RE: TV u dječijoj sobi (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


New Mom -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 15:01:03)

Ista prica i kod nas.




Sanchy -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 15:02:40)

M.retko gleda tv,uvece mu pustim neki crtac sto voli na komp ili tablet i to gleda ,omiljeni mu je Muppet show[sm=smiley1.gif] a i mama voli da gleda [sm=smiley1.gif]..tako da sto se tice tv/a u njegovoj sobi sad kad je sredimo,nece ga biti..




emicaa -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 15:04:01)

Da ali posle 5. Godine,i tad ograničeno vrijeme gledanja a ne da drnda po čitav dan.




mila83 -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 15:13:46)

Moji klinci dele sobu, cerka od 6 i sin od 4godine, od nedavno imaju tv u sobi. Uglavnom je ukljucen kada slusaju decije pesmice preko dvd, a crtani popodne posle rucka, jedan dugometrazni Disney, ili ako ne tada, onda uvece, umesto price, kako kada. Samo biti umeren, nista vise. Cak im i objasnjavam da je stetno za okice da puno gledaju u ekran, a i da je bolje da se igraju ili citaju, jer se bolje zabavljaju i uce. Sve zavisi od nas, kakve navike im mi stvaramo!




emicaa -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 16:33:23)

ipak mislim da je bolje djetetu stavit tv u sobu nego dati mu telefon u ruke da bi bilo mirno [sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 16:50:03)

Planiramo da ga ubacimo.. kad neznam. Ali na zidu cuvamo mesto za njega. Posto imamo jedan mali u nasoj spavacoj, taj bi prebacili kod njih a nama malo veci [sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 16:52:53)

jos nemamo uredjene decije sobe,ali kad budu bile,necemo imati tv tamo.jedan je u dnevnoj,jedan u spavacoj i to je to.dok su deca mala,kad porastu,bice ver.drugacije.




emicaa -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 16:57:16)

branki kad budu veca popice ti mozak dok im ne ubacis [sm=jezicek.gif]




branki* -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 16:58:15)

emice,i ja mislim da ce biti tako[sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 18:08:31)


IZVORNA PORUKA: branki RR

jos nemamo uredjene decije sobe,ali kad budu bile,necemo imati tv tamo.jedan je u dnevnoj,jedan u spavacoj i to je to.dok su deca mala,kad porastu,bice ver.drugacije.


ne znam sta korisno mogu da vide na tv... mislim, mi ne gledamo tv, sada gledamo Srecne Ljude a pre toga se desi po nedelju do 10 dana da ne upalimo tv... nemamo ni kablovsku...E gleda crtace pre podne i uvece po pola sata, mada sada vise trazi da slusa pesmice nego da gleda crtace, i drago mi je zbog toga...
uglavnom, tv sigurno nece imati u sobi, necu da je navikavam na to... iz pocetka bude po pola sata, sat, kasnije dva i dodjemo do toga da deca sa 7-8 godina dnevno gledaju tv po 5 sati sto je meni strasno




Mala Elena -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 18:35:08)

Kada bude imala svoju sobu, nema sanse da ce u njoj biti tv. Stari koji smo zamenili oterali smo kod mojih, treci nemamo i srecna sam zbog toga! Deca treba da se druze , da se igraju , da idu u park, da im se sto vise vremena posveti kako bi bila zadovoljna. Zadovoljstvo ne treba da pruza tv. A koliko obrazovnih emisija imamo? [sm=smiley13.gif]
Dakle , ako se ja pitam ne. Crtani ce gledati, dobri su na mini i ultra...ali zna se kada, po pola sata_sat ujutru i uvece .




Mala Elena -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 18:38:12)


IZVORNA PORUKA: emicaa

branki kad budu veca popice ti mozak dok im ne ubacis [sm=jezicek.gif]


Moj mozak je vec popijen , ispijen , kako god. ..[sm=smiley36.gif] ma kad nema-nema, tacka . Da se zna ko je gazda. [sm=smiley36.gif]




Torbica -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 18:44:40)

Ni kod nas nema TV-a,neće ga biti ni u dečijim sobama




Sanjica26 RR -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 18:51:54)

Nemamo tv u decijoj sobi, a necemo ga ni stavljatin




lesica -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 18:57:02)

Oooo pa mi inače nemamo tv [sm=smiley36.gif] tako da ga neće biti ni u dečijoj sobi.




mila83 -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 18:57:19)

Ni ja nisam za tv program.Mi isto nemamo kablovsku niti gledamo tv, ponekad Srecne ljude, u to vreme se klinci i kupaju i spremaju za spavanje. a na netu sami biramo sadrzaj i program koji zelimo, kako sebi tako i deci,uglavnom muziku.Imamo jedan tv u dnevnoj ,koji sluzi za to. A u decijoj samo preko dvd pesmice, zvucne bajke i crtani sa dvd kada im pustim. i nedeljom volimo Vreme je za bebe, to im je sada posebno zanimljivo, stalno vicu "mama,rodi nam takvu bebu!istu takvu !" [sm=smiley36.gif]




Žapkić -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 19:44:46)

Iskreno, nemam ništa protiv TV u dečjoj sobi. Kad Tina bude imala svoju sobu, svakako će imati i TV u njoj.Imam kablovsku, pa mi u dnevnoj po ceo dan drndaju crtaći, ne mogu da pogledam nišpšta što bi mene zanimalo, kada je ona kući.




Torbica -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 19:58:57)

Jos da imam TV, mogla bih da se upucam, iovako provedem ovde to neko vreme.
Meni se ne svidja ideja da nemaju kontrolu na ono sto gledaju a ako imaju TV u svojoj sobi, vrlo ce brzo sami upravljati dugmicima. Moji gledaju preko compa crtace i to one koje mislimo da su primereni njima. Mi smo ranije gledali Drzavni posao, sad mesecima ni to, YouTube.




Žapkić -> RE: TV u dječijoj sobi (11.9.2014 20:20:34)

Moje dete gleda DIsney junior. I nemam ništa protiv. Mislim da joj je i to gledanje crtaća doprinelo da sa 4 god tako tečno govori engledski




Anck Su Nmaun -> RE: TV u dječijoj sobi (12.9.2014 7:30:34)


IZVORNA PORUKA: Torbica
Meni se ne svidja ideja da nemaju kontrolu na ono sto gledaju

Ja im pustam i u spavacoj ali uvek ono sto im ja pustim , ako nije sa usb-a onda je mini ultra stvarno ima lepih crtaca tamo. Sve ostalo im proveravam sta gledaju, ne volim one nasilne ili neke sa cudovistima i sl.




big mum -> RE: TV u dječijoj sobi (12.9.2014 7:41:36)

Mi smo jedno 6mj imali TV u dječijoj sobi iako sam se žestoko protivila tome.Sad opet nemaju niti se dobiti u skoro vrijeme.




Torbica -> RE: TV u dječijoj sobi (12.9.2014 9:21:29)

Kad porastu, ode kontrola....




Trcosava -> RE: TV u dječijoj sobi (12.9.2014 9:28:24)

Izgleda da jedino ja nemam problem sa TV-om i decom. Ana doduše voli više one edukativne crtaće i emisije (Dora, Diego, Brzi ili spretni prsti....) Te forice i dosta je i engleskog naučila uz doru, nodija...

Mislim da je ovde više do samog deteta i njegove generalne reakcije na TV. Od malena je i ana u fazonu, mora da bude na TV-u crtani iako ga skoro uopšte ne gleda. Sad smo to krenuli da sanckionišemo i ako ne gleda, gledamo mi. A evo pet godina će sad, pitajte me koliko dnevno gledam TV, pogovtovo kad je kući. Non stop zvrji OTO, Minimax, Nickelodeon. Manje više su svuda isti crtaći, a one bakugane i sl ne gleda.
Doduše, sad je hit sunđer bob (meni taaaako debilan crtani), ali dobro. Zna na kom kanalu su crtaći i sama pušta.
E sad, to je TV u dnevnoj.
Što se tiče kontrole 'šta će gledati u svojoj sobi' - pa ljudi jednostavno namestite samo kanale sa crtaćima. Postoji i opcija child lock i ne vidim uopšte problem.
Kad bi imala svoju sobu, kupili bi joj TV.




superm -> RE: TV u dječijoj sobi (12.9.2014 9:30:58)

NIKAKO [sm=zz_ninja.png] Tu sam beskompromisna.




superm -> RE: TV u dječijoj sobi (12.9.2014 9:36:33)

Stariji sin je vec pokusao- Ali, taj i taj imaju tv u sobi... Ja- ali tog i tog mama tuce a ja tebe ne, eto, vidis, svi smo razliciti.[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>