RE: Noc Vestica (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Napravimo zajedno



Poruka


Ana RR -> RE: Noc Vestica (1.10.2019 9:33:58)

Mi smo obećali Marku da ćemo jedne godine ići u Kanadu baš zbog Noći veštica. Iako je bio mali još uvek pamti kako mu je bilo lepo tada. Nadam se da ćemo uspeti sledeće godine da se organizujemo.




Olga75 -> RE: Noc Vestica (1.10.2019 10:05:50)

Ej, deco ihahaaaaj do noći noći veštica [sm=smiley36.gif]
Samo da vam kažem dato NIJE rimokatolički praznik. Naš velečasni je jako nervozen na tu "novotariju i slavljenje mraka i smrti umesto slavljenja ljubavi i svetlosti", čak pravi holivin kao utuk na utuk, ono sveto i prokleto i baš se dao u antikampanju
e sad, ja nisam teolog i neČu da filozofiram na tu temu.
Da li je taj događaj delo nekog mračnog uma koji ima plan da nas sve dovede da vidimo pa da nas preuzme ili je reklama da bi se prodalo koješta,ponovo neću da fantaziram.
Realno ceo svet ne pravi baaaš toliki događaj od nove godine ko mi- pogledajte samo tv program. Ta proslava nove je bio jedan od načina da se Božić ne slavi kao verski nego kao građanski gala praznik i ne za datum koji je u crkvenom kalendaru nego prvi pogodan datum- poslednji dan godine. Pogledajte i Uskrs i prvi maj.
Olga, teoretičar zavere [sm=smiley36.gif]
Primedba autora: lupetam samo iz razonode ali vidim da se tema zaozbiljava pa što ne bih [sm=zz_wub.gif]




bubulence -> RE: Noc Vestica (1.10.2019 10:35:30)

Olga, ne znam da li sam ti ikada rekla da te volim 😂. Zasmejes me kao niko😂.






Mirko Svirko -> RE: Noc Vestica (19.10.2019 1:11:45)

Ne slavimo  ni mi. 




kamičak -> RE: Noc Vestica (19.10.2019 9:43:56)

Ne znam ni kad je, kakvo crno slavlje 😃




flamingos -> RE: Noc Vestica (19.10.2019 9:50:56)

Olga,potpuno si u pravu❤Divno je čitati post koji napišeš.





milicicak -> RE: Noc Vestica (23.10.2019 23:00:35)



IZVORNA PORUKA: nata11

Jel se pripremate za Haloween? 👏👏👏


Ja jedva cekam. Prvi sa mojom I. 🧡
Vec imamo kostim - bicemo bundevica, stigla dekoracija sa allia, baba nam donela tikvu, jos da zamolim komsinicu za jos koju.  Spremila sam i online pozivnice. Kako je bas mala bice samo jos 2-3 devojcice sa roditeljima. 





Nato, sta spremas od hrane za zurku? 
Mini buba je do juce htela da bude Ladybug ali je naprasno promenila misljenje. Sad hoce da bude Rayla iz Dragon princ-a a V beba zmaj... Kako cu to da izvedem, pojma nemam 😂




Ivanka 75 -> RE: Noc Vestica (23.10.2019 23:13:34)

A vi to proslavljate bas u full-u?
Kostimi, trick or treat? Spremate hranu? 
I? Kako to izgleda? Bas me interesuje, ja Halloween predstavljam samo na casovima kao tradiciju SAD-a, nista vise. 




kamičak -> RE: Noc Vestica (23.10.2019 23:25:56)

Au, covece, kakav entuzijazam zbog nv..bomba :)




nata11 -> RE: Noc Vestica (23.10.2019 23:43:12)

Mili nista posebno. Bice proizvodi u Lidlu sada pa cu uzeti par kesica smokija za decu koja ruckaju. Za nas samo sok i porucicu pice. Planirala sam da pravim mini pice na hlebu kao mumije i umotam virsle ali to sledeće godine. 

Ne, nema T&T (za sada) samo klasicna zurka kod kuce stim da su decica u kostimima. 




Ivanka 75 -> RE: Noc Vestica (23.10.2019 23:51:35)

👍





smeško -> RE: Noc Vestica (24.10.2019 8:39:32)


IZVORNA PORUKA: Olga75

Ej, deco ihahaaaaj do noći noći veštica [sm=smiley36.gif]
Samo da vam kažem dato NIJE rimokatolički praznik. Naš velečasni je jako nervozen na tu "novotariju i slavljenje mraka i smrti umesto slavljenja ljubavi i svetlosti", čak pravi holivin kao utuk na utuk, ono sveto i prokleto i baš se dao u antikampanju
e sad, ja nisam teolog i neČu da filozofiram na tu temu.
Da li je taj događaj delo nekog mračnog uma koji ima plan da nas sve dovede da vidimo pa da nas preuzme ili je reklama da bi se prodalo koješta,ponovo neću da fantaziram.
Realno ceo svet ne pravi baaaš toliki događaj od nove godine ko mi- pogledajte samo tv program. Ta proslava nove je bio jedan od načina da se Božić ne slavi kao verski nego kao građanski gala praznik i ne za datum koji je u crkvenom kalendaru nego prvi pogodan datum- poslednji dan godine. Pogledajte i Uskrs i prvi maj.
Olga, teoretičar zavere [sm=smiley36.gif]
Primedba autora: lupetam samo iz razonode ali vidim da se tema zaozbiljava pa što ne bih [sm=zz_wub.gif]


[sm=bravo.gif]
[sm=smiley36.gif]




nata11 -> RE: Noc Vestica (24.10.2019 9:05:14)

Inace ta prica kako je Haloween novi praznik kod nas ne pije vodu. Ne znam kako je kod vas ali u nasem kraju su nasi preci na taj dan svi sekli tikve i stavljali svece i na taj nacin terali zle duhove. Cela sela su svetlela. E onda je doso gosn Tito i to se zaboravilo. 





Ana RR -> RE: Noc Vestica (24.10.2019 9:24:50)

Nato, Mili, dolazimo kod vas [sm=bravo.gif] ovo moje čudo svake godina kuka i pita da li idemo u Kalgari za Halloween.




milicicak -> RE: Noc Vestica (24.10.2019 10:52:15)

Mi imamo T&T, od prosle godine. Nekoliko drugara se maskira pa se medjusobno odbidjemo i podelimo slatkise. Deci bude jako zabavno. A i mamama 😂 ove godine i bundevu dubimo ili ukrasavamo sljokicama, videcemo vec...


Ja sam mislila da im napravim neke cudovista keksice i da upakujem lizalice kao bundevice, videcu koliko cu imati snage.
Al me Rayla dokusurila, gde da nadjem srebrnu kosu?




nata11 -> RE: Noc Vestica (24.10.2019 12:11:25)

Mili imace u Lidlu sve to, vidi katalog.


Kod nas tata dubi bundevu a mama radi dekoracije. 
Vidi za kosu kod kineza. 




flamingos -> RE: Noc Vestica (24.10.2019 12:12:44)

Poštujem odluku svih vas kojj slavite,ali to nije naš praznik,tako da...





Olga75 -> RE: Noc Vestica (31.10.2019 15:10:18)

e, noćas je Halovin [sm=jezicek.gif]
tako da buhahahaha [sm=hudicek1.gif]




bubulence -> RE: Noc Vestica (31.10.2019 17:21:35)

Nato, javi kako je prosla noc vestica.

Sta se inace radi na noc vestica? 




Olga75 -> RE: Noc Vestica (31.10.2019 17:27:29)

eeeee,šta se radi [sm=hudicek1.gif]
otvara se portal između svetova pa izmile sviiii i onda se maskira u te zloće da ne bi opsedale živu čeljad buhahahha [sm=hudicek1.gif]
nemam pojma šta se radi ali mi smo uđumle sujeverni i kucamo udrvo i pljujemo protivu uroka što sen e bi namaškarali noćaske [sm=smiley36.gif]
ako me čuje velečasni teško meni, njega ne mož ubediti [sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: Noc Vestica (31.10.2019 17:29:42)

😂 Ludo jedna, treba te platiti da pises po forumu😂




Ana RR -> RE: Noc Vestica (31.10.2019 18:33:44)

Ja ne znam zašto smo mi to prozvali Noć veštica kada veze sa vešticama nema.

Halloween is a holiday celebrated each year on October 31. The tradition originated with the ancient Celtic festival of Samhain, when people would light bonfires and wear costumes to ward off ghosts. In the eighth century, Pope Gregory III designated November 1 as a time to honor all saints. Soon, All Saints Day incorporated some of the traditions of Samhain. The evening before was known as All Hallows Eve, and later Halloween. Over time, Halloween evolved into a day of activities like trick-or-treating, carving jack-o-lanterns, festive gatherings, donning costumes and eating treats.

The word Halloween literally means the evening before All Hallows Day (or All Saint’s Day) celebrated on November 1. Halloween is also the shortened name of Allhalloween, All Hallows’ Evening and All Saint’s Eve




milicicak -> RE: Noc Vestica (31.10.2019 20:04:40)

E, pa, mi se maskirali, proset_ali po kraju, deca pokupila slatkise i na kraju pojela besplatan sladoled u Crnoj ovci. I svi smo se sjajno proveli 😀


A na ulici su svi komentari bili odlicni, skoro svaki prolaznik nas je pozdravio sa osmehom 😀




milicicak -> RE: Noc Vestica (31.10.2019 20:06:16)

A evo i dekoracije 

[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2011101-9275.jpg[/img]




branki* -> RE: Noc Vestica (31.10.2019 20:15:00)

super,mili[sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>