RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


sephora -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (28.9.2009 16:17:45)

ja isto imam podelu stvari na one koje nosim u kući, one koje nosim po okolini (trenerke, neke fermerke,...) jer na poslu isključivo nosimo poslovnu odeću, ali sam sada posle druge trunoće kada se teže skidaju kilogrami uhvatila sebe da u parkić u šetnju nosim jedine pantalone koje mogu da obučem (trenerke bile na pranju i sušenju,..) i to poslovne-elegantne! ako ih upropastim vala svaka mi čast!!!




gina -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (7.10.2009 23:42:56)

I ja imam garderobu za kucu i za posao odnosno napolje. Kuci volim da sam u trenerkama ili nekoj laganoj garderobi. Uvek sam se presvlacila, a tu naviku prenela sam i na muza i sina. Ne mogu da ih perem i peglam non stop!
A sada kad imam ove dve male brljavice, gde da idem u istim stvarima napolje?! Stalno smrdim na kiselo i ubljuvano ili me skroz ispljuju kad kijaju ili kasljaju a usta punaaaa [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Znate ono bbbbrrrrrrrbbbrrrrr sa punim ustima [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Anoniman -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (7.5.2010 17:49:05)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja se nikada ne presvučem. Imam shvatanje da mi je podjednako bitno da sam pristojno obučena i napolju i kod kuće. Naime, najviše se oblačim kako se oblačim da bih se ja osećala prijatno. Zatim, postoji kodeks oblačenja na poslu (koji baš i ne poštujem uvek), a i sem kodeksa, volim da me drugi ljudi vide lepo obučenu. A na kraju (a ustvari je na početku - samo na kraju dana), volim i da me muž vidi lepo obučenu. Nije moj muž oslepeo kada se oženio. Ukoliko sa ulice, na kojoj viđa samo napirlitan ženske, uđe u kuću i vidi mene krš... da, da, ljubav... važi!
Mene je mama učila da je mnogo bitnije doteran kod kuće za muža nego na ulici za neke strance. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Potpisujem! Meni je jedan stari smeker [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] drugarski pricao kako je od svojih devojaka uvek trazio da u kuci budu u stiklama, a napolje da idu kako hoce...
Nosima ja i trenerke, farmerke, nekad sam se posle posla presvlacila da ne sedim u suknji ili sakou, nekad ne. Nekako kao i za spavanje bitno mi je da mi se sve uvek slaze, da ima smisla i lepo izgleda. Nebitno da li sam u haljinici i papucama na stiklu leti recimo ili sam, sto ja kazem u hip-hop fazonu sa kratkom majcicom, sirokim pantalonama i gacicama da vire, ali mora da bude prijatno za oko.
Cudom sam se cudila kada odem kod drugarice, a ona u izguzvanoj majci i malo iscepanoj trenerci, kako udje u kucu skida sminku i zamisljala kako se njen muz vraca sa posla, gleda sve skockane devojke i ulazi u kucu i vidi cupavca. Pokusala sam da joj skrenem paznju, ali ona je bila... pa... opustena. Onda je pocelo tako sto je dvaput nedeljno krenuo na fudbal, pa na pice.... I naravno da mozete pretpostaviti kako se zavrsilo...




Anck Su Nmaun -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (7.5.2010 18:07:39)

Presvucem se  cim udjem u kucu ali opet gledam da izgledam lepo..
prvo komotnije se obucem u nesto sto mi je prijatnije ( nikad ne bih mogla da idem po kuci u farkama) znaci ili trenerka ili nesto slicno...
a drugo  ipak ne bih da isflekam nesto sto bih nosila po gradu.... nesto novo i elegantno...

I jedna sam od onih koja cak  i do  radnje ide spremna ...  nikad cupava ili dronjava..to me je uvek nerviralo!!!!! cak  i nabacim malo sminkice...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
A za mm Uuuvek gledam da sam lepa  i doterana kao sto sam i pre  braka bila....




Daca88 -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (7.5.2010 18:27:56)

Kuci kada ocekujem goste bilo to bila komsinica koja dolazi na kafu,ili rodbina,drustvo uvek sam uredna,cista,lepo i pristojno obucena.
Kada nikog ne ocekujem i onda sam lepa,jer nikad neznam kad ce ko da svrati nenajavljen.
Nikad se jos nisam zapustila,a otkad sam trudna trudim se da budem podjednako sredjena kao i kad nisam bila trudna.Ne opustam se,i drago mi je uvek kad mi muz kaze da sam lepa i doterana,a to mi govori svaki dan tako da jos ne gresim[sm=smiley36.gif]
Nekada se presvlacim,a nekada ne,zavisi u cemu sam,i gde planiram da idem.
Kosa mi je uvek cista,ocesljana,kad nemam frizuru uredno je pokupim,ali uvek je oprana i mirisljava.I posto sam prirodna,nemam brige sa izrastkom kose[sm=smiley36.gif]
Kuci sam nekad bez sminke,a nekad imam kreon,sjaj za usne,blagu senku na ocima.
U grad ako idem tokod dana sminkam se prema vremenu da nebi u sred podneva izgledala ko u novogodisnjoj noci,a ako idem uvece u grad onda je tu i puder,maskara,neki tamniji karmin.
Kuci volim da nosim trenerice,ali one lepe strukirane uz telo,farmerice,majice,dukseve...volim i haljinice,helanke,zavisi koje je godisnje doba.
Napolju volim da sam u nekim boljim farmericama,u elegantnim pantalonama,karirane kosuljice,zimi neki slatki dzemperici,jaknice.
Od kada sam trudna,volim da nosim lepe trudnicke tunikice,leprsave majice,lagani neki materijali.
Od obuce nosim patike,sandale,papuce sa stiklom,baletanke,leti volim japanke,nisam neka ljubiteljka cizmi,ali obucem ih kad je jako hladno.
Ono sto nikada ne nosim su mini suknje-volim ih videti na drugima,ali meni ne stoje lepo,i ne volim jako visoke stikle,ne volim ni starke,ni klompe...




Leki 77 -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (7.5.2010 23:32:05)

Imam garderobu za kucu i napolje. Za napolje imam garderobu za posao, garderobu za setnju po prirodi, garderobu za more itd. Nije to nista striktno podeljeno, ali ako neku majicu obucem napolje jedva docekam da dodjem kuci i da se presvucem. Na poslu sam min 9h i ne mogu da zamislim da u istoj garderobi sedim jos par sati kod kuce. Ali, to ne znaci da sam kod kuce prljava, rascerupana i sl. Sve sto nosim po kuci mogla bih da nosim i napolje. Naravno da se ne presvlacim za goste. To mi je potpuno neprirodno, kao da krijem nesto. Cak, bez problema goste docekujem u pidzami. Sve pidzame su takve da bi mogle da prodju kao letnje trenerkice.




Lu -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (8.5.2010 13:38:16)

Garderoba za;

- kuću i dvorište
- vrt
- košenje trave (ova odjeća je prirodno zelena[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image])
- kupovina,šetnja.izlasci
- posebne svečane prilike
- more (ultrakratke minice, šorcevi i majice[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image])

Nije ni kod mene strogo podijeljeno ali nema šanse da bi iz vrta otišla u grad u istoj odjeći ili obrnuto a ne bi mogla ni u kući biti u štiklama i uskim hlačama.





pepino -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (8.5.2010 13:46:02)

U kuci sam poslednjih godina uvijek u trenerci jer mi farmerke smetaju,stezu me,a i ne bi da sam u takvoj garderobi dok kuvam i cistim.
Stikla i elegantnija garderoba mi sluzi za svecane prilike,posao,izlaske,....
Dnevne varijante su mi uvijek umjerene,znam u setnju ici u trenerci,petikama,ali normalno ne u nekim starim i ofucanim,ni u cemu mislim da ne pretjerujem.
Ovo sto je Nejtiri napisala ni ja ne pazim,nisam bas rascupana i neuredna u kuci,ali cim dodjem sa posla presvlacim se u trenerku i ako ne idem nigdje vise taj dan skidam sminku,jer ne zelim da mi je cijli dan na licu,hocu da mi koza dise![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (8.5.2010 15:49:06)

IZVORNA PORUKA: viking


Osim toga, preko dana idem svuda, sedam svuda i malo mi je bljak da spuštam glavu tj. naslanjam lice na mesto na kom sam pre toga sedela u istim farmerkama u kojima sam sedela na klupi u parku npr. Ne vozim se autobusom godinama, ali ranije jesam i to mi je bilo posebno odvratno - da sedim u busu i onda spustim dupe tamo gde cu posle da legnem da gledam tv...



Slažem se sa Viki ... čim uđem u kuću operem ruke i presvlačim se... trenerka, farke, majica uz telo ili šljamp .. kako mi se ćefne ali stvari koje nosim po kući - nosim samo po kući ...
I nharavno ako kuvam nema tog aparata ili postupka koji će mi pomoći da se svi ti mirisi ne uvuku u odeću ...




Nana* -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (8.5.2010 18:24:38)

Isto kao Leki77.. Oooodma ali pod obavezno presvlacenje, jos sa vrata. Sto ne mora da znaci da su stvari koje se presvlacim krpe. Uvek je to neka starija malo haljinica, suknja i majicica, helanke cak i zimi. Skoro uvek sam bosa. Ne bi nikad mogla ceo dan da nosim stvari ( dok kuvam, hranim dete, mazim se sa njim ), a u istim tim stvarima sam se vukla na poslu sa raznim ljudima, u Metrou, ulici, pogotovo leti kad se covek i znoji, pa jos ceo dan u tome...




Leki 77 -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (8.5.2010 19:48:41)


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Garderoba za;
.....
- košenje trave (ova odjeća je prirodno zelena[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image])
.....

[sm=smiley36.gif]




marince1 -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (8.5.2010 22:31:44)

IZVORNA PORUKA: gina

I ja imam garderobu za kucu i za posao odnosno napolje. Kuci volim da sam u trenerkama ili nekoj laganoj garderobi. Uvek sam se presvlacila, a tu naviku prenela sam i na muza i sina. Ne mogu da ih perem i peglam non stop!
A sada kad imam ove dve male brljavice, gde da idem u istim stvarima napolje?! Stalno smrdim na kiselo i ubljuvano ili me skroz ispljuju kad kijaju ili kasljaju a usta punaaaa [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]
Znate ono bbbbrrrrrrrbbbrrrrr sa punim ustima [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]



Znamo! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

I ja imam garderobu za
- po kuci,
-za u grad ono preko dana,setnja,soping
-za izlazak i svecanije rilike
-za izlete,posto mi stalno idemo u prirodu




LillyT -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (10.5.2010 11:29:50)

Ne znam zasto vecina misli da ako imam garderobu za kod kuce, da je to obavezno neki uzas. To je uvek normalna odeca u kojoj se lepo i kiomotno osecam. Nista poderano i odrpano. Imam jedne helanke koje mi sluze za ribanje stana jer su popile dosta Domestosa (ciscenje bez Domestosa, nije ciscenje). Iskreno, ona prica gore mi je bezvezna jer ne razumem ko se to rascupava kod kuce i gleda da sto gore izgleda?!? Ili, ko to zahteva da zena ide u stiklama i sva namundurena.
Meni je ova prica vise stvar higijene, nego estetike. Ne bih se pokrila cebetom u stvarima u kojima sam bila napolju, pa nema sanse. Ili legla na krevet (u dnevnoj sobi). Jednostavno, takva sam.
Ja imam kovrdzavu kosu i nekada mi mnogo lepse stoji kada je neobavezno pokupim nego kada imam frizuru. Neke stvari za kod kuce mi opet lepse stoje od odece za posao.




pepino -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (10.5.2010 13:58:39)

IZVORNA PORUKA: LillyT

Ne znam zasto vecina misli da ako imam garderobu za kod kuce, da je to obavezno neki uzas. To je uvek normalna odeca u kojoj se lepo i kiomotno osecam. Nista poderano i odrpano. Imam jedne helanke koje mi sluze za ribanje stana jer su popile dosta Domestosa (ciscenje bez Domestosa, nije ciscenje). Iskreno, ona prica gore mi je bezvezna jer ne razumem ko se to rascupava kod kuce i gleda da sto gore izgleda?!? Ili, ko to zahteva da zena ide u stiklama i sva namundurena.
Meni je ova prica vise stvar higijene, nego estetike. Ne bih se pokrila cebetom u stvarima u kojima sam bila napolju, pa nema sanse. Ili legla na krevet (u dnevnoj sobi). Jednostavno, takva sam.
Ja imam kovrdzavu kosu i nekada mi mnogo lepse stoji kada je neobavezno pokupim nego kada imam frizuru. Neke stvari za kod kuce mi opet lepse stoje od odece za posao.




Potpisujem!!!!
Ali naravno svako ima svoje misljenje i neka nosi sta hoce,meni je najbitnije da je sve na meni cisto,a sad u cemu sam....
Moj muz se nikada nije bunio sto sam takva kuci,cak i kada izlazimo ne voli da pretjerujem(previse sminke i svecane garderobe),a mozda je to zbog toga da me ne bi gledali drgi muskarci...Hm[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]Ko zna,sve je moguce[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Rivana -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (10.5.2010 15:33:06)

Smesni su mi komentari da zbog muza moram da set_am po stanu u stiklama i kompletima ko na svadbu da sam krenula. Pa moj muz bi mislio da sam poludela [sm=smiley36.gif]
[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Mishica 77 -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (10.7.2010 0:49:00)

Obavezno se pod hitno presvlačim jer mi je takav posao da svaki put pomislim da sam kući donela tonu razne "žgadije". Ko mi je kriv kad na poslu ne nosim uniformu? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Meni je bitno da je "kućna" garderoba udobna i uglavnom mi podrazumeva trenerku.
Garderobu "za napolje" delim na garderobu za posao, za šetnju, druženje, izlazak, svečanost....
Od kada imamo Isidoru, kod kuće sam uvek tako obučena da mogu svaki čas na ulicu bez presvlačenja.




Anoniman -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (10.7.2010 1:03:09)

Presvlacim se cim udjem u kucu u trenerke,starije majice, haljinice i suknje(nosim ih samo po kuci kad je vruce) jer se u suprotnom ne osecam prijatno ...
A odecu za napolje ne delim ni na sta,vazno da je samo opeglano i cisto (farmerice,trenerke,majice,bluze,tunikice i naravno starke - samo to nosim)![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Ne volim stiklice,suknjice i td. za napolje i ne,nisam nikad nasminkana kuci i bas me briga ko ce da dodje! MV me upoznao i zavoleo nenasminkanu...u starkama... tako da se nasminkam (kreon,maskara,puder) samo nekad kad izadjemo!




soni -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (21.6.2011 15:30:31)

obicno cim udjem u kucu presvlacim se.. tako me mama naucila [sm=smiley36.gif]... do skoro sve malo straije stvari sam ostavljala kao samo za po kuci i to se pretvorilu u brdo stvari i ogromnu guzvu u ormanu.... ispraznila sam sve i ostavila 2 tr i 2 majice koje nosim po kuci i to je to..drugo mi ne treba




Zell -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (9.8.2011 10:53:07)

IZVORNA PORUKA: soni
obicno cim udjem u kucu presvlacim se.. tako me mama naucila [sm=smiley36.gif]... do skoro sve malo straije stvari sam ostavljala kao samo za po kuci i to se pretvorilu u brdo stvari i ogromnu guzvu u ormanu.... ispraznila sam sve i ostavila 2 tr i 2 majice koje nosim po kuci i to je to..drugo mi ne treba


Potpisujem [sm=bravo.gif] + da napomenem da sam misljenja da bi isto radila i da nisam "naucena" tako jer ne volim da u garderobi u kojoj sam 8 sati sedela u kancelariji, bila u javnom prevozu, bankama, pekarama, apotekama i ostalo ostanem i kada dodjem kuci... imam osecaj da je "prljava" [sm=smiley36.gif] a i odmah treba poceti kuvati, ukljuciti masinu, oribati i sl. zavisno od rasporeda za taj dan pa se oblacim u "radno" [sm=smiley1.gif] Toliko od mene.




Brand new mama -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (9.8.2011 13:38:48)

Da se i ja izjasnim[sm=smiley36.gif].Da li je stvar "dresure"(cim sam ulazila na vrata poslije skole,znala sam da ce moja mamica uz "kako je bilo u skoli?"sruciti na mene i stvari za kucu),ali ja bas ne mogu da budem kuci u stvarima u kojima sam bila na poslu ili jednostavno,u gradu(a ni u basti). I,naravno-ne idem u pocijepanim stvarima,uglavnom ne izgledam ko da sam se petardom cesljala i cini mi se da prezivim cesto i neisflekana do veceri. Ponekad se desi da sam skoro do podneva u pidzami,jer ne stignem da se presvucem od mamkanja,ali i to je pomak,jer do prije dvije godine nisam ni imala pidzamu[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (9.8.2011 14:47:15)

IZVORNA PORUKA: soni

obicno cim udjem u kucu presvlacim se.. tako me mama naucila [sm=smiley36.gif] ...


Isto [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] Sad ja učim ovo moje malo čudo isto tako i već je savladao da odma na vratima odlepi čičak sa patika, trk u kupatilo na hoklicu da pere ruke i odmah njam-njam nešto [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] A onda se presvučemo




vukosava -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (9.8.2011 22:00:03)

Garderobu delim na onu za posao, udobnu koja nije za posao i onu za spavanje. Sta nosim po kuci, nosim i napolju kad se set_am. Volim sportske udobne stvari. Celu trudnocu sam provela u najkama skejt, cak sam i u njima isla na posao jer mi je noga bila otekla.

Sto se mog svakodnevnog izgleda i oblacenja tice: uvek sam ofarbana, ocupana, osisana, cista. Na poslu imam kod oblacenja koji se podrazumeva. Za njega nisu potrebni ni sminka ni stikle. Al poslovna garderoba da. Sto znaci ozbiljna i nikako provokativna. Odeca mora da je taman i da je mirnih boja i oblika. Americki poslovni kod oblacenja i srpski se jako razlikuju. Ovde recimo se smatra da je obuci se u farmerke nepristojno jer su njima farmerke kao sto ime kaze obuca za farmere tj stocare i zemljoposednike. Kod njih farmerke na poslu nose radnici u fabrici u pogonu i neki fizikalci. Racuna se u nepristojno da se obuces u farmerke. Sivene pantalone najcesce crne, bez, teget, sive ili suknje, to je ok. Bluze ne smeju da budu providne ni uske.

Celu osnovnu skolu sam provela u trenerkama i patikama jer sam trenirala tri sporta. U srednjoj sam nosila farmerke, starke, dukserice i majice. Na faksu sam nosila martinke ili neke bakandza cipele, farmerke, dukseve, dzempere, majice. To je moj kod oblacenja hehe. Posto sam isla u skolu u muskom svetu, svaki dekolte je uvek bio propracen salama na moj racun jer me majka priroda obdarila u tom predelu pa sam isla u kontru - da nosim siroko da prekrivam obline hehe. Dakle kod mene je bilo - antiseksi je ok.

A po kuci, sad u toku leta sam nekad i ceo dan u haljinici, spavacici, majci na tregere drecavoj, udobnim pamucnim majicama, crnim sorcevima ili kapri helankama. Farmerke ne posedujem u garderobi a ni stikle.




bebać -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (10.10.2011 19:52:34)

Da i ja imam podjelu(djevica u podznaku) i sve mora da se zna[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

odjeća za po kući(helanke,trenerke,pamučne majice)

odjeća za šetnju sa Sergejom, odjeća za selo(patike,farmerke...)

odjeća za pićence sa prijateljicama u gradu(tu je sportska elegancija ili casual sa nekakvim detaljima)

dok sam radila posebno sam kupovala elegnciju za posao i samo na poslu nosila(pantalone,košulje,kratki sakoići,cipele...)

Samo mi je donji veš uvijek svugdje isti[sm=smiley36.gif]




crazymama -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (20.10.2011 23:03:16)

obavezno se presvlacim u trenerku cim udjem u kucu i skidam sav nakit sa sebe... to isto radi i moj muz, tako da ne podrzavam tezu da moram da budem na stiklama i komplet sredjena kad on udje u kucu... pa ni on nije zbog mene u odelu po kuci, a ja bas volim da vidim musko u odelu [img]http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c041.gif[/img] ...

p.s.

e, ali zato imam trenerku za kuvanje i trenerku za izlazak napolje... nikad ne bih izasla u trenerci u kojoj sam bila dok sam przila luk i kuvala rucak... ni da bacim djubre!




Olga75 -> RE: Garderoba za kod kuće i za napolje (21.10.2011 0:20:52)

i ja se presvlacim cim stignem kuci i to u bilo sta kod kuce . Uglavnom nije pocepano ( nesto mozda i jeste , ko zna, ne znam da sijem i bas me briga ) .Sto uniformi me nece zastiti kad je sezona virusa pa mislim da je najbolje da sve to odmah i operem na sto vecoj temperaturi a iskreno meni nije previse bitno da budem super - duper - ekstra - ultra slozena po bojama , motivima , teksturama ili sta je vec znam sta je moderno . Iz kuce izlazim cista a koliko i da li sam drececa to je vec stvar ukusa ( fala Bogu ukusi i samari su svi razliciti )
Kod kuce se latim raznog posla od kuvanja do igre u pesku tako da je svaka garderoba primerena
Kad sam bila mladja bila mi je vazna garderoba a sad
iskreno zivo me zabole , bitno je da sam uredna kad izadjem [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>