Trudnoća nakon spirale (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Buba Mira -> Trudnoća nakon spirale (10.10.2014 21:04:38)

Pozdrav, devojke, poznate i nepoznate,

Molila bih devojke (žene) koje su imale spiralu, Mirenu ili neku drugu da napišu svoja iskustva, konkretno - koliko nakon vađena spirale su ostale trudne.
Tražila sam po netu, čitala iskustva - uglavnom su sve žene odmah ostajale trudne i nisu imale problema.
Mene zanimaju priče onih drugih.

Hvala. [sm=smiley27.gif]




NadaR -> RE: Trudnoća nakon spirale (11.10.2014 12:57:19)

Welcomeee back! [sm=smiley1.gif]




Buba Mira -> RE: Trudnoća nakon spirale (13.10.2014 20:02:40)

Hvala. [sm=smiley1.gif]

Nikog sa iskustvima [sm=zmeden.gif]




Olga75 -> RE: Trudnoća nakon spirale (13.10.2014 20:03:56)

izgleda [sm=zmeden.gif]




Buba Mira -> RE: Trudnoća nakon spirale (13.10.2014 20:16:59)

Ništa, kanda ću malo popričekati.




Sosa Mena -> RE: Trudnoća nakon spirale (13.10.2014 20:22:55)

Vrlo rado bih ti pomogla ali nisam imala iskustva. Javice se vec neko. [sm=smiley1.gif]




serpica -> RE: Trudnoća nakon spirale (13.10.2014 20:57:23)

Ja mislim da je Soni zatrudnela odmah nakon vadjenja spirale. Javice se ona,mislim da nisam pogresila.




big mum -> RE: Trudnoća nakon spirale (13.10.2014 20:59:21)


IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Pozdrav, devojke, poznate i nepoznate,

Molila bih devojke (žene) koje su imale spiralu, Mirenu ili neku drugu da napišu svoja iskustva, konkretno - koliko nakon vađena spirale su ostale trudne.
Tražila sam po netu, čitala iskustva - uglavnom su sve žene odmah ostajale trudne i nisu imale problema.
Mene zanimaju priče onih drugih.

Hvala. [sm=smiley27.gif]



Nije mi jasno kojih drugih[sm=zmeden.gif]-ako misliš onih sa rizičnom trudnoćom ili spontanim pobačajima,takve trudnoće se dešavaju i kod žena koje nisu imale spiralu.
Ja konkretno nisam imala spiralu prije prvog djeteta pa sam imala 2 sp.prije rođenja istog.Niti sam imala nakon što sam rodila 1.pa sam imala visokorizičnu trudnoću sa drugim djetetom.
Mišljenja sam da spirala nema APSOLUTNO NIKAKVE VEZE sa trudoćom nakon nje.

Moja rođena sestra je nakon vađenja spirale zanijela i rodila 3.dijete bez ikakvih problema.




Trcosava -> RE: Trudnoća nakon spirale (13.10.2014 21:02:43)

Buba Miro, ja nemam iskustva sa spiralama. Ne znam šta te konkretno brine? Trudna si ili si imala problem?

Na jednom forumu ovde u Slo odgovara vodeći stručnjak u Slo u ginekologiji i po njegovim odgovorima, Mirena ne može nikako loše da utiče na plod, odnosno sad ću navesti primer,
žena zatrudni, izvadi mirenu i u slučaju da ne dođe do pobačaja, plod neće biti ni u kakvoj opasnosti.


O nehormonskoj, odnosno bakarnoj spirali nisam gledala, ali nekako razmišljam da tek tu ne bi smelo da bude bilo kakve opasnosti po plod.

E sad, ako te zanima koliko dugo je trebalo da neko zatrudni nakon vađenja... Mislim da je to totalno individualno.

Opet, ovo nisu MOJA iskustva, ali nadam se da sam makar malo pomogla.




Buba Mira -> RE: Trudnoća nakon spirale (13.10.2014 21:58:41)

Zanima me da li ima žena kojima duže vremena posle skidanja spirale nije uspevalo da zatrudne. To me konkretno zanima.
Znam o trudnoći "preko" spirale, sve to znam, ali me zanimaju razlozi žena (ako uopšte ima takvih žena ovde [sm=zmeden.gif] ) kojima se zatrudnjivanje nakon skidanja spirale (još) nije desilo.

Da uprostim - želim da čujem iskustva žena koje ne mogu da ostanu u drugom stanju nakon skidanja spirale. Zašto, da li je spirala razlog, kako su, kada su i da li su ostale trudne?

Nadam se da nisma konfuzna s pitanjima, rasejana sam nešto, ne zamerite.





dijana1* -> RE: Trudnoća nakon spirale (13.10.2014 22:06:25)

Shvatila sam sta te zanima ali nemam iskustvo sa spiralom.
Samo znam jednu poznanicu koja ima cerkicu pa je stavila spiralu a sada ima bebana od godinu dana. E sada da li je skinula spiralu pa ostala trudna ili je preko stvarno ne znam.




big mum -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 8:12:20)


IZVORNA PORUKA: Buba Mira


.. ali me zanimaju razlozi žena (ako uopšte ima takvih žena ovde [sm=zmeden.gif] ) kojima se zatrudnjivanje nakon skidanja spirale (još) nije desilo.

Da uprostim - želim da čujem iskustva žena koje ne mogu da ostanu u drugom stanju nakon skidanja spirale. Zašto, da li je spirala razlog, kako su, kada su i da li su ostale trudne?



Opet sam mišljenja da spirala nemože da dovede do problema sa zatrudnjivanjem kao i tokom same trudnoće.
Ako imaš problema sa zatrudnjivanjem potraži razloge na nekoj drugoj strani,npr provjeri hormonalni status i sl.Potraži ljekarsko mišljenje i nemoj stati na jednom.
Postoji dosta razloga zbog kojih ne dolazi do trudnoće ali ne vjerujem da je spirala krivac,mislim kako bi mogla[sm=zmeden.gif]
Kažem ti moja rođena sestra je odmah nakon vađenja bakrene spirale zanijela 3.dijete i imala školsku trudnoću.




Trcosava -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 8:28:46)

Delimično sam ti odgovorila gore u postu. Jednostavno, nekima treba duže.

Mirena ima hormona, ali su oni čini mi se u manjoj količini nego u tableti i deluju lokalno i vrlo brzo nestaju iz organizma.

Bakarna tek nema nikakvih hormona i ona je samo 'fizička barijra' te tako mislim da nikako ne može da utiče na samu oplodnju nakon vađenja iste.
Kapiram da nas žene najviše brine ono 'ali ja uopšte nisam imala krvarenja dok sam imala mirenu' kako je to normalno. Napominjem, nisam imala spiralu, sa Anom sam zatrudnela tako što smo prestali da se pazimo, pa je došla menstruacija i posle nije. Dakle u drugom ciklusu. Sledeći put isto tako, drugi ciklus i ostajem trudna. E... treći put je išlo malo duže. Prestali smo negde u novembru, a ostala sam trudna negde u aprilu/maju. Unazad gledano, mislim da sam bila preopterećena željom da to bude što pre. Vodeći se prethodnim iskustvima, mislila sam brzo će. Na sve živo sam sumnjala i kad sam 'digla ruke' eto ga. Čak mi je i endometrijum bio poprilično tanak, mislila sam da su me sredili prethodnim pobačajem, krvarenjima i revizijom. Ma svašta mi se motalo po glavi.

Dakle, moj konačan odgovor [sm=jezicek.gif] ako imalo sumnjaš na bilo šta - kod lekara pa sve proveri. Ako ne veruješ tom lekaru, a ti kod drugog (ja sam mislila da odem u Srbiju, pa tamo isproveravam hormone).

Ako pitaš za sebe, nadam se da ćeš što pre ugledati dve crtice [sm=smiley31.gif]




Modessty -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 8:34:35)

Imamo ovde temu gde odgovara ginekolog na pitanja o ovulaciji ali ne vidim razlog da ne odgovori tebi vezano za spiralu.
Menji je ginekolog predložio da stavim spiralu, onu nehormonsku. Ja se još uvek nećkam. Nešto mi frka




Peace* -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 8:39:18)

Nisam imala spiralu, ali sam pila ab pilule.

Sa prvim sam ostala trudna 3 meseca nakon uzimanja, dok je sa drugim trajalo dooosta duže.

Obzirom da je i Mirena hormonska spirala, kao što su ab pilule hormonske, smatram da mogu da poredim.

Smatram da je kod mene bila mentalna barijera. Šta pod tim podrazumevam? Jako, jako, jako sam želela da budem trudna, nisam mislila ni o čemu drugom, očajavala kad dobijem - baš baš sam bila opterećena. Ostala sam trudna kada kada sam postala tehnološki višak na poslu, te sam odlučila da će beba malo da pričeka ipak, i prestala da mislim o zatrudnjivanju toliko intenzivno kao do tada. Prosto, taj mesec kad sam ostala trudna sam i dalje merila BT, kad sam već krenula - da završim, ali je generalno u mojoj glavi bila odluka da bi se trebalo sačekati. i vrlo je verovatno da bih se vratila ab pilulama da taj mesec nisam ostala trudna.




Buba Mira -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 9:22:45)

Hvala vam na odgovorima, cure.
Naravno, bila sam kod ginekologa (kod njih trojice, tačnije) i razgovarali smo o tome. Zbunili su me. Jedan kaže da je endometrijum i dalje dosta zadebljan iako je spirala ex, drugi kaže da nije previše zadebljan, a treći se fokusirao na cistu na jajniku kao problem, iako prva dva lekara kažu da je cista bistre sadržine i "zanemarljiva".
Meni je već pomalo i smešno.

Druga strana, psiha - me znam, možda jeste možda nije problem. Nije sad da sam zapela da odmah i sad zabebim, ali kako odmiče vreme već počinje da me nervira na neki način.
Radili smo lab. analitiku i sve ostalo - tu smo ok.




Modessty -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 9:28:52)

Bubo ajd onda da tbe pitam. Koliko dugo si koristila spiralu? Da li si inače imala neke propratne tegobe ili ne?




Trcosava -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 9:32:11)

Verujem da ćeš da šeneš kad ti kažemo 'opusti se' i verujem da bi 'što pre'.

Ne znam pre koliko si skinula, mislim i naše telo se menja. Što se tiče endometrujma, ispisala sam ti gore da sam imala 'sličan problem', s tim da je moj bio previše tanak (barem po onome što sam ja čitala na internetu) i koliko sam po pričama shvatila, bolje da je malo deblji nego da je previše tanak, jer kao kad je previše tanak, jć nema za šta lepo da se prikači i onda ne dolazi do trunoće. E sad, fora je bila što ja nisam imala pojma koliko je meni inače debeo endometrijum, mislim koliko je bio pre toga. Jel znaš ti? I onda sam pomislila, ok možda je meni i ranije bio takav, nikad mi niko nije rekao debljinu u milimetrima, samo bi mi rekli ok. [sm=jezicek.gif]Jer nismo ni sve žene iste, ok neke okvirne mere postoje, ali...




Buba Mira -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 9:39:37)

Imala sam je dve ipo godine. Ja sam bila baš, baš zadovoljna. Kod mene razlog postavljanja nije bila samo kontracepcija već na prvom mestu enormna menstrualna krvarenja koja su morala da se zaustave, zbog jako loše krvne slike i opšteg stanja.
Nakon postavljanja - milina. Nikakve tegobe, nema gubljenja krvi, krvna slika se popravila.
Menstruaciju gotovo da nisam ni imala. Ili je to malo što sam dobijala za mene bilo beznačajno nakon desetodnevih odliva pre spirale.
E sad, jedina stvar koja je sumnjiva je ta cista, jer ne znaju da li se pojavila nakon spirale ili je bila tu i pre.
Negde na netu sam naišla na dosta žena koje su povezivale cistu sa spiralom.
Da zaključim - meni je sa spiralom bilo super.





Modessty -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 10:49:02)

hvala bubo. a reci mi jel si običnu ili hormonsku? i jel ti bio problem skidanje spirale?




Buba Mira -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 11:02:33)

Ja sam imala Mirenu. Skidanje nisam ni osetila, kao ni postavljanje.




Modessty -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 11:03:13)

hvala bubi! [sm=smiley1.gif]




Buba Mira -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 11:05:57)

Nema na čemu [sm=smiley1.gif]




Trcosava -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 11:12:17)

Eh Bubo, to je i problem - što se ne zna da li je pre bila tu ili nije.

Možda se pojavila posle trudnoće, mada valjda se radi UZ pre postavljanja spirale? Ja sam se nešto nećkala, mislim imala sam spiralu u rukama i sve se nešto dešavalo i nikako nisam otišla da je postavim. Posle smo već radili na drugom i taaaako.

Elem, meni su se u grudima pojavile vodene ciste koje nikad do sada nisam imala, odnosno nisam imala razloga da idem na pregle do posle trudnoće - kada je otkriven neki zaostatak mleka. Od tad idem na godišnje kontrole dojki (i pregle di UZ) i zadnji put mi je dr rekla kako to nije ništa strašno i da ne brinem, da se one tokom ciklusa pojave i nestanu. Prati malo tu cistu, ako ćeš biti mirnija i znaćeš da li je problem.
Znam da je ta tvoja na jajniku, ali htedoh da te umirim i kažem da će možda i ona nestati.

Kao i Peace i ja sam koristila pilule i nisam imala nikakve nus pojave što se tiče hormona i cisti na jajnicima, ja sam imala problema sa venama [sm=jezicek.gif]




Buba Mira -> RE: Trudnoća nakon spirale (14.10.2014 11:23:53)

Aj' videćemo šta će se izdešavati. Moja cista je 3,5x4cm i ne raste. Drugarica je nedavno operisala ciste jer su joj nešto zakomplikovale sa jajovodom, ne znam tačno, tako da, ima tu konaca za povezati.




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>