RE: Noc Vestica (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Napravimo zajedno



Poruka


nata11 -> RE: Noc Vestica (1.11.2017 8:23:25)

Ako cemo da citiramo svestenike i ostale ajmo malo dublje da zadjemo. Jos moji deda i baba su 31.oktobra pravili tikve sa licem i stavljali svece u njih. Ja u gradu to nisam radila ali je mm na selu radio. Nema potrebe da se toliko delimo na ove i one, svi cemo zavrsiti na istom mestu- svi smo isti.
A sada cu da odem off topic ali... - kao ja sam toliki vernik necu da slavim *tudji* praznik a u crkvu svoju nisam usla 6 meseci. Vernik je onaj ko ide 1 nedeljno u crkvu, pravi kolacice za Mladence, vodi decu da skuplajju jaja itd...
Svet se menja, narodi se mesaju i to me beskrajno raduje.




Sanjica26 RR -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (1.11.2017 8:26:47)


IZVORNA PORUKA: nata11

A sada cu da odem off topic ali... - kao ja sam toliki vernik necu da slavim *tudji* praznik a u crkvu svoju nisam usla 6 meseci. Vernik je onaj ko ide 1 nedeljno u crkvu, pravi kolacice za Mladence, vodi decu da skuplajju jaja itd...
Svet se menja, narodi se mesaju i to me beskrajno raduje.

Sa ovim se Nato slazem.[sm=smiley1.gif]




IvanaSK RR -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (1.11.2017 8:33:49)

Super sto se svet menja. Nek oni onda slave nas Bozic i Uskrs.




Mala Elena -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (1.11.2017 8:37:56)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: nata11

A sada cu da odem off topic ali... - kao ja sam toliki vernik necu da slavim *tudji* praznik a u crkvu svoju nisam usla 6 meseci. Vernik je onaj ko ide 1 nedeljno u crkvu, pravi kolacice za Mladence, vodi decu da skuplajju jaja itd...
Svet se menja, narodi se mesaju i to me beskrajno raduje.

Sa ovim se Nato slazem.[sm=smiley1.gif]


Podrzavam i ovo. Nisam toliko stroga po pitanju postovanja samo nasih praznika.




bubulence -> RE: Noc Vestica (1.11.2017 8:45:05)

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Super sto se svet menja. Nek oni onda slave nas Bozic i Uskrs.



Tacno tako. Tacka. Kraj.
Apsolutno se ne slazem da vernik mora da ide u crkvu jednom nedeljno. Ne znam gde to pise.. . Vernik ne mora nikada da ode u crkvu.
Anciceeee[sm=smiley31.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Noc Vestica (1.11.2017 10:09:37)

Sa ovim se ne slazem. To nije onda vernik koji govori da veruje a ne ide u Crkvu. Nata je skroz u pravu.




Anck Su Nmaun -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (1.11.2017 10:17:53)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Super sto se svet menja. Nek oni onda slave nas Bozic i Uskrs.



Nego sta, kakve veze ima s tim sto se svet menja. Svako ima svoje sta slavi. Ajmo i bajram da slavimo.

A ovo o vernicima tek ne bih komentarisala [sm=zmeden.gif] [sm=zmeden.gif]




Ana RR -> RE: Noc Vestica (1.11.2017 10:27:42)

Nato [sm=smiley20.gif]

Znate kako, iz mog iskustva, stranci baš vole da slušaju o običajima drugih zemalja. Vrlo su radoznali i rado učestvuju u proslavama koje nemaju veze sa njihovom verom. I uopšte nemaju stav "zašto bih ja slavio tvoje ako ti ne slaviš moje". Imaju potpuno drugačiji pogled na svet od nas, što i ne čudi na kraju krajeva, u životu nisu imali nikakvih stresova i trzavica. Ali vrlo su otvoreni po pitanju novih stvari i nemaju problem sa tim da proslave tuđe praznike, čak smatraju da na taj način proširuju svoje vidike, upoznaju nove ljude i stiču prijatelje.





choopa choops -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 10:28:30)

Samo da se složim sa bubu.[sm=smiley36.gif]

A ovo kad i koliko neko ide u crkvu, postovi i slično i koliko ga to čini vjernikom su Off topic, ali mene bolje da ne potežete za riječ. U porodici imam najmanje jedno takvo "vjerno" stvorenje, da mi je muka od svake daljnje priče. Svako može biti "vjernik" i ići redovno u crkvu, ali ne vjeruje svako u Boga, da tako kažem.[sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 10:44:03)

Evo sličica, Markov prvi Halloween a nadam se da će biti prilike za još puno, puno maskiranja i uživanja [sm=smiley1.gif]

[img]https://s1.postimg.org/2gjxg5tu4r/Untitled-1.jpg[/img]




emicaa -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 10:48:45)

Anci meni bi bilo ok da blizu mene zivi neko iz amerike i da organizuje zurku tim povodom pa se maskiram i odem.Ali mene nervira sto nasi to organizuju onako sami od sebe.A jos nisam cula da je neki stranac napravio sam od sebe zurku povodom nekog naseg praznika.




Ana RR -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 11:06:06)

Slažem se Emi...




choopa choops -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 11:09:24)

Tačno emice, slažem se [sm=smiley20.gif]




krin 40 -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 11:15:08)

Ana 👌👍.Emice apsolutno se slažem[sm=smiley1.gif]




krin 40 -> RE: Noc Vestica (1.11.2017 11:22:27)

IZVORNA PORUKA: nata11

Ako cemo da citiramo svestenike i ostale ajmo malo dublje da zadjemo. Jos moji deda i baba su 31.oktobra pravili tikve sa licem i stavljali svece u njih. Ja u gradu to nisam radila ali je mm na selu radio. Nema potrebe da se toliko delimo na ove i one, svi cemo zavrsiti na istom mestu- svi smo isti.
A sada cu da odem off topic ali... - kao ja sam toliki vernik necu da slavim *tudji* praznik a u crkvu svoju nisam usla 6 meseci. Vernik je onaj ko ide 1 nedeljno u crkvu, pravi kolacice za Mladence, vodi decu da skuplajju jaja itd...
Svet se menja, narodi se mesaju i to me beskrajno raduje.

Nato mislim da su tvoji baka i deka obelezavali kraj "bele nedelje" i slavili "bele poklade" a to nema veze sa "Noći veštica"[sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 12:02:23)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Evo sličica, Markov prvi Halloween a nadam se da će biti prilike za još puno, puno maskiranja i uživanja [sm=smiley1.gif]

[img]https://s1.postimg.org/2gjxg5tu4r/Untitled-1.jpg[/img]

I ja bih to ispostovala kad sam u drugoj zemlji. Ali bih tamo slavila i svoj praznik.




Ana RR -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 12:07:44)

Sanjice, pa Božić i Uskrs obeležavamo, ništa više. I slavu, ali to tamo nismo jer je svekar bio živ i oni su u Srbiji slavili. Tamo sam čak i u crkvu išla, evo ovde nisam ni jednom od kako smo se vratili, a ima 2,5 godine.




amelia -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 12:41:52)

Meni samo nije jasno ako deca uzivaju u tome da se maskiraju, a realno sva deca uzivaju u tome. zasto se ceka taj famozni halovin? Zasto bas noc vestica? To je jako ruzno jer za halovin se ne maskariju deca vec svi i to u ruznim oblicima kao vestice vampiri itd? Sta deca imaju s stim? Sta je sledece?




bubulence -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 12:46:26)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Samo da se složim sa bubu.[sm=smiley36.gif]

A ovo kad i koliko neko ide u crkvu, postovi i slično i koliko ga to čini vjernikom su Off topic, ali mene bolje da ne potežete za riječ. U porodici imam najmanje jedno takvo "vjerno" stvorenje, da mi je muka od svake daljnje priče. Svako može biti "vjernik" i ići redovno u crkvu, ali ne vjeruje svako u Boga, da tako kažem.[sm=smiley1.gif]


Bas htedoh reci da me ne vuku za jezik, o tim vernicima koji su redovno u crkvi necu nista reci (naravno da ima izuzetaka) .
Baka mm je bila najveci vernik kog sam ikada videla a godinama nije usla u crkvu. Kod kuce se molila dva puta dnevno, sve postovala, nikada ruznu rec nije rekla, postila postove, i td... Hocete da kazete da ona nije vernik ?




IvanaSK RR -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 12:47:06)


IZVORNA PORUKA: amelia

Meni samo nije jasno ako deca uzivaju u tome da se maskiraju, a realno sva deca uzivaju u tome. zasto se ceka taj famozni halovin? Zasto bas noc vestica? To je jako ruzno jer za halovin se ne maskariju deca vec svi i to u ruznim oblicima kao vestice vampiri itd? Sta deca imaju s stim? Sta je sledece?

Eto, bas si lepo sve rekla [sm=smiley1.gif]




madre -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 13:04:37)

Deca iskoristila neki tamo praznik da dobiju slatkiše i da se zabave, ne vidim u tome nikakvu posebnu problematiku[sm=zmeden.gif]




IvanaSK RR -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 13:09:45)

Zabavice se i bez takvih praznika, dobice slatkise i kad nisu takvi praznici...
Ali,normalno je da svi imamo i razlicita misljenja. Neko će i dalje slaviti, neko nece ni svoje, ni tudje...
Postujem. Oni koji slave nek se lepo zabave.




Ana RR -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 13:18:15)


IZVORNA PORUKA: madre

Deca iskoristila neki tamo praznik da dobiju slatkiše i da se zabave, ne vidim u tome nikakvu posebnu problematiku[sm=zmeden.gif]


Tačno tako [sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Noć Veštica (1.11.2017 13:20:24)

Koliko se ja secam to su prvo studenti uzeli da "proslavljaju" , naravno oni bi sve slavili samo da je sto vise zurkica. I ajmo maskenbali i cuda i eto gac.




MamaNecaVo -> RE: Noc Vestica (1.11.2017 13:36:22)

Ja ni dok sam student nisam isla na zurke ovim povodom.
I suvise sam lenja da bi se maskirala.

Nemam nista protiv,svako obelezava sta on zeli na njemu svojstven nacin.
Ali nisam za potenciranje na njemu kao woow.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>