RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


jovicaa -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (23.8.2013 22:49:27)

sta dajete za dorucak i veceru?
meni ponestalo insipracije... zitarice i mleko, zitarice i jogurt plus neko voce.... raznorazne zitarice.. retko koje hoce da jede, ali hajde.. ali sta bi drugo osim ove klasike mogla da bude vecera?




bice devojcica -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (26.8.2013 9:26:42)

Da li dajete bebi grozdje i kako ?




little_one -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (26.8.2013 9:44:39)

Ja planiram danas da ga uvedem bas....tata donio sinoc sa sela, nase domace, preukusno! Najvjerovatnije cu da isjeckam zrna na cetvrtine, izvadim kospice ako ih ima i da dam fino tako komadice...mogla bih i cijelo zrno da dam ali ova sorta je neka sa krupnim zrnima pa su mi malo prekrupne z anju....najvjerovatnije cu ili polovine ili cetvrtine...sa ljuskom naravno. Ne bih dala sa ljuskom onu vrstu sto se kozica lako odvaja, znate na koje grozdje mislim. I dacu isto po pravilu tri dana...[sm=bravo.gif]




little_one -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (28.8.2013 21:15:27)

Grozdje uvedeno i savrseno dobro prihvaceno...obozava ga....mada ona bas voli svo voce!


Nego da pitam iskusne mame, koje mlijeko ste davale bebama nakon godinu dana....jeste li kupovali od nekog domace kravlje mlijeko ili onu kravicu npr 3.2 % mm, zuto pakovanje ili koje? A i ako dajete vec mlijeko kroz kasice, koje dajete?





adulence -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (28.8.2013 21:28:17)

ja malo virkam...eto me za par dana kod vas...




little_one -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (28.8.2013 21:32:22)

Ajde ajde ionako ja sama ovdje sa sobom pricam...sve mame pobjegle tamo u ishranu od 1-2 godine zivota....pa onda virkam tamo u mladju grupu pa opet u stariju [sm=smiley36.gif]

Uglavnom, nakon godine, koje mlijeko?




Janncica -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (28.8.2013 21:57:33)

LO nakon godine sam J davala kravlje mleko(domace,od sveki). Ona je i bila od starta na adaptiranom.Pa smo ne bas odmah,ali kad je imala nekih 15 meseci presli na to kravlje.Ako ces da kupujes mleko u tetrapaku,mislim da treba ono sa najvise masnoce 3,2.




little_one -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (28.8.2013 22:05:49)

Janci hvala puno, ja sam isto mislila mozda da kupim od jedne mamine poznanice koja ima kravu pa mozda i to uzmem....jedino sto i oni imaju unuce sad ce da napuni godinu, pa ne znam da li ce da imaju...a za svaki slucaj ne znam sta da od kupovnog dajem...jedino ta AD kravica ima 3.2 posto mm....necu ni ja odmah da dam ali da se informisem na vrijeme....da li se to domace kravlje razredjuje ili se daje onako cijelo. Ja stvarno ne pijem kravlje mlijeko, ne prija mi, imam osjecaj zbog masnoce, jer jedino koje mogu da pijem i to povremeno je ono sa 1.5 mm a od domaceg i masnijeg u tetrapaku mi se povraca strasno i ne prija mi stomaku...tako da ne znam ni kako da ga uvedem ni koje da dajem...[sm=zmeden.gif]




pocahontas -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (28.8.2013 22:27:58)


IZVORNA PORUKA: little_one

Grozdje uvedeno i savrseno dobro prihvaceno...obozava ga....mada ona bas voli svo voce!


Nego da pitam iskusne mame, koje mlijeko ste davale bebama nakon godinu dana....jeste li kupovali od nekog domace kravlje mlijeko ili onu kravicu npr 3.2 % mm, zuto pakovanje ili koje? A i ako dajete vec mlijeko kroz kasice, koje dajete?




ja sam mojoj pre nekih mesec i po dana uvela moju kravicu 3,2% i to kroz griz, uvodila sam tri dana, prvi dan sam dala mozda jednu kasiku i to pomesala sa vocem, uvodila sam u 11h kad inace ima vocni obrok, sutradan sam dala malo vise i treci dan je za taj obrok u 11h jela samo griz (dva i po deci mleka i dve kasike griza). od tada sam joj par puta za veceru u 18h dala griz i fino klopa iako je tako klot, bez secera i bilo cega drugog.




Janncica -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (28.8.2013 22:32:27)

E sad ne znam sta da ti kazem. Ona nikad nije nesto volela mleko(adaptirano) i nikad nije popila sve sto joj napravim.Sa 15 meseci je pocela da pije to nerazblazeno kravlje iz solje ujutru uz dorucak i uvece(smuckano sa cokolinom)
Mada znam mame koje su davale kravicu umesto adaptiranog sa 6 meseci,tu punomasnu. [sm=smiley13.gif]
Ja ne znam da li je moj nacin ispravan. Postavi pitanje u temi Kravlje mleko.
Ja bih ponudila kravlje(tetrapak) malo da proba iz case,cisto da vidis kako ce stomacic da reaguje.




little_one -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (29.8.2013 8:30:35)

Hvala vam zenice, poslusacu vas...polako uvesti postepeno pa cemo onda vidjeti kako dalje....Poc, a sta ti dajes ujutro i navece, AD ili kravicu? I kad se to pocinje? I dokad se daje tako mlijeko prije spavanja i ujutro? To je vjerovatno vec tema za stariju grupu al ajd da pitam? Inace, ona ima ujutro i navece flasicu, i to ujutro nece vise od 210ml a navece 240ml i po danu joj obavezno jogurt i abc sir dam cisto da nadoknadi. Inace nije rijetko da ostavi i po 20-30ml u flasici i ujutro i navece tako da i ova kolicina nije skroz realna....znam da od godine treba mlijeko ograniciti na 500ml dnevno da ne remeti razvoj i apsorpciju gvozdja...




branki* -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (29.8.2013 8:33:40)

boza ima 2 i po godine,i jos uvek ppopije mleko pred spavanje,oko 300 ml.pije nestle adaptiano.a,ujutru je sam prestao sa mlekom,jednostavno ga nije hteo.




pocahontas -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (29.8.2013 21:58:07)


IZVORNA PORUKA: little_one

Hvala vam zenice, poslusacu vas...polako uvesti postepeno pa cemo onda vidjeti kako dalje....Poc, a sta ti dajes ujutro i navece, AD ili kravicu? I kad se to pocinje? I dokad se daje tako mlijeko prije spavanja i ujutro? To je vjerovatno vec tema za stariju grupu al ajd da pitam? Inace, ona ima ujutro i navece flasicu, i to ujutro nece vise od 210ml a navece 240ml i po danu joj obavezno jogurt i abc sir dam cisto da nadoknadi. Inace nije rijetko da ostavi i po 20-30ml u flasici i ujutro i navece tako da i ova kolicina nije skroz realna....znam da od godine treba mlijeko ograniciti na 500ml dnevno da ne remeti razvoj i apsorpciju gvozdja...


ja sam mojoj pre dve nedelje ponudila kravicu uvece i cim je ukapirala da nije voda u flasici, okrete glavu, nastavila sam sa joj nudim i dalje i sesti dan je popila 120ml, od tada uvece pije kravicu (popije izmedju 150 i 200ml). ujutru sisa pa u 11h voce, u pola tri povrce i u 18h mlecna kasa, najcesce milupa, a par puta je jela i griz.




jovicaa -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (31.8.2013 10:48:03)

poc, lo vase bebe vise ne sisaju?
i opet pitam sta dajete svojim bebama za dorucak i veceru, ovo pitanje se odnosi na sve?[sm=smiley1.gif]




little_one -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (31.8.2013 11:20:09)

Jovice ja sam prestala dojiti prije cca 2 mjeseca. Vratila se na terapiju i odmah i zatrudnila...

Sto se tice dorucka, dajem griz sa vocem, palentu sa sirom, jogurt i kiflu, ovsene pahuljice sa vocem a kasnije za uzinu obavezno jos svjezeg voca.




Olga75 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (31.8.2013 11:24:33)

evo tema BEBIN DORUCAK ima raznoih ideja




jovicaa -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (31.8.2013 12:19:23)

lo cestitam[sm=bravo.gif] bas sam se obradovala!
hvala vam.. odoh da vidim sta ima u bebinom dorucku...




pocahontas -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (31.8.2013 12:39:43)


IZVORNA PORUKA: jovicaa

poc, lo vase bebe vise ne sisaju?
i opet pitam sta dajete svojim bebama za dorucak i veceru, ovo pitanje se odnosi na sve?[sm=smiley1.gif]


moja sisa samo ujutru, onda u 11h jede voce pa u 14.30h povrce, u 18h mlecnu kasu i u pola devet, pre spavanja, pije kravicu. planiram isto da polako uvodim dorucak, jednom sam probala da joj dam djevrek i jogurt i nije htela da jede, probali smo i da umacem sredinu hleba u kiselo mleko ali isto nije htela, ostaje mi jos da pokusam palentu sa sirom...
lo koji sir dajes uz palentu?




jovicaa -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (31.8.2013 14:57:16)

mi jos uvek sisamo na zahtev...




little_one -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (31.8.2013 16:55:43)

Poc, dajem abc sir i obozava tu kombinaciju....jutros sam joj prvi put pravila griz na mlijeku, nije joj se svidjela a prije je htjela da jede kad u griz umijesam isto abc sir....


Poc, kad stavljas novi bebi tiker? Nemoj da se krijes [sm=smiley36.gif] Hoces li prekidati sad dojenje ili ces nastaviti dalje?




pocahontas -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (31.8.2013 17:16:41)

cekam da prvo odem kod doce [sm=smiley9.gif]

planirala sam da nastavim sa ovim jutarnjim podojem dokle god ona bude htela, pa videcemo...al najvise jos dva, tri meseca!




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (9.9.2013 9:30:14)

sad ja moram vas da vijam[sm=smiley36.gif] sve ste presle ovde. Ja mojoj jutros projice sa jogurtom dala a u proju sam stavljala mladi sir i samo zumanca i naravno ostalo od sastojaka kako to vec ide. Nego htedoh da pitam da li ja mogu svojoj curi da ispecem zumance u tiganju za palacinke (onaj teflonski sto se ne lepi i sto ne mora ulje) ???? Nekako vrtimo taj dorucak jedno te isto.




Olga75 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (9.9.2013 9:32:30)

pa ako jede zumance mozes ako bude htela da jede , moja nije [sm=smiley13.gif]




lesica -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (9.9.2013 9:38:53)

MiLj, možeš. Možeš i da joj iskombinuješ žumance i sa poparom- skuvaš poparu pa pred kraj ubaciš žumanac pa na laganoj vatri mešaš, mešaš, mešaš dok se lepo ne ukuva, ili recimo kreneš da pržiš žumanac pa u to ubaciš prethodno umešan hleb sa nekim krem sirom, ili samo krem sir (ja sam davala i još uvek dajem abc sir)




World -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo (9.9.2013 13:50:20)

Upisujemo se u temu. [sm=smiley1.gif]





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>