Krvna grupa deteta (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Mariya -> Krvna grupa deteta (18.11.2014 11:50:41)

Da li znate i kako ste saznale krvnu grupu svog deteta?
Znam da RH negativnim majkama proveravaju krvnu grupu deteta, ali ako ste RH+ majka onda ne proveravaju. U tom slucaju, kako mozemo saznati krvnu grupu deteta?




soni -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 11:57:14)

Meni nisu rekli na porodjaju koja je grupa i nigde i ne pise, ne znam da li je bih mogla nekog da pitam ili..???




soni -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 11:58:18)

Mislim da se to moze odrediti na svakoj konroli krvne slike ako zahtevamo, bar ovde , ne znam u SR




Klarita -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 12:01:31)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Da li znate i kako ste saznale krvnu grupu svog deteta?
Znam da RH negativnim majkama proveravaju krvnu grupu deteta, ali ako ste RH+ majka onda ne proveravaju. U tom slucaju, kako mozemo saznati krvnu grupu deteta?

Da, kao sto rece Soni, mozes na svakoj rutinskoj kontroli zatraziti. A, koja ste ti i otac deteta? U 95% (grubo i figurativno receno) dete ima ili krvnu grupu majke ili oca, sem kad su otac i majka A i B, pa onda moze imati, kako bese ono[sm=zmeden.gif] ajde biologicariiiiiiiii[sm=smiley36.gif] pomoc




Mariya -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 12:02:51)

Ovde u topoli iako imaju laboratoriju, ne rade krvnu grupu vec salju za uzorak krvi za Suboticu[sm=zmeden.gif]
Kad sam bila trudna sa Lu, izvadili su mi krv i poslali za Su, pa sam posle ja morala da odem licno i podignem karton. Ne znam, da li onda treba uput od dr, ili to mogu samoinicijativno?

Klarita, kod nas je bas to slucaj, mm je A+ a ja B +[sm=smiley1.gif] a ne znamo sta su devojcice, bas nas interesuje.




QueenJ -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 12:15:09)

Ja sam baš sad pogledala njenu otpusnu listu. Ne piše nigde... Pošto smo mm i ja 0+, verovatno je i E.




serpica -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 12:15:28)

IZVORNA PORUKA: Klarita


IZVORNA PORUKA: Mariya

Da li znate i kako ste saznale krvnu grupu svog deteta?
Znam da RH negativnim majkama proveravaju krvnu grupu deteta, ali ako ste RH+ majka onda ne proveravaju. U tom slucaju, kako mozemo saznati krvnu grupu deteta?

Da, kao sto rece Soni, mozes na svakoj rutinskoj kontroli zatraziti. A, koja ste ti i otac deteta? U 95% (grubo i figurativno receno) dete ima ili krvnu grupu majke ili oca, sem kad su otac i majka A i B, pa onda moze imati, kako bese ono[sm=zmeden.gif] ajde biologicariiiiiiiii[sm=smiley36.gif] pomoc




Ja sam B- mm B+ decu su B+ 0+ 0+ uradili krvnu grupu jos u porodilistu i to napisali na otpusni karton za novorodjence.
Ako su muz i zena A i B onda dete moze biti A,B ili AB




Anarunika -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 13:34:49)

Ni ja ne znam krvnu grupu dece a zanima me. Ja sam A RH pozitivan pa zato i nisu proveravali u porodilištu. A kada sam pitala doktorku u dz , reče da se to ne vadi bez posebne potrbe. Mogla bih da zatražim na sledećoj proveri krvi. Baš mi je bezveze što to odmah ne provere u porodilištu.




vikiveki -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 13:42:47)

I meni su krvnu grupu dece za sva tri deteta radili još u porodilištu i to mi je pisalo na otpusnoj listi




branki* -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 13:43:50)

ja znam krvnu grupu svog deteta,jer je pred operaciju trebovana krv,pa su to odradili.ima istu krvnu grupu kao mm.moze da se odredi u transfuziji kod nas.




milicicak -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 13:51:23)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Ovde u topoli iako imaju laboratoriju, ne rade krvnu grupu vec salju za uzorak krvi za Suboticu[sm=zmeden.gif]
Kad sam bila trudna sa Lu, izvadili su mi krv i poslali za Su, pa sam posle ja morala da odem licno i podignem karton. Ne znam, da li onda treba uput od dr, ili to mogu samoinicijativno?

Klarita, kod nas je bas to slucaj, mm je A+ a ja B +[sm=smiley1.gif] a ne znamo sta su devojcice, bas nas interesuje.


Mariya, dvojcice mogu da ti budu i A i B i AB i O krvna grupa i sa pozitivnim i sa negativnim Rh faktorom :) tako da je racunanje napamet neprecizno. Mozes da trazis analizu krvne grupe i Rh faktora u laboratoriji, mislim da kosta oko 2000.

IZVORNA PORUKA: QueenJ

Ja sam baš sad pogledala njenu otpusnu listu. Ne piše nigde... Pošto smo mm i ja 0+, verovatno je i E.


E je sigurno O krvna grupa ali moze imati i + i - Rh faktor.

Ja sam A-, mm AB+ mini bubi su na rodjenju radili krvnu grupu zbog mog negativnog Rh faktora, ona je AB- [sm=smiley1.gif]




Mala Elena -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 13:51:47)

Anarunika, to sam htela da pitam...da li na zahtev roditelja moze da se odredi k. g. .pretpostavljam da se radi isto kao za odrasle u Zavodu za transfuziju krvi ,Bg.
Ja sam A+ pa nisu proveravali u bolnici. A bezveze sto je tako .




Anoniman -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 14:00:47)

mm i ja smo A+ znam da U moze biti A ili O, e sad ne znam da li moze biti samo + ili i - [sm=zmeden.gif]




Anarunika -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 14:04:08)


Koliko ja znam , ako ste oboje RH pozitivan onda dete ne može biti - Rh negativan.




milicicak -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 14:07:41)

IZVORNA PORUKA: Unina mama

mm i ja smo A+ znam da U moze biti A ili O, e sad ne znam da li moze biti samo + ili i - [sm=zmeden.gif]


Una moze da bude i Rh+ i Rh- [sm=smiley1.gif]
Sve zavisi od toga da li ste ti i tm heterozigoti za Rh faktor [sm=smiley1.gif]

Hocu reci, Rh pozitivni roditelji mogu imati i Rh+ i Rh- decu.
Ako su oba roditelja Rh-, sva njihova deca ce biti Rh- [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 14:08:19)

Vidim da je milicicak gore pisala, pa zato i pitam... javice se ona pa ce mi objasniti.

Hvala Milicicak!

A za ove dve krvne grupe nisam pogresila, je li tako?

Posto znam da i A i B krvna grupa imaju pored sebe O krvnu grupu





Anarunika -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 14:12:36)

IZVORNA PORUKA: milicicak

IZVORNA PORUKA: Unina mama

mm i ja smo A+ znam da U moze biti A ili O, e sad ne znam da li moze biti samo + ili i - [sm=zmeden.gif]


Una moze da bude i Rh+ i Rh- [sm=smiley1.gif]
Sve zavisi od toga da li ste ti i tm heterozigoti za Rh faktor [sm=smiley1.gif]

Hocu reci, Rh pozitivni roditelji mogu imati i Rh+ i Rh- decu.
Ako su oba roditelja Rh-, sva njihova deca ce biti Rh- [sm=smiley1.gif]

Nisam to znala [sm=zmeden.gif] Dođe mu kao množenje [sm=smiley36.gif]




milicicak -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 14:13:28)

Nisi pogresila [sm=smiley1.gif] U moze da bude i A i O krvna grupa [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 14:15:13)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Nisi pogresila [sm=smiley1.gif] U moze da bude i A i O krvna grupa [sm=smiley1.gif]


Hvala :*

Ahhhhaa nemam dzabe 10-tku iz humane genetike[sm=smiley36.gif]




soni -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 14:16:10)

ja sam B+, muz O




Tiziana -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 14:21:11)

Krvna grupa deteta pise na otpusnoj listi za novorodjence koja se dobija pred izlazak iz porodilista.




branki* -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 14:27:26)


IZVORNA PORUKA: soni

ja sam B+, muz O

isto kao kod nas i boza je o kao mm[sm=smiley1.gif]




milicicak -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 14:31:27)


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Krvna grupa deteta pise na otpusnoj listi za novorodjence koja se dobija pred izlazak iz porodilista.


Koliko ja znam to vazi samo za decu cije su mame Rh-. U tom slucaju se radi analizna krvne grupe novorodjenceta da bi se znalo da li mama treba da primi Rhogam nakon porodjaja.




Mariya -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 14:44:23)


IZVORNA PORUKA: milicicak
Mariya, devojcice mogu da ti budu i A i B i AB i O krvna grupa i sa pozitivnim i sa negativnim Rh faktorom :) tako da je racunanje napamet neprecizno. Mozes da trazis analizu krvne grupe i Rh faktora u laboratoriji, mislim da kosta oko 2000.


Hvala!!




Tiziana -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 15:01:28)

Ja nisam Rh- i na obe otpusne liste za decu mi pise koja su krvna grupa.




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>