RE: ime za decaka (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta) >> Imena



Poruka


flamingos -> RE: ime za decaka (7.6.2020 9:03:46)

Jess,slažem se.Mada,Aleksa mi je nekako baš slatko ime.Samo da su živi i zdravi.❤





Filadendronka -> RE: ime za decaka (7.6.2020 10:50:19)


Jabudic, meni su izbor za drugo dete bili Jaksa i Vidak. Kod tih zvucnih imena je problem vokativ. Npr. za Vidaka je bas ostar, da ne kazem ruzan. Onda okolina koja odmah smisli neki grozan nadimak. 
IZVORNA PORUKA: jabudic

Meni je musko ime uvijek laksa opcija. Zensko mi nikad nije dovoljno dobro.

Sem Jovan volim Jakov (iskorisceno), Vidak (obicno se ljudima ne svidja, meni je tako mocno), a volim i one pro ruske verzije tipa Aleksej, Nikolaj, itd.






ivaMark -> RE: ime za decaka (7.6.2020 11:02:44)

Za decake moja omiljena imena: Dimitrije, Pavle, Damjan, Petar...eto..ne mogu da se set_im vise 😅😅😅😅 

Kada je Luka trebao da se rodi ta su mi bila ok i jos ime Janko.. jer imamo Jovanu pa da bude: Jovana i Janko 😎 ali je mm presudio, tako da je Luka....sto je bas cesto ime ali ajde....




jabudic -> RE: ime za decaka (7.6.2020 12:37:14)

E da, svidja mi se i Damjan, na to moji samo prevrnu očima. 😄





emicaa -> RE: ime za decaka (7.6.2020 12:48:50)

moj prijedlog David i Mateo 😁





Sanjalicaaa -> RE: ime za decaka (7.6.2020 14:34:59)

Meni se svidja ime Milija. Bas mi je krivo sto ga se nisam set_ila ranije. 





dunja RR -> RE: ime za decaka (7.6.2020 14:45:19)

I meni je Vidak bilo opcija, i Vid, a posle za drugo i Vida, ali mm ništa nije bilo dovoljno dobro, oboje dece nam dobiše imena na samom upsivanju u knjigu, do tada se nije znalo konačno kako će se zvati.

IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Jabudic, meni su izbor za drugo dete bili Jaksa i Vidak. Kod tih zvucnih imena je problem vokativ. Npr. za Vidaka je bas ostar, da ne kazem ruzan. Onda okolina koja odmah smisli neki grozan nadimak. 
IZVORNA PORUKA: jabudic

Meni je musko ime uvijek laksa opcija. Zensko mi nikad nije dovoljno dobro.

Sem Jovan volim Jakov (iskorisceno), Vidak (obicno se ljudima ne svidja, meni je tako mocno), a volim i one pro ruske verzije tipa Aleksej, Nikolaj, itd.








dunja RR -> RE: ime za decaka (7.6.2020 14:45:32)

I meni je lepo.

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Meni se svidja ime Milija. Bas mi je krivo sto ga se nisam set__ila ranije. 







marketing RR -> RE: ime za decaka (25.7.2020 21:23:48)


Ringeraja je pozvala vas, naše članove i čitaoce da izaberete najlepša imena za dečake. Mame koje prate Ringeraju bile su ljubazne i podelile imena svojih sinova, unuka, rođaka. Ovo su imena za dečake koja ste baš vi izabrali [sm=smiley27.gif] NAJLEPŠA IMENA ZA DEČAKE




flamingos -> RE: ime za decaka (25.7.2020 21:27:29)

Predivna su imena.👍





physio70 -> RE: ime za decaka (25.7.2020 21:37:45)

Gde nadjose "Ninko". Ima jos bisera, ali i lepih imena.




mama Jo -> RE: ime za decaka (25.7.2020 22:57:09)

Super, lep tekst bas ☺️




Mirko Svirko -> RE: ime za decaka (25.7.2020 23:54:36)

Lep tekst. 

Jos lepsa imena. Ali Ninko stvarno nisam cula. I nema Mirko 😉




Duškić -> RE: ime za decaka (28.7.2020 1:56:09)

Jako lepa imena.




dunja RR -> RE: ime za decaka (28.7.2020 2:32:10)

Dok sam pravila tekst, i prebacivala imena koja su mame ispisale na FB, i ja sam pomislila da je Ninko moždata mama pogrešila da je htela da napiše npr NIko (za to ime znam, ima ga u Bosni), ali nađoh da postoji i Ninko i kod Srba i kod Hrvata..mada ja isto nisam čula ranije.

A za ostala imena, recimo da je predloge dalo oko 200-250 mama ne sećam se tačno, dosta njih po 3-4 predloga, znači blizu 1000 predloga, ali se puno imena ponavljalo, pa na kraju količinski nije ispalo puno različitih.




Misha i Ljisha -> RE: ime za decaka (28.7.2020 7:23:52)

Primericu nema  Zorana, Dragana, Miroslava, Zivka,Zivorada, i mnogih drugih izgleda izumrlih imena 😂 cak ne znam jesam li videla Petra





flamingos -> RE: ime za decaka (28.7.2020 9:26:14)



IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Primericu nema  Zorana, Dragana, Miroslava, Zivka,Zivorada, i mnogih drugih izgleda izumrlih imena 😂 cak ne znam jesam li videla Petra


Joj mama Jo,nasmeja me.😂





jess021 -> RE: ime za decaka (28.7.2020 9:27:28)

Ljiso, Petar je i relativno cesto u odnosu na ove druge koje si navela.





Mirko Svirko -> RE: ime za decaka (28.7.2020 9:32:22)

Meni se svidja Stevan, Mirko, Veljko, Bojan.Mada dobro ovo je znaci spisak sa fb koje su mame odavde pisale, jel tako?




mama Jo -> RE: ime za decaka (28.7.2020 9:38:11)

I meni je Petar bas lepo, i u okolini ih ima nekoliko.
Vidim da decaku daju ime Noa, sto mi se, iskreno, ne dopada.




jess021 -> RE: ime za decaka (28.7.2020 9:39:34)

Damjan mi je lepo ime, Milina onako, a Vid mi se ne dopada uopste. Imamo drugara Vida, ima 2.5 godine i verujte mi da je bas nezgodno za oslovljavanje... Vide, Vid, Vidovo...





mama Jo -> RE: ime za decaka (28.7.2020 9:41:27)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Primericu nema  Zorana, Dragana, Miroslava, Zivka,Zivorada, i mnogih drugih izgleda izumrlih imena 😂 cak ne znam jesam li videla Petra




Pa to, kao sto verovatno pre nije bilo Noa, ili sad vec neko popularno ime tako neobicno. Sto bi rekli sve u svoje vreme [sm=smiley36.gif]
Mada od tih ,,starijih'' da ih tako nazovem, ima bas lepih imena, stp bi rekli za sva vremena. 😊




Mirko Svirko -> RE: ime za decaka (28.7.2020 9:43:10)

Noa i Vid?  To mi se ne svidja.






mama Jo -> RE: ime za decaka (28.7.2020 9:46:01)

Ja sam cula Vidak, meni je lepo iskreno.
Noa mi se ne svidja.

Ima dosta imena koje nikada nisam cula, zvuce vrlo neobicno i moderno, a onda kazu ljudi da su to bas stara imena, u crkvenim knjigama ih ima.




ivaMark -> RE: ime za decaka (28.7.2020 9:54:34)

Za ime Ninko sam cula, licno ga upoznala...a Noa mi je isto...ne znam...nije mi lepo nesto... 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 74 [75] 76   Sledeća stranica >   >>