RE: Sta kad se beba zagrcne? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


majka mara -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (27.8.2010 22:55:52)

kad se beba zagrcne,nemojte paniciti (ako je to moguce) u prvi mah (jedna sekunda) pustite dete samo da se izbori (sta ako se zagrcne kad vi niste tu) mada je ovo refleks kod svih nas,iskasljavanje.
ako i dalje beba grca, lupkajte ga po ledjima par puta dok neizbaci hranu s kojom se zagrcnula.
sledeci korak je uzimanje beb preko ruke i to preko bebinog stomaka,malo `poskocite` tako da napravite pritisak preko bebinog stomaka,u 90% slucajeva sadrzaj ce beba povratiti,
ako beba i dalje ima gusenje uhvatite je za stopala okrenite naopako i protresite malo gore dole,ovo sa ovim treskanjem zvuci malo bzvz,ali tako je (OVO JE JEDINA SITUACIJA KAD BEBU TREBA PROTRESTI,INACE BEBU NIKAKO NE TREBA TRESTI NI U KAKVIM SITUACIJAMA)




liliana -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (27.8.2010 22:57:29)

Meni se Tina juče zagrcnula kašicom od jabuke. Rastavila me od života!!! Sva je bila crvena, nije mogla da udahne vazduh...Srečom sam ja bila toliko prisebna, okrenula sam je na stomak i udarala po leđima. Nije pomagalo...trajalo je kao večnost...onda sam je prodrmusala...kad je konačno udahnula, kao da sam se rodila




cici78 -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (28.8.2010 13:53:34)

Prijava za kurs na tel.063-261-627, javice se dr.Trajkovic. Ja sam nazvala i rekla mi je da se jos jednom javim oko 20.sept jer bi kurs trebao da pocne pocetkom oktobra. A mozete i da im pisete na mail anestezija@udk.bg.ac.rs  Traje svega jedan dan, ali valjda cemo najvaznije zapamtiti. Cak se dobijaju i neki sertifikati. Vezba se na lutkama. Eto toliko otprilike znam.




cici78 -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (28.8.2010 13:56:36)

Jele ne znam za NS. Ali s obzirom da traje 1 dan, nije na odmet da se skokne do Bg-a[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Rivana -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (28.8.2010 14:22:29)


IZVORNA PORUKA: cici78

Prijava za kurs na tel.063-261-627, javice se dr.Trajkovic. Ja sam nazvala i rekla mi je da se jos jednom javim oko 20.sept jer bi kurs trebao da pocne pocetkom oktobra. A mozete i da im pisete na mail anestezija@udk.bg.ac.rs  Traje svega jedan dan, ali valjda cemo najvaznije zapamtiti. Cak se dobijaju i neki sertifikati. Vezba se na lutkama. Eto toliko otprilike znam.

Cici samo jedan dan, i za jedan dan sve to da savlada se.... [sm=zmeden.gif] ako dobro razumem za jedan dan 5ooo dinara.




cici78 -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (28.8.2010 15:06:23)

Ja sam tako shvatila ovu doktorku, ali nije idealno, znam. Skupo je. A i da li cu sve uspeti da savladam[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Pisacu, otkud znam...Razmislicu jos...




Nensi* -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (27.9.2010 15:57:25)

Uh,oduzela sam se malopre...Drzim Vuka posle sisanja da podrigne,on pocne da povraca i tako se zagrcne da je sav pocrveneo u licu i borio se za vazduh [sm=smiley13.gif] [sm=smiley13.gif]sva sreca pa sam bila dovoljno pribrana da ga okrenem preko ruke i udaram po ledjima dok nije dosao do vazduha...Par minuta je posle krkljao i skripalo mu je u grudima kad dise,ali sad se smirilo....Prepala sam se [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




bebablue -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (27.9.2010 16:01:48)

IZVORNA PORUKA: nensi27

Uh,oduzela sam se malopre...Drzim Vuka posle sisanja da podrigne,on pocne da povraca i tako se zagrcne da je sav pocrveneo u licu i borio se za vazduh [sm=smiley13.gif] [sm=smiley13.gif] sva sreca pa sam bila dovoljno pribrana da ga okrenem preko ruke i udaram po ledjima dok nije dosao do vazduha...Par minuta je posle krkljao i skripalo mu je u grudima kad dise,ali sad se smirilo....Prepala sam se [sm=smiley19.gif] [sm=smiley19.gif]

joooooj, dusa mala, srecom si bila pribrana[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
meni se beba stalno zagrcne dok sisa, mnogo je halapljiva.




lenaa -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (18.12.2010 18:45:20)

Evo da i ovde napisem mozda ce nekome da znaci. Kad se beba zagrcne samo joj podignite jednu rukicu - ja probala i deluje.




Olga75 -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (13.11.2014 16:21:46)

zvercica nije beba al evo da napisem
danas se davila kiselim kupusom , jos deset godina zivota mi ode .
U svakom slucaju bez obzira sto dete odavno jede cvrstu hranu kiseli kupus od danas seckam




serpica -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (13.11.2014 16:26:01)

Ja sam moje kad se zagrcnu okrenula naopacke,uhvatim za noge i okrenem,tako mi je dr rekao,niako da se beba udara po ledjima kao odrasli ili da joj se daje voda i slicno. To okretanje treba da bude brzo,meni je delovalo grozno ali kad sam primenila nista nije bilo strasno.
Naravno da ovo ne vazi za bas male bebe,nama se desavalo kad smo poceli da jedemo cvrstu hranu.




Misha i Ljisha -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (13.11.2014 22:55:49)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

zvercica nije beba al evo da napisem
danas se davila kiselim kupusom , jos deset godina zivota mi ode .
U svakom slucaju bez obzira sto dete odavno jede cvrstu hranu kiseli kupus od danas seckam

[sm=smiley36.gif] zeno ionako vices da si matora covece tamo deset godina ode ovde deset godina pa jos negde deset godina ti bre ustvari mrtva zena[sm=jezicek.gif]
Pusti dete neka jede redovno sad ce bolje paziti [sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (13.11.2014 23:03:20)


IZVORNA PORUKA: serpica

Ja sam moje kad se zagrcnu okrenula naopacke,uhvatim za noge i okrenem,tako mi je dr rekao,niako da se beba udara po ledjima kao odrasli ili da joj se daje voda i slicno. To okretanje treba da bude brzo,meni je delovalo grozno ali kad sam primenila nista nije bilo strasno.
Naravno da ovo ne vazi za bas male bebe,nama se desavalo kad smo poceli da jedemo cvrstu hranu.


a kada su manja okrenemo ih naopacke tako sto ih naslonimo na nasu podlakticu i gurnemo prst da povrate. meni se E jednom davila, pomoglo je...




emicaa -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (30.11.2014 16:15:06)

Mi juče bili kod sveki na ručku i morala sam je držati u krilu jer nismo imali njenu stolicu.U sekundi mi je ukrala iz tanjira veći komad krompira i počela se davit,sveki skoči i okrene je i istrese,sreća pa je ona bila i da zna kako treba jer ja sam se skamenila od straha.




Sanjalicaaa -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (8.5.2017 12:44:55)

Osedela sam u momentu. Dala sam Iki krušku iseckanu na komadiće, već dugo tako jede, i u jednom trenutku počinje da plače, ja pomislim zub a on se u stvari davio. Uhvatim ga onako ispod grudnog koša i pritisnem, ništa. Gurne mu prst da se ispovraća, on jadan hoće ali ne može da izbaci. Taman kada sam, čini mi se počela da se gubim od panike, jer ne znam šta da radim on je povratio. Sav je bio crven, i lice i ručice su mu pocrvenele. 5-10min je trebalo posle da mu boja vrati.
Ne sećam se da sam se u životu ovako uplašila.




Ana RR -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (8.5.2017 12:52:49)

Uh Sanjalice [sm=smiley13.gif] mogu samo da zamislim. Jeza me prođe.




IvanaSK RR -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (8.5.2017 16:28:18)

Sanjalice, mogu misliti tvoj strah [sm=smiley13.gif]




emicaa -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (8.5.2017 17:04:54)

Sanjalice stasno,to je sok i za djecu i za roditelje.




Sanjalicaaa -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (9.5.2017 10:46:55)

Ceo dan sam juče bila pod utiskom. Taj osećaj bespomoćnosti dok ga gledam kako se davi ne mogu vam opisati.
Posle sam pročitala ovde da dete treba da se okrene naglavačke. A i svima kojima sam ispričala pitali su odmah što ga nisi okrenula. Ja za to nisam imala pojma, nikad čula. Stvarno mi dođe da odem na kurs prve pomoći.




MamaNecaVo -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (22.10.2017 12:46:04)

Samo bez panike.
Mada ja panicim svaki put.
Lagano bebu potapsati po ledjima,a kako mi je pedijatar rekao,ako nastavi i dalje lagano prst ubaciti bebi u usta i proveriti sta je problem zastoja ikii zasto se zagrcne (moj bebac se zagrcne pa se bukvalno davi jer trpa komade u usta bez da prethodni proguta).




Srecko47E -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (4.12.2017 0:49:11)

Desava se naravno.
Okrenem je na stomavic i lagano potapsem tei puta u jednakim razmacima




Dora89 -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (6.3.2018 10:04:57)

Ako se sama izbori za sekund, onda ništa. Ako traje par sekundi, presavijem je preko ruke i lupkam između lopatica.
Ako ni to ne pomogne, priljubite leđa bebe uz sebe i jako pritisnite stomak. Javite se u hitnu i ako taj postupak prođe dobro, da slučajno pritiskom niste povredili neki organ.
Ako beba počne da plavi i da gubi svest, zovite hitnu i reanimirajte bebu pritiscima na grudni koš, a glavu joj okrenite na stranu




Mala Elena -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (6.3.2018 10:07:09)

Zagrcnjava se dok sisa...
Dora, ti bas znas oko toga [sm=smiley1.gif]




Dora89 -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (6.3.2018 13:07:35)

[sm=smiley36.gif] Hvala, lekar sam po struci, doduše za odrasle, ali znam nešto i oko dece. Uglavnom, više me je naučio život nego škola. [sm=smiley36.gif]

Probaj da je dojiš ležeći, da obe ležite na stranu. Mislim da se tako bebe manje zagrcnjavaju.




Dragce86 -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (6.3.2018 13:16:25)

Svi saveti su adekvatni! Podrzavam u potpunosti ;)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>