RE: Dobili smo naocare (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Dobili smo naocare (11.3.2022 22:18:52)

Imamo slične naocare, skoro iste ❤️




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (11.3.2022 22:19:47)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Super joj stoje naočare [sm=bravo.gif] ali breeeee koliko je poraslaaaaaa [sm=smiley3.gif] kada odrastoše ova naša deca??



Hvala Ana 😊
Ja ne mogu da vam opisem koliko je ona srecna😊Ju, vidi, zamaglile mi se naocare i moram da ih obrisem 😂Nisam znala da na frizideru pise gorenjeNisam znala da luster ima prugeMama, pa ti imas bore na celu 🤬
Razbistrilo joj se 😂




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (11.3.2022 22:28:18)



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Imamo slične naocare, skoro iste ❤️




To ja taj coolism 😊




flamingos -> RE: Dobili smo naocare (11.3.2022 22:59:55)

Bravo za Ivku.Super joj stoje.❤





Duškić -> RE: Dobili smo naocare (11.3.2022 23:03:47)

Mnogo je slatka devojcica.




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (11.3.2022 23:12:46)

Hvala hvala 😊


Njen zakljucak je sledeci "Narednih dana cemo samo o mojim naocarima da pricamo" 😂
Inace, mnogo bolje cita sa naocarima, nema pauze, ne zastajkuje sto znaci da joj je uticalo i na vid na blizinu




Sanjica26 RR -> RE: Dobili smo naocare (12.3.2022 7:47:03)

Ivanka, poraslo dete. ❤️Super joj stoje naocare. 🤗




IvanaSK RR -> RE: Dobili smo naocare (12.3.2022 9:30:25)

Bas mi je drago što je i ona oduševljena. Koliko ce samo da joj bude lakse za mnoge stvari. 




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (12.3.2022 11:20:27)

Hvala Sanjice, iVana 😊


Tek ce ona da vidi koliko nije videla 😊




3littlebutterflies -> RE: Dobili smo naocare (26.3.2022 17:47:01)

Kako se borite sa trcanjem, skakanjem i jurcanjem, a nose naocare? Znam da ne moze samo da sedi, ali poludecu da li ce joj negde pasti i razbiti se




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (26.3.2022 18:47:47)



IZVORNA PORUKA: 3littlebutterflies

Kako se borite sa trcanjem, skakanjem i jurcanjem, a nose naocare? Znam da ne moze samo da sedi, ali poludecu da li ce joj negde pasti i razbiti se




Moja ima 11 godina i nosi naocare 2 nedelje, ne nosi ih napolje. Kad vozi  rolere pogotovu. Njoj ne smeta kad nema naocare tako da nije problem. 




jess021 -> RE: Dobili smo naocare (27.3.2022 7:19:44)

Ne borimo se uopšte, najnormalnije obavlja sve aktivnosti kao i ostala deca i nikad je nisam opterećivala sa tim da pazi na naočare. Nemojte ni vi, pa šta i ako se razbiju. Imate svakako i one gume kojima se dodatno pričvršćuju za glavu, iako mala ne trebaju. Moja L je juče, sve sa naočarima, istrčala trku sa preprekama koje uopšte nisu naivne i bila druga. Ovo kažem samo da potvrdimo da joj naočare nisu i ne treba da budu prepreka ni za šta.




jess021 -> RE: Dobili smo naocare (27.3.2022 7:20:21)

Htela sam napisati da nama ta guma nikad nije trebala .




flamingos -> RE: Dobili smo naocare (27.3.2022 7:50:55)

Moje dete noi naočare skoro 5 punih godina i nikad nismo imali problema.Što reče Jess,sve akrivnosti obavlja sa njima.Navikne dete.Tako da nemaš razloga za brigu.Naravno,brinula sam i ja.Sve me je bilo strah da ne padne i nebitne su naočari,samo da se ne povredi.Bogu hvala nije se desilo ništa.





3littlebutterflies -> RE: Dobili smo naocare (27.3.2022 8:31:22)

Ona je tek pocela sa nosenjem i odatkle strah, ima 6 godina i toliko je aktivna, svuda bi skakala, a mora ih nositi po ceo dan, plus flastere, a zao mi je da bude u kuci, a prelepo je vreme. Ima onaj kao lancic za naocare, ali opet padnu, mozda smo trebali drugacije, jer od trcanja i skakanja joj padnu na pola nosa i samo ih vraca




3littlebutterflies -> RE: Dobili smo naocare (27.3.2022 8:32:41)



IZVORNA PORUKA: jess021

Ne borimo se uopšte, najnormalnije obavlja sve aktivnosti kao i ostala deca i nikad je nisam opterećivala sa tim da pazi na naočare. Nemojte ni vi, pa šta i ako se razbiju. Imate svakako i one gume kojima se dodatno pričvršćuju za glavu, iako mala ne trebaju. Moja L je juče, sve sa naočarima, istrčala trku sa preprekama koje uopšte nisu naivne i bila druga. Ovo kažem samo da potvrdimo da joj naočare nisu i ne treba da budu prepreka ni za šta.


Bravo za L :)Takodje smatram da to nije prepreka ni za sta, ali valjda sto smo novi u ovome, pa se plasim svega 




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (27.3.2022 10:09:06)

Moja je sama odlucila da ne nosi naocare napolje, ali i to ce proci. Jos je u fazi "obozavam svoje nove naocare koje mi divno stoje" 😊
Odem sinoc u ulicu da joj odnesem prsluk, oni igraju odbojku. U trenutku shvatim da svi nose naocare 😎Kad je otisla napolje posle rucka nije ih skinula, zato kazem proci ce taj nagon da ih ostavlja kuci. 




vonavoj -> RE: Dobili smo naocare (27.3.2022 10:33:24)

Moja isto ne nosi naocare kad ide na trening..ali joj je lekar i rekao da ne mora da nosi kad ima fizicko,kad ide napolje,trenira..mislim da ce poceti uskoro,jer je navikla na njih,pa i ne vidi bez naocara.

Ja se i kupam u moru sa njim,nema sanse da budem bez njih..odmah mi se vrti u glavi..




jess021 -> RE: Dobili smo naocare (28.3.2022 10:41:30)

Proverite da li dete ima odgovarajući okvir. Ako joj spadnu na pola nosa kad spusti glavu, i da nije dobar. Treba da joj lepo stoje na nosiću i da ne spadaju. Nisam mislila na taj dodatak kao lančić, već baš ima guma. Estetski ne izgleda lepo, ali kažu da radi posao




Didy -> RE: Dobili smo naocare (31.3.2022 16:07:10)

Sofija naočare gotovo da ni ne nosi. Možda jednom u 2 nedelje stavi, ali zato sočiva rade posao samo tako. Već sam pisala - prezadovoljna sam sočivima: stavi ih ujutro kad ustane i skine uveče pre kupanja. Trenira s njima, radi fizičko, na ulici s decom... Ranije je naočare stalno skidala.





jess021 -> RE: Dobili smo naocare (31.3.2022 17:39:24)

Didy, kako ide to da sočivima? Isto u optičarskoj radnji? Koja vi sočiva nosite?




Didy -> RE: Dobili smo naocare (31.3.2022 22:55:55)



IZVORNA PORUKA: jess021

Didy, kako ide to da sočivima? Isto u optičarskoj radnji? Koja vi sočiva nosite?



Nama je Sofijina dr oftamolog preporučila da probamo sočiva zbog njenih treninga (trenira 2 sporta) i zakazala na Poliklinici u NS kod oftamologa. Tamo su joj odredili dioptriju. Dobila je meka tonična sočiva. Zapravo, nije dobila, kupuju se u optici, tj. poručuju kao i stakla za naočare. Nosi mesec dana sočiva i onda ih baca, uzima nova. Poručuju se za 3 meseca, cena je oko 7000 za 3 para. Svaka 3 meseca je kontrola dioptrije na poliklinici i tad se poručuju za naredna 3 meseca. Tamo je išla i na obuku (nekih pola sata traje) - sestra joj je objašnjavam kako se održavaju, stavljaju, skidaju... Meni je delovalo sve to komplikovano, ali ona je sama brzo naučila da ih stavlja, skida, dezinfikuje i moram reći da je stvarno disciplinovana i pažljiva. Meni se čini da joj je mnogo lakše otkako ih ima, a I ja sam mnogo opuštenija.




jess021 -> RE: Dobili smo naocare (1.4.2022 10:26:46)

Didy, divna si. Hvala ti🥰




milicicak -> RE: Dobili smo naocare (4.5.2022 19:10:55)

Ivanka, set_ih se da si pitala koliko brzo raste dioptrija. Mini bubi je za 6 meseci porasla za 1,25. Samo je rekla i da joj je sa naočarima mutno tako da ue moj savet da pratiš dete i vodiš je na kontrole na 6 meseci




Ivanka 75 -> RE: Dobili smo naocare (4.5.2022 19:24:30)



IZVORNA PORUKA: milicicak

Ivanka, set__ih se da si pitala koliko brzo raste dioptrija. Mini bubi je za 6 meseci porasla za 1,25. Samo je rekla i da joj je sa naočarima mutno tako da ue moj savet da pratiš dete i vodiš je na kontrole na 6 meseci



Kontrola nam je krajem avgusta. Necu to da ispustim nikako, niti da zapostavim. Hvala Mili 🥰




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>