RE: modrice po telu (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Misha i Ljisha -> RE: modrice po telu (25.4.2014 6:08:16)

Anck nemoj da citas stvari po netu samo ces se vise nasekirati. Polako. Stvarno moze biti bezazleno. Eto meni se 2005 godine pojavljivale modrice po ekstremitetima iz cista mira. I ja odem kod lekara (tad sam bila u Belgiji) i nakon jedne analize krvi bukvalno mi kaze da imam nedostatak vitamina C i da je to zbog toga i pri tom me upita kakva mi je ishrana i ja mu odgovorim da sam na vegeterijanskoj ishrani (nisam imala frizider pa sam uglavnom kupovala voce i povrce jer nisam imala meso gde da stavim a i ne volim da spremam meso jer mi je ljigavo no taj sam problem sad vec prevazisla) i kaze on meni pocnite da jedete meso i malo vise vitamina C i sve ce biti ok. I tako i bilo. Ja pocela jednom nedeljno da idem u restoran na neko meso a ostatak nedelje sam se hranila kao i inace riba dva puta i ostalo povrce i voce. Tako da problem stvarno moze biti bezazlen. Samo polako




Trcosava -> RE: modrice po telu (25.4.2014 7:14:19)

Anck, javi šta je danas bilo (pretpostavljam da danas idete kod hematologa).

Meni i dalje liči na logorsku vatru, čak sam i mm pokazala ruku. Kaže, ne bi to od vatre tako bilo. I opet mi pada na pamet i ono kad se odereš, ali to je preko cele ruke i nema šanse da ti ne bi videla kad bi je uveče spremala za spavanje.

Tako da ostaje reakcija na nešto, a na šta, to već pojma nemam.




Anck Su Nmaun -> RE: modrice po telu (25.4.2014 7:23:14)

M i Lj i ja sam to povezala sa njenom ishranom i slabim imunitetom , eto ni ona Uopste ne jede meso.

Idemos ad javljam sve kad stignemo.




Olga75 -> RE: modrice po telu (25.4.2014 10:30:07)

ne verujem da je neki meningit , kod dece se jako brzo jave meningealni znaci a pedijatar bi to primetila

javi se ASN cim dodjete pliz




Verolina -> RE: modrice po telu (25.4.2014 10:36:05)

U svakom slucaju, ako se ne nadje uzrok i ne povuce se, valja proveriti.




Didy -> RE: modrice po telu (25.4.2014 10:42:28)

ASN, [sm=smiley31.gif] nadam se da će utvrditi šta je i da će biti nešto bezazleno.




meyo -> RE: modrice po telu (25.4.2014 10:45:16)

mi smo isli kod hematologa jos dok je bio jako mali 4mj. je imao cini mi se isto su se modrice pojavljivale ali jako malene i rasirene po nogama.. trombocitti na 1000 ja u soku hematolog nas slao na razno razne pretrage i kod onkologa al se ispostavilo da u perifernom razmazu nema nista tj. da je ok. da kod djece zna od obicne prehlade doci do poremecaja u vrijednosti krvi i da ce to proci kako prodje i grip tako je i bilo... tj. nakon jedno mjesec dana sve se smirilo..
Dakle kod djece moze doci do ovih modrica i usljed jace prehlade-temperature koja je isla preko 39... tako da svakako treba ispitati detaljno sve ali nema razloga za paniku odmah iako sam i sama bila poluluda




Olga75 -> RE: modrice po telu (25.4.2014 18:40:10)

ASN , sta je bilo kod hematologa ?




Anck Su Nmaun -> RE: modrice po telu (25.4.2014 20:08:09)

Radili kompletnu krvnu sliku, stolicu, urin, sve u redu ....isli kod koznog jos jednog prediajtra... svi imaju slicno misljenje da je ili fizicki dok je spavala nekako prikljestila rukicu ili mozda od neke biljke od prethodnog dana, a mozda cak i od uvecanih krajnika (nasa DR je to predpostavila).. znaci samo nam ostaje da se dalje prati dok ne prodje!




Torbica -> RE: modrice po telu (25.4.2014 20:16:54)

Sve mogu da progutam, ali da je "nekako" prikljestila rukicu dok spava.... [sm=zmeden.gif] To mi jedino nije logicno, plus sto je ne boli, jer da je povredila valjda bi je to probudilo/zabolelo... [sm=smiley13.gif]
Super sto je krvna slika u redu, sta god da je ozbiljno itekako bi se pokazalo [sm=smiley31.gif]




mihi -> RE: modrice po telu (25.4.2014 22:31:04)


IZVORNA PORUKA: Torbica

Sve mogu da progutam, ali da je "nekako" prikljestila rukicu dok spava.... [sm=zmeden.gif] To mi jedino nije logicno, plus sto je ne boli, jer da je povredila valjda bi je to probudilo/zabolelo... [sm=smiley13.gif]
Super sto je krvna slika u redu, sta god da je ozbiljno itekako bi se pokazalo [sm=smiley31.gif]


U Pravu si Torbice, važno da je KKS u redu. ASN opusti se malo!




Mizzy -> RE: modrice po telu (29.4.2014 15:30:11)

Anck, šta se dešava?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]