RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


makic80 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (17.9.2013 21:39:21)

Hvala na dobrodoslici [sm=smiley31.gif]
Eh da imam vise vremena,pratila bih ovu temu od pocetka uvodjenja hrane... Mame kako sve postizete?? Preko dana ne smem da pridjem laptopu,odmah bebana vristi i otima mi..a uvece dok sve sredim,jedva cekam da se malo odmorim dok me moja dusha ne izbudi da siska. Elem,da ne skrecem sa teme... Moja dusha jede prsticima sve u 16 :D nije neka kolicina,100-150 gr,ali bolje nego nista. Hvala na savetima i na podrsci [sm=smiley1.gif]
Nisam nigde procitala da su bebi date koprive? Ja cu ih sutra ponuditi. Koprive su bez oksalata, za razliku od blitve i spanaca,i nikada nisu prskane. Samo ih treba ubrati sa pouzdanog mesta. Pozz




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (18.9.2013 6:12:58)

Ana RR hvala ti za savet oko pravljenja popare. Juce sam joj pravila i smazala je ladno. Nisam mogla da verujem. Inace je ovih dana hranim prstima da i ona krene da uzima hranu tako i ne blendiram joj vise vec gnjecim jer sad ima zubice ali ne zvace mi ona nesto mnogo. Da nisam poranila?




lokica77 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (22.9.2013 10:26:34)

e pa nas dan sada izgleda ovako:
7.30h- mleko 210ml
11.00-popara(po Aninom receptu[sm=smiley27.gif] thanks AnaRR), ili palenta ili makarone ili kifla sa jogurtom pavlakom ili abc sirom ili kajmakom zavisi kako kad i kako sta mesam
14.00h-povrce sa mesom/zumancetom
17.00h-zitna kasa(cokolino,frutolino,keksolino,nestle 8 zitarica...)
2o.30h-mleko 210ml
e sad meni je ovo ok ali mi je problem voce kada i kako da ubacim, K se sada svidja slani dorucak pa nije bas odusevljena kada joj dam voce, a kada joj dam izmedju obroka sledeci obrok izmrljavi samo tako, sta mislite?




little_one -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (22.9.2013 12:47:40)

Lokice ja ubacim voce kao uzinu i uvijek ga pojede.

Npr ujutro oko pola 7 dobije flasicu isto tako oko 210ml.
Oko 10 sati pravim ovsene pahuljice s mlijekom i sljivom, kruskom, bananom, nekom vockom koja je mekana i moze da se izgnjeci u pahuljice, ili na isti nacin 5 korn alnatura, palenta, kifla s jogurtom. Oko pola 12 - 12 dobije neku vocku, samu, sta imam pri ruci, ovih dana dosta tamanimo grozdje, kruske jer ih ima dosta...ili sta vec imamo dostupno i poslije toga ide na spavanje pa rucak dodje oko pola 3 - 3 zavisno kad zaspi/probudi se. Za rucak, klasika, meso i povrce ili zumance i povrce. Oko 4 isto dam neku vocku da gricka, Oko 5 5.30 dobije pitu sa sirom, makarone sa sirom, golu supu sa gusce ukuvanim rezancima, ponekad i vocni jogurt ako je bolje rucala i oko 8 dobije flasicu mlijeka isto oko 210ml pred spavanje.

E sad znam da ces pomisliti ko sta radi oni jedu...meni je spas da ona dosta toga sama jede, pa npr ja joj samo tu vocku isjeckam na kockice, polovine sta vec i stavim u posudu pred nju i ona uzima i jede a ja za to vrijeme nesto zavrsim u kuhinji ili izadjemo u dvoriste i tamo pojedemo neku vocku iz ruke...




Ana RR -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (22.9.2013 14:54:12)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ana RR hvala ti za savet oko pravljenja popare. Juce sam joj pravila i smazala je ladno. Nisam mogla da verujem. Inace je ovih dana hranim prstima da i ona krene da uzima hranu tako i ne blendiram joj vise vec gnjecim jer sad ima zubice ali ne zvace mi ona nesto mnogo. Da nisam poranila?


Nema na čemu [sm=smiley1.gif]

Nisi poranila, to je taman vreme kada treba da počnu polako sami da ručkaju tj da se uče.




srnad -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (22.9.2013 16:02:34)

Da pitam kako pravite makarone sa sirom za decicu? Jel ih blendate,sitnite ili dajete cele? Mi to jos nismo probali




lokica77 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (22.9.2013 21:44:30)

Jao LO vi super ruckate, moja K nije bas nesto preterano jesna nikad nije ni bila, a od kada sam joj uvela tri nemlecna obroka a ukinula jedno mleko kao da bojkotuje npr danas mi je pojela samo 100gr slane kasice i isto toliko zitne jedino je poparu poruckala super jutros pokusala sam da joj dam uzinicu, nije htela ma odepila sam danas sa njenom hranom, cak sam razmisljala da joj vratim popodnevno mleko ali se plasim da ce posle biti jos gore.
Srnad ja u kljucalu vodu stavim makarone i stavim bukvalno mrvicu soli, kad se skuvaju procedim operem i izgnjecim viljuskom sto mogu sitnije na kraju dodam kasicicu pavlake i kasicicu abc sira(mozes ti i mladi sir ili neki drugi ili kajmak bilo sta od mlecnih proizvoda), e sad normalno ne mozes viljuskom preterano usitniti ako dasa nece da rucka jos uvek krupnije mozes staviti u secka i dodati malo jogurta, ja nisam stavljala makaronu u blender nego u onaj Bosh-ov secko i bude super




adulence -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (24.9.2013 11:00:52)

evo malo i ja da napisem koju,bas dugo nisam pisala a sada imam vremena,moje dete jede bas sve i svasta,sve proba naravno ukoliko je jako zacinjeno ne,ali bas velku vecinu jede...
od povrca jede sve osim pasulja,kupusa i boranije...
od voca jabuke,kruske,sljive,banane,lubenice,breskve,kajsije,maline,dinje,ne mogu da se setim,da probala je i mandarinu...i bila je odusevljena...
od mesa,piletina,curetina,teletina,junetina,ribu nikako da uvedem,moracu ovih dana...
mlecni proizvodi pavlaka,kiselo mleko,jogurt,abc sir...
jaje zumance,ali je probala i belance kroz pitice ,projice i to mi je mnogo olaksalo njen dorucak,jer moze svasta da jede,ako se jos necega setim dodacu...
zitarice proso,amaranth,pirinac,kukuruz,7 corn...




Janncica -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (24.9.2013 16:21:09)

sa cim da dam cveklu prvi put?




jovicaa -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (24.9.2013 16:26:10)

IZVORNA PORUKA: Janncica

sa cim da dam cveklu prvi put?

Ja je kuvam sa ostalim povrcem u rucku, a mozes i da cedis sok u kombinaciji sa drugim vocem.




lokica77 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (24.9.2013 21:36:04)

Adulence, hoces li please napisati jos jednom kako spremas amarant, znam da si negde pisala ali ja sad ne mogu da nadjem.
Mi i dalje mrljavimo sa hranom i bas se nerviram, jedino nam dorucak prolazi fino




adulence -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (24.9.2013 21:50:14)

stavim ga u vodu i na laganoj vatri ga kuvam pola sata,sklonim sa ringle i poklopim da malo odstoji i mesam pa sad da li sa vocem ili povrcem...

zene jedno pitanjce koliko beba sa 9,5 meseci treba dnevno mleka da popije?




jovicaa -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (24.9.2013 22:50:51)

pa oko 700-800 ml, ja mislim... ali posto sisa kod vas nema te granice, ja mislim, dojis na zahtev i dajes u jednoj kasici mleko(mlecne proizvode), toj zitnoj kasi.




adulence -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (25.9.2013 9:56:34)

iva je vrlo disciplinovana u smislu,ona ne trazi puno da sisa,zna se ujutru i uvece,ponekada u toku dana,zato me interesuje,pri tom ona je to sama sebi tako uredila nisam ja...pa cisto da znam...




lokica77 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (25.9.2013 10:23:41)

Hvala Adulence...
sto se mleka tice moja K ujutru i uvece pije po 210ml ad mleka, mi smo uveli i kravlje mleko, sa kravicom 3,2 spremam zitne kase, pire, bundevu...otprilike oko 150ml dnevno, plus jogurt, sir, pavlaka kako koji dan




adulence -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (29.9.2013 13:44:53)

zene sto vas nema...pisite sta jedu vasi bebironci,taman da krademo ideje...iva je jutros jela kajganu od zumanceta,pavlaku,kiflu i malo jogurta,za rucak ce da jede pilav(pirinac,praziluk,bundeva i piletinaa) izmedju toga grickala je grozdje,a za veceru videcemo...




pocahontas -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (29.9.2013 20:27:47)

moja beba je u vasem uzrastu sisala ujutru i uvece i za veceru jela milupine pahuljice koje u sebi sadrze mleko...ne brini, posisa ona koliko joj treba i jos jedan mlecni obrok i to je sigurno dosta...
mi imamo skoro 13meseci i tek sad uvodimo dorucak, malko kasnimo, al sta cu kad joj je tako odgovaralo...




jovicaa -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (1.10.2013 18:17:41)

ja sam vec na ivici zivaca, da li se jos nekome desava da jedva nahrani dete?
znaci to je bacanje, dranje, odbija da jede(kao nece) i cim dobije neku zanimaciju tipa kasiku ili nesto onda hoce da jede, samo sto tu kasiku stalno baca na pod i ako mu dovoljno brzo ne dodam opet se iznervira i nece da jede.... on u sustini voli da jede, kada uspem da ga animiram hoce da jede. ali uglavnom su to tantalove muke.
sad mi je potpuno jasno zasto se odbio od sise, on i sad zeza.
NISAM I NISAM GA NA OVO NAVIKLA, u pocetku je lepo jeo bez ikakvih rekvizita, u poslednje vreme je postalo nemoguce nahraniti ga ako se ne zanima necim, znaci bukvalno ceo dan nece jesti ako ja ne dubim na glavi da bi jeo, ovo se ponekad bas oduzi. malo mi je vise muka, svaki put sam pod stresom dok jede,
kako se resava ovaj problem??




World -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (1.10.2013 18:49:41)

Pokusaj ga hraniti uvijek na istom mjestu, mi jedemo u kuhinji, na stolici za hranjenje, bez rekvizita tipa kompjutera, televizora, igracaka i ostalo. Sve sto moze da dobije dok jede je kasika. Ako nece da jede, nece, probaj malo kasnije, ali mislim da nije pametno da ga zamajavas necim.




little_one -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (1.10.2013 20:53:55)

Jovice, daj mu da jede sam...mi smo sa 9 mjeseci sami pojeli rukicama svoj rucak...naravno ne pali ako mu jos miksas...mi smo tad vec jeli sve u komadicima pa nam nije bio problem....i to sam slucajno otkrila kad je isto tako odbijala da jede pa ne znam sta joj je na kraju sam joj samo stavila komadic pred nju i ona sama uzela i stavila u usta...tako je i zavrsila obrok a mogla sam proglasiti dijete buntovnim i kako odbija hranu...a dijete samo htjelo da samo jede [sm=smiley36.gif]




Zemunka85 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (1.10.2013 21:33:53)

Jovice i kod nas je tako, samo sto je ona izgubila poverenje u mene, jer joj dajem lek svako vece. Tako da dok se ne uveri da to nije lek, svaki obrok je pakao. Sto kazes glumim klovna za svaki obrok stalno ...

I ovo sto kaze LO. I moja sama jede.




pocahontas -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (1.10.2013 21:56:22)

nas napredak je samo toliki sto smo poceli dda gnjecimo hranu, umesto da pasiramo, a od toga da se sama hrani smo miiiiiljama daleko...probala sam da joj dam parcence u ruku, ali ga ona samo razmrljecka i ne stavi u usta nego ga gleda....valjda ce pokazati volju da proba sama...[sm=zmeden.gif]




jovicaa -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (1.10.2013 21:56:28)

IZVORNA PORUKA: World

Pokusaj ga hraniti uvijek na istom mjestu, mi jedemo u kuhinji, na stolici za hranjenje, bez rekvizita tipa kompjutera, televizora, igracaka i ostalo. Sve sto moze da dobije dok jede je kasika. Ako nece da jede, nece, probaj malo kasnije, ali mislim da nije pametno da ga zamajavas necim.

upravo tako ga i hranimo u stolici, u kuhinji bez ikakvih rekvizita. ali u poslednje vreme je nemoguce nahraniti ga ako ga ne zanimas, kao sto sam i napisala. ne bi nista jeo.

pokusacu da sam jede... ali to se obicno vise zavrsi kao brljavljenje.. ali ko zna mozda upali, hvala na savetu lo




little_one -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (1.10.2013 22:16:34)

Ih da vidis koje je to mrljanje bilo kod nas...al sve se to pocisti brzo ili stavi neki papir, musemu, bilo sta lako perivo na pod i uzivaj...kod nas su plocice a metla pri ruci [sm=smiley36.gif]




pocahontas -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (1.10.2013 22:43:21)

ma ne pravi ona haos, nego uzme parcence u ruku i onda ga onako prstima izmulja, napravi pire od parcenceta i onda gleda u svoje musave prste, mislim, ni ne ostane nista sto bi mogla da stavi u usta...ne znam sta da kazem...valjda cemo to savladati do dolaska bebe, posto ako ne, vidim sebe kako jednu dojim, a drugu istovremeno hranim...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>