RE: Kontracepcija (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Kontracepcija (1.7.2018 15:26:58)

Ja ih preporucujem. Godinama sam ih koristila i opet cu[sm=smiley36.gif]
Uradi transaminaze jetre pre toga. Nije velika cena privatno.




Maraj -> RE: Kontracepcija (1.7.2018 21:32:11)


IZVORNA PORUKA: jess021

Zene, kakva su vam iskustva sa pilulama?
Nesto razmisljam o njima sto zbog kontracepcije sto zbog ciklusa koji se bas skratio. Dobijam menstruaciju na 22-23 dana, bas me nervira.

Jess ti jos dojis. I meni je takav ciklus bio dok sam dojila. Posle sam opet zatfudnela tako da ne znam sta sa ti kazem [sm=smiley1.gif]
Sto se pilula tice ja sam koristila ja mislim janin. Nisam bas 100% sigurna
Imala sam laparoskopsku operaciju kao devojka pa su mi dali 6 meseci da pijem ne bi li odmorila jajnike. Joj covece ja sam sa njima smrsala. Kao kostur sam bila. Cak mi se desavalo mozda 2 puta da imam mucnine i povracam




Misha i Ljisha -> RE: Kontracepcija (1.7.2018 22:02:01)

ja dobila na 23 dana. Odlepicu ako bude tako. Juce sam pricala sa svojim dr mogu da stavim hormonsku spiralu i dok dojim to je samo progesteron i lokalno je, tako da ce uz sledecu menstruaciju da dodje i spirala da se ja ne sekiram[sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: Kontracepcija (1.7.2018 23:51:33)

Meni su dobra iskustva sa diane35. Davno je bilo.




jess021 -> RE: Kontracepcija (2.7.2018 0:00:11)

Maraj, da jos dojim. Mozda da sacekam da vidim kako ce biti kad prestanemo, jednog dana[sm=smiley36.gif]
Ljiso, meni je Novakovka rekla da sacekam sa Mirenom dok dojim.




Misha i Ljisha -> RE: Kontracepcija (2.7.2018 5:51:21)

nema ona pojma [sm=smiley36.gif] tokom dojenja cak mozes da pijes progesteron. Evo Maslacak se mozda javi pa potvrdi. Ja verujem svom dr,izuzetno je strucan. i ja mislila da ne moze hormonska ali evo dr mi je bas pre neki dan potvrdio da moze slobodno




Maraj -> RE: Kontracepcija (2.7.2018 8:03:08)

Jess ja kad sam prestala da dojim ciklus mi se skratio na 20-ak dana. I tak9 je bilo neka 4 meseca. Posle sam "neplanski" zatrudnela [sm=smiley1.gif]




mama Jo -> RE: Kontracepcija (2.7.2018 8:06:50)

Ja sam pila jazz, oko 4 godine sigurno. Menst.mi jentrajala 3-4 dana i nije bila jako obimna, simptome pms gotovo da nisam imala, lice mi se jako procistilo, i, isto sam smrsala sa njima.




jess021 -> RE: Kontracepcija (2.7.2018 8:08:42)

Ljiso, ko ti je dr?
Novakovka je za mene pocetak i kraj[sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Kontracepcija (2.7.2018 8:09:43)


IZVORNA PORUKA: jess021

Ljiso, ko ti je dr?
Novakovka je za mene pocetak i kraj[sm=smiley1.gif]

dr Vuleta on je ginekolog a subspecijalnost mu je endokrinologija tako da sto se tice hormona on je numero uno [sm=smiley36.gif] a kao za tebe Novakovka tako za mene on




pari -> RE: Kontracepcija (22.11.2018 16:12:16)

Da pitam i ovde...šta može od pilula uz dojenje?




vonavoj -> RE: Kontracepcija (22.11.2018 18:36:22)

Mislim nista..jedino spiralu..




Mariya -> RE: Kontracepcija (25.11.2018 13:35:58)

I meni je dr onomad rekao da ne daje pilule dok se doji i predlagao mi spiralu.




pari -> RE: Kontracepcija (25.11.2018 13:37:03)

Meni se nešto spirala ne stavlja. Ići ću uskoro kod dr pa ću pitati




Mariya -> RE: Kontracepcija (25.11.2018 13:40:18)

Ni meni, nikako. Užasava me pomisao stranog tela u materici[sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif]fuuuj
Iz istog razloga ne koristim ni tampone, a pomisao da godinama nosiš ono u sebi, pa končić koji viri, bljaks.




Sanidej -> RE: Kontracepcija (23.2.2019 22:58:41)

Pa kondom, cemu pilule i spirale..




vocicana -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 7:34:58)

Sanidej, kondom je nesto na sta se ljudi naviknu ili ne. Muskarcima uglavnom nije taj feeling, tako da postoji milion opcija. Ja nosim spiralu, jako sam zadovoljna, sledece godine u novembru zdravlja boze menjam, stavicu hormonsku, ne Mirenu vec jednog belgijskog proizvodjaca, jer ono sto mi smeta kod bakarne spirale je preobilno krvarenje, koje mi je vise puta donelo neprijatnost, ali mi je ovako jedna lepa sigurnost. E sada izuzeci, ima zena kojima je telo prosto odbilo to strano telo.




Sanidej -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 13:17:19)

Ne dajte se draga Voci, to je musko foliranje i sebicluk..




bubulence -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 13:22:35)



IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Sanidej, kondom je nesto na sta se ljudi naviknu ili ne. Muskarcima uglavnom nije taj feeling, tako da postoji milion opcija. 



Oni ne mogu kondom a mi mozemo spiralu!?!? Mm se za kondom bunio 2,3 puta ali je prihvatio da je to jedini nacin da ima sex😂. Niti hocu da pijem tablete, niti da stavljam spiralu. Naravno, posle par puta se navikao i sada kaze da mu i nema razlike sa i bez kondoma... I eto, od kada smo u braku (a ne pravimo decu), smo spavali mozda 4, 5 puta bez kondoma i ja zatrudnim 😏. 




Sanidej -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 17:43:54)

Napisala sam prethodni post najvise da neki omladinci tj. omladinke (mozda i oni citaju rr ha) ne pomisle da je ok trpati u sebe sve i svašta, jer gospodi "nije to to sa kondomom". Ne osuđujem tuđe izbore, samo iznosim svoj stav..čuvajte se žene kako najbolje znate ☺




veselicaa -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 17:49:00)


IZVORNA PORUKA: bubulence



I eto, od kada smo u braku (a ne pravimo decu), smo spavali mozda 4, 5 puta bez kondoma i ja zatrudnim 😏. 

Mi S iz prvog puta,a i Ninu [sm=smiley36.gif] Ja verujem mm,razlika medju decom mi je velika i sva su planirana.




bubulence -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 17:51:45)

Nase trece nije planirano. Lepo kazem da mu damo ime Nenad, jer mu se nismo nadali ali se niko ne slaze 😂.

P. S. Nismo mu se nadali ali smo ga potajno mnogo zeleli




vocicana -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 17:53:58)

O hvala Sanidej, ja licno nemam nista protiv za izbore. Meni je ovo fino, ne znam sta sam lose rekla, cuvamo se mi zene naravno, svaka kako najbolje izabere, po sebe, izbora je mnogo.




mikica88 -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 17:57:30)

Koristila pilule , nisam ni protiv spirale.




Maslacak15 -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 17:58:18)

Zbog tog stava o kondomima imamo stratosferske cifre raznoraznih polnih bolesti. Posto kondomi jedini zadovoljavaju i tu vrlo bitnu zastitnu funkciju u odnosu na druge vrste kontracepcije, zastita od STD ija. Ali kad niko nece da ih koristi.... Znam ovde su uglavnom udate zene ili u stabilnim vezama pa se svi snebivaju, i nebih nista da spocitavam ali realnost je takva kakva jeste: onda u nekim drugim temama diskutujemo ranicama na grlicu, kondilomima itd itd. A 1+1= 2 uvek bilo i ostace[sm=smiley36.gif].

I na zapadu se pogorsava problem otkako sida vise nije bauk ljudi su se opustili pa misle pilula/ spiprala su dovoljni ( ovde su zene mahom na piluli). E pa nisu. [sm=smiley36.gif]





Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>