HYDROPS I MIDGUT HERNIA?! (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


lepao -> HYDROPS I MIDGUT HERNIA?! (10.3.2014 13:23:32)

Danas sam bila kod doktora 11 sam sedmica...imala missed u augustu prosle godine u 13 sedmici....kaze mi doktor da vidi neke nepravilnosti na ultrazvuku i misli da nesto nije ok sa plodom...
velicina je ok i sve ostalo ali postoji "HYDROPS 3,2 I MIDGUT HERNIA 4,5MM?!!!
Kaze da moram doci za 7 dana i najvjerovatnije nraditi ranu amniocintezu...iako on ima iskustva (Dr.Divanovic) i misli da je upravu.
Ja sada razmisljam da li je to isto moglo biti razlog proslog missed-a...?
Sta sada da radim....valja mi cekati 7 dana i jos vise za amnio.
Kasnije zovemo prijatelja koji radi u Bahceciu on kaze to je "prerano lupanje takve dijagnoze"!!
Kako cu znati sada ko je u pravu...da li je iko imao slicno iskustvo??!




Sanchy -> RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?! (10.3.2014 22:40:12)

Zasto ti nije predlozio CVS analizu horionskih cupica,to mozes sutra da uradis,ne treba da se ceka,moguce anomalije se utvrdjuju i ovom metodom,ne zahvalno je cekati amniocentezu kada vec postoji neka sumnja,verovatno ti je tesko sada zato sam ti i spomenula ovu metodu,da ne bi toliko iscekivala da li je u redu ili nije..Hydro_ps ukazuje na neku akumulaciju tecnosti ili edem a midgut hernia koliko sam citala i koliko se secam je normalno stanje do odredjene sedmice trudnoce nakon cega bi trebalo da se formira normalan trbusni zid i da ovo stanje prestane ,sto nije iskljuceno da ce se kod tenbe desiti u narednih par dana,ako mozes odradi cvs ,ne znam odakle si,u Bg to moze i privatno kako bi bilo brze




lepao -> RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?! (11.3.2014 0:07:20)

Hvala na odgovoru i podrsci.
Ja sam iz Sarajeva i radit cu u BG ili ZG CVS.
Ti znas puno o tome...kako? Imala slicnu situaciju?
Citala sam da je hydrops jako rijetka stvar pa se nadam da grijese :).
Znas li da li postoji mogucnost da se ta voda povuce?
Hvala!


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Zasto ti nije predlozio CVS analizu horionskih cupica,to mozes sutra da uradis,ne treba da se ceka,moguce anomalije se utvrdjuju i ovom metodom,ne zahvalno je cekati amniocentezu kada vec postoji neka sumnja,verovatno ti je tesko sada zato sam ti i spomenula ovu metodu,da ne bi toliko iscekivala da li je u redu ili nije..Hydro_ps ukazuje na neku akumulaciju tecnosti ili edem a midgut hernia koliko sam citala i koliko se secam je normalno stanje do odredjene sedmice trudnoce nakon cega bi trebalo da se formira normalan trbusni zid i da ovo stanje prestane ,sto nije iskljuceno da ce se kod tenbe desiti u narednih par dana,ako mozes odradi cvs ,ne znam odakle si,u Bg to moze i privatno kako bi bilo brze





lepao -> RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?! (11.3.2014 0:10:32)

Rekao mi je da dodjem za 7 dana ako se tekucina ne povuce ili ne nestane obavezno CVS...
Tako me strah!




Sanchy -> RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?! (11.3.2014 0:43:34)

Nisam imala slicnu situaciju nego mi je sestra dr,pa sam joj na pocetku moje trudnoce uzela neke knjige jer sam zbog godina a i loseg rezultata triple testa morala da radim amniocentezu,pa sam izmedju ostalog dosta toga procitala o raznim mogucim komplikacijama,,kao sto ti je dr.rekao voda moze da se povuce a moguce da nije dobro ni video ,sve zavisi kakav je dr i kakav je aparat na kome gleda uopste,,ovo drugo stanje ti je naglaseno jer kao sto rekoh trebalo je negde sad da se povuce ili za par dana,,u svakom slucaju za sedam dana kada odes na uz nadam se da ce sve biti ok[sm=smiley1.gif]..Ali da ne bi gubila vreme ti se raspitaj i vidi tacno gde bi uradila cvs,to nije strasna procedura a rezultate dobijas brze nego kada je u pitanju amniocenteza,,iskreno se nadam da ce sve biti dobro[sm=smiley1.gif]




lepao -> RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?! (11.3.2014 17:59:09)

Zakazala sam CVS u Jevremovoj prekosutra....nemam nade javit cu vam




lepao -> RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?! (13.3.2014 23:39:12)

odbili su da mi rade...kaze doktor na granici je NT da uradim nifty....sad moram cekati 2 sedmice i ako mi bude nifty dobar opet cu sumnjati....




Sanchy -> RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?! (14.3.2014 0:10:35)

Kako mogu da odbiju da ti rade[sm=zmeden.gif].,pa nije to drzavna bolnica ,ti placas to,??Pri tome imas indikaciju tj.nalaz dr.,jesi li bila kod njih na uz?Drugo NIPT test ili Nifty se radi od 10 nedelje ,sto ti odmah nisu uradili?A trece sa njim se vidi samo trizomija 21 ,tako da mi nije neko resenje em je skup,em se ceka analiza dugo em pokazuje da li postoji samo jedna od pet najcescih hromozopatija,ne znam sta da ti kazem iskreno se nadam da je sve ok ali ja bih licno odradila taj CVS ili bih isla na jos jedan uz kod drugog doktora prethodno pa zavisno od njegovog misljenja odradila CVS




lepao -> RE: HYDROPS I MIDGUT HERNIA?! (15.3.2014 13:25:15)

Uradila sam nifty odmah u beogradu ali se nalaz ceka
2 sedmice sto je meni grozno posto cvs nalaz bude gotov
za 2 dana.
Sad sam zvala i Zagreb - Podobnik...oni me zakazali u srijedu ali isto nisu za da se
radi cvs tako naglo...vise su za nifty.
Ne znam sta dalje ??




Stranica: [1]