RE: Dobili smo naocare (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (25.2.2022 19:20:34)

Sigurno nece u skolu taj dan, to je vec reseno.Iskreno, jedva cekam da to obavimo da vidimo na cemu smo. Sad mi rece da nije prepisala na matematici nesto sa table, nije uopste videla 😟A  i sedi u zadnjoj klupi. 




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (25.2.2022 20:05:55)



IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR
Ivanka, zakazite joj u petak sirenje zenica. Lakse joj jer joj je cela nedelja sa tim kontrolnama. Losije se vidi, a ne treba joj to tada. Mi smo T uvek u petak zakazivali i to nam je oftamolog preporucivala. Ne treba da napreže oci kad bude sirila zenice. Ne traje to šest sati. 
ovo je zakazano jos prosli petak. Mm je vodio.
Srecom, rano ujutru je pa cemo i brzo zavrsiti. Samo se nadam da nam nece raci da dodjemo i u sredu, mozda i zavrsimo sve u utorak. Nadam se. 




Sanjica26 RR -> RE: Dobili smo naocare (25.2.2022 20:18:55)

Ivanka, odlicno. I T je tako u četvrtom lose videla. I ona i pored naocara, sedi blizu. Ne ide vise u poslednju klupu. 




dunja RR -> RE: Dobili smo naocare (25.2.2022 20:21:25)

Mi kada smo vodili M na širenje zenica kada je imala godinu dana (zbog belega koji joj je izašao na koži, u sklopu analiza je širenje zenica zbog pregleda očnog dna), isto je trajalo kratko, sveukupno meni se čini i manje od sat. Posle je išla na pregled kod neurologa.




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (25.2.2022 21:44:46)

Hvala svima na info 🥰❤️


Danas sam se bas uznemirila sto nisam ranije vodila dete kod ocnog. Rastuzila, pa besna na sebe, pa nisam dobra majka, pa kako sam mogla da propustim 😟
A mozda bi i odreagovala ranije da nije bilo korone 🤬 Da je isla na sistematski u trecem... 




flamingos -> RE: Dobili smo naocare (25.2.2022 23:20:56)

Ivanka,ne nerviraj se.Dobiće naočare i rešena stvar.Na redovne kontrole idite,slušajte šta kažu i to je to.Deca koja nose naočare sede u prvoj klupi,tako je oduvek bilo.I moje dete sedi u prvoj klupi.❤





Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (26.2.2022 0:09:21)



IZVORNA PORUKA: flamingos

Ivanka,ne nerviraj se.Dobiće naočare i rešena stvar.Na redovne kontrole idite,slušajte šta kažu i to je to.Deca koja nose naočare sede u prvoj klupi,tako je oduvek bilo.I moje dete sedi u prvoj klupi.❤





Nema sanse da sedi u prvoj klupi, najvisa u razredu. I ona i jos dvoje sa kojima se druzi, njih troje najvisi, e i to dvoje nose naocare i svi sede u zadnjim  klupama. 
Videcemo 😊




flamingos -> RE: Dobili smo naocare (26.2.2022 0:20:30)

Znaš kolika je i moja Anđela,pa sedi u prvoj klupi.Inače bi naprezala oči da vidi.Ovako joj je super.Videćete kad dobijete naočare.Opušteno.❤





Didy -> RE: Dobili smo naocare (27.2.2022 9:36:35)

Ivanka, biće to sve dobro. Sofija nosi naočare već 7. godinu. Ne sedi nikad u prvoj klupi jer je visoka, ali kad dobije naočare, videće dobro.Ona od letos nosi i sočiva i to nam je spas samo takav. Stavi ih ujutro čim ustane i skine uveče pre spavanja, milina. Nema zaboravljena naočara na treningu, polomljenih na krevetu, stalnog opominjanja da stavi naočare i ne pipa stakla rukama, stalnog brisanja stakla... 




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 12:26:16)

Idosmo... Prvo da popljujem Dr koja mi nista nije rekla, samo je pogledala na onom aparatu za odredjivanje dioptrije pa posle stavila naocare i menjala stakla.

U jednom trenutku se Iva ucutala i ne govori one brojeve, ja kazem Ivka, kazi nesto a dr mene Pa gospodjo! 😟 Znaci oset_ila sam se ko govno. 
Ni na kraju mi nista nije objasnila, ni kako vidi, ni koja bi bila dioptrija, ni dal je kratkovida il dalekovida, to sam ja pitala pa rece da je kratkovida. Na izvestaju pise miopija i astigmatizam, i umesto da mi ona protumaci sve ja guglam. 
Medicinska etika NULA. Za 7 dana se vracamo na kontrolu i potvrdjivanje dioptrije. 
Obicno imam reci hvale za medicinske radnike ali ovo danas je bilo potpuno razocarenje. 





vonavoj -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 12:58:29)

Nisu joj sirili zenice? Svasta..to je kod dece obavezno.

Prvo preko kompa,pa sirenje zenica,pa komp opet i tek onda stavljaju stakla.




jess021 -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 12:58:29)

Ivanka, da li ste širili zenice?




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 13:37:12)

Von, Jess, sirili. Od pola 8 smo poceli, 1x u pola 8, 2x u 7 i 45, 3x u 8. I do pola 10 cekali zmurecki.

Izgurasmo nekako. Bas bila guzva. 




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 13:42:40)



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Nisu joj sirili zenice? Svasta..to je kod dece obavezno.

Prvo preko kompa,pa sirenje zenica,pa komp opet i tek onda stavljaju stakla.



Komp bio 11.2. Pa danas zenice, pa komp, pa skalamerija sa staklima. 
Ma mene iznerviralo sto me nije uputila u to sta se desava. Nit sam lekar nit opticar. I sestre su bile neljubazne prema pacijentima da sam razmisljala da odem do onog poverenika da se zalim. Tako se sestra drala na dedu od 92 godine 😭😭😭🤬🤬🤬 Pa i ona ce biti stara jednog dana. A on se klati jadan, jedva stoji. 




mati -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 13:52:46)

Ivanka, nisam ispratila gde si je vodila? Meni je stariji M od svog besa i iščekivanja napravio takav skandal, umalo da mu prepisu naočare, a mesec dana pre toga prošao sistematski. I više se nisam nervirala. Jedan naš dr radi i privatno, meni ga je kolega preporučio, bolje je odvedi da ti sve lepo objasne i ti objasni situaciju sa dr. To nisu naivne stvari, a dr na to gledaju rutinski. Eto bas tom kolegi, ćerki promašili dioptriju. I nosilo dete tako jadno dok nije počela da plače koliko je glava boli.




jess021 -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 14:27:35)

Ivanka, pa šta na kraju piše na nalazu? Ima li oznaka za dioptriju?




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 15:48:54)



IZVORNA PORUKA: jess021

Ivanka, pa šta na kraju piše na nalazu? Ima li oznaka za dioptriju?



E pa vidis, tu medicinska etika okinula, nemam pojma 😂🤬 Ko Neandertalac mogu da gledam u ove papire i ne ukapiram nista. Jer je izostalo objasnjenje lekara. 
Sad cu da slikam. 




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 15:53:07)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2148621-723.jpg[/img][img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2148621-5160.jpg[/img]




vonavoj -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 16:10:03)

Ne vidi na daleko,kao i moja devojcica.. minus ne moze da se ispravi,i ja nosim minus.





milicicak -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 16:46:24)

Ivanka, nije ovo uopšte strašno. Ima mali minus i male cilindre. Sad samo da izaberete lepe naočare :) žao mi je što ste imali takav tretman od strane lekara
Ja sam mini bubi od izbora rama napravila događaj, obe smo uživale i sad rado nosi naočare. Ali ona ima dioptriju samo na jednom oku i to -2,5




Sanjica26 RR -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 17:05:55)



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ne vidi na daleko,kao i moja devojcica.. minus ne moze da se ispravi,i ja nosim minus.





Mi smo svi u minusu🤣




vonavoj -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 17:35:04)

Joj,mili,i mojoj se povecala dioptrija,vise se i ne secam koliko.minus 1.5...bas mi je zao,ceo.zivot ce nositi..ja sam bar od srednje skole pocela..




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 18:00:35)

Von, Mili, planirale smo da za vikend obidjemo optike i isproba sve sto zeli. Sa pustrnom kosom, sa vezanom 😂 Mora uz svaki autfit da paše 😂





flamingos -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 19:16:48)



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ne vidi na daleko,kao i moja devojcica.. minus ne moze da se ispravi,i ja nosim minus.


Isto i moje dete.Tako evo još malo  pa punih 5 godina kako nosi naočare.Ja nosim za blizinu,samo kad čitam,kuckam na telefonu...Ivanka,neka odabere-moraju uz sve sa se slažu.❤





Sanjica26 RR -> RE: Dobili smo naocare (1.3.2022 20:00:15)



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Joj,mili,i mojoj se povecala dioptrija,vise se i ne secam koliko.minus 1.5...bas mi je zao,ceo.zivot ce nositi..ja sam bar od srednje skole pocela..



I mojoj se povecala. Sta da radimo. Na neke stvari ne možemo da uticemo. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>