Engleski u vrticu DA ili NE ? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


gabrijelaaa -> Engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 15:10:20)

Veoma me iteresuje kakvo misljenje imate o engleskom u vrticu,da li ste za to da se dete upise sad ili da ga uci kada krene u osnovnu skolu..




isidora88 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 15:20:32)

ja sam za to, sigurno cu mateju upisati cim krene u vrtic, ja ga vec sad pomalo ucim, zna sva slova alfabeta da izgovara, zna i dosta reci[sm=smiley1.gif]




gabrijelaaa -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 15:22:56)

ja planiram cerkicu da upisem...jer neki od njenih drugara ide ona je isla sanjima na probni cas i odusevila se...[sm=smiley1.gif]




Peace* -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 15:23:22)

Što pre to bolje.
Luka uči, i Marko će od sledeće godine.
Kod nas u vrtiću to nije fakultativno, ide u sklopu vrtića. Svaki dan 30min engleskog, ako se ne varam.




gabrijelaaa -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 15:25:21)

kod nas ima i mislim da je cena oko 800-900 din...mesec dana,ali moram jos da proverim koliko puta nedeljno idu...uglavno L. mi kaze da im je jako zabavno..




minnica -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 15:26:31)

Ja kao profesor engleskog kažem DA, naravno. [sm=smiley1.gif] Decu treba izlagati stranim jezicima od malena, kako bi ih lakše usvojili, a u vrtiću mogu da budu izloženi jeziku bez učenja gramatičkih pravila i bubanja reči napamet, što deca generalno ne vole.




gabrijelaaa -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 15:32:03)

mislim da ako se pocne od malena da ce im kasnije biti mnogo lakse...[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 15:46:52)

ako dete dobro reaguje i ako se vama i inace svidja taj vrtic - zasto da ne.
ali istrazivanja pokazuju da nema neke velike razlike ako u tako malom uzrastu pocnu da uce samo u skoli (znaci ne da stalno nekog slusaju da im prica) u odnosu na nivo znanja koje bi stekli ako pocnu kasnije.




Anck Su Nmaun -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 16:25:27)

Naravno da da!
Jedva cekam da pocne da uci engleski! Mislim da u vrticima ide od 4 god..ili?




liliana -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 17:07:06)

Ja sam za.
Tina dosta toga zna-zna američku abecedu, zna da broji do 20 na engleskom, zna dosta reči.
Meni dolazi devojčica iz komšiluka na časove engleskog, pa posto je Tina stalno tu-ona upija kao sunđer.
Sad planiram da kupim knjigu za njen uzrast (engleski za decu).




Figaro88 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 17:12:25)

I ja sam za.Mali brat je isao i bas mu se svidjalo.




vukosava -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 20:06:21)

Ja da sam tu cekala bih do kad treba da se uci, ne vidim cemu ta Amerikanizacija dece...




Lu -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 20:09:13)

Naravno da da, što su manji to brže uče.
Vrtićki engleski je prilagođen vrtićkoj djeci i uči se kroz igru, crteže itd.
Kod nas u vrtiću je radila s njima jedna teta i dolazili su volonteri srednjoškolci, imali su neki program i dobili diplomice sad na maturi[sm=bravo.gif]




hocukusurnecuzvaku -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 20:12:09)

Dobra ideja [sm=smiley2.gif]




Trcosava -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 20:22:22)

ja sam dete koje od 4. god uči engleski i uopšte to ne vidim kao amerikanizaciju

ja bi nju na 2 jezika i još dva su joj ''maternja'' tako da bi ona super prošla u životu




Ivanka 75 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 20:29:37)

daaa that is my job every day and children love it!




Odri Hepbern -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (12.6.2013 21:04:53)

I ja sam za to da deca uce strane jezike. Da li se uci u svim vrticima ili samo tamo gde ima zainteresovanih?




gabrijelaaa -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (13.6.2013 6:24:05)

paa predpostavljam da ih ima u svim vrticima




Brand new mama -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (13.6.2013 7:18:03)

I js sam za ucenje engleskog u vrticima,uopste-bilo kog strano jezika,mada mislim da treba raditi prije svega na maternjem.Znaci-DAa za strane jezike,ali uz razvijanje bogatstva maternjeg i usvajanje i nase djecje knjizevnosti. Da nam klinci pjevaju alfabet,a nemaju pojma kako ide abeceda i azbuka




Anoniman -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (13.6.2013 9:48:54)

IZVORNA PORUKA: vukosava
Ja da sam tu cekala bih do kad treba da se uci, ne vidim cemu ta Amerikanizacija dece...


[sm=bravo.gif]

ja se slazem.i ne vidim potrebu da deca od 3 i 4 godine koja ne znaju posteno ni srpski uce engleski. ja sam protiv!




gabrijelaaa -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (13.6.2013 13:34:17)

mislim da ce im biti mnogo lakse kasnije ako sada pocnu da upoznaju jezik...




Peace* -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (13.6.2013 13:39:50)

Ne vidim u čemu je problem da se pored maternjeg uči i jedan strani jezik.
I brat i ja smo uporedo učili i srpski i mađarski, pa vidite koliki smo narasli (i znamo oba jezika tečno). [sm=smiley36.gif]
Luka u vrtiću engleski ima kao obavezan, a francuski kao fakultativni. Čak i francuski koji uči nepunih godinu dana prepoznaje u pesmama (prava muzika, za odrasle), čak i razaznaje reči i prevodi ih. Time ne kažem da je on prepametan već da deci to jako lako ide ako imaju adekvatnog nastavnika.

Vuko, jel tvoja devojčica uči i srpski i engleski?




gabrijelaaa -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (13.6.2013 13:53:09)

eto pease cisti primeri...bravooo za vas[sm=bravo.gif]




MaraMina -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (27.6.2013 13:34:57)

ja planiram da je upisem na engleski ali tek od sledece godine jer jos uvek u grupi u koju sada ide nema engleskog




Ivanka 75 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (27.6.2013 13:46:18)

Ne shvatam zašto bi to bila amerikanizacija.
Onda nećemo da ih učimo ni da voze bicikl (neće im koristiti u životu), da igraju školice (jer bi se tako, ne daj bože družili sa drugom decom), vezuju pertle, jedu sami (jer mi možemo i da im vezujemo pertle i da ih hranimo zato što nam je lakše).
Ovim primerima banalizujem stvari ali, da su nam deca rođena pre 100 godina učila bi kako se gaji stoka, ore, kopa, seje...
A sve je to i pre 100 godina bilo u cilju unapređenja života i razvoja.

Pre nekoliko godina je otac jednog mog polaznika izjavio nešto što je meni kasnije postalo sasvim logično "Sada mogu da mu platim da ide na engleski, to je u ovom trenutku sitno ulaganje u njegovu budućnost. "
Sada taj dečak studira stomatologiju a engleski zna perfektno!




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>