RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (7.1.2016 18:34:04)

U prvoj trudnoći sam se porodila na dan termina.
Sada mi je termin 05.06. po mom racunanju :), jos ni jedan lekar nije rekao a ja zaboravila da pitam. U početku je trudnoća po ultrazvuku bila nedelju dana manja, sada je kao dan naprednija od ciklusa.




isidora88 -> RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (7.1.2016 18:45:56)

Meni je termin 10.02 pa pomeren na 08.02. Sa prvim sinom je bio 19.12, porodila sam se 18.12 ali indukocanim porodjajem zbog pritiska.
Sad se samo nasam da ne presisam termin[sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (7.1.2016 19:14:46)

Uuu tu sam sa iskustvom, oba porodjaja prenela, prvi 10 a drugi 12 dana! E tada se upoznate sa pravom nervozom [sm=jezicek.gif]
Sada je termin 20 Maj... videcemo..al po iskustvu cisto sumnjam!




IvanaSK RR -> RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (7.1.2016 19:28:56)

Anck, onda smo tu negde ako opet preneses [sm=smiley1.gif]




BubaBubica -> RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (7.1.2016 20:29:51)

Ja nisam pitala doktora sad ali po zadnjoj [sm=hudicek1.gif] termin mi je 10. augusta.

Prvi put mi je termin bio 2. jun ali sam se porodila 27. maja, indukuvanim porođajem, mada sam na pregled došla 4 prstiju otvorena pa su me ostavili i porodili.
Drugi put termin 15 decembar, ali 30. novembra sam došla u istom stanju kao i u prvoj trudnoći, sa pravilnim kontrakcijama, pa su me ostavili i opet indukovali porođaj. Tako da sam rodila 1. decembra odmam iza ponoći [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (7.1.2016 20:42:24)

Meni je u prvoj trudnoći termin bio 02.11 a porodila se 6 dana kasnije,sad je 12.07 pa vidjećemo [sm=smiley1.gif]




popkica bebic -> RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (7.1.2016 20:59:23)

Ja ipak ne razumem taj lekarski VTP. Oni apsolutno ne uvazavaju da im kazes da znas kad si zatrudnela. Sa V mi je termin bio 5.oktobar, a ja se porodila 23.oktobra. A ciklusi su mi bili na 45 dana i nemoguce je meni takvoj racunati kao zenama koje imaju cikluse na 28 dana. Sada mi je VTP 31.januar, ali mi je dr rekao da moze biti do 7.fbr.




vocicana -> RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (7.1.2016 21:08:07)

Meni je racun 8.4 ali kao sto rece Popkica, ja znam kada je bilo...khm, khm, tako da bi trebao biti kasnije, a s obzirom da cemo cr, onda definitivno ostaje njihov termin, mozda I neki dan ranije. Videcemo.
Ja sam se zaglavila nesto u sestom mesecu, tako je sporo prolazio, videcemo kako ce se dalje odvijati sve. Od sutra ulazim u sedmi mesec, ali jako me davi svaki zalogaj koji u usta stavim, videcemo kako cu I sta cu. Bas sam se smirila od gusenja, set_am kao budala posle svakog obroka, sreca pa ih retko imam vise od dva.




emicaa -> RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (7.1.2016 21:32:21)

Ja ni prvi ni drugi put pojma nemam kad sam ostala trudna tako da mi ostaje da slušam doktoricu [sm=smiley36.gif]




MAMAMAJ -> RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (14.1.2016 21:08:57)

Ja sam prvi put imala dva termina, 6.11.i 8.11. Međutim, puknutog vodenjaka sam stigla u porodilište u zoru 21.10.i taj dan, predveče, uz indukciju se porodila.
Drugi put mi je termin bio 10.8. Dva dana pre toga mi je pukao vodenjak i 8.8.uveče je stigla beba.
Sada, treći put, termin mi je bio 5.1.,otišla na kontrolu na dan termina, otvorena 5 prsta, odmah indukcija, i treća beba stigla na dan termina. [sm=bravo.gif]




Mala Elena -> RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (14.1.2016 21:26:23)

Mamaj, koliko boli taj indukovani porodjaj ? I koliko traje indukcija ?




IvanaSK RR -> RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (14.1.2016 21:44:41)

Kako mislis koliko traje indukcija?




BubaBubica -> RE: Verovatni termin porođaja (VTP) (14.1.2016 22:30:37)

Ja sam imala oba indukovana porođaja. Kažu da boli više nego kad ide prirodno, no svakako se preživi. A dužina indukcije, ne razumem tačno šta si pisala, ako misliš dužina porođaja kako se priključi indukcija sve zavisi. Nekad iskape više boca indukcije nekad ni jednu celu. Indukcija inače ubrzava porođaj. Meni je prvi put od priključivanja indukcije do porođaja prošlo 1 sat i 10 min. ali bila je izgleda dobra doza jer me đavolski bolelo od samog priključivanja, a drugi put je prošlo sat i po ali je ipak manje bolelo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]