RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


bubulence -> RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (20.3.2019 16:21:49)

Prvi put sam se srela sa takvim pristupom pacijentu i bas sam se odusevila. Samo jos da smislim sta da im uzmem... 





Filadendronka -> RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (20.3.2019 17:10:38)

Pa tako bi trebalo da svi postupaju sa pacijentima, a ne da se ponasaju kao sa nizom rasom. Gomila lekara sa kojima sam cesto u kontaktu ( tacnije tokom celog zivota posto mi je mama u zdravstvu) se toliko nadmeno ponasa kao da su iznad svih i jos ocekuju da ih gledas kao Boga. Da ne pricam odnos medicinska sestra-lekar. Ok, njihovo znanje i obrazovanje je iznad sestara i to stoji. Ali kakvo izivljavanje postoji na toj relaciji, cist bezobrazluk. Nekoj “finoj” dr sam nedavno rekla da se spusti na zemlju posto smo na istom nivou obrazovanja i da joj nisam tu lokalna baba na koju moze da se istresa i jos ocekuje osmeh. A ti nasi pokloni su samo stvar nasledja i naseg mentaliteta. Ok kad neko nesto vanredno i mimo svog posla ucini za nas, ali u suprotnom ne vidim zasto bi neko dobijao novac za posao za koji vec prima platu.




Ana RR -> RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (20.3.2019 17:48:21)

Mislim da ta kultura čašćavanja postoji samo na Balkanu. Ne znam da li sam to još negde videla ili čula.




bubulence -> RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (20.3.2019 18:03:01)

Ancice ne bih se bas slozila. Znam mnogo ljudi u inostranstvu koji su na neki nacin pocas_tili doktore. Jeste da je retko kada koverta u pitanju, ali cvece, bombonjere, pice i td... Nije retko





Ana RR -> RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (20.3.2019 18:06:59)

Bubi, ali u pitanju su naši ljudi, zar ne?





bubulence -> RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (20.3.2019 18:47:54)

Ne svi... Primer, kada sam bila u Engleskoj brat i ja smo vozili njegovog drugara Engleza po zenu u bolnicu, secam se da je uzeo najlepsi buket koji sam videla. Mislila sam da je za zenu ali je to dao doktorki, nosio je i neku kesu, dao doktoru ali ne znam sta je bilo unutra. Nista veliko.






Filadendronka -> RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (20.3.2019 19:09:44)

Ovi nasi ne da ocekuju, nego se pokloni i novac podrazumevaju. Iskreno ne pamtim da smo u kuci nekad kupili kafu dok sam zivela sa mojima, posto mama bas cesto dobije nesto. I bas sam je pitala od koga je bila neka cokolada i nije imala pojma. Sve u svemu, problem je sto se neko nadje pametan i samo povecava ulog. Nedavno sam cula da neki lekar u Gradskoj trazi 700e za dogovoreni carski. Onda ovi anesteziolozi na porodjajima. Da ne pricam privatno placanje pregleda kod nekog dr i onda preko njega zakazivanje operacija preko reda u drzavnoj ustanovi. Mi smo korumpirano drustvo na svakom koraku i to je ono sto je veliki problem. 




bubulence -> RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (20.3.2019 19:23:31)

Slazem se Filadendronka, u NS je carski 500e. I to je kao normalno. Sto je najgore, zene koje to placaju ne vide nista strasno u tome...

Meni jeste strasno sve sto se trazi. Mm je sada isao u radnju i uzeo dve milka bombonjere za sutra da ponesem doktorki i sestri. Mislim da je sasvim dovoljno. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]