RE: Engleski u vrticu DA ili NE ? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Misha i Ljisha -> RE: Engleski u vrticu DA ili NE ? (10.11.2017 9:32:52)

ME ja mislim da skoro svaki vrtic ima u ponudi. Kod nekoh je posle rada vrtica a u nekim vrticima je za vreme boravka i koliko sam shvatila idu deca od 3 pa na dalje.

Inace i moj bratanac je isao i nije mu se svidelo. A ja moju D nisam ni pustila da proba [sm=smiley36.gif].




Ana RR -> RE: Engleski u vrticu DA ili NE ? (10.11.2017 9:43:33)

U našem vrtiću postoji od početka, privatni je vrtić pa oni imaju razne aktivnoxti.




Rosita -> RE: Engleski u vrticu DA ili NE ? (10.11.2017 10:10:58)

Ana, hvala na preporuci!
Ne mislim ni ja nista lose o tom neforsiranom, usput programu u vrticu ili vec, ako dete zeli. Ne bih ga sputavala. Ovo sto Ana kaze za svoje dete je vise nego zivotna i skroz kako treba situacija. Nego sam nekako generalno naostrena protiv forsiranja dece koje non stop vidjam kao i protiv raznih "svi tako" pojava. Tako nije krenuo u skolicu sporta u koju vecina ide, nisam mu dala spiner, nije se maskirao u razne man- ove i td. Sta cu, takva sam[sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Engleski u vrticu DA ili NE ? (10.11.2017 10:30:18)

E Rosita. kakva si. Pa nisam ni ja bas trendi ali obozavamo da odemo na rodjendan i da se maskiramo u spajdermena[sm=smiley36.gif].





Rosita -> RE: Engleski u vrticu DA ili NE ? (10.11.2017 11:06:25)

Eh, pa dobro to za rodjendane :). Mislila sam kad zajedno pravimo masku za maskenbal u vrticu. Nisam ni ja zadrta toliko[sm=smiley36.gif]




MamaNecaVo -> RE: Engleski u vrticu DA ili NE ? (18.11.2017 0:52:21)

Ja sam za eng u vrticu.
Ali zavisi za koji uzrast.




mama Jo -> RE: Engleski u vrticu DA ili NE ? (18.11.2017 10:15:44)

Meni isto jeste skroz prihvaltljivo da postoji, kao opcija....
A naravno da se prilagodi uzrastu...
Po ko zna koji putponavljam kad su mali to je sve kroz igru i ucenje ,,usput"... ali to mi je skroz u redu




MamaNecaVo -> RE: Engleski u vrticu DA ili NE ? (18.11.2017 13:48:51)

Kod nas ima skoliza za eng. Prva grupa su deca 2god.
Pa makar bilo i kroz igru mali su jos.




bojana92 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (5.12.2017 20:29:08)

Da li vasi malisani uce engleski u vrticu,jel im se svidja? Moj stariji uci,ima 4 godine,svidja mu se,najvise voli kada dobije tackicu na ruci iz engleskog [sm=smiley1.gif]




isidora88 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (5.12.2017 21:03:11)

Ja nisam vodila dete u vrticu na eng, ucila sam ga ja ono osnovno. Sad im je eng.obavezan u skoli tako da ga uci, super mu ide.




Srecko47E -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (5.12.2017 21:14:01)

Ja jesam za engleski u vrticu ali za predskolce.




Duškić -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (6.12.2017 9:22:50)

Kod nas u grupici niko ne ide na engleski po savetu vaspitacice, uglavnom imaju tri god . Savetovale su nas tek od 4 g.kazu sad jos ni ne govore svi cisto.




Zemunka85 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (6.12.2017 11:52:53)

Moja L ide u engleski vrtic - nije to bio razlog, vec zato sto je morala u privatni, pa sam ovaj izabrala zbog hrane i jos neceg. Od trece god imaju pola srpski pola engl. Vaspitace koji pricaju samo na srpskom i one koji pricaju samo na engleskom. Feeeenomenalno je. Ja sam odusevljena, nista lose u tome ne vidim. Ona engleski rastura, bukvalno rastura. Bas dobro zna. Ja sam ZA engl u vrticu!




bojana92 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (6.12.2017 14:25:24)

Kod nas u vrticu je obavezan engleski.Nemam nista protiv toga,vidim da se detetu svidja,videcemo d ali ce i ubuduce biti tako :)




Srecko47E -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (6.12.2017 16:04:03)

Po meni imaju ceo zivot da uce jezike.
Deca u vrticu treba da se igraju i uzivaju jer vecina do pete godine ne zna srpski da prica lepo a ne jos i eng.




bojana92 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (6.12.2017 22:17:12)

Po meni nije lose.Kroz igru neka uce ;)




Srecko47E -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (6.12.2017 22:20:48)

Pa ako ce vec kroz igru i pesmice neka decu uce srpski.
Po meni dete koje ne zna lepo da prica,suludo je da uci jos jedan jezik.
Iako engleski deci ide odlicno jer je mnogo laksi.
Ujedno,roditeljima treba dati izbor sto se eng tice u vrticu.
U mom mestu to recimo nije moguce.




Dora89 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (8.3.2018 7:15:26)

Slažem se sa Srećkom. Jesam za, ali više da se uči kroz igru nego neko forsiranje, a i bitnije je prvo srpski.




IvanaSK RR -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (20.5.2018 8:15:19)

Kod nas u vrticu od trece godine ima francuski i engleski. A ja razmišljam kako prvo treba da nauci da prica srpski [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (2.7.2018 17:21:47)

Daaa al kod nas je ukinut [sm=smiley13.gif]




mama Jo -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (2.7.2018 22:00:49)

Sto su ukinuli?
Meni se isto svidja ts ideja engleskog u vrticu.




IvanaSK RR -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (2.7.2018 22:03:14)

Vidim da je svuda razlicito. Sin je imao mogućnost engleskog, skolice sporta, karate...
Ne znam zašto ukidaju, ionako se to placa dodatno.




pari -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (2.7.2018 22:19:24)

U vrticu gde moj m ide se prica 80% vremena na engleskom...puno je naucio za ove 2 godine i mislim da ce mu znaciti




Maraj -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (2.7.2018 22:21:32)

Mene samo nervira sto se sada sve to placa. Kada smo mi bili deca to se nine placalo. Ni sport! Sad se sve svelo na zaradu.
Al da naravno da jesam za engleski u vrticu.
Pari jel ti dete ide u drzavni?




Misha i Ljisha -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (3.7.2018 7:23:45)

Svuda je ukinut jer je zabranjeno tokom rada vrtica da se odrzavaju casovi engleskog tako da je engleski ponudjen ali posle 17h. Vecini roditelja ne odgovara da dolaze po decu i onda ih ponovo vode nazad na engleski u vrtic. Ranije je engleski bio posle rucka pa do 15h. Ovako bi deca bila u vrticu bukvalno do 18h zbog engleskog a to je slozicete se prilicno kasno i puno da dete bude u vrticu npr od 7 ujutru do 18h uvece.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>