RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Izleti i godišnji odmori



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 17:35:45)

Taj ko ide na more znaci da ima para. Ja i sledece godine ako budemo isli na more ne nosim nista. Nisam prethodne godine nosila osim hrane da imamo u putu.




IvanaSK RR -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 17:49:27)

Emice, supica iz kesice je zakon [sm=smiley36.gif] deci keks i mleko, hleb i krem, za rucak neki giros, pljeskavicu posle bananu, sendvic... Dosta :)




milicicak -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 17:56:25)

Ja sam ta koja nosi zamrznutu sarmu i punjenu papriku na more [sm=smiley36.gif] i mikser, blender, kalupe za sladoled, a ove godine i aparat za bakin kolac [sm=smiley36.gif] nosim i mleko, cokoladu, domacu pecenicu, dzem. A ove godine se raznisljam da spakujem i virsle (ne secam se da sam tamo videla Wudi) i jogurt (od grckog se prosle godine osula kad ga je probala).
I kuvam rucak svaki treci dan ako ne ponesem nesto zamrznuto a za dorucak i veceru spremam nesto skoro svaki dan. I pravim sladoled, krofne i palacinke. I ne smatram da sam nesto zakinuta za odmor zbog toga [sm=smiley1.gif]
Za put pravim przenice od bageta :D i cimet keksice




mali_mis -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 18:02:00)

Samo sendvice, koje cu da zdernem usput [sm=smiley36.gif]




mamica 91 -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 18:11:48)

Ja ne nosim hranu (osim onog što sam napisala) ali mi na moru regularno spremamo ručak, i nije nam frka oko toga, zapravo vise je to večera. Kad dodjemo s plaze mm i ja udruzimo snage i za cas napravimo nešto, ne bude to sve po redu supa,sarma,meso, kolač, ali kupimo kad se vracamo s plaze namirnice i nešto spremimo, jeli smo u gradu samo predveče, kad smo išli u šetnju pa zamiriše nešto u prolazu 😁

Nije da smo spremali iz finansijskih razloga, ni iz "gadjenja" na restoransku hranu, nego jednostavno nije nam ni bila neka muka da pravimo...




IvanaSK RR -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 18:16:52)

Milicicak, ne mislim ni ja da bih bila zakinuta od odmora da spremam, naročito sto ja volim da kuvam. Jednostavno, ja zamisljam odmor tako sto cu lutati i lencariti.
Mikser i ostalo ne bih nosila, ali jesam spremala palacinke, na primer.
A i vi imate dodatan razlog da vodite računa o hrani...




Rosita -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 18:41:33)

Ja sam ponesto spremila na moru, sebi sam barila povrce, proso, pirinac i sl. iz zdravstvenih razloga, za rucak. D je jeo giros kao i drugo sto bi porucio u taverni, ali skuvala sam corbici recimo. Ubacila povrce i meso, nije mi tesko. To je to, nismo ozbiljnije spremali. Dorucak jaja, pecenica, pomorandza, jogurt, namaz... tokom dana voce, sladoled, riba, giros, suvlaki i slicno...
Sad, imati para je relativno. Neko se zaduzi, neko na rate, ja sam od onih koji skupljaju za to jer ne volim da placam retro.
Imam koleginicu koja kuva i nosi, ali ide na sve izlete i sl.- potrosi na to kao za aranzman...
Ima raznih motiva, navika... Sve razumem, ali bi me opterecivalo da nosim gotova jela, kao i da kuvam kao kod kuce. Maksimum neko brzo pecenje, kuvanje, nesto sto stavis a ono se samo sprema :). Mm i ja smo bili u dvoristu studija svaki dan od dva do pet, kad D spava. Za to vreme nesto se brzinski skuva.




milicicak -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 18:46:27)

Ivana, i ja zamisljam odmor tako sto cu lutati i lencariti u All inclusive i rado se secam istih [sm=smiley36.gif] i jedva cekam dan kad cu mini bubi kupiti krofnu i sladoled na plazi [sm=smiley1.gif] ali ne moze jos uvek [sm=smiley36.gif]
Vidis, ja bez miksera ne znam da umutim palacinke [sm=smiley36.gif] al to nije tema...
Svi mi imamo drugacije navike i potrebe i drugacije zelje vezane za nacin kako cemo provesti godisnji odmor. I iskreno nikom nista nece faliti ako za tih 10-ak dana na moru jede giros/pljeskavicu/przena jaja. Ili svaki dan ruca u restoranu. Zato se i zove odmor, da se malo pobegne od kucnih rutina i navika.
Sve je stvar izbora i mogucnosti i balansiranja izmedju zelja i realnosti. Meni nista ne moze da zameni mini bubin osmeh na licu kad na plazi pita a da li i ja mogu krofnu a ja je izvadim iz torbe. Ili kada pita a da li i ja mogu sladoled a mm ga za 5 min donese iz apartmana.
Da se razumemo, ne kuvam ja komplet rucak sa sve predjelom i kolacima ali kuvam ono sto inace kuvam kod kuce. I nekako mi je rucak uvek najmanji problem, najvise glavobolja mi zadaju dorucak i vecera [sm=smiley36.gif]
Rosi [sm=smiley31.gif]




Zemunka85 -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 18:54:19)

Ja do ove godine nisam nosila. Iako sam prilagodljiva za sve u zivotu, bukvalno za sve, ja ne mogu hranu u Grckoj. Ok - ni virsle, ni mlecno (jogurte, sireve, mleka, pavlake), ni suhomesnato.. jako tesko se tamo hranim. Bukvalno mi nista nije ukusno. Ali zbog suve hrane L je prosle god imala takav zatvor, da smo se morali vratiti 4 dana ranije i pravo sa puta kod DR imala je jake bolove.
Ove godine sam dobila neku dijetu za trudnice, a znajuci kako smo prosle god prosli sa L - ja sam ove god nosila zavrznuto skuvano.
U mali frizidercic sam spakovala 5 zavrznutih jela. Svaki dan za po 2 dana odmrzavala po jedno + supa iz kese.
Uopste nije bio finansijski momenat uzrok, vec em znam sta jedem, em znam da ce to L jesti, em ja ne mogu da se snadjem sa dijetom, jer mi je nova, a ovo mi je provereno.
Saaaaaavrseno je odradilo posao.
Svih 10 dana kuvano, milina!
Za dorucak - ko se kako snadje, za veceru - obicno sednemo negde, pa bude svasta - riba, spageti, giros i sl.
Pored 5 kuvanih jela, a to zaista nije mnogo, nosila sam samo za L i mene, mm jedva ceka da ne jede kuvano, u taj mali frizidercic je jos stalo i 2 pakovanja frankfurt virsi, jedan mali jogurt i pavlaka. Ponela sam i mleko, dzem i kikiriki puter :D. A da i kacamak i griz. Za prve dane dok se snadjem. Uglavnom smo to i klopali + nesto sa ulice, iz radnje zaista retko sta ubodem da mi se svidja. Sve mi je uzasno tamo, bljaki!




IvanaSK RR -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 19:25:29)

Hhahahaha,milicicak,palacinke bez miksera[sm=smiley36.gif] Ne,sa mikserom,naravno.Bili smo na letovanju u kuci tetke mog muza,pa sam nam svima kompletno spremala palacinke.




veselicaa -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 19:54:30)

Milicicak bravo[sm=bravo.gif] Koliko ti razmisljas unapred i koliko ti je bitno da i mini buba jede sta pozeli i sta vidi na plazi.Mnogo mi je zao dece koja ne mogu jesti sve,nadam se da ce uskoro proci ta alergija pa da ne brines vise [sm=smiley31.gif]
Na to kuvanje neceg na brzinu i supa iz kesice i ja mislim kada kazem kuvanje na odmoru.




Ana RR -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 20:07:09)

Kako bre ne umete da umutite palačinke bez miksera? [sm=smiley36.gif] Ja ne znam kada sam uključila mikser za palačinke [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 20:10:36)

Ana, u redu je, znamo da si vrsna domacica[sm=jezicek.gif]




veselicaa -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 20:12:58)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Kako bre ne umete da umutite palačinke bez miksera? [sm=smiley36.gif] Ja ne znam kada sam uključila mikser za palačinke [sm=smiley36.gif]

E bas tako[sm=smiley36.gif] Ja onom mutilicom zacas umutim,kako cesto nestaje struja izvestila sam se[sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 20:13:37)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ana, u redu je, znamo da si vrsna domacica[sm=jezicek.gif]

Cccc u jednoj drugoj temi si mene isto ovako prozivala [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




IvanaSK RR -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 20:28:24)


IZVORNA PORUKA: veselica


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ana, u redu je, znamo da si vrsna domacica[sm=jezicek.gif]

Cccc u jednoj drugoj temi si mene isto ovako prozivala [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Pa, evo, mogu opet [sm=smiley36.gif]
Ja verujem da se mogu palacinke spremiti i bez miksera, al meni ne nestaje struje (pu pu) Mada, mozda nestane na moru [sm=smiley1.gif]




emicaa -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 20:48:27)

Ja za palacinke nikad ne koristim mikser a nisam vrsna domacica [sm=smiley36.gif]
Zemunka izvini,moram pitati.Ne zamjeri [sm=smiley1.gif] zasto idete u grcku ako ne mozete njihovu hranu.




Rosita -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 21:11:07)

Milicice :*, sve te, naravno razumem. I svaka ti cast kako istrajavas i drzis nivo u smislu kvaliteta, raznovrsnosti, psiholoskih i socijalnih aspekata ishrane. Zaista je ogromno olaksanje kad sve to prodje! Drzim pesnice da to bude sto pre.




Buba Mira -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 21:45:24)

Ja mutim one palačinke iz flaše. Sve sipaš u flašu, zatvoriš i mućkaš. Milina.




Anck Su Nmaun -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 21:47:01)

Ja nikad mikser nisam upalila za palacinke...ali nikad. Bespotrebno mi to. Ovako minutuca i gotovo.




dddaca -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 22:03:36)

Milicicak, i kalup za bakin kolac ? E svaka cast kad sve to stignes i jos i na plazu da odes [sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 22:13:44)


IZVORNA PORUKA: veselica


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ana, u redu je, znamo da si vrsna domacica[sm=jezicek.gif]

Cccc u jednoj drugoj temi si mene isto ovako prozivala [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Hahahahaha [sm=jezicek.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 22:25:45)


IZVORNA PORUKA: dddaca

Milicicak, i kalup za bakin kolac ? E svaka cast kad sve to stignes i jos i na plazu da odes [sm=smiley1.gif]

Ja samo da pitam....a gde je u svemu tome odmor [sm=zmeden.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 22:39:47)

Ja razumem Mili zbog cega mora da nosi sve to. Podrzavam je.
Cesto mutim palacinke bez miksera da decu ne probudim. Tako bi i na moru bez miksera.




veselicaa -> RE: Da li i šta nosite od hrane na odmor? (13.7.2017 22:51:38)

ddaco Milicicak je lepo objasnila zbog cega sve to radi,procitaj njen post pazljivije




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>