RE: GAZIRANO PICE.. (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


jacagoga -> RE: GAZIRANO PICE.. (12.12.2009 21:18:42)

Hvala devojke na info [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: GAZIRANO PICE.. (12.12.2009 21:20:12)

IZVORNA PORUKA: jacagoga

Hvala devojke na info [sm=smiley31.gif] [sm=smiley31.gif]


off t., potpis ti je presladak.




LillyT -> RE: GAZIRANO PICE.. (12.12.2009 22:56:17)

Kinina ima u malim kolicinama, vise se izbegava sveps zbog toga sto je gaziran. A vec je receno da su gazirana pica uzasna za jetru. Mada, meni kokakola ponekada prija, pogotovo kada mi padne pritisak (u poslednje 3 nedelje se to bas cesto dogadja). Posle dva gutljaja mi uvek bude lakse.




Anck Su Nmaun -> RE: GAZIRANO PICE.. (23.12.2009 15:15:27)

Sokovi i inace uopste nisu zdravi... ma ni domaci.... a o gaziranom ni govora ni ovako a pogotovo u trudnoci ! !

I uvek se preporucuje  da bilo kakav sok zamenite vodom, a ne obratno, jer sok nemoze da nadomesti vodu koja je potrebna organizmu!




mejvis -> RE: GAZIRANO PICE.. (12.4.2010 12:02:44)

Jao a meni se sada pred kraj trudnoće tako piju gazirani sokovi...neznam šta mi je!
Nikada ih nisam volela, a i znam da su nezdravi....ali nemogu da vam opišem tu čežnju[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Čašu na dan, ali moram....
Još pogotovo iz limenke, to mi je posebno zadovoljsto...
A pre neki dan mi se pio šveps, i to onaj gadni, tonik!!!
Nikada u životu ne bih pomislila da tako ne mogu da se obuzdam.....




Pilence81 -> RE: GAZIRANO PICE.. (16.4.2010 14:29:39)

Ja sam citavu trudnocu pila Fantu,Colu i Sprajt i hvala bogu nista mi ne fali,ni meni ni bebici.Gazirano je samo po sebi stetno al joj gore je u trudnoci sebi uskratiti neka zadovoljstva koja nisu bas stetna kao cigare na primer.




Netke -> RE: GAZIRANO PICE.. (22.4.2010 20:53:45)

Ja sam pre desetak dana bila u bolnici u Belgiji, laserska intervencija zbog viska plodove vode i podela posteljice (nosim jednojajcane blizance) i za rucak su mi doneli u sobu flasicu koka kole uz jelo :-)
rekla bih da treba da se svede na minimum i da nije strasno ako se ponekad popije nesto gazirano. Ja gledam da to ipak bude gazirana voda sa limunom cisto da mi utoli zelju za gaziranim:-)




Barbarica -> RE: GAZIRANO PICE.. (19.11.2010 9:39:05)

Ja pijem kokakolu bar litar nedeljno... Sta cu kad moram, navikla sam da posle nekog tezeg rucka popijem casu iste...

Vodu prezirem, pijem je tek tek, maaaaaalcice...

I Bogu hvala sve je ok, ne fali mi nista...

A i moja keva je sa sve tri pila kokakolu i sta sve ne, i sta nama fali... Nista... Osim sto obozavamo kokakolu [sm=smiley36.gif]




Crvenkapa85 -> RE: GAZIRANO PICE.. (19.11.2010 9:53:20)

ja samo tucem po kiseloj vodi.....obicnu ne pijem godinama




mirjanica -> RE: GAZIRANO PICE.. (28.12.2010 17:33:00)

ja sam krijuci pocela da pijem kolu, toliko mi prija kao nikada u zivotu! Suzdrzavala sam se mesec dana i sada kao sve necu, ma samo danas pola case, a strah me da mi ne predje u naviku! Uh, kako mi prija[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Brana -> RE: GAZIRANO PICE.. (28.12.2010 18:42:51)

Ja ne smem da pijem gazirano zbog pevanja odmah mi se upali grlo ali volim nekada krisom da cugnem Coca Colu![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




strahinja11 -> RE: GAZIRANO PICE.. (9.1.2011 19:07:51)

A meni doktorka rekla da maksimalno izbegavam gazirano, cim sam ostala u drugom stanju[sm=zmeden.gif]




isidora88 -> RE: GAZIRANO PICE.. (9.1.2011 19:17:19)

celu trudnocu nisam pila nista gazirano jer mi nije prijalo a sada kad dojim me uhvatila nenormalna zelja za koka kolom i juce sam popila pola case [sm=smiley4.gif][sm=smiley9.gif]
smem li da pijem kolu dok dojim,ponekad i pomalo [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: GAZIRANO PICE.. (9.1.2011 19:19:04)

Meni je patronozna rekla da ne pijem gazirano.




minna -> RE: GAZIRANO PICE.. (9.1.2011 19:24:09)


IZVORNA PORUKA: isidora88

celu trudnocu nisam pila nista gazirano jer mi nije prijalo a sada kad dojim me uhvatila nenormalna zelja za koka kolom i juce sam popila pola case [sm=smiley4.gif][sm=smiley9.gif]
smem li da pijem kolu dok dojim,ponekad i pomalo [sm=zmeden.gif]


Ni ja u trudnoci nisam pila, nisam ni smela zbog g.dijabetesa, ali ne bih pila i da ga nisam imala.
Ne pijem ni sad dok dojim, ustvari 2 puta sam popila casu coca cole, da me mine zelja




strahinja11 -> RE: GAZIRANO PICE.. (9.1.2011 19:24:42)

Nemam pojma... mada kapiram da kad dojis dete nema nikakve veze da li pijes gazirano ili ne...
pogledaj jos malo po netu, ali opusti se... nece ti nista biti od jedne case dnevno[sm=smiley1.gif]




isidora88 -> RE: GAZIRANO PICE.. (9.1.2011 19:26:17)

ne bih ja svaki dan pila ali bas kad me uhvati ludilo onda bih malo gucnula [sm=smiley36.gif]
mene strah da on ne dobije grceve




zoća -> RE: GAZIRANO PICE.. (9.1.2011 19:26:33)

koka kola ima kofeina tako da beba onda lošije spava iz tog razloga se ne preporučuje




Maryna1 -> RE: GAZIRANO PICE.. (9.1.2011 19:29:45)

I ja ne bi pila dok dojim, zbog grceva kod bebice!




krixtina -> RE: GAZIRANO PICE.. (9.1.2011 19:35:34)

Nama u bolnici rekli da od sokova samo prirodni sokovi se smeju,a gazirana kisela voda je dozvoljena,posto to nema vestacke arome,zasladjivace,boje...




mati -> RE: GAZIRANO PICE.. (10.1.2011 0:38:48)

Ja sam pre par dana popila casu fante... I tako zazalila... Cele noci je Matiju bolela pupa a ja sam samoj sebi sve po spisku psovala jer nisam mogla da se suzdrzim. Inace ne pijem gazirano, kis vodu nikako ne mogu, a tih dana nista nisam menjala u ishrani tako da bas sumnjam da je od soka.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




mejvis -> RE: GAZIRANO PICE.. (10.1.2011 8:10:20)

Ja popijem ponekad kokakolu, kafu 2-3 na dan, ponekad čašu vina i dojim već 9 meseci a ništa mu ne smeta....




Anoniman -> RE: GAZIRANO PICE.. (10.1.2011 8:36:36)


IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

ja samo tucem po kiseloj vodi.....obicnu ne pijem godinama

...I ja isto... ali nikako Knjaz... ne odgovara mi njegova aroma i onolika nabijenost sa CO2!
Odgovara mi voda Vrnjci, Heba i Odmenska... njih uglavnom i pijem[sm=smiley1.gif]




gabrijelaaa -> RE: GAZIRANO PICE.. (1.2.2011 19:45:37)

u trudnoci i ovoj i prethodnoj sam imala jako veliku zelju za gaziranim...ali kontrolisem se...jednom nedeljno sebi ispunim zelju pa popijem 2/3 case...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




nencydrew -> RE: GAZIRANO PICE.. (24.3.2011 9:38:51)

Popijem baš kad me uhvati želja, inače pazim[sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>