RE: Sta kad se beba zagrcne? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


mama Jo -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (6.3.2018 15:26:12)

Mija se zagrcne kad siki ali se sama izbori odmah je na stranu okrenem... ili onako ds gleda dole i lupkam je malo, ali obicno se odmah sama izbori sto kaze dora, nismo imali nekog ozbiljnijeg problema




Sreda82 -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (14.5.2018 20:57:31)

Upravo nam se desilo gušenje nakon što se beba od 2 nedelje zagrcnula! Davala sam joj kapi sa mlekom na kašičicu i verovatno je nekako pogrešno otišlo i beba je izgubila dah. Okrenula sam je na stomak i tapkala po ledjima, međutim beba nije mogla da dodje ni tada do daha i počela je menjati boje. Uzas jedan! I trajalo je ni sama ne znam koliko, ali meni je bilo kao večnost! Na kraju sam jij dunula u usta u pravilnim razmacima i tada je tek došla do daha ponovo. Trebalo joj je 5 minuta da se stabilizuje! Odoše godine života uz ovakav stres!




nata11 -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (1.7.2019 18:58:56)

Poslednjih 2 dana kako je ojacala kod svakog hranjenja flasicom dodje do toga da se zagrcne. Ona vuce kao luda, ne zaustavlja se. Pokusavam polako vaditi flasicu nakon svakih 5 gutljaja. Cucla je 0+.     Brzo se ona povrati sama, samo zakaslja, zacrveni i ne pljuje sadržaj (mleko je progutala) ali meni presedne svako hranjenje. 




bubulence -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (1.7.2019 19:03:55)

Nato u kom polozaju je hranis? Mi smo Emu dohranjivali, ona je imala problem i da se zagrcne a i da bljucne. Dr je rekao da je hranimo na jastuku sa uzvisenjem oko 30 stepeni. Pomoglo je





Ana RR -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (1.7.2019 20:10:27)

Nato, koje flašice koristiš? Meni je Marko prvih par dana pio iz Nuk flašice, ako se dobro sećam, i isto to se dešavalo. Čim smo prešli na dr Brown's sa onim čudom unutra [sm=smiley36.gif] prestalo je. Možda previše ide mleko, prebrzo, pa se zagrcne. I da, i mi smo ga držali malo uzdignutog dok pije mleko.




nata11 -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (1.7.2019 22:28:05)

Drzim je u rukama naravno uzvisene glave. Flasice su Avent i 1Nuk.


Ne znam da li lilly ima dr Brown? Svakako mi hvali jos jedna flasica pa moram uzeti sutra. 




bubulence -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (1.7.2019 22:34:35)

Dok sam radila u lilly nismo imali njihove flasice ali mozes proveriti. Ima aksa, i mislim da su kod njih i najpovoljnije





Ana RR -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (1.7.2019 23:14:57)

Bilo je i u lilly-u, a vidi u Aksi ili u robnoj kući Leto. Mi smo imali ove tri Fasice i plus dve male od 120ml. 




Ana RR -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (1.7.2019 23:17:56)

Ne mogu da editujem sa telefona, nisu fasice vec flasice 😅
Za njih ti treba dodatni čep, posebno se kupuje, moraš ga staviti ako nosiš punu flašicu negde inače će cureti.




nata11 -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (2.7.2019 8:03:04)

Nemam Aksu u gradu a ne mogu cekati isporuku. Bas nam je hica za jos flasica.


Primetih da je bolje malo sa anatomskom cuclom. Mada avent su sire pa lakse za spravljanje formule. 




MimaKos -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (19.7.2019 5:53:02)

Lupiti po ledjima ali ne jako i nagnuti bebu na napred, i bez panike!





AleksSlobex -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (6.1.2020 7:26:17)

Meni se beba sinoc zagrcnula nakon dohrane. Ima 2,5 meseca. Srce mi je stalo kad sam videla da ne moze da dodje do vazduha. Udarila ga u panici jace po ledjima i na dole ga spustila. Sad se plasim da nisam mogla nekako da ga povredim. On je posle toga odspavao 5 ipo sati u cugu. 




nata11 -> RE: Sta kad se beba zagrcne? (7.1.2020 8:31:34)

Jednom bila drugarica dok sam hranils I. Kaze kako je okrenes i mlatis po ledjima bice dete neki karatista ili dzudista 😀😀. I dan danas mi zaspi na cucli pa se zagrcne. Samo izbulji oci i rasiri ruke. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]