RE: Radite li domaće zadatke sa decom (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


flamingos -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (8.10.2021 22:13:35)

Da,Smeško.Zakomplikuju tako da čovek treba da uključi sve moždane vijuge ne bi li pronašao rešenje.🙄Evo moje dete završilo domaći što se tiče pisanja.Sledeća dva dana uči i obnavlja naučeno i spremna je za sledeću nedelju.❤





Tiziana -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (8.10.2021 22:32:12)

Ja mislim da su deciji mozgovi rastereceni i da oni ovakve zadatke lakse ''rese''  od nas. Obicno je resenje super logicno.


Ne, ne ucim sa decom. Da, nekada razgovaramo o stvarima koje uce, pa im nekad prosirimo znanje ili ispricamo neku zanimljivost), cesto gledamo i neke emisije npr na bbc earth, nat geo itd, ili ima na Vavoom neka emisija koja im bude intetesantna, zove se Butterfly effect,topla preporuka svima. Pomognemo im ako nesto nije jasno, bodrimo ih da u skoli uvek uvek pitaju kad nesto ne razumeju..




Dragica Draga -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (9.10.2021 8:32:22)

Sto se tice prvog razreda verovatno je tu cilj da razvijaju mastu, da ,,prosire vidike''' da tako kazem... Mozda i nema pogresnih odgovora, da se vidi kako deca razmisljaju... Svako dete ce mozda ovde napisati drugaciji odgovor, i sve ce biti tacno..




smeško -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (9.10.2021 10:26:52)

Da, radim sa njima sve sto je potrebno. Posebno sada dok smo u izolaciji. Ne dozvoljavam da zure u telefon kako bi sve prepisali. Sa M vezbam citanje i racunanje. Sa N sam vezbala matematiku jer je tei nedelje propustio i nije tako jednostavno nauciti iz knjige. I sa M cu raditi sve dok mu je potrebno.




flamingos -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (9.10.2021 12:32:27)

Smeško,upravo tako-radićeš dokle god misliš da to treba.Mora deci da se pomaže.Kako su stariji,sve će više sami,a mi smo tu da proverimo i pomognemo kad zatreba.Moje dete napiše,nauči,ja je proverim i eto.





Sanjica26 RR -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (9.10.2021 14:11:18)



IZVORNA PORUKA: smeško

Da, radim sa njima sve sto je potrebno. Posebno sada dok smo u izolaciji. Ne dozvoljavam da zure u telefon kako bi sve prepisali. Sa M vezbam citanje i racunanje. Sa N sam vezbala matematiku jer je tei nedelje propustio i nije tako jednostavno nauciti iz knjige. I sa M cu raditi sve dok mu je potrebno.



Kad zaskripi tu sam da preslisavam. Matematiku radi mm sa njima. Mada za drugi i ja znam. I ovu oblast koju sad radi T isto znam. 




smeško -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (10.10.2021 11:03:11)

M mora da nauci tablicu sabiranja/oduzimanja do 20. Lenja bubica nema sanse da uhvati sama. 




Dragica Draga -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (11.10.2021 7:09:43)

Savladaju oni sve, uz nas lakse mozda, ali opet mozda i bolje da sami sve rese a mi da budemo tu da iskontrolisemo.




flamingos -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (16.10.2021 23:51:54)

Smeško,nije lenja bubica,dušica mila,već dete voli da se igra.Domaći neka čeka,neće nigde da pobegne.Zato je tu mama.❤





IvanaSK RR -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (17.10.2021 19:21:16)

Ja sam za pomoć. Naravno da cu forsirati da sto vise sam uradi, ali ako treba pomoc, treba. 




Didy -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (18.10.2021 23:10:24)

Ja ništa ne pomažem. Nek se snalaze sami. Ne može niko da me ubedi da je loša ocena iz istorije, biologije i geografije jer detetu treba pomoć. Šta treba? Ja da mu čitam, a on da sluša? Ne pada mi napamet. Svako ima svoje obaveze, nek ih ispunjava. Stefan je dobio 3 iz likovnog. Stvarno ima 2 leve za crtanje. Je l treba ja da mu crtam? To je njegova ocena spram njegovih sposobnosti. Takva je kakva je. 




smeško -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (19.10.2021 22:35:23)

Didy, N isto ima dve leve. Prosto ne ume. Ne mogu bas u svemu biti sjajni. Mi trenutno radimo informatiku. Nastavnica nije dolazila prvih 15 dana, onda je on odsustvovao narednih 20. Nemaju casove u kabinetu, a uce Windows operativni sistem. N ne prilazi racunarima, jer mu jos nismo ni dali, a ni mi ih ne koristimo kod kuce i sve to zajedno je dovelo do ,,spanskih sela".🤣




flamingos -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (20.10.2021 9:57:06)

Didy,Smeško,skažem se.Naši iz informatike idu u kabinet i raee na računarima.Ma samo da su zdravi.Neka se trude,to je bitno.Upravo tako Didy,kako ume tako će i da nacrta.Kod nas ponedini učenici donesu savršene radove,a zato na času kad crtaju dobijaju loše ocene.Moje dete samo uči,crta,piše.Tu sam da je preslišam i pojasnim ono što ne razume.





mikica88 -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (21.10.2021 19:54:11)


IZVORNA PORUKA: flamingos

Didy,Smeško,skažem se.Naši iz informatike idu u kabinet i raee na računarima.Ma samo da su zdravi.Neka se trude,to je bitno.Upravo tako Didy,kako ume tako će i da nacrta.Kod nas ponedini učenici donesu savršene radove,a zato na času kad crtaju dobijaju loše ocene.Moje dete samo uči,crta,piše.Tu sam da je preslišam i pojasnim ono što ne razume.





Tako i treba, draga.




Tiziana -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (21.10.2021 21:30:38)

Ja mislim da nastavnici jako dobro znaju ko koliko moze i zna pa tako i da li roditelji deci rade domace zadatke ili crtaju likovno ili prave TiT.Ja ih pustam da sami rade, da se sami set_e, ali i da nekad odu bez domaceg kad se set_e u pola 10 uvece da su nesto zaboravili. Moraju da preuzmu odgovornost za svoju skolu. 
Pa ni mene moji roditelji nusu svaki dan propitivali sta imam za domaci,niti su ucestvovali u mom ucenju. 
Opet kazen, kad im treba pomoc, naravno da je dobiju, ali izbegavamo preslisavanje jer ih teramo da razmisljaju i povezuju pojmove i neka vec stecena znanja pa onda umesto preslisavanja razgovaramo. 
Hvala bogu, nasa deca se ne stide, u skoli uvek pitaju kad im nije jasno. Npr cerka, domaci zadatak iz matematike, u grupi najtezih zadataka. Ne ume naravno da resi. Brat joj pomogne, ali ona odlucuje da ga ne uradi jer i dalje ne razume. Sutradan na casu svi uradili osim nje. Ona se javi da trazi objasnjenje, uciteljica kaze jednom detetu da objasni zadatak, ne ume, kaze drugom, trecem, petom, niko ne ume. Svima roditelji uradili. Da je i moja D uradila, preko toga bi se preslo i ne bi im bilo objasnjeno. 




flamingos -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (1.11.2023 21:11:11)

Tizi,ovo si u pravu što se tiče TIT.Lepo nacrtaju roditelji i deca dobiju petice.Moje dete samo crta i ima 5.Ali zato ti kojima roditelji crtaju,kada im u školi nastavnik zada odmah slabija ocena.Inače,ne radim domaći sa detetom.Dovoljno je velika,odgovorna i samostalna.Ukoliko zatreba uskočim da je propitam istoriju,geografiju ili šta već ona želi,a ostalo radi sama.




Srecko47E -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (2.11.2023 8:18:58)

radim,ali ne radim ja.

Obicno radim nesto sa strane,pita me ako mu treba pomoc.

Kod mog sina u razredu,ima decak kojem mama radi svaki dan,sve.
Dete ode u skolu,ne zna da napise A.

Bili su i kod direktora i kod psihologa,no majka ima60 godina i kaze da joj je jedinac i da nece da se muci i eto ...Tako.[sm=zmeden.gif]




flamingos -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (2.11.2023 8:40:53)

Pa strašno.Ima i kod nas takvih...




Srecko47E -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (2.11.2023 9:33:08)

Ima toga svuda,samo je do uciteljice da li ce odreagovati i na koji nacin,.


Roditelj uskoci sam sebi u stomak.




flamingos -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (2.11.2023 10:21:39)

Mi smo imali super učiteljicu.Sad,roditelji kao roditelji...




Srecko47E -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (2.11.2023 10:25:24)

A tvoje dete je veliko? [sm=smiley1.gif]




flamingos -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (2.11.2023 10:52:42)



IZVORNA PORUKA: Srecko47E

A tvoje dete je veliko? [sm=smiley1.gif]
Da.Sedmi razred.





Srecko47E -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (2.11.2023 14:15:55)

Uuu svaka ti cas!




flamingos -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (2.11.2023 17:37:01)

Hvala.Proleteće godine brzo,pa ćeš se set_iti ovih naših prepisli kada tvoje dete bude radilo samo domaće zadatke.Kad su mali mora da im se pomogne.Posle je druga priča.




Srecko47E -> RE: Radite li domaće zadatke sa decom (3.11.2023 9:50:09)

Radi inace sam domaci.
Od prvog dana.Uciteljica je skrenula paznju da ne radimo ine sedimo pored njih.

U istoj sam prostoriji,ali proverim kada uradi da li je dobro.
Procitam ako treba.


Sve ovo sto sada rade,presli smo davnih dana kroz razne,radne listove Kreativnog centra pa nema problema,.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>