RE: Cena dadilje (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Cena dadilje (25.7.2018 22:48:32)

Bas mi je zao. Nista, bicu vam ja privremena dadilja[sm=smiley36.gif]




pari -> RE: Cena dadilje (26.7.2018 7:34:25)

Deca su obicno takva...ili im se neko svidi odmah ili ne. Iako moze biti i da je to reakcija sto je uopste tu sad neko nepoznat...mozda joj je trebalo vreme da se navikne...Nezgodno je to bas.
Ja se pitam kako da naviknem M da ga cuva neko koga ne poznaje. Cak se i za bebu tripujem jer iako je mala,vec zna ko je ko tj.prepoznaje poznate od nepoznatih.
Ima sad u Bg i nekih igraonica koje imaju opciju cuvanje dece...i to nije losa varijanta za starije od 2-3 god




Ana RR -> RE: Cena dadilje (26.7.2018 10:20:35)

Dragce, mislim da niste trebali odmah da je puštate napolje sa dadiljom, rekla bih da maleckoj treba malo više vremena za upoznavanje. Ko zna kako je ona to u svojoj glavi shvatila, da je nepoznata teta odvodi od mame. Stresno je to. Ja bih prvih nedelju dana odvojila za upoznavanje u kući pa tek onda neka kratka šetnja i postepeno bih to produžavala. Ovo ti govorim i iz ugla majke ali iz ugla dadilje.




isidora88 -> RE: Cena dadilje (26.7.2018 11:46:39)

Dragce i ja mislim da ste prerano odustali. Ja nisam ni pomisljala da pustim decu napolje sa njom dok je i ja ne upoznam a i deca. Definitvno ste trebali makar nedelju, dve dana da pustis da se one upoznaju i da vidis da li lepo radi sa njom, da li je autoritet i tek onda ako dete zeli da je vodi napolje. Ne vidim zasto uopste mora dete odmah napolje, moze i tvoj muz da je izvede popodne ako nece sa dadiljom.




Sanjica26 RR -> RE: Cena dadilje (26.7.2018 13:42:13)

I ja se slazem. Moja na pocetku nije izvodila decu napolje. Kad su se usemile onda su isle u lagane setnje.
To ti je isto sa vrticem. Krece adaptiranje. Ne ostaje dete odmah sve vreme u vrticu, nego postepeno. Tako i sa dadiljom. Posebno sto je ona mala.




Dragce86 -> RE: Cena dadilje (26.7.2018 13:50:23)

Zene, ne moze mi dete sedeti po celi dan u kuci ( muz dolazi oko 19h uvece ) a ona je navikla da je ja setam pre bar 3x dnevno napolju, sto u parkic, sto u igraonicu, sto sa drugim mamama, a sad mi je naredjeno da striktno mirujem zbog grlica... Kapiram ja sta vi kazete, ali ona ne zeli da bude ceo dan unutra, bude nervozna, placljiva, nece da se igra, nemam dve nedelje za privikavanje i sedenje u kuci :( Ocito joj se nije dopada devojka i to je to, znala je da urla i kad je ova uzme da je stavi na nosu ili zapere, do te mere nije zelela da niko to osim mene radi. Za sad je muz dogovorio da radi od kuce nedelju dana a potom ce mi mama uskociti sledecu nedelju, pa cemo videti. Nisam pametna.. Ali malecka je zivnula i danas je super, vratila joj se njena rutina :D Cekam samo da se porodim, pa cu sve izorganizovati sama kao i druge mame sa dvoje i vise dece ;)




isidora88 -> RE: Cena dadilje (26.7.2018 16:56:23)

Ja ne znam nijedno dete da se drugi dan odvaja od mame i ide napolje sa nepoznatom osobom. Prosto dete mora da se navikne, isto tako ne vidim nista strasno da dete izlazi napolje predvece jednom dnevno. Ima raznih igrica kojima se mogla malecka aktivirati. Po ovoj vrucini ja ne vodim decu napolje, samo ujutru i predvece posle 18h,ujutri nekad i ne odemo ako spremam rucak, mada sad dadilja uskace. No dobro, ti znas najbolje, ali nijednu dadilji dete mece prohvatiti za pola sata i hteti sa njom napolje pogotovo sto je dete malo, da ima 4,5 godina i da kapira nije problem objasniti, ali detetu od godinu dana ne mozes bas objasniti da ide napolje sa nepoznatom osobom i da dolazi kuci, njima je to sok jer se odvajaju od roditelja tako da sa svakom dadiljom moras proci fazu navikavanja. Ako tvoji mogu da uskoce ili muz super, ali ako ne mogu nista joj nece faliti da par dana ide uvece napolje a preko dana da je dadilja animira.




pari -> RE: Cena dadilje (27.7.2018 7:02:36)

Slazem se sa svima...Ja sam imala dadilju kad je M imao godinu dana...krenuli smo bas polako,prvo smo bili zajedno u kuci pa onda ja odem u drugu sobu na pola sata pa tako malo po malo pa sam onda krenula da izlazim iz kuce...Iskreno ni ne znam kad su krenuli napolje,tek kad se skroz privikao na nju.




isidora88 -> RE: Cena dadilje (27.7.2018 8:23:59)

Ja stvarno ne znam nijedno dete koje bi posle jednog dana izaslo sa nepoznatom osobom, a i ja ne bih mogla tek tako da pustim dete sa osobom koju sam jednom videla. Smatram da je potrebno vreme za procenu kakva je ta osoba, da li zna sa detetom, ima li autoritet, da li je dete slusa, kako se dete ponasa kad je sa njom...




pari -> RE: Cena dadilje (27.7.2018 10:17:03)

Malo sam se raspitala oko cena...300-350 din po satu u Bg ako je povremeno cuvanje u pitanju. Za mesecno je drugacije.




MimaKos -> RE: Cena dadilje (21.7.2019 13:05:59)

Mislim da za.mesecno.ne moze ispod 25 000 dinara, ako dete cuva 8 sati radnim danima





Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]