RE: modrice po telu (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Olga75 -> RE: modrice po telu (24.4.2014 9:43:28)


IZVORNA PORUKA: mihi

Meni ovo lici na onu trombocitopeničnu purpuru. Može biti virusno.

nekako je jako "sliveno "i samo bas na jednom mestu
najbolje je da to neko pogleda




Trcosava -> RE: modrice po telu (24.4.2014 9:49:32)

Pravac lekar.

Pošto nisam lekar i nemam pojma o mogućim alergijama, jedino na šta meni liči je kao da bi negde pala, ogrebala se ili u koprive uletela. Ali to neće preko noći. Tako da, pravac pedijatar/hitna/dežurni.




mihi -> RE: modrice po telu (24.4.2014 10:18:02)


IZVORNA PORUKA: Olga RR


IZVORNA PORUKA: mihi

Meni ovo lici na onu trombocitopeničnu purpuru. Može biti virusno.

nekako je jako "sliveno "i samo bas na jednom mestu
najbolje je da to neko pogleda


Ma naravno Olga ovo preko slike nista nije sigurno. Pedijatar će to već znati.




Olga75 -> RE: modrice po telu (24.4.2014 10:23:17)

ma da , jedno je fotka a drugo kad vidis uzivo
nego Mihi pa gde si bre , nema te pa te nema [sm=smiley31.gif]
ljubi one momcine puno i svrati i na druge teme pliz




Torbica -> RE: modrice po telu (24.4.2014 10:42:34)

Joj, ne bih ni ja cekala, moze biti i svasta a i nista strasno, obican virus, dermatolog obavezno da pogleda draga!




Olga75 -> RE: modrice po telu (24.4.2014 11:15:02)

ASN , obavezno se javi kad se vratite od dr molim te




Anck Su Nmaun -> RE: modrice po telu (24.4.2014 12:17:04)

Sad smo stigli od Doktorice, primila nas je , poslala da uradimo krv .
Trombociti blago snizeni a vreme krvarenja malo produzeno. Ali kaze ona nista znacajno...

Sve u svemu nema pojma sta je !

Rekla nam da dodjemo popodne kod nase Dr. u slucaju neke promene da idemo u Deciju bolnicu.

Blago nama s ovakvim lekarima.




Meisje -> RE: modrice po telu (24.4.2014 12:27:08)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: modrice po telu (24.4.2014 12:47:43)




IZVORNA PORUKA: mihi

Meni ovo lici na onu trombocitopeničnu purpuru. Može biti virusno.



Sda sam o ovome citala , pa produzeno je vreme krvarenja malo ... bas cu spomenuti Doktorici ovo.

Mihi ..vidim razumes se ...sta bi onda mogao biti uzrok???
Nije bila skoro bolesna..a vidim da pise da uzrok moze biti nepoznat [sm=zmeden.gif][sm=smiley13.gif]




mihi -> RE: modrice po telu (24.4.2014 12:55:58)

Dobro je, da su blago sniženi koliko ima trombocita? Da li ima Herpes simplex (to ti je onaj na ustima). Nema veze možda ima trenutno neku viremiju, a nema simptoma, temp..... Moj stariji sin je ovo imao doduse ne ovoliko ali je imao na licu. Mislim da nije nista strasno trenutna mala trombocitopenija, kavi su ostali rezultati KS? Ja sam se od ovoga istraumirala a u suština ništa strašno za 7-10 dana sve se vrati u normalu. Ja sam se tada toliko uplasila Luka je ima 110000x109 TR. Isli smo kod dr Gordane Bunjevački privatno u Belmedik sjajan hematolog dečiji.

Mislim da pratiš ako se pojavljuje još na tako velikoj površini onda konsultuj hematologa. Ali mislim da je virus..... no ja naravno nisam kompetentna. Ovo je iy ličnog iskustva i medicinskog obrayovanja, ja sam dr nauka veterinarske medicine. Ali kažem moje dete je ovo imalo pa sam to izučavala danima....




mihi -> RE: modrice po telu (24.4.2014 13:07:43)


Lokacija:Forum > [Dete] > Deca > RE: modrice po telu


E da zabioravi internet molim te, samo sebe sekiraš, biće sve ok[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: modrice po telu (24.4.2014 13:19:13)

Hvala MIhi
Radili su joj jutros onako hitno samo vreme krvarenje i Trombocite i PTT i PT (sta god da je to)
Trombociti 109 (120-450)
Vreme krvarenja 0.21 ( 0.06 - 0.18)

Nista mi ne pricaj o nerviranju, jutros sam se pojela ziva. mada ni sad nisam nista bolje [sm=smiley13.gif]
Znam da internetu svasta ima ali Kad Dr nezna sta da mi kaze... ili nece da kaze.

A vidim da je povezano za Imunitetom i Anemijom? Onda me ne bi cudilo zasto...jer ona jako slabo jede.

Jeste li koristili neku terapiju??




mihi -> RE: modrice po telu (24.4.2014 13:40:54)

Nismo ništa, Luka je imao i manje 100.000x109 Tr. Bilo bi dobro da uradite KKS ali to će sigurno i Vaša dr predložiti da se vide i ostali parameteri. Ne brini proćiće...... Tako je sa decom, Luka sada ima 17 god. i sekira me na drugi način iako je dobar djak i dobro dete. Np. ide sa Bežanijske Kose biciklom na Adu...... treba sve to preživeti i ostati normalan.




Anck Su Nmaun -> RE: modrice po telu (24.4.2014 13:48:24)

Hvala draga da znas da si me malo umirila! [sm=smiley31.gif]




mihi -> RE: modrice po telu (24.4.2014 14:00:43)

Drago mi je ako jesam jer to nama mama uvek nedostaje, kada su nam dečica u pitanju, da nas neko umiri...... [sm=smiley31.gif]




Olga75 -> RE: modrice po telu (24.4.2014 14:05:28)

meni ovo ne deluje kao trombocitopenija pogotovo sto je tolika povrsina odjednom tako poljubicastila
cak mi se cini da se na podlaktu vide otisci prstiju
kazi to jos uvek ne menja boju , ljubicasto je , da li su se pojavile neke tamne fleke po tom ljubicastom ?




Anck Su Nmaun -> RE: modrice po telu (24.4.2014 14:29:19)

Olga cini ti se to nisu kao otisci prstiju nego kao neke sare ali idu tako sa svih strana i razlicitih debljina..neznam kako to da opisem...
Da i dalje je iste boje.




Lu -> RE: modrice po telu (24.4.2014 14:33:15)

Ja nemam pojma šta je to, izgleda mi kao neki jak osip...ali držim fige da prođe što prije[sm=smiley31.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: modrice po telu (24.4.2014 19:29:10)

Jojj zene poludecu danas citav dan po cekaonicama i dokrotima i nemaju pojma. Kaze nasa Dr da nije sigurno ovo gore pomenuto, al nas je poslala u bolnicu sutra kod hematologa.




mihi -> RE: modrice po telu (24.4.2014 19:44:26)

Ne sekiraj se proci ce, videces, Naravno konsuktujte hematologa ja sam ti rekla da to hematolog treba da vidi. A sta kaze sta misli da je? jeste li ponavljali KKS?




pocahontas -> RE: modrice po telu (24.4.2014 20:23:08)

tek sad vidim ovo...Anck drz se i javi sta je bilo kod hematologa [sm=smiley31.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: modrice po telu (24.4.2014 20:33:12)

Nezna kaze da je mnogo cudno ... ali da bi trombociti morali biti mnoooogo nizi da bi bilo trombocitopenijska purpura.
Nagadjala je ali ne sme nista da kaze 100% zato idemo kod Hematologa.




Torbica -> RE: modrice po telu (24.4.2014 20:38:04)

Uh..... Mislicu na vas [sm=smiley31.gif]




Maslacak15 -> RE: modrice po telu (24.4.2014 20:55:53)

Drzite se ! Nadam se bezazlenom raspletu[sm=smiley31.gif]




Verolina -> RE: modrice po telu (24.4.2014 20:58:50)

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Jojj zene poludecu danas citav dan po cekaonicama i dokrotima i nemaju pojma. Kaze nasa Dr da nije sigurno ovo gore pomenuto, al nas je poslala u bolnicu sutra kod hematologa.

Ja sad moram da ti kazem, ne da bih te uznemirila, vec da sto brze ispitas i to, jer smatram da je relevantno, posto ne daje uvek prepoznatljive simptome. Moj muz je prelezao meningitis i njegove ruke su isto bile kao isprskane ljubicas_tom bojom tj. tackicama koje su bile u ravni sa kozom.
Ima neki fazon sa staklenom casom, ali ne znam kako to ide, valjda, ako stavis casu na to mesto i ako se tackice ne povlace ispod case virusno je, ako se povlace, obican je osip. Ja se nadam da ce se javiti neko ko zna ovo da pojasni, u svakom slucaju[sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>