RE: Ucimo da pisemo slova (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


mila83 -> RE: Ucimo da pisemo slova (1.3.2015 18:55:32)

Mi smo to stvarno spontano pocele, kazem,tek sam se porodila, pa onda kada je beba spavala,nas dve bi crtale.citale i pisale svasta i ona je prva pocela sa tim prepoznavanjem.
A sta kazete za ovo?

http://www.mojpedijatar.co.rs/cudo-od-deteta-cita-sa-dve-godine/




veselicaa -> RE: Ucimo da pisemo slova (1.3.2015 19:08:01)

Mi smo poceli negde sa tri godine ali to su bila slova A,M,T tako da je umela da napise mama,tata i jos neka druga slova.Sada isto voli da pise,prepoznaje sva slova ali joj je tesko da ostane u redu kada pise,obicno se kako pise tako penje sve vise [sm=smiley36.gif]




Sevcenko7 -> RE: Ucimo da pisemo slova (27.3.2015 13:44:31)

Probajte site slovarica.somee.com ucenje slova kroz igru




vikiveki -> RE: Ucimo da pisemo slova (7.7.2015 15:47:22)

Ćerka mi je pokazala interesovanje i želju da uči slova još u pripremnom predškolskoj grupi,dok sin nije imao želju ni interesovanje za slova ni u 1. razredu.Ne kažem,naučio je bez problema da čita i piše ,ali vidim da ga to uopšte ne zanima




branki* -> RE: Ucimo da pisemo slova (7.7.2015 16:15:36)

boza moj zna celu azbuku i abecedu.




vikiveki -> RE: Ucimo da pisemo slova (7.7.2015 20:05:44)

Branki [sm=bravo.gif] za Božu,od kada je počeo da uči i je li on sam pokazao interesovanje?




branki* -> RE: Ucimo da pisemo slova (7.7.2015 20:54:46)

pa,poceo je vokale u decembru kad je bio u beogradu,ali nista posebno.sad u maju kad smo otisli za bgd ponovo je savladao sve,maltene odjednom.doduse ,on jos ne ume pravilno da izgovara sva slova,ali to je to[sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Ucimo da pisemo slova (7.7.2015 21:19:08)

Bravo za Bozy.
Teodora uglavnom zna sva slova i zna da napise mama i tata.




amdn -> RE: Ucimo da pisemo slova (7.7.2015 21:29:51)

drugari bravo za vas, mi znamo sva slova i cirilicu i latinicu, al nam pisanje ide slabo mrzi ga da povuce liniju i to ti je,
ne zna ni da napise sva slova al nesto ga ni ne forsiram [sm=smiley13.gif]




vikiveki -> RE: Ucimo da pisemo slova (7.7.2015 21:36:27)

amdn nemoj ni da ga forsiraš,neka uči onako kako on ima potrebu,polako naučiće sve




bubulence -> RE: Ucimo da pisemo slova (7.7.2015 22:06:25)

moja Ema zna skoro sva cirilicna slova (ne zna Dz, C i Z da napise), latinicna slabo. brojeve zna do 10... a uglavnom je sve naucila iz onih knjizica A- pa slika aviona, B- slika balona itd... tako je i brojeve naucila, na slici 3 leptira pa pored toga br 3...
ali ne zna da poveze i da procita nego sve mora slovo po slovo... ali nema veze, naucice kada bude trebalo




bojana92 -> RE: Ucimo da pisemo slova (7.7.2015 23:15:34)

sa koliko su vasa deca pocela da pokazuju interesovanja za slova,brojeve,i uopste da hoce nesto da uce?




aleksandrici -> RE: Ucimo da pisemo slova (8.7.2015 0:39:19)

Polako i strplivo sa pisanjem.Bitno je da ne forsirate dete ako nema jos interesovanja za to.Naucice,ima vremena,samo polako.




mila83 -> RE: Ucimo da pisemo slova (8.7.2015 10:44:32)


IZVORNA PORUKA: bojana92

sa koliko su vasa deca pocela da pokazuju interesovanja za slova,brojeve,i uopste da hoce nesto da uce?


Moja Mima je kroz igru pocela,tako sam i videla da je to interesuje..vrlo rano. Porodila sam se ,ona je imala 2 godine tada..kada bi beba spavala,puno smo crtale i pisale, i pocela ona da ponavlja ta slova koja sam joj pisala..i eto,sa 2god i 8 medseci naucila celu azbuku a godinu dana kasije i sva slova da napise. Ponavljam,bez ikakvog pritiska i forsiranja,sve kroz igru.




mila83 -> RE: Ucimo da pisemo slova (8.7.2015 10:46:58)

Treba samo pratiti interesovanja deteta,eto,sin je sa 4,5gof poceo da se interesuje za to,sto je po meni skroz ok..nista forsirati ,niti sam pokusavala njemu to ranije da namecem..

boza moj zna celu azbuku i abecedu. Branki,bravo za tebe i Bozu ! [sm=bravo.gif]




veselicaa -> RE: Ucimo da pisemo slova (8.7.2015 10:48:36)


IZVORNA PORUKA: bubulence

moja Ema zna skoro sva cirilicna slova (ne zna Dz, C i Z da napise), latinicna slabo. brojeve zna do 10... a uglavnom je sve naucila iz onih knjizica A- pa slika aviona, B- slika balona itd... tako je i brojeve naucila, na slici 3 leptira pa pored toga br 3...
ali ne zna da poveze i da procita nego sve mora slovo po slovo... ali nema veze, naucice kada bude trebalo

Bravo za Emu,gledam tiker pa ona bas dosta zna za njen uzrast [sm=bravo.gif]




veselicaa -> RE: Ucimo da pisemo slova (8.7.2015 10:50:41)


IZVORNA PORUKA: branki RR

boza moj zna celu azbuku i abecedu.

Tek sad vidim ovo,pa bravo za malisu,tako mali a tako puno zna [sm=bravo.gif] Svaka cast,Branki[sm=smiley1.gif]




mila83 -> RE: Ucimo da pisemo slova (8.7.2015 10:54:50)


IZVORNA PORUKA: bubulence

moja Ema zna skoro sva cirilicna slova (ne zna Dz, C i Z da napise), latinicna slabo. brojeve zna do 10... a uglavnom je sve naucila iz onih knjizica A- pa slika aviona, B- slika balona itd... tako je i brojeve naucila, na slici 3 leptira pa pored toga br 3...
ali ne zna da poveze i da procita nego sve mora slovo po slovo... ali nema veze, naucice kada bude trebalo


Bubi,da pohvalim i tvoje pametno devojce [sm=bravo.gif] ne stizem sve postove da registrujem odmah !




vikiveki -> RE: Ucimo da pisemo slova (8.7.2015 17:27:40)


IZVORNA PORUKA: bojana92

sa koliko su vasa deca pocela da pokazuju interesovanja za slova,brojeve,i uopste da hoce nesto da uce?

Moja starija ćerka je počela da se interesuje za slova i pisanje negde u starijoj grupi vrtića ,znači sa 5 god,nisam je forsirala i kasnije je bez problema savladala sve u školi za kratko vreme,a brinula sam se,pošto je većina dece već znala da piše a neko i da čita pre polaska u školu.Ona je to brzo savladala i kasnije je bila najbolja
A srednji sin on je druga priča,slova,čitanje i pisamnje ga ne zanimaju skoro nimalo,ne kažem naučio je sve u 1 razredu ali ja vidim da to njega ne zanima puno




vikiveki -> RE: Ucimo da pisemo slova (8.7.2015 17:28:40)

Bubulence[sm=bravo.gif] bravo za devojčicu




mila83 -> RE: Ucimo da pisemo slova (11.7.2015 8:35:14)

Naravno da ni ne moraju to da znaju pre 1.razreda,skola tome i sluzi.Bas sam bila nedavno na nekoj tribini u organizaciji drustva ucitelja pa su nam uciteljice pricale kako da se igramo sa decom i pripremimo ih za ucenje slova.
Najcesce su to igre tipa na slovo , na slovo,da pocinje rec,zatim da bude zadato srednje slovo u reci i na kraju,da bude poslednje zadato slovo.




Buba Mira -> RE: Ucimo da pisemo slova (11.7.2015 9:38:23)

Mi smo sa 4 ipo godine stigli do Nina, mama, tata, baba i Tanja, na ćirilici, kroz igru. To zna da napiše. Malo se muči sa Nj pa ponekad na N osim "stomaka" doda i crticu kao na B ćirilično, ali ok, polako. I da, Nina je Nain ponekad [sm=smiley36.gif], ali skonta kad pogreši, pa se ispravlja.




vikiveki -> RE: Ucimo da pisemo slova (11.7.2015 10:11:18)

Ja kod mojih nisam insistirala da uče slova,tako da je devojčica tek u predškolskom pokazala interesovanje za učenje slova,tada je i počela da ih uči,dok dečak nije pokazao interesovanje ni u 1. razredu ,naučio ih je on ali ne voli nešto puno da piše ičita[sm=smiley36.gif] a ovaj najmlađi on će ja mislim za godinu dana već početi da ih uči.Tako da se svi razlikuju




Buba Mira -> RE: Ucimo da pisemo slova (11.7.2015 10:30:15)

Nema forsiranja, mi se igramo. Kupila sam ogroman hamer papir, raširimo na pod i po tom papiru svašta crtamo, pišemo, znači nema stola, ozbiljnosti i pisanja po naredbi. Kad pita za slova i traži "ajde da pišemo kako se ja zovem", onda pišemo i slova. Zanima je i mnogo je srećna kad napiše nešto i voli da se hvali, "vidi kako sam naučila".


Edit: evo ovako to izgleda [sm=smiley1.gif]
[img]http://www4.slikomat.com/13/0711/xrh-FB-IMG.jpg[/img]




mila83 -> RE: Ucimo da pisemo slova (11.7.2015 10:48:47)

Divno Buba Miro ! Potpuno se slazem sa tvojim nacinom,i mi smo slicno tako ! Pogotovo devojcice hoce i vole tako.

Preslatka je ! [sm=smiley27.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>