RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Izleti i godišnji odmori



Poruka


choopa choops -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 0:19:59)

Ma mili naravno da je druga priča kad je dijete alergičar. Pa svi bi nosili, zašto da se kockaš da li ćeš tamo naći ili ne. Čak i kad bi stvarno pravili probleme na granici sa unošenjem hrane, vjerujem da bi ti u tom slučaju progledali kroz prste.




Adriana83 -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 9:20:49)

Ja sam prosle godine prvi put vodila decu na more. Pre toga sam sama isla samo sa muzem te godine kad smo se vencali. Do tad sam isla sa mamom i sestrom i ja sam pokupila njen pirmer. Knjiski sam primer paradajz turiste [sm=smiley36.gif] Nosim suhomesnato za 20 dana iako idemo samo 10. Nosim gomilu konzervi (pasteta,tunjevina-vise vrsta,mesni narezak), nosim pirinac ,makarone,gotove supice,luk,ulje,kafu. U stvari jedino sto ne nosim je sveze voce i povrce (osim banana za put) i hleb. Za put spremam sendvice ( brdo,imamo da jedemo taj dan kad stignemo i da pretekne) od voca banane-najprakticnije su mi ,vodu i kafu [sm=smiley36.gif] Prosle godine smo isle sestra,zet ,moja deca i ja i imali smo tri rucna frizidera plus konzerve i ono sto se ne kvari u putnim torbama [sm=smiley29.gif]




IvanaSK RR -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 9:25:48)

Mi ne nosimo puno. Nekoliko pasteta i nesto malo suhomesnatog.
Naravno, kad je neko alergican, druga je prica.




serpica -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 9:26:06)

Ja nosim samo za decu ako nemamo u hotelu hranu. Moja deca ni kod kuce ne jedu kako treba a tek na moru nista. Ponesem im ono sto vole i sto znam da ce da pojedu iako to isto mogu tamo da kupim ne zelim da rizikujem,jer njima se nista ne svidja i sve im je bljak.
Ove godine sam ponela par kesa makarona i spageta i eurokrem jer zaboga grcka nutela im se ne svidja[sm=zmeden.gif] za bebca ponela zitarice i nekoliko teglica hrane. To je otprilike to..




Adriana83 -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 9:30:20)

Da,zaboravila sam na margarin,eurokrem i tegla domace marmelade [sm=jezicek.gif] Mozda se setim jos neceg [sm=smiley36.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 9:30:54)

Ja sam ove godine ponela par pasteta, eurokrem i dve teglice dzema. A za beku isto par teglica kase da imam za put ostalo kupila tamo.




Khaleesi -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 9:37:28)

Ja uzmem i one bebi sokice ponesem....




Anck Su Nmaun -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 9:50:01)

Isto tako, nista posebno, uglavnom sta deca bas vole pa da ne rizikujemo da li u Grckoj ima da se kupi, a sto kaze Serpi i kuci brljajuu sa hranom a kamoli kad otputujemo negde.




vonavoj -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 10:18:13)

Moje su stalno gladne na moru[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Ja nosim eurokrem,cajne (iseckane),pastete,tunjevinu i rudu parizera[sm=smiley36.gif] i virsle.
Nosim i gotova jela,za makar 2 dana,tamo kupi pomfrit u lidl,pa pecemo i ponesem medaljone..nisam tip koji voli da isprobava njihovu klopu, po restoranima ne idemo[sm=jezicek.gif]




Khaleesi -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 10:50:23)

Kako nosis virsle?U rucnomfrizu?




vonavoj -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 10:56:51)

Sve zamrznem,pa u rucni[sm=smiley36.gif]




Khaleesi -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:10:02)

A na granici... kazu pregledaju rucne, zato ja mislim samo van friza sta moze da nosim....




vonavoj -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:19:48)

Koliko je to provereno da se gledaju rucni frizideri?




lesica -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:23:03)

Zene drage, mi smo granicu prosli bez da nam i poglegaju pasose, koje gledanje bilo cega.

Ne opterecujte se.




vonavoj -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:24:27)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] znala sam!




Sanjalicaaa -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:31:29)

Nama su u putu na tamo pogledali auto na granici sa Hrvatskom i Slovenijom. Ne samo nas, sve automobile. Onako s vrata su bacili pogled, videli da klinci spavaju i pustili nas. Nisu nista detaljisali, mislim da cak nisu ni provalili rucni frizider. I da jesu ne verujem da bi pravili problem. Jer ti ne unosis deset kila mesa, nego nesto malo, za to ne prave problem.




branki* -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:33:33)

Ja nosim cajnu,supe u kesici,spagete,neko gotovo jelo i slicno,grickalice i keks za decu.




dunja RR -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:38:27)


IZVORNA PORUKA: vonavoj
Ja nosim eurokrem,



Ma Von, šta će ti, kada je u Grčkoj mnogo jeftniji :)




dunja RR -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:40:36)

Ja mislim da ubuduće više ništa neću nositi od klope[sm=smiley36.gif]




Adriana83 -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:43:40)


IZVORNA PORUKA: branki RR

Ja nosim cajnu,supe u kesici,spagete,neko gotovo jelo i slicno,grickalice i keks za decu.


Da ,to sam zaboravila [sm=jezicek.gif] pakovanje petit keksa i 4 ture bakinih kolaca da imaju da grickaju na plazi [sm=smiley4.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:45:06)

Ja nisam nosila hranu, jer smo imali polupansion. A inace primetila sam.da su Grci poskupeli.




Sanjalicaaa -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:45:32)

Slazem se sa Dunjom, mozda samo bezveze vucemo hranu, kad tamo ima isto to da se kupi. Mi smo u Lidlu kupovali neke lazanje, tortilje, i sl. zamrznute samo da se ispeku. I super su, preukusne i bogate. Sl put ne nosim ni ja nista, samo za put.




choopa choops -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:45:38)

Ma to novinari lažu. Mislim uvijek se može desiti da iskontrolišu dvoje troje vozila (jednom mom zetu jedan nije dao da unese u HR kilo kajmaka, on nosio kolegama na kruzeru, i zet bacio na granici samo da ne bi njima dao jer su bili bezobrazni [sm=smiley36.gif]), ali da će baš da oduzimaju hranu roditeljima sa djecom ne vjerujem. To su gluposti, kao uostalom još dosta stvari. Evo sad čitam da su kazne za neprijavjen boravak (za CG) 300e, a jutros iz policije demanti da nije 300, nego 60e. I tako za sto drugih stvari. Zato i jeste sada drugačije jer uvijek možeš da saznaš pravu info bilo na FB bilo na forumu. Kažem opet, ne vjerujem da bi ijedan policajac/carinik pravio problem oko hrane kad vidi djecu u autu?! [sm=zmeden.gif]




branki* -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:49:37)

Nama niko nikad nije pravio problem,zaista.i kad imamo polupansion,ja opet nosim cajnu,grickalice,keks,takav sam covek,srbenda,jbg[sm=smiley36.gif]




isidora88 -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (27.7.2016 11:56:40)

Nosim hranu za bebu, kasice, zitarice, plazmu i to je uglavnom to, za put kupim grickalice i nesto u pekari. Kad se vracam nosim prsute na tone, tamo je jeftina a odlicna[sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>