RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (18.12.2016 16:45:26)

ME po meni sa godinu dana vec odavno treba da izbaci flasice, bar sam ja tako uvek radila. Flasice samo dok su jako mali. H je sisala do 8 mes. i nikad flasicu nije koristila odmah presla na casu.




Mala Elena -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (18.12.2016 18:10:59)

Nije svako dete isto ali tvrd pisak vise ne kupujem [sm=smiley36.gif]Nisam za to da treba izbaciti flasicu. Mi imamo dve, jednu za vodu, drugu za mleko. Zasto se inace proizvode cucle i za preko 12m?




Anck Su Nmaun -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (18.12.2016 18:28:46)

Pa nemozes tako da gledas [sm=smiley36.gif] Ima dece koja i sa 3 godine piju iz cucle, kao i sa 4 u pelenama pa ne znaci da je to super.
Mislim da nema potrebe, pogotovo do godinu dana, sve preko mi je isuvise.




Mala Elena -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (18.12.2016 18:32:16)

Da li cemo ti i ja ikada imati isto misljenje?[sm=smiley36.gif]
Ne znam, P ima sada tacno 11m i nekako mi je mala, imam osecaj kao da sam juce kupila flasicu [sm=zmeden.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (18.12.2016 18:36:21)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
[sm=smiley31.gif]
Znas kako ja to iz iskustva sa njih dve.
T je oko 10 mes presla na taj pisak pa na slamcicu (flasicu sa slamkom) Drzala sama, pila sama, nije bilo potrebe za cuclama.
A H je sikila i nikada nije htela flasice, odmah presli na tu sa piskom.
I onda ja to tako i gledam da su mi flasice samo za bebace.




Sanjalicaaa -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (19.12.2016 0:02:37)

Ja o ovome razmišljam neko vreme. Ne mogu da se setim kad je G prestao da pije na flašicu. Znam da je za vodu imao tvrd pisak rano, ali mleko ne mogu da se setim.
Ilija vodu pije isto na tom tvrdom pisku. A uveče mi se uspava sa mlekom. Ako bih izbacila flašicu ne znam kako bi se uspavljivao.




LauraAndrija -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (19.12.2016 0:29:24)

L nije htela tu sa tvrdim piskom. Vodu pije iz čaše, a mleko još uvek na flašici




Animsaj9 -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (19.12.2016 12:18:28)

mi sa 6 m smo uzeli za vodu tvrdi pisak , a za sok mekani pisak , dugo mu je trebalo da se navikne jer nikad nije flasicu imao , gadio se u pocetku , ali sad pije kao pravi , a planiram mu sad uzeti tu casu sa slamkom , Anck kako ti se pokazala ? Kakva je ta slamcica , D grize i ovaj pisak pa ako je nesto tanko bojim se da je odma ne pregrize?




Mala Elena -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (19.12.2016 14:13:18)

I ja planiram tu sa slamkom za stariju. Ima da se kupi u Kovplastu, cini mi se...a ta slamka mislim da je obicna ona deblja i moze da se zameni drugom.
Probala je beba i na casu da pije vodu i voli, zanimljivo joj.




Animsaj9 -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (19.12.2016 16:56:31)

mi pijemo jogurt i mleko za doručak na času, jer je jogurt gust pa bi se mucio.




mali_mis -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (24.2.2017 13:05:02)

Vodu - iz flasice one kupovne gde je vec voda, iz ruke (stoji na stolici kod lavaboa, i gurne rucicu, i sta uhvati uhvati), case. Sok - casa, na slamcicu, ili dohvati sok od litre u tetrapaku i tako pije.
Mleko jos uvek pije na cuclu, to necu da mu zakidam, jer nece da pije iz case, pa dokle se njemu svidja tako, slobodno. Bratu i meni su zakidali flasicu, i mi dosta dugo nismo hteli mleko da pijemo.




Anck Su Nmaun -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (24.2.2017 13:06:53)

Voda iz case sa piskom , No spil, a mleko jos iz flasice /cucle.




suzi kju -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (24.2.2017 13:50:08)

I mi još pijemo iz flasice.
Planiram da im kupim one čase sa onim kljunom ili piskom, kako se već zove.
Koje preporučujete?




IvanaSK RR -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (24.2.2017 16:12:05)

Ja sam kupila obicnu tu flasicu u Jumbu.
Mleko pije iz flasice, a vodu voli iz case.




Milena18 -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (24.2.2017 16:16:16)

M ne ume da pije iz flašice, samo mulja cuclu po ustima, uopšte ne vuče i na kraju samo bude cela mokra. Sa 5 i po meseci sam počela da joj dajem vodu iz čaše sa piskom i to je prihvatila. Mi imamo neku Elfi, dobra nam je.




Maraj -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (7.3.2017 15:56:17)

Kupili smo ovu solju L. Navodno je no spill. E sad ona i ne curi na pisku. Al nama curi na onom zavrtnju. Jel se desava jos kome da curi? Da l je sa greskom il one pustaju na tom zavrtnju. Juce je nosim u torbi i bila mi mokra torba




vocicana -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (7.3.2017 16:02:09)

Ja imam Nuby solju a piskom, ali sticem utisak da uopste nece voda da krene iz onog silikona. POkusavali smo vise puta i davala sam mu u ruke, ali ne, nece sam. Vodu i mleko pijemo iz flasica. Imam neku djevrek flasicu za vodu i jednu staklenu malu NUK, a za dnevno i vecernje mleko staklena NUK, mnogo volim NUK, navikao se momak i super nam je to.




Sanjica26 RR -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (7.3.2017 16:02:12)

Onda negde propusta Maraj. Ili si je lose zatvorila sto sigurno nijem




Maraj -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (7.3.2017 16:09:44)

Pa ne znam sanjice. Bas se nerviram. Sve kupujemo nesto skuplje a ne koristimo jer ispadne neka glupost. Nuby nisam htela jer je kina....a garant mi ne bi curila




Sanjica26 RR -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (7.3.2017 16:11:19)

Ja i dalje imam avent no spil. Ne secam se da mi je curila.




vocicana -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (7.3.2017 16:15:37)

Mojoij rodjenoj sestri je Nuby cureo, ja Avent nemam nista osim prve flasice sa first choice cuclom iz koje se Damjan zadavljivao i zagrcnjavao po najmanje 10 puta u toku pijenja mleka. Za Avent ne znam, ali stvarno je da poludis kada platis toliko i nije kako treba.




Maraj -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (7.3.2017 16:22:59)

Pa da. A kupili smo i onu avent casu. I nju smo platili oko 1300 i iz nje ne zna da pije. Malo smo pozurili sa njom




vocicana -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (7.3.2017 16:25:04)

E jebi ga bas. To mi je tako krivo, sve gladas da kupis lepo i kvalitetno, a ono mucak. Izv se na psovci




Maraj -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (7.3.2017 16:26:49)

Pa ja se tripujem zbog te plastike u kojj stoji voda. Zato i gledam da kupim nesto "kvalitetnije" a ono ispadne mucak




Mariya -> RE: Iz čega dete pije sok/vodu? (7.3.2017 17:51:28)

Maraj, 1000din a curi[sm=zmeden.gif]
Nama se najbolje pokazala Nuk čaša sa piskom, kad je H pregrizla pisak onda sam joj kupila Babylove, iz nje je super pila ali je curila, nije bila no spill, i uzela sam u Auchan-u čašu njihove marke na kojoj se mogao menjati vrh, da bude flašica, čaša sa piskom i čaša sa sports cap (kako li se već to zove) e ta je super.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>