,9 meseca ,kada same sede,pocele piti iz case.Sve zavisi od mame [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (28.5.2016 13:22:43)

Moja B pije vodu iz onih kupovnih rosa flasica.sok ne pije,ponekad samo i to joj dajem malo iz plasticne case.




mila83 -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (28.5.2016 13:33:56)

Evo mi smo danas otisli u Sm kod bake.U kolima sam joj dala da pije vode iz one flasice Cokic na eksic...bas je zgodna za drzanje i lepo se podesi na onaj pipak koliko da curi.planram jos neke stikere spolja da polepim da bude lepa ,pa cu vam staviti da vidite.Tako sam i prvoj cerki..




Anarunika -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (29.5.2016 10:50:52)

Živa pije iz čega dohvati. Ja joj vodu dajem u čašu po malo,ostalo na flašicu jer još uvek ne zna da iskontroliše pokret baš lepo pa da se ne ulepi.
A Arunu i Iskonu sam,već sam pisala čini mi se, do jedno četiri godine davala mleko na flašicu ujutru. To im je bio ritual i nisam htela da im kvarim. Pili su normalno sve i iz čaše ali to jutarnje je bilo obavezno [sm=smiley1.gif]




Mariya -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (5.6.2016 0:16:06)

Imamo još jednu omiljenu čašu,nasleđenu od L. To je čaša sa piskom i ručkama kad joj se skine poklopac sa piskom i ručke,bude obična čaša,baš je praktična! Ako nađem sliku postaviću.




dunja RR -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (5.6.2016 0:29:07)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Moja H isto ima 20 meseci. Zna da pije iz svega,pije iz ogromne i teške šolje tako da ne prospe ni kap[sm=bravo.gif] ali najviše voli da pije na slamčicu. Zato sam joj kupila i ovu čašu:
[img]http://s33.postimg.org/dyr0yk8hn/DSC_1170.jpg[/img]
Praktična je i za poneti jer se ne prosipa.


Kako se ne prospe iz ove čaše?

Moj S samo vodu, sok neće ni da lizne, ćokoladno mleko, milk šek, sve pokušavala, kako bih ga naučila na slamčicu, ali nećeee.
On stavi slamčicu u usta, i duva u čašu, pravi balončiće, ali neće da vuče. Pije iz čaše vodu, ali ja držim čašu, mada je par puta držao sam, ali neće, lenčuga.




Mala Elena -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (5.6.2016 8:25:10)

Marya, ovu sto si opisala imam ja, sa tvrdim piskom, i.nije nam nesto omiljena...
Dunja, na prazno mu pokazuj kako uvlacis vazduh...moja je iz prve ukapirala.




Maraj -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (5.6.2016 16:44:18)

Ja ne mogu L da nateram da pije iz flasice. Ima 8 meseci. Samo na spric. I tada proguta. Od kada mogu da mu probam sa tim casama i slamcicama. Mali je sad je l da , ne bi znao da vuce?




dunja RR -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (5.6.2016 18:24:59)

Maraj, meni S do 14 meseci nije hteo na flašicu (jeste u početku, kada se rodio i sisao i pio AD na flašicu, ali je flašicu ubrzo batalio), davala sam mu vodu na kašičicu do 14.5 meseci (vodu je krenuo da pije tek negde oko 1. rođendana, jer nije hteo ranije). Kupila sam flašicu na mekani silikonski pisak kada je imao negde 13 meseci, i tek pred more je krenuo na nju da pije, kada je imao 14.5 meseci.




Mariya -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (6.6.2016 1:12:38)

Dunja,poklopac dobro zatvara čašu,da ne kažem dobro dihtuje [sm=jezicek.gif] A slamčica se savija i ima otvor gde se uglavi i ništa se ne prosipa.
Maraja, moje isto nikad nisu ni liznule flašicu. Davala sam im vodu na kašičicu, pa sa oko 5,5 meseci sam obema dala čaše sa mekim piskom, i imala sam čašu sa onom sportscap ili kako se kaže[sm=zmeden.gif]. Sa 7-8 meseci sam im već davala da piju iz čaše,tako što sam im ja držala čašu.
Probaj da mu sipaš malo vode u rakijsku čašicu,pa se kucnete, ako hoće sam da pije. H je uvek tražila da pije iz moje čaše kad ja pijem.




Mala Elena -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (6.6.2016 5:33:44)

Maraj, kupi sa piskom, nakreni malo da oseti vodu u ustima, ukapirace nadam se, ako ne ukapira nista ne gubis, ostace ti za kasnije, nekad ce je koristiti...




Maraj -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (6.6.2016 13:42:56)

Moram videti neato. Ja mu nosim sa sobom flasicu i špric
Pre neki dan setali pored Save. Bas bilo toplo. Ja mu dam vodu na flasicu , znam da je zetan je l je pretoplo on ni da lizne. I sta cu , izvadim špric napunim ga i dam mu da popije. Glupo mi samo zbog ostalih ljudi , ko zna sta ce pomisliti kad vide špric , al sta da radim kad je samo tako pije. Hoce on i na kasilicu , al mi je otima pa ga svog ukvasim




Mariya -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (7.6.2016 0:08:05)

Jao zamisli samo šta sve ljudi pomisle kad izvadiš špric i njime pojiš dete[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (7.6.2016 11:48:44)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Moram videti neato. Ja mu nosim sa sobom flasicu i špric
Pre neki dan setali pored Save. Bas bilo toplo. Ja mu dam vodu na flasicu , znam da je zetan je l je pretoplo on ni da lizne. I sta cu , izvadim špric napunim ga i dam mu da popije. Glupo mi samo zbog ostalih ljudi , ko zna sta ce pomisliti kad vide špric , al sta da radim kad je samo tako pije. Hoce on i na kasilicu , al mi je otima pa ga svog ukvasim


Maraj,sta te briga sta drugi misle.Bitno da on unosi vode koliko mu treba,pogotovo kada je ovako toplo.
A znam kako je sa spricem..ja sam nazalost 10 meseci mojoj T davala na spriceve lek za srce. Nismo se mi nigde puno kretale ovako,posle operacije pogotovo,ali posle kada smo pocele u setnju,nekad bih morala dati lek u to vreme kada smo napolju.




Maraj -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (7.6.2016 14:32:24)

Pa sta cu , nema mi druge , kada smo napolju....




Animsaj9 -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (26.10.2016 16:55:49)

imamo flasice sa tvrdim piskom




branki* -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (26.10.2016 18:14:31)

boka pije iz plasticne case ili iz male plasticne flase tipa rosa,jana ili slicno.




eca89 -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (26.10.2016 18:17:32)

Isto kao Branki, a u vrticu ima casu sa ruckama!




isidora88 -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (26.10.2016 20:23:33)

iz case, beba iz flasice




Anck Su Nmaun -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (18.12.2016 15:40:14)

Razmisljam da li nam je rano da krenemo sa No spil soljom
[img]http://dodaj.rs/photos/20161218148207193163238.jpg[/img]
Ovu je koristila T a H slicnu al mislim da je bila Nubijeva.
Inace su 6+ pa mozda probamo uskoro.




emicaa -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (18.12.2016 15:47:01)

Anck mislim da nije rano,probajte pa cete vidjeti kako ide.




Mala Elena -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (18.12.2016 16:01:09)

Po mom misljenju dok je beba, do godinu dana, moze se koristiti flasica, posle polako prelaziti na te solje...
Ja cu ovaj put kupiti sa mekanim piskom.




IvanaSK RR -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (18.12.2016 16:41:33)

Mi smo prekjuce uzeli ovu
[img]https://s30.postimg.org/ldit1h525/IMG_20161216_222458.jpg[/img]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>