RE: Cake Pops (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Cake Pops (30.6.2020 15:58:07)



IZVORNA PORUKA: mama Jo

Meni su najukusniji oni klasicni sa plazmom. Znaci maslac i secer u prahu izmutis i dodas plazmu mlevenu i cedevite po potrebi, da bude,, tvrdje''''''''.

Ove sad sliku sto sam postavila sam napravila od kore za tortu koja mi se raspala [sm=smiley36.gif] onaj klasicni patispanj za torte, i izmrvila ga, i dodala malo eurokrema da se stvori ta smesa od koje sam mogla da pravim kuglice.

A sto se tice klizanja sa stspica... Iz mog iskustva, bitno da kuglice ne budu bas prevelike, i da duze stoje u frizideru da se stegnu. Pa kad ih umaces u cokoladu prvo stapic umocis, pa onda tek u kuglicu, tako se zalepe pa ne sklizne i opet odmah u frizider. Direktno iz frizidera ih nabadas.



Maraj, ja pravim Ove Odlicni su. Posle napravim ganaše i umacem popse. I pospem mrvice. Deca ih bas vole. Vracam da se stegnu. 




mama Jo -> RE: Cake Pops (30.6.2020 20:37:08)

Maraj, ja to sve odokativno. Recimo uvek uzmem plazmu onu mlevenu od 300g i od nje se dobije bas dosta popsica. Recimo jedan onaj manji maslac od 125g, 100-150g secera u prahu, napravim malo jacu cedevitu u 1dcl pa polako dodajem jer volim da bude onako tvrdje, dok mesam rukama. Onda tu smesu malo u frizider, pa i kad napravim kuglice malo duze u frizider.
Secera stavim i manje mozda, jer svakako ih umacem u cokoladu pa budu slatki.




Mirko Svirko -> RE: Cake Pops (2.7.2020 12:37:41)

Flamingos,jel se premazuje kalup necim?

Da bi posle popsi lakse ispali a da ne se razbucaju ili sami padaju? 




Maraj -> RE: Cake Pops (2.7.2020 13:53:04)

Mirko ovi popsi su bez kalupa [sm=smiley1.gif]
Samo rucno mesenje loptica[sm=smiley1.gif]




mama Jo -> RE: Cake Pops (2.7.2020 13:59:32)

Da i ja ih uvek rucno mesam [sm=smiley36.gif]
Zato me bas zanima kakvi si kalupi, je l' se lepe?




Sanjica26 RR -> RE: Cake Pops (2.7.2020 21:32:05)

Rucno, rucno i ja. 




mikica88 -> RE: Cake Pops (2.10.2020 14:28:24)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Maraj, ja to sve odokativno. Recimo uvek uzmem plazmu onu mlevenu od 300g i od nje se dobije bas dosta popsica. Recimo jedan onaj manji maslac od 125g, 100-150g secera u prahu, napravim malo jacu cedevitu u 1dcl pa polako dodajem jer volim da bude onako tvrdje, dok mesam rukama. Onda tu smesu malo u frizider, pa i kad napravim kuglice malo duze u frizider.
Secera stavim i manje mozda, jer svakako ih umacem u cokoladu pa budu slatki.




Mamajo, a zasto cedevitu. Ili je svrjedno sok od narandze pa bili koji.




mama Jo -> RE: Cake Pops (2.10.2020 14:36:23)

Verovatno da je svejedno koji sok, sa narandzom je najbolje, a ja jednom nisam imala sok od narandze nego samo cedevitu i sa njom napravim i skontam da su mi najukusniji sa cedevitom upravo 😊
Eto, bzvze, nama se najvise svidelo pa tako pravim.




Filadendronka -> RE: Cake Pops (13.5.2022 14:31:29)

Devojke, koju cokoladu koristite za glazuru? Ja bih i belu i crnu, ali ne znam sta se najbolje pokazalo? Hvala. ♥️




nata11 -> RE: Cake Pops (17.5.2022 8:01:32)

Fil imas nove kao listice, granulice ne znam kako da ih nazovem, suepr su za to.
A imas i Menaz glazuru.




mikica88 -> RE: Cake Pops (22.5.2022 9:09:19)

Uzimam u lidlu nisam sigurna sta se kako zove. Glazure, listice, mrvice# sve i svasta.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]