RE: Ucimo da pisemo slova (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Ucimo da pisemo slova (14.12.2016 11:08:57)

Suzi, to joj je mm stavljao crtice da bi znala da ispred margine ne pise. I on je perfekcionista. Inace, sama je uzela knjigu i pocela da prepisuje. Nisam u fazonu da pre vremena pise. Ima 5 i po godina. Predskolac je.




Anck Su Nmaun -> RE: Ucimo da pisemo slova (14.12.2016 11:20:08)

A to je prepisivalaaaa? Ja kontam sama napisala [sm=smiley36.gif]




suzi kju -> RE: Ucimo da pisemo slova (14.12.2016 11:22:33)

Samo mogu da pohvalim rukopis za taj uzrast, bravo!
A kad ona sama hoce neka je,neka piše.




Sanjica26 RR -> RE: Ucimo da pisemo slova (14.12.2016 11:23:47)

Anck pise nesto sama kad se set_i nekih reci.




Anck Su Nmaun -> RE: Ucimo da pisemo slova (14.12.2016 11:25:04)

Ma odlicni su , samo nek se trude [sm=smiley1.gif]




dijana1* -> RE: Ucimo da pisemo slova (14.12.2016 11:58:38)

Sanjice fenomenalno[sm=bravo.gif]
Sta bi ja dala da V ovako pise[sm=zz_banghead.gif]




IvanaSK RR -> RE: Ucimo da pisemo slova (14.12.2016 12:11:35)

Sanjice, super [sm=bravo.gif]
Dijana, otprilike u trećem razredu ces znati kako ce pisati [sm=smiley36.gif] Salim se, naravno.Ali sin je sada u fazonu da pise toliko sitno da jedva vidim sta pise, kaze da tako lepse pise :)




dijana1* -> RE: Ucimo da pisemo slova (14.12.2016 12:21:56)

Ivana samo ti i ja kukano na decu, neradnici nasi mali[sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Ucimo da pisemo slova (14.12.2016 12:27:44)

Cekajte, polako. Mozda cemo i mi da kukamo [sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Ucimo da pisemo slova (14.12.2016 13:03:50)

Sanjice bas je uredna[sm=bravo.gif] Moja A je peti razred i rukopis joj je svrakopis a S.je prvak i bas lepo pise,jedino kada je umorna ili joj dosadno tada pise kao nogama.




Mala Elena -> RE: Ucimo da pisemo slova (14.12.2016 13:49:19)

Moja sestricina ima bas lep rukopis za prvacica [sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Ucimo da pisemo slova (14.12.2016 13:51:45)

Moja T ne pise lose ali su joj slova ogromna [sm=smiley36.gif]stalno joj govorim manja.. manjaaa !




Mirko Svirko -> RE: Ucimo da pisemo slova (27.1.2020 23:48:02)

Moj sin ima 5 god. Pokuslaa sam da ga naucim ali nije zainteresovan. Tako da ga ne teram, kad dodje vreme radicemo. 




Sanjica26 RR -> RE: Ucimo da pisemo slova (27.1.2020 23:55:17)

Nema potrebe ni pokusavati sa pet godina. Rano je. Jedino ako dete izrazi zelju.




Mirko Svirko -> RE: Ucimo da pisemo slova (28.1.2020 21:40:52)

Hvala Sanjice.Znaci mi ovo. Jer me mm kritikuje kako on jedini zivi u svetu igracaka umesto da pise.. Ja sam pokusala ali ga trenutno to ne interesuje. Hoce on da boji i crta,ali slova jok. 




Sanjica26 RR -> RE: Ucimo da pisemo slova (28.1.2020 21:55:42)

Ma, nek uziva dok je dete. Kad krenu obaveze nece moci da ih se otarasi. I to je super sto boji i crta. Slova ce doci kad bude želeo. Mozda kad se budete najmanje nadali. 





mama Jo -> RE: Ucimo da pisemo slova (28.1.2020 22:20:35)

I moja J sa 4 godine jako zeli da nauci da pise,zanimaju je slova bas jako. Neka zna sama da napise,mozda 3-4 slova. Imamo one magnete za frizider slova i tu je uglavnom naucila da prepozna, igrajuci se.
Ja, isto, mislim da je rano jos.
Mislim da pripremni predskolski program sad radi slova.
Cak poneki strucnjaci kazu da je bolje i ako u skolu krene a da ne zna slova, nego tamo da nauci.




Misha i Ljisha -> RE: Ucimo da pisemo slova (28.1.2020 22:39:43)

D naucila dosta slova sama. I sad muku mucimo danispravimo nepravilno pisanje. Tako da je bolje kad nista ne znaju





Ivanka 75 -> RE: Ucimo da pisemo slova (28.1.2020 23:02:45)



IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

D naucila dosta slova sama. I sad muku mucimo danispravimo nepravilno pisanje. Tako da je bolje kad nista ne znaju





Definitivno je bolje. Ja imam decaka u grupi, 1 razred, i dalje pise stampana slova od 3 cm jer mu je mama tako rekla jos daaaaavno. Kod uciteljice isto. Nista pisana, nista sitna slova. Dal se inati, sta li... 
Bolje ih je samo nauciti da prepoznaju slova, pisanje ce doci samo od sebe. 




Misha i Ljisha -> RE: Ucimo da pisemo slova (28.1.2020 23:48:35)

Jao Ivanka bas. Sto je najgore od svega slovo D uzSno pise. Znaci svoje ime napise katastrofa. A sa 4 godine kaooo vauuu dete zna da se potpise. I ostadw na nivou cetvorogodisnjaka. Stalno je teram da d briseni lepo napise





Ivanka 75 -> RE: Ucimo da pisemo slova (29.1.2020 1:36:52)

Ma kakav wow sa 3 ili 4 godine. Nek skace, nek se maze i prlja, juri, trci, istrazuje...
Zamislite dete koje sa 3 godine zna da napise svoje ime. I roditelji odusevljeni, imaju genija. 
E sad, zamislite to isto dete koje ne zna da skace napred nazad, sa stoji na jednoj nozi, da tapse rukama, da leti kao ptica...
Kako je naucilo da napise svoje ime tako bi naucilo i da se krece... Da mu je neko pokazao ili ga pustio da se krece. 
Ovako... Dete je na jednom mestu, sa olovkom u ruci i radi ono cemu ga uce, pise slova. 
I ne zna nista drugo, stoji u mestu dok muzika svira, nema osecaj za pokret. Ali zato vidi V na zidu, eno ga slovo V. Sto prepozna to i pokazuje. 
Deca polaze u skolu sa 6.5, 7 godina, ne sa 3, ne sa 4...
Sa 7.
Svestrana  deca su sasvim druga prica. 




emicaa -> RE: Ucimo da pisemo slova (29.1.2020 8:42:49)

Dora zna neka slova pisati,neka ne.Ovde stalno naglasavaju to da djecu idu u skolu nauce citati i pisati i ja to postujem.Prije par dana Dorina drugarica mi kaze smije gledati tv jer nema zadacu,pitam je kakvu zadacu ti imas.Kaze ucim za skolu,mama mi daje zadatke.Malo sam ostala u cudu.

David prepoznje 80%slova,tako je i sa brojevima.Nikad ali nikad ga nisam ucila,pjevali smo cesmo ABC pjesmicu i pokazivala sam slova dok pjevam.Dal je zbog toga nemam pojma




Mirko Svirko -> RE: Ucimo da pisemo slova (29.1.2020 11:30:05)

Mi smo leti po ceo dan napolju. Zna da skace,ttci,imaju svoju bazu u jednom drvetu napravljenu od grana, gde donose kamencice prave logorsku vatru, pecaju kao ribu.. ma svasta nesto. Bude prljav i smoljav, ali mu je lepo i srecan je. E sada kazem kritikovali su me sto se meni dete igra a ne zna da napise ime. I zato sam najvise i pisala ovde. Jer po meni ne treba ni da zna sada. Sada je mali i sada se igra.Ali bolje da proverim, s'' obzirom na to koliko cesto cujem da njegovi drugari pisu, posumnjala sam da sam odlepila.




branki* -> RE: Ucimo da pisemo slova (29.1.2020 16:20:39)

moja B ima 5 godina ,napunila pre dve nedelje.od slova zna A i B i jos par koja zna da napise,ali ne zna koja su.sad...mozda gesim,mozda sam nemarna,tako kaze moja mama,da bi trebalo puno vise da zna.ali,ne zna.ne zato sto ne moze ,sigurna sam,nego sto nismo radili sa njom uopste.i ovo je poku[ila usput .i neke brojeve isto dok je prepisivala sa kaendara.ali,ne zna koji su to brojevi.sin je u tom uzrastu vec znao celu azbuku,ali sa njim je mnogo radjeno.i on je u autisticnom spektru.tako da...i meni su se prioriteti promenili..jedino me je strah da ne gresim u smislu da joj nekako smanjujem razvoj inteligencije time sto ne radimo puno sa njom..




Ivanka 75 -> RE: Ucimo da pisemo slova (29.1.2020 18:17:20)

Ma jok Branki, ko je radio sa Teslom, Ajnstajnom, Njutnom?

Od slova je bitnije da razumeju sve ono sto im se kaze, da ktivno ucestvuju u razgovorima sa okolinom, da znaju da objasne cemu sta sluzi, da nauce da vide konkretan svet oko sebe i da ga razumeju.

Da ne deluje kao da su pali s marsa kad im kazete da se pomere 2 koraka a oni ne znaju sta to znaci ali znaju azbuku, abecedu, kineska slova i tako to.

Dpdaj, donesi, pomeri, pruzi, dodirni, okreni se, levo desno, gore dole, napred nazad, to treba da znaju, i razumeju.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>