RE: Koliko dugo traje podoj? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


Sanjalicaaa -> RE: Koliko dugo traje podoj? (5.8.2016 16:41:12)

Ja sam prekidala. Nije to malo 30-40 min na siki. Ne verujem da posle toga budu gladni, vise se maze i uzivaju.




serpica -> RE: Koliko dugo traje podoj? (5.8.2016 16:48:30)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK

I da, interesuje me koliko bi beba minimum minuta trebalo da sisa da bi dosla do "masnijeg" mleka? Ili to nema veze?




Zavisi od bebe,neka beba jace i brze vuce pa podoj moze da traje i do desetak minuta,nekoj treba i vise vremena,neka beba sporije sisa,uziva dok vuce nije halapljiva pa tako podoj traje i duze od 10 min. Ja sam dojila oko 15.tak iz jedne.




Mala Elena -> RE: Koliko dugo traje podoj? (5.8.2016 16:50:39)

Ja oko 5-10 min. Ne znam ni ja kad krece to masno, ali osecam kad mleko krene da tece bas jako...e sada, mogu samo da pogadjam.[sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Koliko dugo traje podoj? (5.8.2016 17:00:55)

Hvala vam. Tako cu i uraditi. Nije vise toliko mala da mora dugo sisati.




Khaleesi -> RE: Koliko dugo traje podoj? (5.8.2016 17:10:01)


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Ja sam prekidala. Nije to malo 30-40 min na siki. Ne verujem da posle toga budu gladni, vise se maze i uzivaju.

Ja je ostavim neka se mazi i neka uziva... :-) Jos malo cemo da se dojimo posle nema...




Animsaj9 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (30.10.2016 22:29:58)

sad cemo napuniti 10 mes. i nas podoj traje oko 5 min, , covek nema vremena, a kad je vidi pomislio bi da ce sisati 2h kolika je zelja




Dragce86 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (26.2.2017 3:35:26)

Odlicna tema i korisni saveti. Mi za sad sisamo oko 40-ak min, po 20 na svakoj, sa obaveznim podrigom izmedju..tako su nam rekle patronazne :) Imamo mesec i 7 dana :) [sm=bravo.gif]




SaraLana -> RE: Koliko dugo traje podoj? (30.5.2017 13:50:15)

Evo mene opet sa potpuno razlicitim iskutvom,pra je sisala i po sat vremena jako cesto i cinilo mi se ponekad da po ceo dan samo lezim i dojim bebu, a sada sa drugom bebicom to traje svega 5-10 minuta bas jako i brzo sisa na obostrano zadovoljstvo,imamo vie vremena da se mazimo i pricamo.[sm=bravo.gif]




Dragce86 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (8.6.2017 13:58:34)

Kad je beba bas mala i do 45min, a kasnije kako jaca sama skracuje podoj.




Anck Su Nmaun -> RE: Koliko dugo traje podoj? (8.6.2017 14:01:43)

Svaka beba za sebe. Neke bebeb jace i brze vuku pa im je doviljno manje vremena neke su lenjivice pa mnogo vise. Ne moze se generalizovati.




krin 40 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (8.6.2017 14:48:37)

Dušan sisa 20 tak minuta.Nocu nešto kraće jer je pospan ali se i češće budi




Dragce86 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (20.6.2017 13:54:48)

Zavisi od bebe do bebe i od starosti beba. Mi smo duze na pocetku, naravno, oko 45min na obe, a sad nam je nekad i 10 min previse :)




Nina02 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (28.6.2017 19:11:04)

Beba jede koliko i kadsa joj treba,Ne mucite ni sebe ni nju.




Tatjana.87 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (9.9.2017 23:15:36)

U početku je bilo i po sat vremena. A sada mu je po nekada dosta dvadesetak minuta na jednoj dojci,a ima dana kada mi se čini da mu je malo i obe kada posiki. Večeras je na pola uspavan pustio siku nakon nekih dvadeset pet minuta,otvorio širom oči pogledao me sa sve osmehom i rekao a gu[sm=duda.gif] i od spavanja nije bilo ništa malo smo se nosili pa je zaspao na drugoj siki [sm=bravo.gif]




mama Jo -> RE: Koliko dugo traje podoj? (10.9.2017 7:21:32)

U pocetku je to naravno dugo i ne mozes ni sama da znas jel dovoljno ili ne... samo se opusti, dok su tako mali placu samo kada su gladni, puna pelena... tako da - svakako ce se javiti ako bi jos da siki... neka se mazi i uziva 😊




krin 40 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (10.9.2017 9:17:52)

Moj D sada sisa maksimalno 7-8 min.Brzo i energično.Tatjana probaj da ga ne uspavljuješ na sisi nego ga kada pusti i kaže gugu podigni da podrigne i ostavi u krevetac




Tatjana.87 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (10.9.2017 9:24:24)

Joj kako to da izvedem!?? Možda mi je dva ili tri puta uspelo da ga budnog spustim u krevetac i to je sve! Ostatak siki dok ne zaspi i onda ga uspavanog prenesem u krevetac. Evo malopre je sikio ravno petnaest minuta i eno ga kao da je dve litre mleka popio spava [sm=smiley1.gif]




krin 40 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (10.9.2017 9:28:02)

Neka spava.Bebu treba spustati budnu u krevetac da nauči sama da se uspava.Uskoro će razdvojiti sisanje i spavanje pa ćeš biti u problemu.Moj D je te dve radnje odvojio još pre mesec ipo dana.Čisto prijateljski savet.Imaš
priliku jer je još mali.Lepo.Pidrigne,spustiš ga i izadješ iz sobe.




Tatjana.87 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (10.9.2017 9:35:54)

To sam sve već pročitala ovde ali mi se ponekad baš čini neizvodljivo. Sve ću ja ovde da vas slušam hehe samo da ne uradim nešto pogrešno. Evo pokušaću večeras tako pa ću javiti kako je prošlo![sm=duda.gif]




krin 40 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (10.9.2017 9:38:16)

Imamo temu "kako uspavljujete vasu decu" da ne idemo ovde u out.Naravno da treba truda i istrajnosti ali se na kraju isplati




Tatjana.87 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (10.9.2017 9:46:57)


IZVORNA PORUKA: krin 40

Imamo temu "kako uspavljujete vasu decu" da ne idemo ovde u out.Naravno da treba truda i istrajnosti ali se na kraju isplati


Ok prebaci cu se u tu temicu,izvinjavam se ako sam nesto poremetila.




MamaNecaVo -> RE: Koliko dugo traje podoj? (29.9.2017 23:34:56)

Patronazna sestra mi je recimo rekla-Podoj treba da traje 2xpo 30 min,potom 2x25 itd dok ne dodjes do 2x10min.
Ja se iskreno minutazom niti gledanjem u sat nikada nisam opterecivala.Beban je sisoa koliko god da je hteo, a obzirom na uzasne grceve..trajalo je i trajalo.. Pa i po sat vremena.
Bebe su ranjive,osecaju se najlepse pored majke,pa dok su male ih ne treba ogranicavati.. a nama majkama kada sve prodje bude zao sto nismo duze i vise uzivale uz nji dok su onako sicusni,slabi i mali.




krin 40 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (30.9.2017 10:27:09)

Ni jedno dete mi nije sisalo po pola sata.To je individualno.Evo D sisa maksimalno deset minuta.Super napreduje




MamaNecaVo -> RE: Koliko dugo traje podoj? (30.9.2017 10:36:13)

Mame ne trebaju da se opterecuju duzinom sisanja deteta niti gledanjem na sat.Svaka beba ima svoj ritam sisanja.




krin 40 -> RE: Koliko dugo traje podoj? (30.9.2017 10:38:39)

Slažem se.Mada razumem i to da neke mame bez iskustva sa dojenjem se osećaju sigurnije da isprate koliko traje podoj




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>