RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


pari -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (5.12.2018 9:42:20)

Bravo smeško i Sanjice! 

Ja BiH verovatno trebala da odvedem M...on šuška malo i ne zna R, ima 4 i po godine...




dunja RR -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (5.12.2018 13:03:06)

Savi je isto samo R ostalo, mada sada izgovara mekše R, čujem ga ponekada, ali nisu još krenuli da ga rade, logopedica i dalje insistira na vežbanju č (mesec dana ide i samo č vežbaju, ponekada š, ali on njih ok izgovara), ali ga sada stvarno lepše izgovara. Koliko sam je shvatila da bi došlo R, moraju Č i Ć biti savršeni, pa verovatno zato još ne kreću sa R. On nema više šuškanja, jasno priča.




smeško -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (5.12.2018 20:17:42)

Ne, nego se R radi sa punih pet, a za č i ć vreme brzo prolazi i tesko se ispravljaju. Super je sto to potencira, jer je to pravi redosled. Pari, ako je samo R, bolje sacekajte pet godina, osim ako primetis da ga gura u grlo.




Sanidej -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (8.12.2018 13:26:06)

Z i s ispravljamo sa 4 godine, ali dete ih bukvalno procedi kroz zube, neprirodno izgleda. Da li je neko imao slican problem?




MimaKos -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (12.7.2019 6:34:23)

Mi smo krenuli sa punih 5 i zaista se vidi napradak! Za dva meseca je r naucila i mnoga slova ispravila.





doramar11 -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (12.7.2019 9:44:15)

Kazu da se moze krenuti i sa 4.




MimaKos -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (12.7.2019 10:16:37)

Moze,neki i ranije, ali zbog domaceg i nacina rada nama je peta bila taman





doramar11 -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (12.7.2019 11:47:29)

Zavisi dosta i od zrelosti deteta, godine nisu apsolutno merilo.




MimaKos -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (12.7.2019 12:04:18)

Nisu, ali stvrno dete treba da razume i da zna da crta, boji... 





Mirko Svirko -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (28.5.2020 12:47:11)

Mi smo juce isli kod logopeda.

Misterija resena - pisemo desnom rukom. Uradila je  test.
Paznju moze da odrzi ali ona misli da je hiperaktivan. Kaze nije strasno,  ali on ne moze da ssaceka njeno pitanje nego radi rukama, ustaje pipa neke igracke...I tako. Dobili smo potvrdu.




physio70 -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (28.5.2020 13:54:05)

Da ako dete hoce da saradjuje. Po svaku cenu ne.




MamaNecaVo -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (29.5.2020 15:33:19)

Meni su rekli ne.

Tako da sma uzela u Vulkanu vezbe i radimo kuci. Napredak se vidi. 




Mirko Svirko -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (29.5.2020 16:27:20)

MamaNecaVo, uopste da ne idete do 5.godine?

Kakve su to vezbe koje radite?




Misha i Ljisha -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (3.8.2020 10:51:57)


IZVORNA PORUKA: Maraj

A joj smesko. Nagrabustili ste znaci Tacno znam da i ja poslajem L u vrtic ,da bi doneo nesto. Za sad je kici. Evo za vikend ke bio na Zlatiboru. Nije usao u kucu. Al dzabe, od jutros oboje, kukaju kad ce napolje. Ljiso ne znam sta da ti kazem. Da P kaska - kaska. Ti najbolje znas svoje dete. Logoped ga sigirno vodi kao razvojna disfazija. I sigurno da bi vam rekla da dolazite jednom ili dva puta nedeljno kod nje. Nemoj te mikro pokrete da vezbas. Kreni od makro. Od krupnih pokreta. Npr slaganje kule u vis od kocki. Najveca na dno, pa najmanjaa gore na vrhu....pa neka je on srusi. Pa.imitirajte zvuk padanja. Pa iznenadjenja AAAA...onda npr te kocke  u oblik voza, pa gurajte ih po podu uz zvuk voza UUUUU...... tako nesto....mikro pokreti idu nakon usvojenih makro. Jel pokazuje prstom? slaziteKaziprstom? Taj prstic je "uvod" u progovaranje



Maraj ne vode ga nikako. Psiholoska procena da je napredniji.  Odavno radi prstic od pre godine.  Sve sto si pobrojala zna i radi odavno. U vis da slaze i sve to. Imitiramo ae aaaa cu cu za voz i svasta. Izgovori on doata zvukova. Duvamo baloncice od sapunice, maslacaj i td. Jede sam. Kasikom supu bez problema. Itd i td. Tako da on po procen i ustvari eto samo ne progovora i evo sad ce samo nikako




Misha i Ljisha -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (3.8.2020 10:57:44)

Oblike slaze. Ma krcka lesnike cekicem. Mozes misliti kad mu dam to da radi. Kako da ti kazem. Krupna motorika my je vauuuu...vozi sve sto se voziti moze. Bicikl trotinet one motorice i svasta. 





smeško -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (3.8.2020 11:06:23)

Онда га треба мало одвојити од тебе. [sm=smiley36.gif]

Не знам зашто мислиш да је рано за логопеда, али тај ,,кинески'' је велики проблем што се дуже чека.




Misha i Ljisha -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (3.8.2020 11:12:35)



IZVORNA PORUKA: smeško

Онда га треба мало одвојити од тебе. [sm=smiley36.gif]

Не знам зашто мислиш да је рано за логопеда, али тај ,,кинески'''' је велики проблем што се дуже чека.




Pa rekla nam logoped nemojte dolaziti nema potrebe progovorice. Eto i sad ja da forsiram i placam u sred korone nemam pojma.sta bij rwkla. I jeste problem sto je sa mnom. Kapiram da he u vrticu na dype bi progovorio. Njega nik pne cuva osim mene a ha ga znam y dusu. 




Maraj -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (3.8.2020 11:14:57)

E pa ljiso onda ti moras sebe da menjas[sm=smiley1.gif]
Nemoj mu ispunjavati to sto trazi dok ne izgovori. Bar da proba...On zna da ga ti tako razumes i ne trudi se da izgovori. Majka ko majka. Dovoljno da pogleda dete, i zna sta ono zeli....sve smo mi takve.... probaj...vristace, plakace, al probaj da istrajes




Maraj -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (3.8.2020 11:16:25)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha



IZVORNA PORUKA: smeško

Онда га треба мало одвојити од тебе. [sm=smiley36.gif]

Не знам зашто мислиш да је рано за логопеда, али тај ,,кинески'''' је велики проблем што се дуже чека.




Pa rekla nam logoped nemojte dolaziti nema potrebe progovorice. Eto i sad ja da forsiram i placam u sred korone nemam pojma.sta bij rwkla. I jeste problem sto je sa mnom. Kapiram da he u vrticu na dype bi progovorio. Njega nik pne cuva osim mene a ha ga znam y dusu. 

Ljiso garant si isla kod drzavnog...koji prima platu, imao 5 ili 50.dece za mesec dana.
Da si otisla kod privatnog, odmah bi vas uhvatila za rad




smeško -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (3.8.2020 11:20:07)

Знам да је проблем што је са тобом. Ј иде у вртић само да би се од мене одвојио и зато што нема рада од куће док трчим за њим.

Такви логопеди треба да окаче дипломе о клин. Али, наравно, разумем те. Ја плаћам логопеда и раде 1 на 1. И задовољна сам, супер напредује. И сама знаш да се гоговор најбоље усваја до трећег рођендана. Касније иде све теже, јер долази време за савладавање осталих нивоа говора. Наравно да је сада све компликованије, зато те потпуно разумем.




Misha i Ljisha -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (3.8.2020 12:04:18)

Jedink sto nikako da uradim jeste da mu odyzmem flasicu. Zna da pije iz case flase na slamcicu na pipu onu na flasi i sve ali najvise voli svoji flasicu. Ne znM sta da radim. Nekad se oset_im kao izgubljena jer ne znam kako sa njim. 


Rekla sam komsinici meni su moja deca jako teska. Kaze da sam bezobrazna. Ali on jeste jako tezK od rodjenja. Gledam sebe kako nekad izgubim strpljenje obicno je to nakon npr drobljenj okoline. Sto ne prica i sto pije na flasicu i slicno. A sa njim covek bas treba danima zivce Na testu su zivci svakodnevno jer je izuzetno tbrdoglav. Strasno




Mirko Svirko -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (3.8.2020 12:14:45)

Ljisho, ja kontam da je on uklikerio da ti njega razumes i zasto bi onda i pricao? 

On sve zna drugo da radi. I moj je sve znao da radi. Da duva slaze itd itd itd... ali nije hteo da kaze npr "daj vodu".. pokaze prstom ili gura stolicicu ili kotrlja tabure do kuhinje popne se i uzme sam.




smeško -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (3.8.2020 12:18:19)

Да. Јованов карактер није ништа блажи. Зато сам га и одвела код неког ко ће са њим радити без попуштања. Вриштао је два дана и сада иде са задовољством. Није исто рад са мамом и са логопедом. Није твоја грешка, немој тако да посматраш, али је ни ти не можеш увек сама решити.




Misha i Ljisha -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (3.8.2020 12:27:36)



IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Ljisho, ja kontam da je on uklikerio da ti njega razumes i zasto bi onda i pricao? 

On sve zna drugo da radi. I moj je sve znao da radi. Da duva slaze itd itd itd... ali nije hteo da kaze npr "daj vodu".. pokaze prstom ili gura stolicicu ili kotrlja tabure do kuhinje popne se i uzme sam.




Isto Mirko. Ja ga zoven samostalac. Snadje se kako da dodje do zeljene stvari. Npr keks na stolu isto ne kwze daj vec se popne na sto pyzi po stolunizme keks u rikverc se vrati do stolice i sedne na stolicu i jede. Nisam ja neka blaga. Stvarno nisam. Moj brat je bas komentarisao kako P nije razmazen. Znaci njemu se ne popusti. Ali svejedno je dreka i valjanjenpo zemlji i sve po redu uredno na repertoaru. Takav je. Mm me i dalje pita da li je on normalan. Ja kqzem uvek jeste ali je drkadzija. 
Inace evo za 10 min zaspao bez flasice i bez problema. Moze on to. Iskoristila sam situaciji jer je bio besan i bacio flasicu u besu pa ku rekla da ju je bacio i ne mogu da je nadjem. 
On kao da ima problem sto ne otvara dovoljno usta. Kaze mm kakonotvara dovoljno usta kad se dernja😂 izes ga ne znam ali takav utisak imam.
Dosao moj tata pre jedno nedelju dana i kaze mi idemo Pavle. A ovaj sav srecan ponovio "IDEMO" evo bas kao da je rekao nekonodrastao. IDEMO. Tad i vise nikad. Prisao mi pre neko vece i kaze "MRAK"  ej covece mrak. Al to tako jednom kaze i VISE NIKAD. Kao da mu se omanulo sto je rekao. Ne mogu da vam objasnim.
Smesko svesna sam ja svega. Ovo leto mi je bilo kao poslednja nada. Salas. Stimulansi sa svih strana u prirodi. Zivotinje. Ima dece. Ne znam prosto ne znam. Ali da me brinw brinw me. On ce morati kod logopeda kad tad. U to sam sigurna




smeško -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (3.8.2020 14:27:17)

Љишо, мени је логопед објаснио да то што понекад кажу није меродавно и да се не узима у обзир. Рачунају се само речи које свакодневно користи на захтев и према прилици. Да уме да понови када затражиш и сл. Све остало се сматра покушавањем да пробије ту баријеру и проговори. А управо та баријера и јесте проблем и томе логопед и служи, да је дете не савладава само, јер нису сва деца иста. Нека је савладају сама, нека не. То нема везе са интелигенцијом и разумевањем. Не могу да ти напишем, ма не брини, јер би било лицемерно, ја сам за своје бринула и зато се и одлучила за помоћ.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>