RE: Kontracepcija (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


vocicana -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 18:04:23)

Boze Maslacak, pa naravno da ne razmisljamo tako! Ja sam zdravstveni radnik, zena, majka, naravno da necu savetovati nikoga a ni svoje dete da se stiti time sta zena kaze. Kapa glavu cuva, kondom je bio resenje dok nisam stavila spiral, vrv je tako I kod svih ostalih zenica ove. Ovde samo govorim o odnosu dvoje supruznika, naravno da se void racuna o svemu. Niti polazim od toga, da ce neko zaraditi neku sugu, meni ovaj vid kontracepcije odgovara u braku, da sam sama I devojka, prvo se ne bi ni upustila u odnose sa nepoznatom osobom, a kamo li bez zastite, sada tek posle ovoliko godina, verujem da bih sebe dobro ispitala da li mi to uopste treba.




Sanidej -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 18:05:00)

Maslacak, nazalost. Jos kad dodamo cinjenicu da kod muskaraca vecina infekcija prolazi asimptomatski..nije sjajno.




IvanaSK RR -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 18:46:13)

Vocicana, hoce da se kaze da je džabe sto ti nebi sa nekim nepoznatim u krevet bez kondoma,a kad tvoj muz mozda bi.[sm=smiley36.gif]
Sexam se sa kondomom,bez..kako mi odgovara.
Nisu ni sve bolesti posledica nekoriscenja kondoma..




Rosita -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 18:51:37)

Pošto sam pre prve trudnoće bila frik (a ispostavilo se s razlogom, prvo dete je došlo iz drugog ciklusa bez zaštite, drugo iz prvog), bilo je pilula+ kondom 😂. Sada samo kondom. Najjednostavnije sigurno.




Maslacak15 -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 18:55:09)

hahhaa ima toga ivana puno vise nego sto se misli. Nebih ja krivila sve na muskarce, sigurno da svrljaju i zene[sm=smiley36.gif] Muzevljeva koleginica pre par godina trudna, ustanovljena pozitivna na Hlamidije. I ona to jos prica okolo. Mislim se ja bih cutal. Posto ta cinjenica nedvosmisleno znaci da su ili ona ili njen partner, posto je bila u dugogodisnjoj "stabilnoj vezi" negde sa strane svrljali . Jer hlamidija ne moze da se prenese nikako drugacije nego seksualnim kontaktom. Ali ona to ocigledno nije znala ili se pravila da nezna. Iako je biolog. Iako nisu idealni, kondomi su najbolja zastita.

A u nasoj sredini to sam nebrojeno puta cula " ne vole kondome" zato sam i reagovala.




IvanaSK RR -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 18:58:04)

Znam,Maslacak. Razumem sta pricas. Samo je po meni suludo da u 21-om veku treba takve stvari naglasavati. Pored ovoliko izvora informacija.




veselicaa -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 19:05:32)

Pa koliko samo nezeljenih trudnoca ima,odmah ti bude jasno da ljudi bas i ne znaju.
A po meni je suludo i ne verovati nekome sa kim si u braku.




IvanaSK RR -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 19:13:27)

Verujem samo sebi. Nekad i to dovedem u pitanje.




veselicaa -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 19:14:46)

Hahhah Ivana [sm=smiley36.gif]




Sanidej -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 20:08:52)

Ako muškarac izričito insistira na odnosu bez kondoma (bilo da je u braku ili vezi sa vama), sva je prilika da je tako postupao i sa prethodnim devojkama. Svašta se tu pokupiti da..ako uzmemo u obzir da veliki broj infekcija kod dragih nam mužjaka nema simptoma, kako ce oni leciti npr. ureaplazmu kad ni ne znaju da je imaju pre nego je proslede vama? Upravo infekcije ureaplazmom, hlamidijom dovode do steriliteta, koji je u ogromnom porastu. Inače, najveći broj abortusa je kod žena koje su u braku...




bubulence -> RE: Kontracepcija (24.2.2019 21:57:34)



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Verujem samo sebi. Nekad i to dovedem u pitanje.


😂😂😂




MimaKos -> RE: Kontracepcija (21.7.2019 10:29:23)

Zelela da ukljucim tablete pa mi ginekolig rekao da ipak ne jer je hormonski, samo kondom u plodnim danima, za svaki slucaj





branki* -> RE: Kontracepcija (4.6.2020 8:39:37)

zene,pogotovo zene koje su u braku i imaju bar jedno dete,da li koristite kontracepciju inace neku ili metoda prekinutog snosaja..ili nista od toga,pa ako se desi,desi.
ja nisam nikad nista od toga,jer sam verovala da imam problem da zatrudnim,jedno vreme smo metodu prekinutog snosaja i kao pazila plodne dane,ali to je bilo jako kratko,oko pola godine,posle ni to.
Moja zaova,ima dva deteta,nijedan pobacaj,nijedan abortus,nikada nisu koristili nikakvu kontracepciju,sem toga da gleda kad su joj plodni dani,a zvanicno nema problem sa zatrudnjivanjem.KOLIKO VAMA SE Desila trudnica u smislu da nije bila tempirana,nego se omakla?




emicaa -> RE: Kontracepcija (4.6.2020 8:44:50)

Branki ja na antibaby pilulama nekih 10 godina vec.Kad sam planirala trudnocu prekinem sa njima i posle opet pocnem.Tako oba puta





Maslacak15 -> RE: Kontracepcija (4.6.2020 8:46:12)

branki nema sta da pitas to je jasno ko dan. daleko najveci broj arbotusa u svim zemljama su udate zene sa decom. svi samo pricaju o jako mladim devojkama jel je to interrsantno socioloski ali statistika je bas jasna i nedvosmislena. ko ne koristi metode kontracepcije a upraznjava odnose taj zatrudni. vrlo prosto. primer jedne drugarice nista neznaci narocito sto kao sto sama kazes gleda plodne dane. rekoh da je bazalna temperatura vrlo pouzdan metod. to je vec pola meseca. druga polovina isto ima nacina. ko se ne stiti taj zatrudni, nema tu mudrosti.😊





branki* -> RE: Kontracepcija (4.6.2020 8:50:14)

pa,jeste,jer u novinama uvek su slucajevi malotnih trudnica i devojaka koje su same,pa onda steknes utisak da je medju tom populacijom najcesca mogucnost da se desi abortus.Ovo u braku niko ne spominje tako senzacionaisticki.
secam se da je moja mama imala spiralu npr,.




Misha i Ljisha -> RE: Kontracepcija (4.6.2020 9:45:57)



IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Branki ja na antibaby pilulama nekih 10 godina vec.Kad sam planirala trudnocu prekinem sa njima i posle opet pocnem.Tako oba puta






Istooo sad pijem ove nove generacije. Qlaira sa prirodnim esteogenom. Odlicne su. 




emicaa -> RE: Kontracepcija (4.6.2020 12:42:47)

Kod mene su neke Sara,doktorica mi dala njih zbog problematicne koze.





pari -> RE: Kontracepcija (4.6.2020 13:21:44)

Ja sam sad uzela microgynon, biće valjda ok





Aleksss -> RE: Kontracepcija (13.6.2020 20:12:57)

Pozdrav cure, pijem Logest, dobila sam za vrijeme dok pijem, dakle prije one pauze od 7 dana. Prestankom krvarenja dosla i ta pauza, u vrijeme pauze, imali smo ne zaštićene odnose... Jel tad deluju tablete i kada prestaje zaštita? Kada opet bude vrijeme za sledeću kutiju a ne uzmem...? 





IvanaSK RR -> RE: Kontracepcija (13.6.2020 21:07:11)

Ne razumem poslednje pitanje.
Zaštićena si i tokom sedam dana pauze.




Aleksss -> RE: Kontracepcija (13.6.2020 22:47:28)



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ne razumem poslednje pitanje.
Zaštićena si i tokom sedam dana pauze.


Pa ukoliko želim trudnoću, prestajem da pijem i to je to? Koliko vremena nakon njih postoji šansa za ostvarivanje trudnoće? 




IvanaSK RR -> RE: Kontracepcija (13.6.2020 23:17:38)

Da,ukoliko zelis trudnocu prestanes da ih pijes i to je to. Ja sam zatrudnela tri meseca posle pilula,ali nismo bas potrefili plodne dane...




Sanjalicaaa -> RE: Kontracepcija (14.6.2020 9:28:31)

Ja sam u dilemi da li spirala ili pilule. Idem u utorak kod ginekologa pa cu i sa njim videti. 





emicaa -> RE: Kontracepcija (14.6.2020 10:31:28)

Aleksss ja sam dva mjeseca posle,a sledeca trudnoca mjesec dana posle prestanka.

Sanjalice ja uzela pilule po preporuci ginekologa zbog problematicne.Da nije tako uvjek bih radije izabrala spiralu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sledeća stranica >   >>