RE: Školske tašne (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


choopa choops -> RE: Školske tašne (10.11.2014 22:13:27)

Tasho, ja mislim da nije težak mehanizam. Mi imamo kofere (kineske, ne Target), a bile su i torbe sa mehanizmom i bez njega, ali on je od aluminijuma tako da ne bi trebalo da bude težak. Jesi provjeravala?

Inače naša školska torba [img]http://www4.slikomat.com/13/1110/bkw--12.jpg[/img]

jeste da nije totalno po pe esu [sm=smiley9.gif] ali je dobra. Ima dosta pregrada, pojačana leđa, pojačane i obložene remenčiće. Za ovu godinu odlična [sm=smiley1.gif]




Buba Mira -> RE: Školske tašne (10.11.2014 22:15:13)

Frouzen!!! [sm=smiley32.gif][sm=zz_wavespin.gif][sm=zz_bounce.gif]




choopa choops -> RE: Školske tašne (10.11.2014 22:17:54)

Pa nego [img]http://www.pic4ever.com/images/29dz8zk.gif[/img] [sm=smiley36.gif]




Peace* -> RE: Školske tašne (14.11.2014 12:29:29)

Juče sam otišla u papirnicu i zamolila tetu da spakuje gomilu svesaka unutra, da ja dobijem sliku kolika je ta tašna.

Ovo me je kupilo:

[img]http://www4.slikomat.com/13/1114/bvl-unname.jpg[/img]


A ima i još jedan džep:

[img]http://www4.slikomat.com/13/1114/6vg-unname.jpg[/img]


I još jedan manji od napred.

Kupili smo je.

Može je staviti i na ramena, ali kontam da ne znam zašto bi.

Definitivno je teža od one koju je imao, ali ne nosi je već vuče.

Jutros ga je dadilja vodila u školu, snalazi se (smotano moje [sm=smiley29.gif][sm=smiley36.gif]), malo zapne na stepenicama, ali naučiće.

Muž će me zapaliti ako se mali bude žalio na nju! [sm=hudicek1.gif]




choopa choops -> RE: Školske tašne (14.11.2014 13:12:06)

Pa je li to ta sa mehanizmom? Izgleda mi OK? Jesi probala da je staviš na leđa sa tim sveskama?




Peace* -> RE: Školske tašne (14.11.2014 13:14:41)

Sa sveskama? Ne. [sm=smiley4.gif] Ima mehanizam.

Me neću da nosi to na leđima. Neka vuče.




choopa choops -> RE: Školske tašne (14.11.2014 13:19:48)

Pa da neka vuče, ali nekad će morati i da je nosi, na stepenicama i td. Ma ne vjerujem ni da će onda biti teška, trebalo bi d je taj mehanizam lagan. U svakom slučaju upozori Luku da ćeš mu kupit još težu ako se bude žalio tati [sm=jezicek.gif]




Kata90 -> RE: Školske tašne (14.11.2014 13:25:08)

Od mm sestra ide u 5 razred,a torba joj uzasno teska ja sam jedva podigla.....siroto dete da bi olaksalo sebi ide biciklom do skole i nazad.....stvarno preteruju a posle se cude sto su deca pogrbljena nije ni cudo od toliko teske torbe......[sm=zmeden.gif]




Peace* -> RE: Školske tašne (14.11.2014 13:30:59)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

U svakom slučaju upozori Luku da ćeš mu kupit još težu ako se bude žalio tati [sm=jezicek.gif]


[sm=jezicek.gif]
Budalo!

Juče gledam malu kako u zaletu sa tom tašnom sleće niz stepenice. Reko Jel se tako snosi tašna? (znam je), ona se smeje i kaže DA! [sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Školske tašne (14.11.2014 13:35:07)

ne voli me tema[sm=smiley36.gif](otisao mi post) Htedoh samo reci ne sazaljevajte svoju decu kao da su nesposobna. Oni te torbe nose u vrh glave 15 min u jednom smeru dok idu u skolu i 15 min kad se vracaju iz skole. A isto toliko teske torbe smo imali i mi, i mi smo imali cak tri knjige iz srpskog, zbirka i udzbenik iz matematike, priroda i drzustvo ma sve sve isto i nama su torbe bile teske pa nam roditelji nisu nosili torbe. ne pravite idiote od dece. Izvinite sad na grubosti stvarno. Ali deca nemaju krivu kicmu zbog torbi i kojecega vec zato sto nemaju dovoljno aktivnosti u toku dana, nepravilno sede, sede ispred kompa ispred tv-a i td. Torbe su tu najmanje krive.

Torba treba da ima potporu, da bude cvrsta, da se obavezno nosi na oba ramena i to je kraj. [sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: Školske tašne (14.11.2014 13:35:30)

Ja se sjećam kad smo mi išli u školu, da bi dječaci bacili torbu s vrha stepenica na pod, i onda lagano poskakujući niz stepenice [sm=smiley36.gif]

Ma teške su im torbe stvarno. Mada mi u prvom raredu ostavljamo knjige tamo, samo nose kući po jednu radnu svesku za domaći. Ali vidim po starijima...




Peace* -> RE: Školske tašne (14.11.2014 13:49:30)

MiLj, Luka iz srpskog ima 3 knjige i dve sveske.
Pisala sam na prethodnoj stranici šta sve pakujem ponedeljkom.
Jednostavno, razlika je dal neko dete ima 35 ili 22kg kad nosi te knjige na leđima.




Misha i Ljisha -> RE: Školske tašne (14.11.2014 13:51:51)

Peace i mi smo imali tri knjige i svesku za domaci i skolsku svesku. Sve je isto[sm=smiley36.gif].

A to si u pravu da je razlika ako dete ima 22 ili 35 kg ali boze moj, necemo da pravimo njonje od dece[sm=smiley36.gif]




Peace* -> RE: Školske tašne (14.11.2014 13:54:24)

Ne radi se o njojama, meni je teška, bukvalno mi je utrnula ruka pre koji dan, još uvek me boli rame.
Slažem se ja da je to na 15min, ali neću brale ni 15min. [sm=smiley1.gif]
I ja se ne sećam odvojenih sveski, a ni više knjiga iz srpskog.




Misha i Ljisha -> RE: Školske tašne (14.11.2014 13:59:39)

Ja gledam komsinice, bas su sitne, ova starija je cak sitnija od mladje i ide u cetvrti razred a roditelji ih i dalje docekuju na autobuskoj stanici da im nose torbe do kuce. To je pet minuta hoda, neka bude 3 min od skole do autobuske u centru sela i neka bude jos eo cak i 10 minuta u busu (u kojem inace skoro uvek ima mesta da se sedne).Meni je to besmisleno. Ja sam u cetvrtom razredu osnovne skole nosila korpu punu kukuruza, e to je tesko. Brat i ja stalu cistili (stajnjak je jaaaako tezak) i td i td. Dodje mi bre da kupim kravu da moja D ima nesto pametno da radi[sm=smiley36.gif].




mila83 -> RE: Školske tašne (21.2.2015 6:36:24)

Ja u septembru imam djaka prvaka..i pojma nemam kakvu torbu da joj kupim...imate li neke savete? Nesto isprobano....? Ma sta da obratim paznju?




serpica -> RE: Školske tašne (21.2.2015 7:35:28)


IZVORNA PORUKA: mila83

Ja u septembru imam djaka prvaka..i pojma nemam kakvu torbu da joj kupim...imate li neke savete? Nesto isprobano....? Ma sta da obratim paznju?




Obrati paznju na ojacani deo na ledjima i da kaisevi budu siroki i mekani ( deblji ) mnogo knjiga nose i ranac je bas tezak za mala decija ledja.




mila83 -> RE: Školske tašne (21.2.2015 10:13:45)

Hvala serpice ! Jos nisam pocela da trazim,ali za mesec dva cemo gledati ponudu i videti sta cemo. Ne znam da li da joj uzmem onu sto ima na tockice da se vuce.




veselicaa -> RE: Školske tašne (21.2.2015 11:31:09)


IZVORNA PORUKA: mila83

Ja u septembru imam djaka prvaka..i pojma nemam kakvu torbu da joj kupim...imate li neke savete? Nesto isprobano....? Ma sta da obratim paznju?

Obavezno anatomski i ne zali pare.Mi smo kupili A. jos u prvom razredu i bas smo ga skupo platili,ali je jos uvek kao nov i sto je najglavnije dobar je za kicmu




Bibilib -> RE: Školske tašne (21.2.2015 11:38:31)

Ove vase savete mozemo i mi iskoristiti i kupiti dobar ranac za skolu...[sm=smiley36.gif]




Figaro88 -> RE: Školske tašne (21.2.2015 11:51:55)

Trebali za predskolsko ranac ili mogu i oni mali rancici[sm=zmeden.gif]




veselicaa -> RE: Školske tašne (21.2.2015 12:04:41)

Sve zavisi da li nosi knjige kuci ili ostaju u skolici.Mi smo kupili ranac za predskolsko,on je dosta manji od ranca za skolu,ali knjige nisu nosili kuci vec su im ostajale u skoli.




mila83 -> RE: Školske tašne (21.2.2015 12:19:38)

Hvala na savetima ! Mi smo za predskolsko kupili manji ranac,a knjige im ostaju u skolici.




Trcosava -> RE: Školske tašne (22.4.2015 8:53:07)

Ja moram da se pozabavim ovom temom.
Ovde će torbu nositi od stanice do kuće (cca 200m). Malo je reći da sam šokirana cenama tih ergonomskih torbi. JBT 80€!!!!!

A kompleti (pernica velika puna, pernica mala, novčanik i torbica za patofne) je 140€!!!!

Ajte vi mame koje imate prvake, savete?
Staviću vam slike tih kompleta samo da nađem.

Ova torba mi je jedina ok (85€ jbt!!!)
[img]http://www4.slikomat.com/13/0422/cf8-9d55e9.png[/img]

A ovo su ti kompleti
[img]http://www4.slikomat.com/13/0422/16l-2dffda.png[/img]




Figaro88 -> RE: Školske tašne (22.4.2015 9:13:58)

145E [sm=zmeden.gif] A u Srbiji,mozda mozete ovde jeftinije da nadjete,mislim da nisu bas toliko skupe.A stvarno izgledaju super




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>