Omiljena hrana u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


Skockica -> Omiljena hrana u trudnoci (9.4.2013 1:23:28)

Cini mi se da sam celu trudnocu mogla jesti samo pastetu i hleb sa jogurtom, iako nisam neki ljubitelj jogurta a ni pastete. A najsladje mi je bilo da to poruckam pred spavanje, mada sam nekoliko puta i ustajala iz kreveta da pojedem jedno parce hleba sa pasteticom.




*Maki* -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (21.4.2013 13:15:00)

Ja sam navalila na krastavce i mladi kupus kao blesava, uz to volim supice koje nikad pre nisam volela,sad mi prijaju,ne mogu da jedem mnogo toga sto sam ranije volela i to me jako čudi,kad pomislim na neku hranu muka mi je. Krompir,piletina,sir,sirni namazi,mleko i pasuulj njam njam [sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (21.4.2013 14:03:51)

joj i meni je u trodnoci pa ono gozba bila pasteta , graham hleb i jogurt , uff sto mi je to bilo fino , sto mi je prijalo , mogla sam i onu jetrenu pastetu da jedem inace mi je bila ogavna i sad mi je ogavna al onda sam pastetu jela ko da mi je zadnje




Janncica -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (21.4.2013 14:07:55)

pasteta na hlebu i jogurt....njammmmmmmmmmm.... Sad bas,bas retko pojedem parce...




Figaro88 -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (21.4.2013 15:11:56)

Jagode-koje inace ne jedem,bas retko,a tada sam mogla da zivimk na njima.Jednom smo otisli na zelenu pijacu,i cim smo izasli iz kola ja kazem mm-u da mi mirisu jagode.Usli mi i jagoda nigde nema,ali meni i dalje mirisu.Kad na drugom izlazu stoji jedna gajbica sa jagodama[sm=smiley36.gif]MM nije mogao da veruje[sm=smiley36.gif]




blesavko -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (4.2.2014 14:29:28)

Meeed [sm=smiley9.gif] mi bas prija u trudnoci, mada me je drugarica malo uplasila jer kaze da med bas i ne sme u trudnoci. Ja citala negde pise moze a negde da ne. Sta da radim?




madre -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (4.2.2014 14:37:49)

pa, blesavko, koliko jedes tog meda?[sm=smiley36.gif]
ja med jedem svako jutro na prazan stomak uz casu vode, tako sam radila i u trudnoci... nikada nisam cula da ne sme[sm=zmeden.gif] mozda zato sto se vodi kao alergen, nemam pojma?!




degu -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (4.2.2014 14:42:19)

Meni su čvarci definitivno obeležili trudnoću, od početka i sad sam konačno prestala da ih jedem. Ovo će biti neka mala sosa [sm=smiley36.gif] Sad je prešla na slaninu [sm=smiley36.gif]

A meni je patronažna rekla da sad jedem sve što neću moći kad se porodim, tipa mahunarke, kupus, što nadima i citruse jer su alergeni. Pa po tome kontam da i med može.




blesavko -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (4.2.2014 14:55:39)

[sm=smiley31.gif] znaci mogu medic. Ne jedem previse, mala kasika tri do 4 puta dnevno, a nekad stavim u mleko ili caj, ili recimo margarin i med na dva parceta hleba za dorucak. Mmmm cvarci podsetila si me Degu [sm=jezicek.gif]




isidora88 -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (4.2.2014 15:06:28)

ja sam zivela na mandarinama[sm=bravo.gif]




dunja RR -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (4.2.2014 15:08:55)

Sme po malo ne brini, naravno ne preterivati, ali bolje med nego šećer, tako kaže moj endokrinolog.

IZVORNA PORUKA: blesavko

Meeed [sm=smiley9.gif] mi bas prija u trudnoci, mada me je drugarica malo uplasila jer kaze da med bas i ne sme u trudnoci. Ja citala negde pise moze a negde da ne. Sta da radim?





dunja RR -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (4.2.2014 15:10:13)

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Jagode-koje inace ne jedem,bas retko,a tada sam mogla da zivimk na njima.Jednom smo otisli na zelenu pijacu,i cim smo izasli iz kola ja kazem mm-u da mi mirisu jagode.Usli mi i jagoda nigde nema,ali meni i dalje mirisu.Kad na drugom izlazu stoji jedna gajbica sa jagodama[sm=smiley36.gif]MM nije mogao da veruje[sm=smiley36.gif]


Jedva čekam jagode [sm=smiley36.gif]

Ne znam da li posle porođaja možemo, nešto mi se čini da ne, pa ću ih krkati u trudnoći, valjda smem? [sm=smiley1.gif]
Samo da krenu na proleće ..




mika79 -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (4.2.2014 15:12:29)

Meni se u početku baš jela pašteta i jogurt, sve ostalo mi je bilo bez ukusa, mogla sam samo to da jedem, ali pošto znam da nije zdravo prestala sam da jedem paštetu ali i dalje kad pomislim šta bih jela prva asocijacija je pašteta[sm=jezicek.gif]




degu -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (4.2.2014 15:14:24)

Miko krkaj domaću paštetu [sm=bravo.gif]




mika79 -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (4.2.2014 15:16:14)

Degu nisam do sada pravila, moram probati.




dunja RR -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (4.2.2014 15:27:20)

Ja stvarno jedem sve, nemam sada nešto posebno omiljeno. Jedino ne jedem ono što se ne propuručuje, tipa suvo živo meso, slanina (da nije termički obrađena), tunjevina, som, kupovna džigerica (domaću jedem kada sveki pošalje). Ali za to imamo temu, pa da ne dužim.

Ostalo krkam sve, jedino ne volim da danima jedem isto, nego menjam.

Ribu sam slabo jela na početku, ali sam sada uvela post sredom i petkom, i jedem oslića, pastrmku, lososa, mnogo se bolje osećam a vitamin D se popravlja polako (pao mi je opet baš zbog ribe koju nisam jela početkom trudnoće).




anci kv -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (10.2.2014 18:38:32)

Kad se samo setim,voda mi ide na usta kako sam slatko jela nektarine,jagode,lubenicu..a pred kraj trudnoće piletinu,pizzu i pivo sa ukusom limuna




Jole84 -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (10.2.2014 23:21:07)

Uglavnom mi najviše prijaju neka testa,lisnata peciva,pogačice...ali to sam volela i pre trudnoće. Ono što sam definitivno projela u trudnoći su jabuke i narandže/limun. Zima je,nema baš mnogo izbora [sm=smiley36.gif]
evo baš mi se malopre mm čudi kako popijem na eks,isceđen limun i dve narandže,odjednom.

Paprike iz turšije i beo luk sam trsila i povraćala,pa mi se valjda smučili posle izlaženja na nos [sm=smiley36.gif]




Milica cica -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (10.2.2014 23:43:15)

Uh sve mi je omiljeno[sm=smiley36.gif]




Jole84 -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (10.2.2014 23:45:27)

Naročito kad pročitamo šta sve jedu ostale trudnice [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (11.2.2014 9:06:30)


IZVORNA PORUKA: Jole84

evo baš mi se malopre mm čudi kako popijem na eks,isceđen limun i dve narandže,odjednom.



To sam ja pila celu trudnocu bez vode, bez secera, samo iscedjen....[sm=smiley36.gif]

Meni su se u trudnoci smucili mlecni namaz i cajna...




Biserka -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (1.3.2014 20:43:59)

Voće i sirovo povrće... Na tome bih mogla da živim [sm=smiley17.gif]




Mariya -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (16.5.2014 0:33:32)

Prvu trudnoću su obeležili Twix i bela Linolada,tamanila sam ih svaki dan, kao i jagode i breskve. Sad iliti zasad mi se strašno jedu mlečni proizvodi, feta, topljeni sir, kremsi, pavlaka, krem maslac, kao homer simpson sam, mmmm krem maslac[sm=smiley17.gif] davim se od krem maslaca, onog subotičkog, jedem ga svaki dan i uz sve!




Anarunika -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (18.9.2014 9:33:02)

U ovoj trudnoći nemam neke posebne prohteve. Ali sam zato u prvoj trudnoći počela da jedem kiseli kupus,koji nikada ranije nisam jela. Od tada ga volim i konzumiram.

A u ovoj obožavam miris belog luka [sm=smiley36.gif] I jedem ga naravno.




mali_mis -> RE: Omiljena hrana u trudnoci (20.9.2014 12:06:31)

Ja sam tamanila slaninu, a kad je dosla sezona jagoda, onda sam se bacila na njih.




Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>