RE: Koliko dugo traje podoj? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


jelenica011 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (30.12.2012 13:27:07)

zavisi koliko dugo nije sisao, dal mu pre toga davala formulu ili ne isl. mada jednu dojku mnogo brze prihvatio, a druga je problem.




Cvrčko -> RE: Koliko dugo traje podoj? (2.2.2013 20:16:32)

Drage, imam pitanje u vezi trajanja obroka bebe... Naime, i dok sam dojila (prvih 6 nedelja) a i sad kad dajem formulu na flašicu, moja bebana jako sporo ručka. Jako su retki slučajevi da završi obrok u roku od 20minuta, uglavnom to traje i 45 minuta, uglavnom je ne pustim duže od toga, jer jede na tri sata, ali imam utisak da bi ona razvlačila i duže od sata. Kad se približava treći sat ona tako neutešno plače od gladi da je tuga slušati, a onda joj ponudim da jede, povuče par puta, i dremkaaaaa [sm=zaspan.gif] onda joj treba vremena da se razbudi, ili se brzo naguta mnogo vazduha, pa ne može da podrigne, a neće da jede dok ne izbaci vazduh iz želudca.... Desi se da sve ukupno jede možda 10 minuta, ali ostalo su pauze za podrigivanje koje traju u nedogled, pa od početka do kraja flašice prođe cela večnost. Ona će sad već puna 2 meseca, sve mi se čini da bi mogla malo brže da jede, sa kraćim pauzama. Ima li neko ideju kako da malo "ubrzam" obroke?




nink -> RE: Koliko dugo traje podoj? (2.2.2013 21:23:16)

Cvrcko a da promenis flasicu jer ocigledno joj ne odgovara i dugo pije iz nje a i puno ti se naguta vazduha??Koju flasicu koristite??Idi na temu da flasice i cucle da jer ovde je dr tema...




MarijaBg -> RE: Koliko dugo traje podoj? (2.2.2013 21:28:31)

Nina, mozda se umori ako joj razvlacis obrok, daj joj cim trazi [sm=zmeden.gif]
Natalija je sisala uvek dugo, po vise od pola sata uvek, a jela na 2,5 sata kad smo se nekako "uobrocili". Prva 2 meseca se nije znao nikakav red, uglavnom je jela na sat ipo...




bojanica7 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (3.2.2013 8:05:28)

slazem se s marijom... daj bebi kad trazi i koliko trazi. sigurno ona bolje zna je li gladna od sata [sm=smiley1.gif] gala je sisala uvek 40 minuta i vise... i kad je imala mesec dana i sest. jedino kasnije, kad smo imali i obroke, sisala je po pola sata, a opet i to je dugo... a umela je da sisa i na dva sata (da pojasnim: od zavrsetka podoja do sledeceg za sat i 20)... a da ne pricam da bi retko kad podrignula. uglavnom bi bljucnula visak. taoko da, sve je insdividualno, i ja mislim da ne treba da se brines sto trazi cetso a dugo [sm=smiley1.gif]




Cvrčko -> RE: Koliko dugo traje podoj? (3.2.2013 19:06:03)

Problem je taj što smo sad na dohrani, pa su mi patronažna i pedijatar rekli da nije preporučljivo da jede na češće od tri sata (dakle, kako kažeš na 2 sata od kraja poslednjeg do početka novog) i da joj ne treba dodavati količinu do besvesti jer je ipak to hemija.
A flašicu koristimo Aventovu i meni je lično najbolja, u bolnici smo probale i Nuk i Chicco i sve su mnogo gore od Aventa... Ona tako nekako trapavo pije, stalno cocka, sin je mnogo pravilnije gutao kao bebac.
Probala da joj dam par puta i češće, pa je to tek užas-popije možda 50ml i ćao! A dere se kao da ceo dan nije kap popila [sm=smiley29.gif] E kad mi se posreći da je raspoložena, ili spava, pa je pomerim čak na 3.5 sata to je milina-em lepo jede, em pravilno guta, em je količina zahvalna i sve je gotovo do 30 minuta... Ali ako je pospana, a uz to se polako bliži treći sat, to je smak sveta! Onda je i alava, i loše jede, i oteže do besvesti... Ja razumem da je ona još malena, ali umorim se majke mi od hranjenja do iznemoglosti [sm=smiley36.gif] I nije da je meni sad jako bitno da ona podrigne, nego ONA neće ni gutljaja dok ne podrigne ako se nahvatala vazduha. Jednostavno joj smeta




cockic -> RE: Koliko dugo traje podoj? (3.2.2013 19:58:44)

a moja cera preterano zyri ja mislim da sad vec pyny mery ili 210ml-180ml kako kad pipije za manje od minyt odyvek je bila alava zato je i dok je sikila bljyckala bas mnogo pa ona sa nedeljy dana mesto 40ml pila80ml i naravno da tih 40ml izbaci ali narednih pola sata se myci.mada samo moje je izbacivala da li je redje bilo ne znam ali fomyly nije.kristimo bebelac.
a od bocica smo koristili nyk stakleny na pocetky pa jako kratko nyk plasticny ali mi se nesvidja koliko god kyvala ona smrdi i od 4 meseca mozda i pre koristimo chicco staklena sa kaycyk cyclom naravno cycle menjamo po yzrasty tj.jer je monogo alava ona i sad koristi ony cycly za 4 meseca[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] a bocica je syper za odrzavanje sad y njoj joj dajem i jogyrt jos nismo krenyli casy a i ne zyrimo.yzela je batiny flasicy sa slamkom i zna da pije iz nje pa ce mo joj to yzeti za vody [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




bojanica7 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (3.2.2013 21:44:45)

aha, crcko, nisam skontala da je skroz na dohrani. ne znam nba koliko ide i to, svakako slusaj dr. i znaci mala insistira na podrigu, hhihiihih[sm=smiley36.gif]

cockic, moja gala je jako sporo i natenane sisala i nije se nagutavala vazduha a opet je stalno bljuckala. mozda je stvar u kolicini a ne brzini.. sta znam.




nink -> RE: Koliko dugo traje podoj? (3.2.2013 21:51:46)

Eh to podrigivanje...Moj bebac sisa oko 5 min mozda malo duze i to obicno po jednu dojku i onda se napuni vazduhom i nece vise...Meni su svo troje dece muku mucili sa ti podrigivanjem,Valjda su mi takve siske[sm=smiley36.gif]..A nocu ako ne podrigne onda krece sou budjenje svaki cas




cockic -> RE: Koliko dugo traje podoj? (3.2.2013 21:58:22)

sad se setih da napisem njoj sy podoji trajali i po 30 sekyndi ja nisam videla da neko tako brzo jede a jos se i prejede bas sam bila y cydy sin mi je i po sat vremena znao da malo siki malo drema a ona to nema sanse stoperica mi je trebala jos kad sam pitala halo beby sto mnogo bljycka a lepo napredovala prvi mesec ona kaze nek bydy kraci podoji gde ces krace od minyt dva i naravno da sy bili jako kratki.
a sto je bilo mycenje za njy a i za mene jer mykica posle tog sikanja od 1 min ona narednih 30 min dolazi sebi i bljycka.i bocicy je sa dva i po meseca pila za minyt naravno tad je kolicina bila za njen yzrast sad i ne znam jer sam ja njoj davala prvo tih minyt siky i onda formyly da joj zgysne to moje mleko jer jedino tako nije bljyckala.

ja bi trece volela samo da dojim jer sam i ja njy mogla imala sam mleka ne kao sa sinom ali sam imala,ali nisam izdrzala da je gledam kako se myci a i meni ti podoji od minyt nisy bili nesto bas jasni nikako nisam svatala sta ona pojede a ona se jos i prejede.ali bitno da je to proslo.a da i zato smo koristili te cycle yvek manje ona je ony bebecy koristila dygo mozda do 4-5 meseca jer kad joj dam odgovarajycy za njen mesec ona ne moze jer se samo zagrcne i krene da kasljyca od te zyrbe valjda jako vyce i prepyni ysta.i kao sto rekoh mi sad cycly koristimo 4+ godiny dana je jyce napynila[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

ma svako dete je drygacije sin je bio divan za sikanje prijalo mi je to mazenje sa njim i ta blizina dok doje je divna,a cerom za minyt nije bilo mogyce osetiti cari dojenja[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]dysica moja mala[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image].a kao da je sve to jyce bilo...





cockic -> RE: Koliko dugo traje podoj? (3.2.2013 22:11:23)

bojanice ja sa sinom nisam znala sta je bljyckanje, za trece bi znala kako to izgleda ali svakako je bolje bez bljyckanja [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

e lena je bljyckala kao kad napynis sake vodom i bacis na plocice znas ti koja je to kolicina kad je meni dr rekla to je dozvoljeno ja sam bila sokirana.jer kad ona bljycne ty veliky bary ja sam odlazila y kypatilo i pynila sake vodom da vidim kolika je to kolicna.bas mnogo ako hoces da se igras kao ja[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] probas da prospes na plocice dve sake vode i vidi koliko je.e lena je bila taj primerak i to je stalo dan noc svaki podoj cim smo malo krenyli dohrany sa mojim mlekom znaci siki pa onda dodam koliko popije ad i onda nije bljyckala skoro nista.ma ona je sikila do 8 meseca do sestog vise sika manje ad od 6 preko dana ad a nocy sika bas je dosta sikila nocy i tako do 8 meseca i onda smo prestali.ja sam svakako zadovoljna koliko smo se dojili jos samo da je mogla lepo da siki a da se nemyci bilo bi divno.ali kazem sa kombinacijom ad nije bljyckala.samo tih prvih 2 i po od mog sy bile te dve sake aktyelne.




Anck Su Nmaun -> RE: Koliko dugo traje podoj? (30.5.2016 10:06:43)

Koliko dugo novorodjence treba da sisa? Znam da je to individualno, ali bas me zanima.
Moj bebac cica oko 15-20 min otprilike, vise manje, ali nekad kad na jednoj dojci vec slabije ide a njemu mrsko da vuce pa ga prebacim na drugu obavezno bljucne (malo jace ili bolje receno malo povrati) Nekad zna i mnogo da izbaci. Onda mislim da mu je previse. inace danju sisa na oko 2 sata a nocu 3-4 sata.




mila83 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (30.5.2016 10:29:53)

Ja mislim da je to ok ASN,tako su i moji. Mozes eventualno napraviti malo pauzu pre nego sto predjete na drugu siku,bas zato da podrigne i izbaci to mleko sto je stajalo na vazduhu u zelucu,da tako kazem.Mozda mu je za pocetak i dovoljno jedna sika,videces i sama koliko pre toga nije sikio,mozd ai ne bude jako gladan,mada lepi su vam razmavi izmedju podoja-znaci da je zadovoljan [sm=smiley1.gif]
Svaka mama se sa tim na pocetku opterecuje,ja sam stvarno ispocetka gledala na sat,po 10 min svaka dojka,to bude tako okvirno,bitno da dodju i to tog kvalitetnijeg i masnijeg mleka..nekad vise sisaju jednu,onda drugi put dam vise iz druge..nadjes neki tempo.




Mala Elena -> RE: Koliko dugo traje podoj? (30.5.2016 11:20:29)

Super je to Anck. I treba ponuditi drugu ali ja to ne radim cesto nego samo kada primetim da je jos zainteresovana, recimo kada cokce ruku.
Moja sisa oko 10-tak min , zavisi i koliko mi je puna dojka.




Anck Su Nmaun -> RE: Koliko dugo traje podoj? (30.5.2016 13:56:11)

Pa sta cu brine me jeste mi trece ali s prvom bebom mi je krajem treceg meseca ponestalo i presli na AD, sa drugom sam 8 mes. i volela bih i njega bar toliko da dojim. Al me zabrinjava to njegovo bljuckanje [sm=smiley13.gif]




serpica -> RE: Koliko dugo traje podoj? (30.5.2016 14:00:00)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Koliko dugo novorodjence treba da sisa? Znam da je to individualno, ali bas me zanima.
Moj bebac cica oko 15-20 min otprilike, vise manje, ali nekad kad na jednoj dojci vec slabije ide a njemu mrsko da vuce pa ga prebacim na drugu obavezno bljucne (malo jace ili bolje receno malo povrati) Nekad zna i mnogo da izbaci. Onda mislim da mu je previse. inace danju sisa na oko 2 sata a nocu 3-4 sata.




Imas pomoc iz prve ruke,popij kafu sa NM i resen problem [sm=smiley36.gif]
salu na stranu,isto je i mene mucilo i to mnogo vise iako mi je cetvrto,i tako sam sebi dala cilj da sisamo bar 3m pa onda bar 6m a evo nas godinu i koji dan sisa i ne misli da staje.[sm=smiley1.gif]
mislim da mu je dovoljno i da izbaci visak...opet kazem zovi NM i nema da brines.[sm=smiley31.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Koliko dugo traje podoj? (30.5.2016 14:11:35)

hehhe da vec sam i njoj postavila pitanje [sm=smiley36.gif]
Ali me interesovalo koliko ovde mamike dugo doje, sve se pozaboravljalo . A i u bolnici su stalno stavljali napomenu da bljucka.
U petak mi rece patronazna doci da se merimo da budem mirna [sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: Koliko dugo traje podoj? (30.5.2016 14:55:36)

Moji su svo trje sisali po 10-15 minuta, samo iz jedne dojke po podoju. Od rođenja, do kraja sisanja.




muzicarka -> RE: Koliko dugo traje podoj? (31.5.2016 8:20:46)

V je baš dugo sisao, naročito u početku a ova beba mnogo brže, nema još 3 meseca a završi za 10,15 minuta možda nekad malo duže kad je baš gladna... I ne gledam na sat, ona kad neće više okreće glavu ili počne da se igra




IvanaSK RR -> RE: Koliko dugo traje podoj? (31.5.2016 8:34:50)

Moj sin je baaas mnogo bljuckao, ali je dobijao na tezini tako da se nisam mnogo brinula.
Ova bebica sada jedva nekih desetak, petnaestak minuta sisa [sm=smiley13.gif]




serpica -> RE: Koliko dugo traje podoj? (31.5.2016 8:40:01)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Moj sin je baaas mnogo bljuckao, ali je dobijao na tezini tako da se nisam mnogo brinula.
Ova bebica sada jedva nekih desetak, petnaestak minuta sisa [sm=smiley13.gif]




To joj je dovoljno,uzima koliko joj treba a jos je mala mislim da je to cak i super vreme koliko sisa. Nekim bebama je potrebno i pet mminuta da izvuku sve iz dojke. ne brini..




Maraj -> RE: Koliko dugo traje podoj? (31.5.2016 8:42:15)

Mj L cesto sisa. Nije uobrocen. Al i sve mu odvlaci paznju. Bas je radoznao. Samo li nesto susne ili krenu reklame na tv-u on mora da prekine , da vidi sta se desava




Mala Elena -> RE: Koliko dugo traje podoj? (31.5.2016 8:43:11)

Ivana,nemoj da prines . Ako vuce i cujes da guta, moze ona da izvuce mleko i za pet.minuta, moja beba tako nekad. Mozda su ti siri kanali pa mleko ide brze...




IvanaSK RR -> RE: Koliko dugo traje podoj? (31.5.2016 8:43:30)

Trudim se da se stvarno ne brinem mnogo.Ne zelim sa mi zbog stresa nestane mleko ili da budem namrstena mama :)
Jedino sto joj dodatno dajem moje mleko posle na flasicu. Popije izmedju 10 i 30 ml. Sutra kontrola, pa cemo videti sta smo radile ovih dana :)




muzicarka -> RE: Koliko dugo traje podoj? (31.5.2016 8:46:09)

V je baš dugo sisao a bljuckao je da smo se mi pitali ostaje li mu išta




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>